Westlane XC Round-Up 2017
Sept 9, 2017
*********** TEAM SCORE **********
Boys Reserve 3k
1. ZIONSVILLE
1 2 3 4 6 (7) (19) = 16
GRAHAM ASAM, CALEB EVERSON, WILLIAM NEBESIO, DUNCAN MICHIE, JACK
WEAVER, ANDREW WEAVER, SKYLER COLE
2. FALL CREEK VALLEY
5 8 12 21 22 (23) (31) = 68
KADEN GLANZMAN, BRAD GILLESPIE, COLM ONEACRE, CALEB HARMS, KYLE ELLIS,
NICK ANDERSON, AIDEN FINN
3. EASTWOOD
10 13 14 16 18 (24) (32) = 71
WILL RUSCHHAPT, JACKSON SCOTT, JUDE BEARDAN, EMMETT TUCSON, SAM BARKER,
ANDREW CHARBENNEAU, GAVIN GURVIS
4. THE ORCHARD SCHOOL
9 17 20 25 34 (47) (48) = 105
ANDREW DEEMER, AARON ROACH, FOSTER WILSON, TEDDY POTTS, VON HOLDEN,
DAVID BEATY, SAM SELZER
5. FRANKLIN TOWNSHIP EAST
11 26 27 28 30 (35) (36) = 122
QUINTON WEFLEN, JONAH DECKER, RYAN MCCANN, RICARDO VILLAFANE, COOPER
ROLFSEN, JEREMY BRADLEY, DAN CORBIN
6. WESTLANE
33 37 38 42 44 (55) (57) = 194
OWEN ARMSTRONG, CATES CRONK, STRYKER SWENSON, CALEB GREEN, HAYDEN
SANDERS, SAM HAMMONS, TERRY FRANKLIN
7. FRANKLIN TOWNSHIP WEST
15 39 45 49 52 (54) (58) = 200
BJ COYKENDALL, CARTER SMITH, OWEN LACKEY, JAYDEN BAILEY, SAM HITTEL,
ABRAM MONAHAN, BROOKLYN RYAN
8. BLEZER
29 40 41 46 50 (53) (59) = 206
CUNNINGHAM TYLER, COCHRAN GABE, CHANEY ADAM, NELSON CAMRYN, TARR JOHN,
SOMERVILLE SETH, IMEL LOGAN
9. CHAPEL HILL
43 51 56 60 61 (62) (63) = 271
ALTON CHAPMAN, DONALD ALEXANDER, KAYNE WILLIAMS, JOSEPH SMITH, KYLE
DELP, JOSH HINKLE, JAMES CHAPMAN
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 1690 Graham Asam 8TH Zionsville 10:46.2 5:48
2 2 1702 Caleb Everson 8TH Zionsville 11:00.9 5:56
3 3 1722 William Nebesio 8TH Zionsville 11:01.3 5:56
4 4 1721 Duncan Michie 8TH Zionsville 11:27.4 6:10
5 5 640 Kaden Glanzman 8TH Fall Creek Valley 11:28.7 6:11
6 6 1736 Jack Weaver 8TH Zionsville 11:34.1 6:14
7 7 1735 Andrew Weaver 8TH Zionsville 11:36.0 6:15
8 8 639 Brad Gillespie 8TH Fall Creek Valley 11:36.5 6:15
9 9 1000 Andrew Deemer 7TH The Orchard School 11:37.5 6:15
10 10 564 Will Ruschhapt 8TH Eastwood 11:39.7 6:17
11 11 742 Quinton Weflen 7TH Franklin Township East 11:40.3 6:17
12 12 655 Colm Oneacre 8TH Fall Creek Valley 11:42.7 6:18
13 13 565 Jackson Scott 6TH Eastwood 11:43.2 6:19
14 14 525 Jude Beardan 6TH Eastwood 11:44.0 6:19
15 15 789 Bj Coykendall 7TH Franklin Township West 11:44.9 6:19
16 16 567 Emmett Tucson 6TH Eastwood 11:45.9 6:20
17 17 1380 Aaron Roach 8TH The Orchard School 11:47.0 6:21
18 18 524 Sam Barker 6TH Eastwood 11:48.2 6:21
19 19 1692 Skyler Cole 7TH Zionsville 11:49.2 6:22
20 20 1385 Foster Wilson 7TH The Orchard School 11:52.4 6:23
21 21 642 Caleb Harms 7TH Fall Creek Valley 11:53.3 6:24
22 22 636 Kyle Ellis 8TH Fall Creek Valley 11:54.2 6:24
23 1691 Jackson Barker 8TH Zionsville 11:57.7 6:26
24 23 625 Nick Anderson 7TH Fall Creek Valley 12:03.8 6:30
25 1727 William Raches 7TH Zionsville 12:05.4 6:30
26 1707 Trevor Henkle 6TH Zionsville 12:05.8 6:31
27 24 532 Andrew Charbenneau 7TH Eastwood 12:08.1 6:32
28 25 1360 Teddy Potts 6TH The Orchard School 12:08.7 6:32
29 1716 Johnathan MacAbee 8TH Zionsville 12:09.2 6:33
30 26 700 Jonah Decker 8TH Franklin Township East 12:09.8 6:33
31 27 724 Ryan McCann 8TH Franklin Township East 12:11.6 6:34
32 1728 Michael Schilison 6TH Zionsville 12:12.1 6:34
33 1711 Brayden Kenworthy 7TH Zionsville 12:12.5 6:34
34 28 740 Ricardo Villafane 8TH Franklin Township East 12:14.6 6:35
35 29 1418 Cunningham Tyler N/A Blezer 12:15.3 6:36
36 30 734 Cooper Rolfsen 7TH Franklin Township East 12:17.2 6:37
37 1724 Geoffrey Ostrander 8TH Zionsville 12:19.3 6:38
38 31 638 Aiden Finn 7TH Fall Creek Valley 12:20.2 6:38
39 1734 Fenton Walpole 8TH Zionsville 12:21.9 6:39
40 1737 Kyle Wooden 7TH Zionsville 12:22.8 6:40
41 32 541 Gavin Gurvis 8TH Eastwood 12:23.7 6:40
42 33 2406 Owen Armstrong 8TH Westlane 12:25.5 6:41
43 651 Jonah Maple 8TH Fall Creek Valley 12:27.0 6:42
44 657 Nolan Reed 7TH Fall Creek Valley 12:27.8 6:42
45 1698 Dominick Dell 6TH Zionsville 12:28.4 6:43
46 633 Jake Eads 6TH Fall Creek Valley 12:30.3 6:44
47 34 1353 Von Holden 6TH The Orchard School 12:30.8 6:44
48 561 Ritesh Ray 8TH Eastwood 12:31.1 6:44
49 521 Luca Arive 7TH Eastwood 12:31.4 6:44
50 529 David Bunting 6TH Eastwood 12:32.0 6:45
51 35 696 Jeremy Bradley 8TH Franklin Township East 12:34.6 6:46
52 36 699 Dan Corbin 7TH Franklin Township East 12:36.2 6:47
53 540 Jaiden Gray 7TH Eastwood 12:36.8 6:47
54 544 Alec Hueffle 6TH Eastwood 12:37.3 6:48
55 1713 Jackson Kummer 7TH Zionsville 12:37.9 6:48
56 1720 Patrick Mettler 8TH Zionsville 12:38.6 6:48
57 727 Colin McGee 8TH Franklin Township East 12:39.3 6:49
58 568 Ricky Vu 8TH Eastwood 12:41.7 6:50
59 558 Owen Osterman 6TH Eastwood 12:42.8 6:51
60 1705 Charles Haak 6TH Zionsville 12:43.4 6:51
61 1731 Samuel Spees 6TH Zionsville 12:43.8 6:51
62 37 1624 Cates Cronk 8TH Westlane 12:44.1 6:51
63 654 Deshawn Ntamere 7TH Fall Creek Valley 12:44.7 6:52
64 560 Jake Poe 8TH Eastwood 12:45.3 6:52
65 38 1643 Stryker Swenson 6TH Westlane 12:46.3 6:52
66 1696 Seth Davis 7TH Zionsville 12:48.2 6:54
67 1718 Kevin McGowan 7TH Zionsville 12:48.7 6:54
68 653 Jackson Miller 8TH Fall Creek Valley 12:49.2 6:54
69 39 802 Carter Smith 6TH Franklin Township West 12:49.8 6:54
70 664 Chris Tran 7TH Fall Creek Valley 12:50.4 6:55
71 40 1379 Cochran Gabe N/A Blezer 12:50.9 6:55
72 562 Charlie Reffet 6TH Eastwood 12:51.3 6:55
73 746 Trevor Yates 6TH Franklin Township East 12:53.2 6:56
74 522 Charlie Baker 7TH Eastwood 12:53.9 6:57
75 707 Nolan French 8TH Franklin Township East 12:57.8 6:59
76 41 1371 Chaney Adam N/A Blezer 12:59.3 6:59
77 538 Jack Ferguson 7TH Eastwood 12:59.8 7:00
78 628 Ethan Bozinovski 8TH Fall Creek Valley 13:00.6 7:00
79 42 1630 Caleb Green 7TH Westlane 13:01.4 7:01
80 709 Deacon Hall 7TH Franklin Township East 13:02.0 7:01
81 555 Dylan Morris 8TH Eastwood 13:11.0 7:06
82 1732 Micah Tragesser 8TH Zionsville 13:11.5 7:06
83 726 Nolan McDaniel 8TH Franklin Township East 13:12.0 7:06
84 701 Tanner Dudley 8TH Franklin Township East 13:13.0 7:07
85 43 506 Alton Chapman 7TH Chapel Hill 13:15.4 7:08
86 705 Aaron Farley 8TH Franklin Township East 13:16.0 7:08
87 534 Adam Cox 8TH Eastwood 13:16.6 7:09
88 635 Tristan Eckert 7TH Fall Creek Valley 13:18.7 7:10
89 728 Blake McIntire 6TH Franklin Township East 13:19.2 7:10
90 643 Jordan Henderson 8TH Fall Creek Valley 13:19.9 7:11
91 702 Eric Eckstein 6TH Franklin Township East 13:21.5 7:11
92 44 1642 Hayden Sanders 8TH Westlane 13:25.1 7:13
93 45 795 Owen Lackey 7TH Franklin Township West 13:25.5 7:14
94 46 1373 Nelson Camryn N/A Blezer 13:26.8 7:14
95 632 Sam Dubois 7TH Fall Creek Valley 13:28.1 7:15
96 1703 Nicholas Firebaugh 7TH Zionsville 13:29.0 7:15
97 717 Anthony Jinks 8TH Franklin Township East 13:30.0 7:16
98 47 996 David Beaty 6TH The Orchard School 13:30.6 7:16
99 48 1382 Sam Selzer 6TH The Orchard School 13:31.3 7:17
100 1708 Nathaniel Horten 7TH Zionsville 13:31.8 7:17
101 637 George Fair 8TH Fall Creek Valley 13:35.4 7:19
102 721 Aidan Lee 8TH Franklin Township East 13:39.7 7:21
103 730 Anthony Pappano 6TH Franklin Township East 13:41.6 7:22
104 647 Anthony Kelly 8TH Fall Creek Valley 13:43.0 7:23
105 997 Charles Boldt 6TH The Orchard School 13:44.2 7:24
106 1717 John McDonald 8TH Zionsville 13:44.7 7:24
107 716 Jacob Hoffman 7TH Franklin Township East 13:46.6 7:25
108 743 Zach White 8TH Franklin Township East 13:47.8 7:26
109 703 Chris Elliott 7TH Franklin Township East 13:51.6 7:28
110 49 787 Jayden Bailey 8TH Franklin Township West 13:55.1 7:29
111 50 1409 Tarr John N/A Blezer 13:57.2 7:31
112 51 501 Donald Alexander 8TH Chapel Hill 13:58.8 7:31
113 822 Caleb Baker 6TH Heritage Christian 13:59.2 7:32
114 1693 Nathaniel Couchman 6TH Zionsville 13:59.7 7:32
115 1730 Luke Smith 6TH Zionsville 14:00.1 7:32
116 1715 Tyson Lucas 8TH Zionsville 14:00.9 7:33
117 52 794 Sam Hittel 6TH Franklin Township West 14:06.5 7:36
118 646 Ilijah Jones 6TH Fall Creek Valley 14:06.9 7:36
119 656 Jasper Owens 6TH Fall Creek Valley 14:08.3 7:37
120 53 1416 Somerville Seth N/A Blezer 14:10.3 7:38
121 54 797 Abram Monahan 6TH Franklin Township West 14:10.7 7:38
122 715 Ryan Herrin 8TH Franklin Township East 14:12.5 7:39
123 55 1631 Sam Hammons 8TH Westlane 14:15.1 7:40
124 56 519 Kayne Williams 8TH Chapel Hill 14:17.1 7:41
125 708 Emerson Green 6TH Franklin Township East 14:18.2 7:42
126 57 1626 Terry Franklin 6TH Westlane 14:22.5 7:44
127 824 Elijah King 7TH Heritage Christian 14:23.0 7:44
128 58 801 Brooklyn Ryan 6TH Franklin Township West 14:24.3 7:45
129 1646 Dawson Witte 7TH Westlane 14:25.4 7:46
130 723 Taylor Mann 8TH Franklin Township East 14:27.0 7:47
131 806 Cayden Wright 8TH Franklin Township West 14:27.4 7:47
132 663 Sean Tankersley 6TH Fall Creek Valley 14:28.1 7:47
133 547 Jonah Knoll 6TH Eastwood 14:28.7 7:48
134 59 1411 Imel Logan N/A Blezer 14:29.1 7:48
135 732 Jonathan Reid 7TH Franklin Township East 14:29.6 7:48
136 629 Joey Burgin 7TH Fall Creek Valley 14:30.4 7:48
137 60 518 Joseph Smith 7TH Chapel Hill 14:33.9 7:50
138 536 Will Cromer 8TH Eastwood 14:34.3 7:51
139 549 Linden Lansberry 8TH Eastwood 14:35.3 7:51
140 61 509 Kyle Delp 7TH Chapel Hill 14:35.8 7:51
141 735 Carter Santellana 6TH Franklin Township East 14:36.6 7:52
142 792 Connor Fitzgibbons 7TH Franklin Township West 14:37.1 7:52
143 631 Noah Contreras 6TH Fall Creek Valley 14:37.4 7:52
144 552 Will Memmer 7TH Eastwood 14:40.4 7:54
145 630 Ray Cash 7TH Fall Creek Valley 14:41.1 7:54
146 1709 Jack Humphries 7TH Zionsville 14:41.7 7:54
147 62 512 Josh Hinkle 7TH Chapel Hill 14:42.1 7:55
148 1723 Fionn O'Neal 7TH Zionsville 14:42.6 7:55
149 634 Brody Eckert 6TH Fall Creek Valley 14:46.8 7:57
150 737 Levi Stephens 6TH Franklin Township East 14:59.4 8:04
151 886 Marvin Jones 7TH Northview 15:00.1 8:04
152 1375 Brannon Colin N/A Blezer 15:00.7 8:05
153 546 Andrew Kauffman 7TH Eastwood 15:01.3 8:05
154 1618 Joshua Barnes 8TH Westlane 15:03.3 8:06
155 1636 Chris Manning 8TH Westlane 15:03.9 8:06
156 1384 C.J. Walls 7TH The Orchard School 15:04.4 8:07
157 836 Alexis Araujo-Madri 8TH Lincoln 15:05.0 8:07
158 736 Drake Scott 8TH Franklin Township East 15:07.9 8:09
159 533 Bryce Conger 6TH Eastwood 15:08.6 8:09
160 569 Victor Walker 8TH Eastwood 15:09.3 8:09
161 722 Max Lines 8TH Franklin Township East 15:13.1 8:11
162 803 Cooper Tharp 6TH Franklin Township West 15:13.8 8:12
163 1699 Mason Doyle 8TH Zionsville 15:16.9 8:13
164 698 Will Coffman 7TH Franklin Township East 15:19.3 8:15
165 1406 15:21.1 8:16
166 1361 Harrison Pruitt 6TH The Orchard School 15:21.7 8:16
167 1638 Justin Kelley 6TH Westlane 15:22.6 8:17
168 1620 Andrew Bryson 6TH Westlane 15:23.9 8:17
169 693 Justin Barnhart 8TH Franklin Township East 15:24.7 8:18
170 662 Isaac Stewart 8TH Fall Creek Valley 15:25.4 8:18
171 1719 Lucas McManus 8TH Zionsville 15:26.1 8:18
172 535 Ethan Cox 6TH Eastwood 15:27.0 8:19
173 641 Cooper Guimont 6TH Fall Creek Valley 15:28.8 8:20
174 711 Owen Hammond 7TH Franklin Township East 15:29.7 8:20
175 725 Andrew McCoy 7TH Franklin Township East 15:32.8 8:22
176 1712 Jacob Kleeman 6TH Zionsville 15:53.0 8:33
177 556 Tanner Muir 6TH Eastwood 15:59.6 8:36
178 694 Eli Bollinger 8TH Franklin Township East 16:01.2 8:37
179 665 Jt Trinkle 8TH Fall Creek Valley 16:07.2 8:40
180 1408 James Jayluv N/A Blezer 16:08.2 8:41
181 1733 Alexzander Vanhooser 6TH Zionsville 16:10.1 8:42
182 559 Calium Ough 6TH Eastwood 16:18.0 8:46
183 1689 Nicholas Albrecht 6TH Zionsville 16:22.5 8:49
184 649 Alex Lee 8TH Fall Creek Valley 16:23.7 8:49
185 731 Jarin Parton 8TH Franklin Township East 16:25.6 8:50
186 1628 Alan Friend 7TH Westlane 16:27.2 8:51
187 661 Ross Stante 8TH Fall Creek Valley 16:30.1 8:53
188 548 Brandt Kropa 7TH Eastwood 16:35.4 8:56
189 1637 Mark Mathis 7TH Westlane 16:43.4 9:00
190 648 Jayden Kirk 8TH Fall Creek Valley 16:44.6 9:01
191 1710 Eric Jaebker 6TH Zionsville 16:45.6 9:01
192 1354 Jack Holtrup 6TH The Orchard School 17:00.1 9:09
193 704 Tryston Espiritu 7TH Franklin Township East 17:28.9 9:24
194 943 Ramon Solano 6TH Raymond Park 17:32.0 9:26
195 1644 Doug Tate 8TH Westlane 17:33.8 9:27
196 528 Eli Buddenbaum 7TH Eastwood 18:05.7 9:44
197 551 Bo Marker 8TH Eastwood 18:12.5 9:48
198 1623 Ayden Clem 6TH Westlane 18:23.8 9:54
199 63 507 James Chapman 8TH Chapel Hill 18:51.6 10:09
200 1619 Myles Brandt 6TH Westlane 19:10.6 10:19
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
201 843 Frankie Rios 6TH Lincoln 20:23.4 10:58
202 1645 Lay Ku Wah 6TH Westlane 20:40.6 11:07
203 1414 Edwards Raymond N/A Blezer 20:40.7 11:08
204 1359 Brody McMurtray 6TH The Orchard School 21:50.5 11:45
205 1413 Townsend Parker N/A Blezer 24:11.7 13:01