RIVERVIEW HEALTH FLASHROCK INVITATIONAL 2018 - TEAM RESULTS
--------------------------------------------------------------------------------
Varsity Girl's Championship 5,000 Meter Race
--------------------------------------------------------------------------------
1. CARMEL
1 6 7 14 17 (19) (22) = 45
Phoebe Bates, Lindsey Roper, Jamie Klavon, Alivia Romaniuk, Brooke
Waldal, Abby Parker, Lily McAndrews
2. FT. WAYNE CARROLL
3 4 5 11 23 (37) (41) = 46
Meagan Hathaway, Rayna Fruchey, Mallory Clements, Ashlyn Minton,
Brooke Hansen, Shelby Christman, Elizabeth Lalonde
3. ZIONSVILLE
9 10 12 20 27 (30) (31) = 78
Lydia Moore, Sarah Petersen, Anna Settle, Brooke Meredith, Grace
Gongwer, Taylor Browne, Isabella Brady
4. FISHERS
8 13 18 25 26 (29) (33) = 90
Emma Gillespie, Vera Schafer, Abby Carter, Elizabeth Barrett, Miya Wai,
Brynn Urban, Tessa Kraft
5. GUERIN CATHOLIC
2 21 34 47 60 (80) (87) = 164
Ellie Schroeder, Paige Schemanske, Izzy Museck, Raegan Bohbrink, Emma
Hubbard, Joelle Klavon, Allison Wozniak
6. NEW PALESTINE
24 38 43 46 50 (57) (62) = 201
Brenna Shaw, Emily Adam, Victoria Crowder, Kendall Mann, Kaylin Casner,
Haley Rickey, Grace Voelz
7. WESTFIELD
32 40 42 44 45 (48) (52) = 203
Sarah Coates, Kyla Curtis, Sophia Brown, Sydney Clifford, Julia Clark,
Morgen Houck, Jasmine Herrell
8. INDPLS CATHEDRAL
16 28 51 54 64 (78) (84) = 213
Audrey McKinney, Gracie Carr, Ellie Thor, Kendrick Mernitz, Megan
Kaster, Kylie Price, Charlie Ramey
9. NORTH CENTRAL
35 36 39 56 61 (70) (77) = 227
Ellen Baker, Rahiwa Tezera, Jane Hirschman, AJ Jackson, Gabby Green,
Holle Guntz, Ellen Osterman
10. FRANKLIN COMMUNITY
15 53 67 69 75 (76) (89) = 279
Lillian Lacy, Jenna Newton, Chloe Selking, Sydney Clements, Piper Reed,
Abby Burton, Megan Tennell
11. COLUMBUS EAST
58 65 66 71 74 (85) (91) = 334
Olivia Linneman, Jordan Spuregeon, Elizabeth Stevens, Amanda Pottoroff,
Olivia Shoaf, Kaylin Dehart, Katie Hagan
12. DEKALB
55 68 82 83 95 (97) (98) = 383
Sarah Fetter, Riley Winebrenner, Penelope Swift, Jillian Peel, Claire
Comfort, Ally Kneller, Ally Hammer
13. DELTA
49 59 88 92 96 (99)(100) = 384
Makayla Robles, Ashleigh Brelage, Sarah Whitesel, Camryn Eldridge,
Melissa Crouch, Miranda Hart, Skyann Cansler
14. SNIDER ( FT WAYNE )
63 72 79 81 90 (93) (94) = 385
Emmaline Shoemaker, Alex Galassini, Maya Hower, Jaiden Eastom, Kennedy
Jester, Emma Hedrick, Jada Kepney
15. HERITAGE CHRISTIAN
73 86 101 102 103 (104)(105) = 465
Becky Madsen, Lydia Sarver, Alie Lewis, Ellie Salsbury, Emmie King,
Mia Freeman, Amanda Gillay
RIVERVIEW HEALTH FLASHROCK INVITATIONAL 2018
Varsity Girl's Championship 5,000 Meter Race
Place TmPl Bib Name Team Yea Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================ === ======== =====
1 1 69 Phoebe Bates CARMEL JR 18:09.25 5:51
2 2 776 Ellie Schroeder GUERIN CATHOLIC SR 18:53.31 6:05
3 3 733 Meagan Hathaway FT. WAYNE CARROLL SR 19:04.28 6:09
4 4 730 Rayna Fruchey FT. WAYNE CARROLL JR 19:18.78 6:13
5 5 729 Mallory Clements FT. WAYNE CARROLL JR 19:22.17 6:15
6 6 177 Lindsey Roper CARMEL SR 19:23.87 6:15
7 7 121 Jamie Klavon CARMEL FR 19:26.63 6:16
8 8 591 Emma Gillespie FISHERS JR 19:29.17 6:17
9 9 1909 Lydia Moore ZIONSVILLE FR 19:30.88 6:17
10 10 1910 Sarah Petersen ZIONSVILLE JR 19:32.76 6:18
11 11 736 Ashlyn Minton FT. WAYNE CARROLL SO 19:34.48 6:19
12 12 1918 Anna Settle ZIONSVILLE JR 19:35.31 6:19
13 13 614 Vera Schafer FISHERS FR 19:39.21 6:20
14 14 176 Alivia Romaniuk CARMEL FR 19:39.36 6:20
15 15 685 Lillian Lacy FRANKLIN COMMUNITY SO 19:45.58 6:22
16 16 1023 Audrey McKinney INDPLS CATHEDRAL JR 19:45.88 6:22
17 17 206 Brooke Waldal CARMEL SO 19:46.98 6:23
18 18 581 Abby Carter FISHERS JR 19:48.74 6:23
19 19 157 Abby Parker CARMEL SO 19:50.54 6:24
20 20 1908 Brooke Meredith ZIONSVILLE SR 19:51.61 6:24
21 21 775 Paige Schemanske GUERIN CATHOLIC SR 19:52.76 6:24
22 22 133 Lily McAndrews CARMEL JR 19:56.52 6:26
23 23 732 Brooke Hansen FT. WAYNE CARROLL FR 19:57.04 6:26
24 24 1192 Brenna Shaw NEW PALESTINE SO 19:57.92 6:26
25 25 574 Elizabeth Barrett FISHERS FR 19:59.08 6:26
26 26 626 Miya Wai FISHERS SR 20:08.18 6:29
27 27 1896 Grace Gongwer ZIONSVILLE FR 20:13.66 6:31
28 28 973 Gracie Carr INDPLS CATHEDRAL JR 20:18.12 6:33
29 29 625 Brynn Urban FISHERS SO 20:18.53 6:33
30 129 Madison Lindfelt CARMEL SR 20:21.59 6:34
31 30 1888 Taylor Browne ZIONSVILLE SO 20:22.13 6:34
32 31 1885 Isabella Brady ZIONSVILLE SO 20:22.34 6:34
33 32 1788 Sarah Coates WESTFIELD SO 20:24.23 6:35
34 33 600 Tessa Kraft FISHERS SR 20:25.05 6:35
35 628 Corinne Yorkman FISHERS JR 20:26.70 6:35
36 34 768 Izzy Museck GUERIN CATHOLIC SR 20:27.41 6:36
37 35 1289 Ellen Baker NORTH CENTRAL SO 20:27.86 6:36
38 36 1343 Rahiwa Tezera NORTH CENTRAL FR 20:30.82 6:37
39 208 Halle Welch CARMEL JR 20:32.56 6:37
40 37 728 Shelby Christman FT. WAYNE CARROLL SO 20:34.18 6:38
41 77 Annie Christie CARMEL SO 20:36.01 6:38
42 38 1176 Emily Adam NEW PALESTINE FR 20:37.49 6:39
43 39 1312 Jane Hirschman NORTH CENTRAL JR 20:39.24 6:39
44 40 1794 Kyla Curtis WESTFIELD JR 20:39.52 6:39
45 41 734 Elizabeth Lalonde FT. WAYNE CARROLL JR 20:40.11 6:40
46 42 1785 Sophia Brown WESTFIELD SO 20:41.26 6:40
47 1880 Margaret Allen ZIONSVILLE JR 20:43.28 6:41
48 98 Sydney Haines CARMEL JR 20:45.30 6:41
49 43 1180 Victoria Crowder NEW PALESTINE SR 20:48.42 6:42
50 44 1787 Sydney Clifford WESTFIELD JR 20:48.73 6:42
51 45 1786 Julia Clark WESTFIELD SO 20:49.43 6:43
52 46 1186 Kendall Mann NEW PALESTINE SO 20:50.50 6:43
53 47 755 Raegan Bohbrink GUERIN CATHOLIC SO 20:53.00 6:44
54 48 1803 Morgen Houck WESTFIELD SO 20:55.93 6:45
55 49 517 Makayla Robles DELTA FR 21:00.37 6:46
56 616 Natalie Segura FISHERS SR 21:02.10 6:47
57 125 Roni Ledezma CARMEL SO 21:02.56 6:47
58 1900 Kiersten Hill ZIONSVILLE FR 21:05.34 6:48
59 1897 Nyla Hall-Feldhaus ZIONSVILLE FR 21:07.92 6:49
60 737 Madalyn Ruch FT. WAYNE CARROLL FR 21:10.74 6:50
61 50 1177 Kaylin Casner NEW PALESTINE JR 21:11.51 6:50
62 51 1048 Ellie Thor INDPLS CATHEDRAL SO 21:12.54 6:50
63 52 1801 Jasmine Herrell WESTFIELD JR 21:14.10 6:51
64 53 687 Jenna Newton FRANKLIN COMMUNITY FR 21:14.46 6:51
65 1893 Kate Dimmett ZIONSVILLE SO 21:16.96 6:52
66 54 1024 Kendrick Mernitz INDPLS CATHEDRAL JR 21:19.59 6:52
67 55 478 Sarah Fetter DEKALB SR 21:21.46 6:53
68 1796 ChristyAnn Delahunty WESTFIELD SR 21:21.93 6:53
69 56 1317 AJ Jackson NORTH CENTRAL FR 21:26.38 6:55
70 57 1189 Haley Rickey NEW PALESTINE JR 21:27.44 6:55
71 1905 Keerti Mallur ZIONSVILLE SO 21:27.87 6:55
72 1817 Sophie Porter WESTFIELD SO 21:28.30 6:55
73 58 430 Olivia Linneman COLUMBUS EAST JR 21:29.86 6:56
74 59 510 Ashleigh Brelage DELTA SO 21:35.66 6:58
75 1826 Ava Zellers WESTFIELD SO 21:36.93 6:58
76 60 762 Emma Hubbard GUERIN CATHOLIC FR 21:39.38 6:59
77 735 Hannah Loeffler FT. WAYNE CARROLL SO 21:40.50 6:59
78 61 1305 Gabby Green NORTH CENTRAL JR 21:41.91 7:00
79 1780 Ashley Baldwin WESTFIELD SO 21:41.99 7:00
80 1819 Alyssa Schleper WESTFIELD FR 21:42.65 7:00
81 62 1197 Grace Voelz NEW PALESTINE SR 21:43.85 7:00
82 63 1674 Emmaline Shoemaker SNIDER ( FT WAYNE ) SR 21:45.60 7:01
83 1195 Sophia Taylor NEW PALESTINE SR 21:48.06 7:02
84 578 Lilia Bodnar FISHERS JR 21:48.26 7:02
85 586 Ellie Gaffin FISHERS SO 21:49.99 7:02
86 64 1002 Megan Kaster INDPLS CATHEDRAL JR 21:52.17 7:03
87 65 436 Jordan Spuregeon COLUMBUS EAST FR 21:57.94 7:05
88 66 439 Elizabeth Stevens COLUMBUS EAST SO 21:58.44 7:05
89 67 691 Chloe Selking FRANKLIN COMMUNITY SR 22:02.01 7:06
90 68 490 Riley Winebrenner DEKALB SO 22:03.50 7:06
91 69 676 Sydney Clements FRANKLIN COMMUNITY SO 22:05.94 7:07
92 70 1306 Holle Guntz NORTH CENTRAL SR 22:16.79 7:11
93 71 433 Amanda Pottoroff COLUMBUS EAST SR 22:18.73 7:11
94 72 1662 Alex Galassini SNIDER ( FT WAYNE ) SO 22:19.28 7:12
95 73 932 Becky Madsen HERITAGE CHRISTIAN SR 22:30.63 7:15
96 74 435 Olivia Shoaf COLUMBUS EAST FR 22:32.76 7:16
97 75 689 Piper Reed FRANKLIN COMMUNITY JR 22:41.35 7:19
98 76 675 Abby Burton FRANKLIN COMMUNITY SR 22:45.73 7:20
99 77 1327 Ellen Osterman NORTH CENTRAL FR 22:47.21 7:21
100 597 Emma Julien FISHERS JR 22:49.69 7:21
101 1326 Zoe Munn NORTH CENTRAL FR 22:51.82 7:22
102 1336 Reagan Shaar NORTH CENTRAL FR 22:56.48 7:24
103 78 1035 Kylie Price INDPLS CATHEDRAL JR 23:05.07 7:26
104 79 1666 Maya Hower SNIDER ( FT WAYNE ) FR 23:06.10 7:27
105 1293 Caleigh Brewer NORTH CENTRAL JR 23:07.49 7:27
106 80 763 Joelle Klavon GUERIN CATHOLIC FR 23:14.74 7:29
107 81 1661 Jaiden Eastom SNIDER ( FT WAYNE ) FR 23:17.39 7:30
108 82 488 Penelope Swift DEKALB SO 23:18.05 7:30
109 83 483 Jillian Peel DEKALB SR 23:25.77 7:33
110 84 1036 Charlie Ramey INDPLS CATHEDRAL SO 23:31.48 7:35
111 85 421 Kaylin Dehart COLUMBUS EAST FR 23:32.88 7:35
112 86 935 Lydia Sarver HERITAGE CHRISTIAN JR 23:34.31 7:36
113 87 778 Allison Wozniak GUERIN CATHOLIC FR 23:36.65 7:36
114 88 520 Sarah Whitesel DELTA SO 23:39.57 7:37
115 1056 Sara Wojtalik INDPLS CATHEDRAL FR 23:40.60 7:38
116 1332 Raionce Rodney NORTH CENTRAL FR 23:42.93 7:38
117 1331 Eleanor Reno NORTH CENTRAL FR 23:48.64 7:40
118 89 693 Megan Tennell FRANKLIN COMMUNITY JR 23:54.49 7:42
119 90 1667 Kennedy Jester SNIDER ( FT WAYNE ) JR 23:54.95 7:42
120 91 428 Katie Hagan COLUMBUS EAST SO 23:56.74 7:43
121 92 515 Camryn Eldridge DELTA FR 23:58.74 7:44
122 93 1664 Emma Hedrick SNIDER ( FT WAYNE ) SO 23:59.47 7:44
123 426 Kerigan Greathouse COLUMBUS EAST FR 23:59.48 7:44
124 434 Mallory Rupp COLUMBUS EAST FR 23:59.53 7:44
125 979 Lindsay Douglas INDPLS CATHEDRAL JR 24:01.74 7:45
126 94 1668 Jada Kepney SNIDER ( FT WAYNE ) JR 24:01.77 7:45
127 419 Noverske Ashley COLUMBUS EAST JR 24:02.09 7:45
128 95 477 Claire Comfort DEKALB SR 24:03.14 7:45
129 1039 Katie Rushka INDPLS CATHEDRAL JR 24:19.45 7:50
130 96 514 Melissa Crouch DELTA SR 24:24.85 7:52
131 97 481 Ally Kneller DEKALB FR 24:27.35 7:53
132 692 Hayley Short FRANKLIN COMMUNITY FR 24:27.45 7:53
133 1179 Megan Collins NEW PALESTINE SO 24:37.54 7:56
134 1196 Caitlin Urrutia NEW PALESTINE FR 24:38.83 7:56
135 98 479 Ally Hammer DEKALB FR 24:42.38 7:58
136 1671 Kaia Recker SNIDER ( FT WAYNE ) FR 24:44.00 7:58
137 679 Myla Hadley FRANKLIN COMMUNITY SO 24:48.62 8:00
138 1665 Sammy Hernandez-Trujil SNIDER ( FT WAYNE ) JR 24:50.93 8:00
139 99 516 Miranda Hart DELTA SR 24:53.37 8:01
140 1199 Addison Westrate NEW PALESTINE JR 24:56.34 8:02
141 476 Aby Carey DEKALB SR 24:56.73 8:02
142 978 Elaine Dorsey INDPLS CATHEDRAL JR 24:57.78 8:03
143 1178 Allyson Collins NEW PALESTINE SO 25:07.85 8:06
144 690 Caroline Riessen FRANKLIN COMMUNITY SR 25:13.86 8:08
145 764 Delaney Klee GUERIN CATHOLIC SO 25:18.77 8:09
146 100 511 Skyann Cansler DELTA JR 25:22.91 8:11
147 440 Leonie Strickler COLUMBUS EAST JR 25:23.76 8:11
148 101 931 Alie Lewis HERITAGE CHRISTIAN FR 25:45.07 8:18
149 512 Cora Conatser DELTA SR 25:53.86 8:21
150 696 Rayonna Wilson FRANKLIN COMMUNITY FR 26:00.05 8:23
151 102 934 Ellie Salsbury HERITAGE CHRISTIAN JR 26:29.09 8:32
152 437 Kate Spurgeon COLUMBUS EAST SO 26:31.24 8:33
153 103 930 Emmie King HERITAGE CHRISTIAN SO 26:34.71 8:34
154 688 Abby Purdy FRANKLIN COMMUNITY SR 26:35.01 8:34
155 509 Katie Alexander DELTA FR 26:42.20 8:36
156 104 926 Mia Freeman HERITAGE CHRISTIAN SO 26:57.15 8:41
157 105 927 Amanda Gillay HERITAGE CHRISTIAN JR 27:05.60 8:44
158 518 Alyssa Thorpe DELTA SO 27:14.11 8:46
159 1673 Aria Rucklos-Freeman SNIDER ( FT WAYNE ) FR 27:26.13 8:50
160 937 Grace Wynja HERITAGE CHRISTIAN JR 27:48.47 8:58
161 936 Karis White HERITAGE CHRISTIAN SO 27:49.64 8:58
162 925 Abby Ennis HERITAGE CHRISTIAN JR 28:17.30 9:07