BEARCAT XC INVITE
SEPTEMBER 26, 2015
*********** TEAM SCORE **********
7th Grade - Girls
1. CLAY (CARMEL)
1 2 4 5 7 (8) (9) = 19
ANNIE CHRISTIE, ABBY PARKER, BROOKLYN EDWARDS, ALAINA O\'REAR,
ANNA GRACE HOOK, MAGGIE DELILLO, ABBEY GROGAN
2. FALL CREEK JH ( FISHERS)
6 11 12 15 16 (24) = 60
GRACE HOWARD, BRIANNA WRIGHT, ELLIE JOHNSON, BRYNN URBAN, ANNICE
MCFARLAND, JENNA MCLEAN
3. HAMILTON SE JH (FISHERS)
13 14 18 20 22 (23) (27) = 87
OLIVIA SCHENCK, LILLY PATRICK, MADDIE MCINTOSH, JOSIE POVINELLI, HALLE
DUROS, ELLA ROUNDY, GABBY HUFFER
4. FRANKLIN TOWNSHIP EAST
3 10 25 29 32 (33) (34) = 99
BRIANNA LAWSON, OLIVIA CAMP, CARA EBY, DELANEY BROWN, HALEIGH MADISON,
ALEXIS JACOB, OLIVIA WOODROW
5. FALL CREEK VALLEY (LAWRENCE)
17 19 21 26 28 (30) (31) = 111
BROOKLYN STEWART, KYRA WARE, EMMA BASTIN, HANNAH DONNENHOFFER, SARITA
MAHARJAN, CASSIDY GUIMONT, SAMANTHA TANKERSLEY
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======== =====
1 1 705 Annie Christie 7TH Clay (carmel) 10:47.36 5:49
2 2 721 Abby Parker 7TH Clay (carmel) 10:57.13 5:54
3 680 Taylor Hebert 7TH Belzer 11:13.79 6:03
4 3 871 Brianna Lawson 7TH Franklin Township East 11:18.76 6:05
5 4 708 Brooklyn Edwards 7TH Clay (carmel) 11:45.39 6:20
6 5 720 Alaina O\'Rear 7TH Clay (carmel) 11:54.07 6:24
7 6 793 Grace Howard 7TH Fall Creek Jh ( Fishers) 11:59.54 6:27
8 7 712 Anna Grace Hook 7TH Clay (carmel) 12:01.02 6:28
9 8 706 Maggie Delillo 7TH Clay (carmel) 12:08.82 6:32
10 9 709 Abbey Grogan 7TH Clay (carmel) 12:13.62 6:35
11 10 861 Olivia Camp 7TH Franklin Township East 12:41.77 6:50
12 684 Kaylah Pitts 7TH Belzer 12:50.22 6:55
13 11 801 Brianna Wright 7TH Fall Creek Jh ( Fishers) 12:51.66 6:55
14 12 794 Ellie Johnson 7TH Fall Creek Jh ( Fishers) 12:54.54 6:57
15 676 Lexi Allen 7TH Belzer 13:00.11 7:00
16 13 917 Olivia Schenck 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 13:06.76 7:03
17 14 913 Lilly Patrick 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 13:09.69 7:05
18 15 800 Brynn Urban 7TH Fall Creek Jh ( Fishers) 13:11.32 7:06
19 16 797 Annice McFarland 7TH Fall Creek Jh ( Fishers) 13:16.97 7:09
20 17 831 Brooklyn Stewart 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 13:30.28 7:16
21 18 909 Maddie McIntosh 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 13:45.92 7:25
22 19 833 Kyra Ware 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 13:53.72 7:29
23 20 914 Josie Povinelli 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 13:54.12 7:29
24 21 819 Emma Bastin 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 13:55.77 7:30
25 22 906 Halle Duros 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 13:58.31 7:31
26 23 915 Ella Roundy 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 13:58.87 7:31
27 24 798 Jenna McLean 7TH Fall Creek Jh ( Fishers) 14:09.36 7:37
28 25 864 Cara Eby 7TH Franklin Township East 14:15.55 7:40
29 687 Mattelen Wilson 8TH Belzer 14:20.97 7:43
30 26 821 Hannah Donnenhoffer 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 14:26.38 7:46
31 27 908 Gabby Huffer 7TH Hamilton SE Jh (fishers) 14:33.28 7:50
32 28 827 Sarita Maharjan 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 14:36.31 7:52
33 29 860 Delaney Brown 7TH Franklin Township East 14:51.85 8:00
34 30 824 Cassidy Guimont 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 15:10.89 8:10
35 31 832 Samantha Tankersley 7TH Fall Creek Valley (lawrence) 15:35.26 8:23
36 32 873 Haleigh Madison 7TH Franklin Township East 15:39.90 8:26
37 33 868 Alexis Jacob 7TH Franklin Township East 16:02.00 8:38
38 753 Nicole Glenn 7TH Creston (warren) 16:14.20 8:44
39 761 Kimya Thompson 7TH Creston (warren) 16:44.23 9:00
40 34 881 Olivia Woodrow 7TH Franklin Township East 16:55.93 9:07