Westlane XC Round-Up 2017
Sept 9, 2017
*********** TEAM SCORE **********
Boys Varsity 3K
1. ZIONSVILLE
4 6 10 15 16 (18) (20) = 51
CARTER DAVIDSON, DECATUR DELL, BENJAMIN SLOAN, GAVIN POOLE, MATTHEW
HELTON, BENJAMIN LARSON, MAXWELL ESSLEY
2. THE ORCHARD SCHOOL
2 7 12 17 33 (37) (52) = 71
SAWYER HUSAIN, EZRA BURRELL, NATE JEFFERY, LIAM SALYER, CAMERON TODD,
IAN KUCHINSKI, SEAN GAVITT
3. FRANKLIN TOWNSHIP EAST
3 13 22 27 51 (65) (75) = 116
BRAYDEN HENKLE, MARCUS TRAAS, NOLAN REUILLE, GARRETT KIDD, SETH
HENDERSON, AIDAN WILLIAMS, ETHAN HALL
4. WESTLANE
11 14 25 36 43 (66) (86) = 129
TYLAN HARRIS, SPENCER HUGHES, HENRY BUSTAMANTE, SAM HULKA, TAREEK
GALADIMA, HAYDEN MONK, JAKE HOGAN
5. BLEZER
1 8 26 32 63 (73) = 130
DUBOIS BENNETT, PRIDDLE CHARLES, TREVINO TRISTAN, DAGGY DOMINIC,
LAWSON JOSEPH, LAMSOM JADEN
6. FALL CREEK VALLEY
21 23 38 41 44 (46) (47) = 167
OLIVER ITAMURA, ALEC HOEFT, JAMES BAILEY, ELI WYNNE, IRVING RODRIGUEZ,
DAVID APPLE, JAKE MAJOR
7. EASTWOOD
5 31 39 49 54 (56) (61) = 178
JACK STRABALA, GABE CHAMBERS, MATTHEW NAAS, OLIVER WILSON, LIAM HEGER,
ETHAN CAMPBELL, COLE BREWER
8. FRANKLIN TOWNSHIP WEST
9 28 40 55 59 (60) (72) = 191
NOAH VACHON, JOSH GUGLE, CHASE RIGLER, JAXON CURTIS, KEVIN EVILSIZER,
OWEN LAWRENCE, NATHAN BROWER
9. CHAPEL HILL
19 45 53 76 79 (87) (88) = 272
MATTEW BRAY, ELLIOT MIMS, JERMOME COE, GRANT ZELLERS, ETHAN GOSSETT,
DA'MARI CAUSEY, JERAMYA MARSHALL
10. HERITAGE CHRISTIAN
24 42 58 67 83 (90) (91) = 274
COLE RIGGLE, PJ PIZARRO, NOAH HAMM, ZACHARY WARRICK, HANS MOORE, DAVID
REED, ELIJAH ZERONIK
11. SYCAMORE SCHOOL
29 34 71 84 97 (98)(109) = 315
NIKITA MUKHIN, DANIEL MUKHIN, TOMMY KAPLAN, NICHOLAS PASSARELLI,
OLIVER SEIFERT, NATE LIANG, ALEX LIPKOVITCH
12. NORTHVIEW
30 64 74 81 89 = 338
BRODY FRIEND, XAVIER GUARNEROS, BRAYDEN HARRIS, WILL DIXON, TIMOTHY
HERRING
13. LYNHURST
48 62 69 93 108 (112)(120) = 380
RUNE CARPENTER-JO, ANDRECE BUSSEY, DILLON EDWARDS, TRENT PETREY, OWINN
WILLIAMS, BRANDON MCCUNE, SYLAS WYATT
14. LINCOLN
35 68 103 106 107 (113)(117) = 419
DEIVIT SANCHEZ RIVE, DANIEL VELAZQUEZ, JORDAN SPILLER, MARVIN
SALCEDO-VALL, JERIMIAH DAY, DAVE BROWN, DERIQ RIOS HERNAND
15. PARK TUDOR
50 85 96 104 105 (111) = 440
CASON RITZ, WILL RUSSELL, BECK CHANDLER, BRAD WESSLER, EDWARD HU,
GAVIN SKELTON
16. WISDOM BUILDERS
80 82 92 95 100 (110)(118) = 449
AUSTIN KELLY, LUKE HARDYMON, TOMMY ENGLE, CHARLES BUTLER, DRU KELLY,
LUKE MCDANIEL, ZEKE THOMPSON
17. SAINT RICHARDS
57 70 94 116 119 (121) = 456
NELSON SPEER, VIKRAM PRADHAN, JAMISON KINDER, GAVIN ROUMPF, MILLER
AKIO, MILLER SHEN
18. RAYMOND PARK
77 78 99 101 102 (114)(115) = 457
CLAY EATON, NICK JOHNSON, DONOVAN JOHNSON, DARRIAN JOHNSON, GRANT
COBURN, ANDREW MA, DANIEL SWANK
Place TmPl No. Name Class Tea School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== === ============================== ======== =====
1 1 1372 Dubois Bennett N/A Blezer 10:02.64 5:24
2 2 1355 Sawyer Husain 8TH The Orchard School 10:06.32 5:26
3 3 714 Brayden Henkle 8TH Franklin Township East 10:09.62 5:28
4 4 1694 Carter Davidson 7TH Zionsville 10:20.90 5:34
5 5 566 Jack Strabala 8TH Eastwood 10:31.47 5:40
6 6 1697 Decatur Dell 8TH Zionsville 10:31.88 5:40
7 7 998 Ezra Burrell 7TH The Orchard School 10:41.85 5:46
8 8 1374 Priddle Charles N/A Blezer 10:49.10 5:49
9 9 804 Noah Vachon 8TH Franklin Township West 10:51.05 5:51
10 10 1729 Benjamin Sloan 8TH Zionsville 10:51.40 5:51
11 11 1632 Tylan Harris 7TH Westlane 10:51.93 5:51
12 12 1356 Nate Jeffery 8TH The Orchard School 10:52.33 5:51
13 13 738 Marcus Traas 8TH Franklin Township East 10:53.26 5:52
14 14 1634 Spencer Hughes 7TH Westlane 10:54.25 5:52
15 15 1725 Gavin Poole 6TH Zionsville 10:54.69 5:52
16 16 1706 Matthew Helton 7TH Zionsville 10:55.34 5:53
17 17 1381 Liam Salyer 8TH The Orchard School 10:57.47 5:54
18 18 1714 Benjamin Larson 8TH Zionsville 10:58.71 5:55
19 19 503 Mattew Bray 8TH Chapel Hill 10:59.15 5:55
20 20 1701 Maxwell Essley 8TH Zionsville 11:00.00 5:55
21 21 645 Oliver Itamura 8TH Fall Creek Valley 11:01.92 5:56
22 22 733 Nolan Reuille 8TH Franklin Township East 11:02.40 5:57
23 23 644 Alec Hoeft 8TH Fall Creek Valley 11:09.91 6:01
24 24 829 Cole Riggle 6TH Heritage Christian 11:13.47 6:03
25 25 1621 Henry Bustamante 6TH Westlane 11:13.93 6:03
26 26 1417 Trevino Tristan N/A Blezer 11:14.33 6:03
27 27 719 Garrett Kidd 8TH Franklin Township East 11:14.75 6:03
28 28 793 Josh Gugle 8TH Franklin Township West 11:16.25 6:04
29 29 976 Nikita Mukhin 7TH Sycamore School 11:16.70 6:04
30 30 882 Brody Friend 7TH Northview 11:21.86 6:07
31 31 531 Gabe Chambers 8TH Eastwood 11:22.54 6:07
32 32 1377 Daggy Dominic N/A Blezer 11:23.32 6:08
33 33 1383 Cameron Todd 6TH The Orchard School 11:23.70 6:08
34 34 975 Daniel Mukhin 7TH Sycamore School 11:24.29 6:08
35 35 846 Deivit Sanchez Rive 8TH Lincoln 11:25.61 6:09
36 36 1635 Sam Hulka 7TH Westlane 11:27.73 6:10
37 37 1358 Ian Kuchinski 6TH The Orchard School 11:28.41 6:11
38 38 627 James Bailey 8TH Fall Creek Valley 11:29.45 6:11
39 39 557 Matthew Naas 7TH Eastwood 11:29.84 6:11
40 40 800 Chase Rigler 6TH Franklin Township West 11:30.17 6:12
41 41 667 Eli Wynne 8TH Fall Creek Valley 11:30.85 6:12
42 42 827 Pj Pizarro 8TH Heritage Christian 11:32.95 6:13
43 43 1629 Tareek Galadima 6TH Westlane 11:33.30 6:13
44 44 660 Irving Rodriguez 8TH Fall Creek Valley 11:36.32 6:15
45 45 515 Elliot Mims 7TH Chapel Hill 11:40.48 6:17
46 46 626 David Apple 8TH Fall Creek Valley 11:44.07 6:19
47 47 650 Jake Major 8TH Fall Creek Valley 11:44.62 6:19
48 48 868 Rune Carpenter-Jo 8TH Lynhurst 11:45.00 6:20
49 49 570 Oliver Wilson 7TH Eastwood 11:45.43 6:20
50 50 905 Cason Ritz 6TH Park Tudor 11:45.82 6:20
51 51 713 Seth Henderson 8TH Franklin Township East 11:46.71 6:20
52 52 1351 Sean Gavitt 8TH The Orchard School 11:50.97 6:23
53 53 508 Jermome Coe 8TH Chapel Hill 11:51.96 6:23
54 54 542 Liam Heger 6TH Eastwood 11:53.58 6:24
55 55 790 Jaxon Curtis 7TH Franklin Township West 11:53.90 6:24
56 56 530 Ethan Campbell 7TH Eastwood 11:57.08 6:26
57 57 951 Nelson Speer 7TH Saint Richards 11:57.72 6:26
58 58 823 Noah Hamm 6TH Heritage Christian 11:58.20 6:27
59 59 791 Kevin Evilsizer 7TH Franklin Township West 11:58.95 6:27
60 60 796 Owen Lawrence 7TH Franklin Township West 11:59.54 6:27
61 61 527 Cole Brewer 8TH Eastwood 12:05.15 6:30
62 62 867 Andrece Bussey 7TH Lynhurst 12:07.86 6:32
63 63 1410 Lawson Joseph N/A Blezer 12:08.46 6:32
64 64 883 Xavier Guarneros 7TH Northview 12:09.62 6:33
65 65 744 Aidan Williams 8TH Franklin Township East 12:10.02 6:33
66 66 1639 Hayden Monk 8TH Westlane 12:10.32 6:33
67 67 830 Zachary Warrick 8TH Heritage Christian 12:11.59 6:34
68 68 848 Daniel Velazquez 6TH Lincoln 12:19.14 6:38
69 69 869 Dillon Edwards 7TH Lynhurst 12:20.40 6:39
70 70 948 Vikram Pradhan 7TH Saint Richards 12:22.62 6:40
71 71 971 Tommy Kaplan 8TH Sycamore School 12:23.03 6:40
72 72 788 Nathan Brower 8TH Franklin Township West 12:23.43 6:40
73 73 1407 Lamsom Jaden N/A Blezer 12:23.77 6:40
74 74 884 Brayden Harris 7TH Northview 12:29.31 6:43
75 75 710 Ethan Hall 8TH Franklin Township East 12:30.95 6:44
76 76 520 Grant Zellers 8TH Chapel Hill 12:32.09 6:45
77 77 934 Clay Eaton 8TH Raymond Park 12:35.47 6:47
78 78 937 Nick Johnson 8TH Raymond Park 12:36.23 6:47
79 79 510 Ethan Gossett 7TH Chapel Hill 12:38.42 6:48
80 80 1680 Austin Kelly 6TH Wisdom Builders 12:39.82 6:49
81 81 881 Will Dixon 8TH Northview 12:46.20 6:52
82 82 1677 Luke Hardymon 7TH Wisdom Builders 12:49.17 6:54
83 83 826 Hans Moore 6TH Heritage Christian 12:55.01 6:57
84 84 978 Nicholas Passarelli 6TH Sycamore School 12:57.24 6:58
85 85 906 Will Russell 6TH Park Tudor 13:07.20 7:04
86 86 1633 Jake Hogan 8TH Westlane 13:09.09 7:05
87 87 505 Da'mari Causey 8TH Chapel Hill 13:09.46 7:05
88 88 514 Jeramya Marshall 8TH Chapel Hill 13:15.08 7:08
89 89 885 Timothy Herring 7TH Northview 13:19.38 7:10
90 90 828 David Reed 7TH Heritage Christian 13:21.15 7:11
91 91 831 Elijah Zeronik 8TH Heritage Christian 13:22.86 7:12
92 92 1676 Tommy Engle 8TH Wisdom Builders 13:25.32 7:13
93 93 871 Trent Petrey 8TH Lynhurst 13:26.86 7:14
94 94 946 Jamison Kinder 5TH Saint Richards 13:51.22 7:27
95 95 1675 Charles Butler 8TH Wisdom Builders 13:51.72 7:28
96 96 902 Beck Chandler 8TH Park Tudor 13:56.69 7:30
97 97 979 Oliver Seifert 6TH Sycamore School 13:58.30 7:31
98 98 973 Nate Liang 6TH Sycamore School 13:59.30 7:32
99 99 936 Donovan Johnson 6TH Raymond Park 14:01.23 7:33
100 100 1681 Dru Kelly 6TH Wisdom Builders 14:01.95 7:33
101 101 935 Darrian Johnson 6TH Raymond Park 14:05.85 7:35
102 102 933 Grant Coburn 6TH Raymond Park 14:07.70 7:36
103 103 847 Jordan Spiller 6TH Lincoln 14:08.88 7:37
104 104 908 Brad Wessler 7TH Park Tudor 14:10.10 7:38
105 105 903 Edward Hu 8TH Park Tudor 14:10.58 7:38
106 106 845 Marvin Salcedo-Vall 7TH Lincoln 14:11.86 7:38
107 107 841 Jerimiah Day 7TH Lincoln 14:17.10 7:41
108 108 872 Owinn Williams 8TH Lynhurst 14:18.09 7:42
109 109 974 Alex Lipkovitch 6TH Sycamore School 14:22.24 7:44
110 110 1682 Luke McDaniel 6TH Wisdom Builders 14:31.95 7:49
111 111 907 Gavin Skelton 6TH Park Tudor 14:35.72 7:51
112 112 870 Brandon McCune 7TH Lynhurst 14:46.89 7:57
113 113 837 Dave Brown 8TH Lincoln 15:02.76 8:06
114 114 939 Andrew Ma 7TH Raymond Park 15:05.14 8:07
115 115 944 Daniel Swank 6TH Raymond Park 15:08.09 8:09
116 116 949 Gavin Roumpf 7TH Saint Richards 15:14.30 8:12
117 117 844 Deriq Rios Hernand 8TH Lincoln 15:15.01 8:12
118 118 1683 Zeke Thompson 7TH Wisdom Builders 16:02.25 8:38
119 119 945 Miller Akio 4TH Saint Richards 16:59.42 9:09
120 120 873 Sylas Wyatt 7TH Lynhurst 18:17.79 9:51
121 121 950 Miller Shen 5TH Saint Richards 18:59.32 10:13