COUNTRY FAIR CLASSIC
Results By Eclectic Edge Racing
JV BOYS
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ===== ========================= == ========================= ======= =====
1 1 513 Ansel Moll 10 South Eugene 18:21.8 5:55
2 2 215 Nate Kaufman 9 Newport 18:22.9 5:55
3 3 520 Tyler Shakespear 11 South Eugene 18:31.3 5:58
4 4 394 Carson Bittle 11 Sheldon (or) 18:37.2 6:00
5 5 498 Brennan Connelly 9 South Eugene 18:45.0 6:03
6 6 517 Rhett Roberts 11 South Eugene 18:54.2 6:06
7 7 192 Michael Rochon 11 Marist 19:00.7 6:08
8 585 Tucker Clement 12 Sutherlin 19:16.5 6:13
9 8 502 Adam Giles 10 South Eugene 19:23.4 6:15
10 9 426 Austin Yancey 11 Sheldon (or) 19:23.4 6:15
11 10 415 Reece Morgan 10 Sheldon (or) 19:23.8 6:15
12 11 521 Brendan Sheerin 12 South Eugene 19:30.4 6:17
13 12 191 Aaron Pina 9 Marist 19:36.7 6:19
14 13 187 Justin May 10 Marist 19:39.6 6:20
15 14 405 Thomas Grigsby 12 Sheldon (or) 19:40.3 6:20
16 15 196 Jack Thornton 10 Marist 19:41.8 6:21
17 16 190 Ezra O'Connell 9 Marist 19:45.1 6:22
18 17 508 Ti Lehman-Winters 9 South Eugene 19:48.9 6:23
19 11 Trevor Angove 9 Bandon 19:49.9 6:23
20 514 Conner Mowery 12 South Eugene 19:50.5 6:24
21 509 Addison Lewis 9 South Eugene 19:52.9 6:24
22 516 Ben Pierce 11 South Eugene 19:53.3 6:25
23 496 Will Borrevik 9 South Eugene 19:57.8 6:26
24 18 229 Ben Wiese 10 Newport 20:08.1 6:29
25 19 180 Jacob Charbonneau 12 Marist 20:10.2 6:30
26 20 397 Nathan Byers 11 Sheldon (or) 20:19.3 6:33
27 21 559 Max Hunter 9 Springfield 20:22.3 6:34
28 22 179 Andrew Braun 11 Marist 20:22.6 6:34
29 23 402 Peter Ford 10 Sheldon (or) 20:23.5 6:34
30 24 41 Nate Deyoung 9 Cottage Grove 20:26.8 6:35
31 25 443 Brad Eagan 12 Sisters 20:28.0 6:36
32 26 412 Alex Mainville 10 Sheldon (or) 20:29.6 6:36
33 27 220 Jared Matthys 10 Newport 20:32.6 6:37
34 28 228 Arturo Vogel 12 Newport 20:32.7 6:37
35 29 564 Isaac Micheals 10 Springfield 20:33.7 6:38
36 30 657 Jakob Legrue 9 Willamette 20:34.6 6:38
37 31 562 Tanner Kelley 10 Springfield 20:36.8 6:39
38 404 Owen Grigsby 10 Sheldon (or) 20:38.4 6:39
39 32 658 Tycho Legrue 11 Willamette 20:42.3 6:40
40 511 Oscar Ludwig 9 South Eugene 20:42.3 6:40
41 126 Jed Shaver 11 Estacada 20:43.9 6:41
42 33 218 Marcus Lehrer 10 Newport 20:52.5 6:44
43 34 633 Liam Woodward 9 Thurston 20:54.0 6:44
44 35 570 Camden Vaught 10 Springfield 20:55.2 6:44
45 36 624 Ryan Hoskins 9 Thurston 20:56.8 6:45
46 37 554 Dalton Englund 12 Springfield 20:58.9 6:46
47 512 Zach Menegat 12 South Eugene 20:58.9 6:46
48 38 665 Caleb Tarleton 10 Willamette 21:06.3 6:48
49 599 Eric Roddy 11 Sweet Home 21:11.2 6:50
50 39 628 Ty Monroe 11 Thurston 21:16.1 6:51
51 40 659 Colin Longstreet 12 Willamette 21:18.1 6:52
52 510 James Longoria 12 South Eugene 21:18.4 6:52
53 395 Gustav Bock 10 Sheldon (or) 21:19.6 6:52
54 41 219 Johan Martinez 9 Newport 21:27.3 6:55
55 123 Oliver Morgan 9 Estacada 21:27.6 6:55
56 42 654 Zane Grace 10 Willamette 21:29.3 6:55
57 194 Tj Schombert 11 Marist 21:29.4 6:56
58 411 Jackson Lewis 11 Sheldon (or) 21:29.7 6:56
59 587 Ashton Wolfe 10 Sutherlin 21:30.7 6:56
60 14 Ansen Converse 9 Bandon 21:32.2 6:56
61 403 Diego Gonzalez 10 Sheldon (or) 21:32.9 6:57
62 193 Logan Ruckwardt 9 Marist 21:34.7 6:57
63 261 Trevor Cowles 9 North Eugene 21:36.0 6:58
64 101 Nate Sweet 10 Elmira 21:37.6 6:58
65 43 441 Kaleb Briggs 9 Sisters 21:40.6 6:59
66 119 Deacon Erickson 9 Estacada 21:41.9 7:00
67 44 209 Wrangler Beck 11 Newport 21:42.5 7:00
68 45 45 Maycol Pablo Herrera 10 Cottage Grove 21:44.7 7:00
69 398 Benjamin Carter 10 Sheldon (or) 21:50.9 7:02
70 210 Lake Fultz 12 Newport 21:53.8 7:03
71 263 Jonas Hough 9 North Eugene 21:54.0 7:03
72 46 663 Tyler Schoonmaker 12 Willamette 21:56.6 7:04
73 47 561 Nicholas Karr 12 Springfield 22:00.3 7:05
74 48 565 Julian Portillo 12 Springfield 22:04.8 7:07
75 49 49 Adair Reyna 9 Cottage Grove 22:05.0 7:07
76 522 Daniel Shlesinger 11 South Eugene 22:05.4 7:07
77 50 457 Max Springer 10 Sisters 22:07.7 7:08
78 51 653 Zach Gompert 11 Willamette 22:08.2 7:08
79 557 Joshua Gates 11 Springfield 22:08.8 7:08
80 598 Bryce Porter 11 Sweet Home 22:10.8 7:09
81 560 Zach Jensen 12 Springfield 22:13.4 7:10
82 409 Michael Lancaster 11 Sheldon (or) 22:13.6 7:10
83 52 622 Parker Green 10 Thurston 22:15.2 7:10
84 211 Jiro Gonzales 10 Newport 22:15.9 7:10
85 23 Orlando Avalos 10 Bandon 22:23.9 7:13
86 422 Noah Shedd 12 Sheldon (or) 22:30.3 7:15
87 53 445 Jackson Griffin 9 Sisters 22:33.8 7:16
88 200 Alder Montes 11 McKenzie 22:34.7 7:17
89 54 623 Mason Hill 9 Thurston 22:36.5 7:17
90 55 344 Blake Bleitler 9 Phoenix 22:36.8 7:17
91 407 Grant Hutson 9 Sheldon (or) 22:48.9 7:21
92 400 Ethan Flow 11 Sheldon (or) 22:57.7 7:24
93 188 Declan McElligott 11 Marist 23:02.1 7:25
94 656 Kieran Hostetler-Mclaughl 10 Willamette 23:02.1 7:25
95 410 Taylor Langworthy 9 Sheldon (or) 23:08.9 7:28
96 586 Keegan Lahley 10 Sutherlin 23:13.6 7:29
97 401 Jackson Ford 11 Sheldon (or) 23:17.8 7:30
98 567 Dylan Scott 10 Springfield 23:22.1 7:32
99 56 351 Brandon Morrison 11 Phoenix 23:26.7 7:33
100 649 Andre Alcantar 10 Willamette 23:27.6 7:34
101 184 Nick Elliott 9 Marist 23:30.8 7:35
102 57 37 McKenzie Baker 9 Cottage Grove 23:32.6 7:35
103 573 Neil Weiss 10 Springfield 23:34.7 7:36
104 652 Cody Deaton 9 Willamette 23:41.9 7:38
105 591 Jaren Adams 10 Sweet Home 23:54.1 7:42
106 58 38 Jaxson Cooper 10 Cottage Grove 23:55.2 7:42
107 199 Bodie Harbick 11 McKenzie 23:56.6 7:43
108 59 247 Brogan Markel 10 North Bend 24:02.4 7:45
109 60 246 Stephen Jacquot 10 North Bend 24:17.7 7:50
110 221 Timothy Pettett 9 Newport 24:29.0 7:53
111 262 Carver Ellenbecker 10 North Eugene 24:29.1 7:53
112 61 352 Julian Richey 12 Phoenix 24:33.7 7:55
113 555 Ryan Evangelho 9 Springfield 24:44.8 7:58
114 62 242 Gage Eberhardt 9 North Bend 24:47.5 7:59
115 268 Syrus Rust 9 North Eugene 25:04.5 8:05
116 63 619 Andrew Carter 11 Thurston 25:05.3 8:05
117 569 Nick Tolbert 12 Springfield 25:15.5 8:08
118 99 Benson Kilmer 10 Elmira 25:16.4 8:09
119 655 Carson Grossmiller 10 Willamette 25:16.9 8:09
120 572 Nathan Weaver 10 Springfield 25:20.0 8:10
121 64 453 Conner Petke 10 Sisters 25:44.8 8:18
122 65 245 Tyler Hill 10 North Bend 25:44.8 8:18
123 66 55 Johnny Witt 12 Cottage Grove 25:44.9 8:18
124 67 46 Thane Parsons 10 Cottage Grove 25:59.8 8:23
125 178 Caleb Andreasen 12 Marist 26:08.1 8:25
126 274 Caleb Baldwin 9 North Valley 26:08.7 8:25
127 425 Andrew Wick 10 Sheldon (or) 26:16.8 8:28
128 418 Alex Reeves 11 Sheldon (or) 26:31.1 8:33
129 68 241 Derek Bell 9 North Bend 26:41.5 8:36
130 641 Dylan Steinhauer 9 Triangle Lake 27:00.9 8:42
131 668 Juni Yoon 12 Willamette 27:09.7 8:45
132 414 Kenneth Mitchell 11 Sheldon (or) 27:41.1 8:55
133 146 Elijah Smith 10 Harrisburg 27:44.2 8:56
134 24 Nicholas Weaver 10 Bandon 31:33.1 10:10
135 69 353 Nathaniel Steiner 11 Phoenix 32:27.4 10:27
136 70 343 Josh Bennett 11 Phoenix 33:18.1 10:44