30a10k - Rosemary Beach, FL
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE: 10K OVERALL AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == ==========
1 2311 Clay Emge 32 Tyler TX 34:05.79
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE: 10K OVERALL AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == ==========
1 1682 Line Lauritsen 34 Oakland MD 39:52.96
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE: 10K MASTERS OVERALL AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == ==========
1 1278 Brad Cobb 48 Lookout Mtn TN 40:09.17
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE: 10K MASTERS OVERALL AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == ==========
1 1321 Courtney Kutler 40 South Burlington VT 44:06.99
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE: 10K GRAND MASTERS OVERALL AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == ==========
1 1683 Jimmy Railey 55 Oakland MD 40:06.64
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE: 10K GRAND MASTERS OVERALL AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == ==========
1 2085 Amy Sanders 50 Marietta GA 50:28.07
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 10 - UNDER AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2040 Riley Rebecca Whitte 8 Baton Rouge LA 1:15:15
2 1990 Leianna Ballard 10 Destin FL 1:29:44
NUMBER OF FINISHERS: 2
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 10 - UNDER AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1302 Gavin Wilde 10 Atlanta GA 51:56
2 2267 Lucas Reinert 10 Atlanta GA 54:59
3 1654 Ayrton Poffenberger 10 Atlanta GA 1:00:36
NUMBER OF FINISHERS: 9
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 11 - 14 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1579 Sarah Winnier 13 The Woodlands TX 48:52
2 1890 Mary Hampton Hayden 14 Nashville TN 52:14
3 1240 Kate Passella 12 Columbus OH 54:49
NUMBER OF FINISHERS: 28
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 11 - 14 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1200 Leo Menzie 12 Franklin TN 45:03
2 1188 Phillip Wright 14 Madison MS 47:25
3 2030 Graham Sertl 11 Marietta GA 47:35
NUMBER OF FINISHERS: 23
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 15 - 19 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1650 Zeana Guirey 17 Panama City FL 45:42
2 2273 Zoe Evans 16 Huntsville AL 46:12
3 1760 Carolina Campbell 17 Dallas TX 48:46
NUMBER OF FINISHERS: 47
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 15 - 19 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1163 Riley Markel 18 The Woodlands TX 35:01
2 2047 Chandler Steward 18 Columbus IN 35:17
3 2343 Charles Asouzu 18 Dothan AL 36:41
NUMBER OF FINISHERS: 39
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 20 - 24 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1944 Kristin Sheehan 22 Mobile AL 40:50
2 1771 Alexandra Weiner 21 Rosemary Beach FL 45:00
3 1676 Krystin Guirey 20 Panama City FL 47:39
NUMBER OF FINISHERS: 45
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 20 - 24 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1729 John Adent 20 Suwanee GA 46:18
2 1795 Corby Kot 20 Hattiesburg MS 46:20
3 1888 Chris Locandro 24 Kennesaw GA 47:22
NUMBER OF FINISHERS: 20
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 25 - 29 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1883 Anna Morelock 29 Destin FL 43:04
2 1920 Lauren Shank 29 Lafayette GA 44:47
3 2120 Anna Moore 28 Charlottesville VA 48:59
NUMBER OF FINISHERS: 47
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 25 - 29 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2373 Drew Bruner 29 Fort Walton Beach FL 39:06
2 1257 Scott Byrer 29 New York NY 39:32
3 2314 Michael Kelly 29 Jacksonville FL 44:35
NUMBER OF FINISHERS: 30
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 30 - 34 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2371 Kylee Fisher 33 47:54
2 1234 Jessica Ruby 32 Miramar Beach FL 48:41
3 1258 Jaclyn Emerick 32 New York NY 48:47
NUMBER OF FINISHERS: 58
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 30 - 34 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1877 Mike Ricks 31 Santa Rosa Beach FL 36:19
2 1464 Nicholas Falco 33 Stratford CT 46:46
3 1315 Tim Anderson 34 Miramar Beach FL 46:49
NUMBER OF FINISHERS: 39
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 35 - 39 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1789 Katy McGee 37 Atlanta GA 46:47
2 1624 Whitney Marsh 39 Fort Smith AR 47:50
3 1816 Chloe Elfrink-Giles 36 Panama City Beach FL 49:32
NUMBER OF FINISHERS: 80
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 35 - 39 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2152 Clint George 39 Arden NC 37:20
2 1416 Jeff McIntyre 36 Montgomery AL 44:21
3 1577 Chad Wolfe 38 Katy TX 44:48
NUMBER OF FINISHERS: 50
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 40 - 44 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1321 Courtney Kutler 40 South Burlington VT 44:07
2 1588 Lauren Brunner 43 Delafield WI 47:06
3 1260 Krista Enoch 43 Colorado Springs CO 47:10
NUMBER OF FINISHERS: 107
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 40 - 44 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1629 Dustin Stokesbary 40 Panama City Beach FL 41:17
2 1539 Scott Buschmann 40 Atlanta GA 43:21
3 2350 Will Kelley 41 Lookout Mountain GA 43:36
NUMBER OF FINISHERS: 68
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 45 - 49 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1773 Andrea McGehee 48 Santa Rosa Beach FL 47:42
2 1713 Elizabeth Branch 46 Madison GA 48:10
3 1684 Hope Daniel 48 Cumming GA 48:43
NUMBER OF FINISHERS: 82
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 45 - 49 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1278 Brad Cobb 48 Lookout Mtn TN 40:10
2 1613 Bruce Evans 49 Huntsville AL 40:49
3 1673 James Hurst 48 Chattanooga TN 43:40
NUMBER OF FINISHERS: 99
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 50 - 54 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2085 Amy Sanders 50 Marietta GA 50:29
2 1770 Sandy Weiner 51 Rosemary Beach FL 53:15
3 2231 Julie Thorpe 53 Marietta GA 55:43
NUMBER OF FINISHERS: 47
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 50 - 54 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1536 Bill Staniewicz 51 Weiden DE 42:14
2 2329 Brian Gagne 53 Mundelein IL 45:07
3 1459 Daniel Franklin 50 Lynn Haven FL 45:25
NUMBER OF FINISHERS: 72
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 55 - 59 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1247 Lynne Carlson 55 Panama City Beach FL 50:36
2 1131 Jeanie McClain 58 Memphis TN 55:47
3 1505 Julie Zingarelli 57 Decatur AL 56:45
NUMBER OF FINISHERS: 35
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 55 - 59 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1683 Jimmy Railey 55 Oakland MD 40:07
2 1430 Paul Phillips 55 Santa Rosa Beach FL 43:34
3 1620 Tom Kamp 55 Bloomington MN 45:03
NUMBER OF FINISHERS: 44
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 60 - 64 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1391 Elizabeth Ermini 63 Miramar Beach FL 56:44
2 2202 Lisa Smith 60 Fayetteville GA 1:02:43
3 1649 Sue Nicholson 63 Brandon MS 1:04:21
NUMBER OF FINISHERS: 16
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 60 - 64 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1566 Kevin Kidd 62 Royal Oak MI 43:00
2 1559 Steven Virkstis 61 Comstock Park MI 51:10
3 1506 John Zingarelli 63 Huntsville AL 55:01
NUMBER OF FINISHERS: 17
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 65 - 69 AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2138 Lisa Knower 65 Rosemary Beach FL 1:00:07
NUMBER OF FINISHERS: 6
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 65 - 69 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1153 Nicholas T. Kern 68 Santa Rosa Beach FL 50:36
2 1718 Ralph Mires 69 Overland Park KS 1:01:13
3 1490 Greg Frascogna 65 Madison MS 1:04:54
NUMBER OF FINISHERS: 5
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 70 - 74 AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
NUMBER OF FINISHERS: 0
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 70 - 74 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 2059 Mike Mabry 72 Valrico FL 1:06:21
2 1541 Dennis Weaver 72 Sebastopol MS 1:09:26
NUMBER OF FINISHERS: 2
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 75 - 79 AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
NUMBER OF FINISHERS: 0
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 75 - 79 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
1 1227 Clarke Brown 76 Atlanta GA 1:22:00
NUMBER OF FINISHERS: 1
---------------------------------------------------------------------------------------------
FEMALE AGE GROUP 80+ AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
NUMBER OF FINISHERS: 0
---------------------------------------------------------------------------------------------
MALE AGE GROUP 80+ AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Name Age City St Time
===== ===== ==================== === ==================== == =======
NUMBER OF FINISHERS: 0