TUGMAN INVITATIONAL
SEPTEMBER 19, 2018
TUGMAN STATE PARK
HOSTED BY NORTH BEND HS
BOYS VARSITY RACE
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ==== ========================== == ========================= ======= =====
1 1 71 Ryland McCullough 11 Crater 16:31.8 5:20
2 2 14 Isaac Cutler 11 Bandon 17:05.0 5:30
3 3 69 Jc Herring 11 Crater 17:09.3 5:32
4 4 76 Matthew Schenk 11 Crater 17:11.3 5:32
5 5 74 Gage Reed 11 Crater 17:19.0 5:35
6 6 33 Kaleb Carmesin 9 Brookings-Harbor 17:27.1 5:37
7 7 17 Aero Franklin 11 Bandon 17:29.1 5:38
8 8 72 Matthew Medina 11 Crater 17:45.6 5:43
9 9 252 Justyce Wierichs 11 Willamette 17:48.2 5:44
10 10 224 Tyler Manthei 12 Thurston 17:56.8 5:47
11 11 218 Abram Gallup 11 Thurston 18:16.3 5:53
12 12 138 Tyson Flitcroft 12 North Bend 18:20.3 5:55
13 173 Wyatt Smith 11 Oakland 18:28.7 5:57
14 13 150 Gavyn Tatge 9 North Bend 18:39.8 6:01
15 107 Brycen Pitchford 12 Gold Beach 18:46.7 6:03
16 14 161 River Kyllingstad 11 North Eugene 18:48.5 6:04
17 15 89 Kody Roberts 12 Crow 18:49.4 6:04
18 16 79 Conner Sutton 10 Crater 18:50.1 6:04
19 17 31 Zachary Abblitt 11 Brookings-Harbor 18:56.2 6:06
20 18 61 Pj Aragon 11 Crater 18:57.8 6:07
21 19 9 Hunter Angove 9 Bandon 18:58.0 6:07
22 20 217 Collin Coder 10 Thurston 18:59.3 6:07
23 21 37 Christian Steendahl 10 Brookings-Harbor 19:03.1 6:08
24 22 32 Mason Beeman 12 Brookings-Harbor 19:03.8 6:09
25 23 16 Charlie Ells 9 Bandon 19:07.6 6:10
26 24 88 Shawn Recca 12 Crow 19:09.2 6:10
27 115 Aidan Lilienthal 10 Myrtle Point 19:11.7 6:11
28 25 10 Marino Santoro 12 Bandon 19:12.7 6:11
29 44 Garrett Baird 11 Coquille 19:17.3 6:13
30 26 30 Everest Abblett 9 Brookings-Harbor 19:23.1 6:15
31 27 142 Eric Monsebroten 10 North Bend 19:25.4 6:16
32 28 134 Romig Beley 11 North Bend 19:30.1 6:17
33 29 239 Connor Beauchamp 10 Willamette 19:30.2 6:17
34 30 12 Luke Brown 10 Bandon 19:31.9 6:18
35 31 164 Gabe Ryley 11 North Eugene 19:34.1 6:18
36 32 160 Ryan Johnson 11 North Eugene 19:35.5 6:19
37 33 38 Daniel Strom 10 Brookings-Harbor 19:45.9 6:22
38 198 Tucker Clement 12 Sutherlin 19:45.9 6:22
39 45 Jed Wright 12 Coquille 19:46.6 6:22
40 34 184 Devon Richard 12 Pacific 19:47.9 6:23
41 35 222 Jaden Kinzer 10 Thurston 19:48.6 6:23
42 36 35 Andrew Enos 12 Brookings-Harbor 19:49.4 6:23
43 37 11 Chase Barker 9 Bandon 20:00.4 6:27
44 38 238 Nate Bassinger 12 Willamette 20:04.0 6:28
45 39 83 Jacob Breding 12 Crow 20:04.7 6:28
46 18 Josh Minkler 10 Bandon 20:07.4 6:29
47 40 165 Sam Sterner 11 North Eugene 20:22.2 6:34
48 41 149 Kade Spencer 11 North Bend 20:26.7 6:35
49 190 Garrett Seeley 9 Reedsport 20:27.4 6:36
50 42 91 Kenton Sparks 12 Crow 20:28.2 6:36
51 43 146 Trenton Parrott 9 North Bend 20:40.8 6:40
52 44 85 Ethan Clark 12 Crow 20:41.9 6:40
53 36 Robby Rowe 11 Brookings-Harbor 20:42.1 6:40
54 45 166 Fen Truitt 10 North Eugene 20:42.1 6:40
55 46 253 Tyler Wooley 10 Willamette 20:46.5 6:42
56 199 Keegan Lahley 10 Sutherlin 20:46.5 6:42
57 47 227 Aaron Neiwert 10 Thurston 20:47.2 6:42
58 48 183 Hunter Jordan 10 Pacific 20:57.0 6:45
59 49 137 Johnny Flanagan 9 North Bend 21:06.5 6:48
60 143 Patrick Monsebroten 12 North Bend 21:19.5 6:52
61 50 228 Josiah Nelson 12 Thurston 21:30.7 6:56
62 51 247 Isaiah Martins 11 Willamette 21:33.4 6:57
63 52 162 Keelan McBride 10 North Eugene 21:35.4 6:57
64 200 Ashton Wolfe 10 Sutherlin 21:37.0 6:58
65 187 Brady Dexter 11 Reedsport 22:03.3 7:06
66 188 Nick Klier 12 Reedsport 22:36.8 7:17
67 53 82 McClayne Barker 9 Crow 22:43.3 7:19
68 96 Matt Richards 12 Douglas 22:44.8 7:20
69 95 Cord Mincher 9 Douglas 22:49.6 7:21
70 54 84 Stephen Bruhn 12 Crow 24:29.5 7:53
71 189 River Lichte 11 Reedsport 25:23.6 8:11
72 140 Stephen Jacquot 10 North Bend 25:36.9 8:15
73 90 Mark Simonsen 12 Crow 25:54.9 8:21
74 55 180 Damian Amerman Smith 9 Pacific 30:25.9 9:48
75 56 181 Zeke Hernandez 10 Pacific 32:56.4 10:37
76 57 182 Justin Hogan 12 Pacific 42:01.0 13:32