INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
October 5, 2019
*********** TEAM SCORE **********
Big School - Boys Open
1. WESTVIEW
2 6 7 8 15 (21) (29) = 38
Braidon Schwartz, Adam Miller, Dennis Schwartz, Christien Noward,
Blake Chupp, Wiley Minix, Cole Bontrager
2. RIVERSIDE JUNIOR HIGH
4 9 10 12 20 (27) (37) = 55
Bryson Slagle, Mike Dowd, Cooper Mohr, Thomas Baker, Mason Smith, Reis
Wood, Patrick Johnson
3. TROJANXC19
5 11 14 23 30 (32) (49) = 83
Julien Gourgue, Logan Heisler, Yoshito Endo, Luke Ross, Cohen Levy,
Grant Lawson, Brodey Long
4. FC FALCONS CC
1 13 25 26 45 (58) (61) = 110
Liam Powers, Will Henning, Riley Schamp, Benjamin Faux, Benjamin
Tuckis, Jack Ridgeway, Luke Walters
5. ZIONSVILLE MIDDLE SCHOOL
16 18 22 31 33 (35) (38) = 120
Braden Shaw, Aidan Cole, William Davidson, Soren Johnson, Jack
Petrocelli, Owen Brady, Carter Cunningham
6. COUGAR XC
19 28 36 47 56 (57) (59) = 186
Hudson Barry, Owen Ascioti, Benjamin Leveque, Hayden Hyde, Luke Doyle,
Will McKee, Kai Kneifel
7. NOBLESVILLE WEST MS
34 39 43 50 52 (77) (86) = 218
Cooper Click, Gavin Stewart, Nash Watson, Conor Bozell, Nick Sobek,
Miles Hartley, Chris Wenger
8. NOBLESVILLE EAST MIDDLE SCHOOL
40 42 48 62 64 (66) (84) = 256
William Kenley, Joshua Kauzlick, Aiden Caddell, Charlie Kimmel, Will
McCombs, Levi Denniston, Skylar Butler
9. ZIONSVILLE WEST MS
24 54 67 71 73 (82) (96) = 289
Cooper Siegler, Noah Berg, Robert Fisher, Jonathan Hargreaves, Grant
Poehlein, Brody Kladis, Camden Stockwell
10. FRANKFORT MIDDLE SCHOOL
3 46 79 89 99 (107)(108) = 316
Christopher Angeles, Noe Angeles, Ramsey Keller, Devin Jagger, Samuel
McAtee, Kaleb Compton, Xavier McIntosh
11. WESTFIELD MIDDLE SCHOOL
17 51 80 101 103 (125)(132) = 352
Owen Mohler, Sam Harmon, James Kovacs, Chace Kruse, Jace Lee, George
Cummings, Porter Temples
12. KAHLER MIDDLE SCHOOL BOYS
65 68 72 76 85 (91) (93) = 366
Alex Correa, Roman Garza, Matt Newton, Evan Eggebrecht, Garret
Vanhorssen, Matteo Contreras, Michael Szatkowski
13. COLUMBUS NORTHSIDE
44 53 63 92 114 (117) = 366
Rogelio Reyes, Dylan Young, Gabe Piper, Raul Martinez, Aidan Brown,
Joseph Cloud
14. WILDCATXC
75 81 83 90 105 (139) = 434
Cole Koski, Liam Hansen, Landon MacK, Kevin Zhang, Aaron Cahn, Miles
Dunbar
15. SCRIBNER MIDDLE SCHOOL
41 60 70 124 140 (144) = 435
Maxwell Watson, Will Spurgeon, Carter Lord, Bryan Ramirez, Zach
Fleming, Alec Rouse
16. NEW PALESTINE JUNIOR HIGH
55 88 94 106 111 (130) = 454
Aidan Stephens, Dylan Dragoo, Gavin Smith, Blake Edwards, Drake Hughes,
Ayden Rush
17. BATTLE GROUND MIDDLE SCHOOL
87 95 100 104 109 (110)(119) = 495
Hunter O'Brien, Ellis Oakes, Drew Whitlock, Isaac Dietz, Toby Willis,
Brady Kaiser, David Warner
18. JACKSON CREEK MIDDLE SCHOOL
74 97 98 112 138 = 519
Ethan Peyton, Vasidy Bender, David Jackson, Eli Wetzel, Lennon Mobley
19. MCCULLOCH(MARION) JR. HIGH
69 102 115 120 128 = 534
Evan Miller, Colton Lindsay, Rylan Smithley, Aiden Johnson, Xavier
Wood
20. CASTLE CROSS COUNTRY CLUB
78 121 122 123 127 (131)(136) = 571
Gabriel Rivas, Rhett Vandeventer, Caleb Aiken, Andrejs Jansons, Evan
Drees, Jagger Williams, Mark Stagner
21. HAMILTON SOUTHEASTERN JH
113 116 118 142 143 = 632
Grey Breitwieser, Garrett Glaze, Gavin Lowes, Julian Wilder, Connor
Frechette
22. GREEN MEADOWS INTERMEDIATE
126 129 133 134 135 (137)(141) = 657
Brock Dudley, Jayden Sallee, Samuel Troyer, Lucas Rushton, Charlie
Beardsley, Aidan Knightengale, Nicolas Angeles
Place TmPl No. Name Cl School Time Pace
===== ==== ===== ======================== == ============================== ======= =====
1 1 1082 Liam Powers 6 Fc Falcons Cc 10:38.5 5:44
2 2 1919 Braidon Schwartz 7 Westview 10:39.1 5:44
3 3 1103 Christopher Angeles 7 Frankfort Middle School 10:45.8 5:48
4 4 1570 Bryson Slagle 7 Riverside Junior High 11:04.7 5:58
5 5 2136 Julien Gourgue 8 Trojanxc19 11:06.6 5:59
6 1513 Landon Gilliatt 6 Plainfield Xc 11:07.6 5:59
7 6 1910 Adam Miller 8 Westview 11:11.4 6:01
8 7 1921 Dennis Schwartz 8 Westview 11:13.5 6:03
9 8 1917 Christien Noward 8 Westview 11:19.6 6:06
10 9 1559 Mike Dowd 8 Riverside Junior High 11:20.2 6:06
11 10 1567 Cooper Mohr 7 Riverside Junior High 11:20.7 6:06
12 11 1797 Logan Heisler 8 Trojanxc19 11:20.8 6:06
13 1515 Eli Jackson 6 Plainfield Xc 11:25.0 6:09
14 12 1555 Thomas Baker 8 Riverside Junior High 11:29.9 6:11
15 13 1075 Will Henning 6 Fc Falcons Cc 11:30.3 6:12
16 14 1796 Yoshito Endo 8 Trojanxc19 11:30.9 6:12
17 15 1906 Blake Chupp 8 Westview 11:31.0 6:12
18 16 1994 Braden Shaw 7 Zionsville Middle School 11:31.7 6:12
19 17 1896 Owen Mohler 7 Westfield Middle School 11:32.5 6:13
20 18 1963 Aidan Cole 7 Zionsville Middle School 11:35.0 6:14
21 19 1008 Hudson Barry 7 Cougar Xc 11:35.2 6:14
22 20 1571 Mason Smith 8 Riverside Junior High 11:35.5 6:14
23 21 1915 Wiley Minix 8 Westview 11:35.8 6:15
24 22 1967 William Davidson 6 Zionsville Middle School 11:37.5 6:15
25 23 1804 Luke Ross 7 Trojanxc19 11:37.7 6:16
26 24 2021 Cooper Siegler 8 Zionsville West Ms 11:37.7 6:16
27 25 1086 Riley Schamp 6 Fc Falcons Cc 11:39.5 6:17
28 26 1069 Benjamin Faux 7 Fc Falcons Cc 11:41.5 6:18
29 1517 Alan Vargas 7 Plainfield Xc 11:42.6 6:18
30 27 1575 Reis Wood 7 Riverside Junior High 11:43.9 6:19
31 28 1007 Owen Ascioti 8 Cougar Xc 11:44.2 6:19
32 29 1902 Cole Bontrager 7 Westview 11:44.3 6:19
33 30 1800 Cohen Levy 7 Trojanxc19 11:44.7 6:19
34 31 1978 Soren Johnson 6 Zionsville Middle School 11:46.8 6:20
35 32 1798 Grant Lawson 7 Trojanxc19 11:47.1 6:21
36 33 1987 Jack Petrocelli 8 Zionsville Middle School 11:47.4 6:21
37 34 1416 Cooper Click 6 Noblesville West Ms 11:48.2 6:21
38 35 1960 Owen Brady 7 Zionsville Middle School 11:48.4 6:21
39 36 1022 Benjamin Leveque 6 Cougar Xc 11:48.6 6:21
40 37 1563 Patrick Johnson 8 Riverside Junior High 11:49.4 6:22
41 38 1966 Carter Cunningham 6 Zionsville Middle School 11:51.0 6:23
42 39 1432 Gavin Stewart 7 Noblesville West Ms 11:51.2 6:23
43 40 1398 William Kenley 7 Noblesville East Middle School 11:51.2 6:23
44 1573 Dylan Wolf 7 Riverside Junior High 11:51.2 6:23
45 2003 Gabe Weston 8 Zionsville Middle School 11:51.9 6:23
46 2001 Peter Ward 6 Zionsville Middle School 11:53.1 6:24
47 1925 Quinton Yoder 8 Westview 11:53.3 6:24
48 41 1596 Maxwell Watson 5 Scribner Middle School 11:54.0 6:24
49 1983 Carter Miller 7 Zionsville Middle School 11:54.1 6:24
50 42 1397 Joshua Kauzlick 7 Noblesville East Middle School 11:54.4 6:25
51 1923 Daniel Yoder 5 Westview 11:54.5 6:25
52 1908 Asher Kennedy 7 Westview 11:55.0 6:25
53 43 1435 Nash Watson 7 Noblesville West Ms 11:55.0 6:25
54 44 2201 Rogelio Reyes 8 Columbus Northside 11:55.3 6:25
55 45 1087 Benjamin Tuckis 7 Fc Falcons Cc 11:55.3 6:25
56 46 1104 Noe Angeles 8 Frankfort Middle School 11:56.9 6:26
57 1904 Nick Bontrager 8 Westview 11:58.3 6:27
58 47 1018 Hayden Hyde 7 Cougar Xc 11:58.5 6:27
59 48 1390 Aiden Caddell 7 Noblesville East Middle School 11:59.1 6:27
60 49 1801 Brodey Long 6 Trojanxc19 11:59.1 6:27
61 50 1414 Conor Bozell 8 Noblesville West Ms 12:00.0 6:28
62 51 1890 Sam Harmon 7 Westfield Middle School 12:00.3 6:28
63 1984 Jack Mybeck 7 Zionsville Middle School 12:00.7 6:28
64 1510 Deven Taulman 8 Phms 12:01.9 6:29
65 1560 Harrison Eneix 8 Riverside Junior High 12:02.2 6:29
66 1614 Tyson Hillian 6 Seymour Middle School 12:02.4 6:29
67 1554 Owen Backofen 8 Riverside Junior High 12:02.7 6:29
68 1611 Liam Chandler 6 Seymour Middle School 12:06.0 6:31
69 52 1431 Nick Sobek 7 Noblesville West Ms 12:07.0 6:31
70 1996 Luke Smith 8 Zionsville Middle School 12:07.5 6:32
71 53 2202 Dylan Young 7 Columbus Northside 12:07.7 6:32
72 54 2008 Noah Berg 7 Zionsville West Ms 12:07.7 6:32
73 55 1386 Aidan Stephens 7 New Palestine Junior High 12:08.3 6:32
74 56 1014 Luke Doyle 6 Cougar Xc 12:08.8 6:32
75 57 1025 Will McKee 7 Cougar Xc 12:09.5 6:33
76 58 1084 Jack Ridgeway 7 Fc Falcons Cc 12:10.6 6:33
77 59 1020 Kai Kneifel 8 Cougar Xc 12:11.5 6:34
78 60 1595 Will Spurgeon 5 Scribner Middle School 12:12.5 6:34
79 1564 Jacob Langemeier 8 Riverside Junior High 12:13.9 6:35
80 1010 Brett Bubp 6 Cougar Xc 12:15.8 6:36
81 1962 Dane Carr 6 Zionsville Middle School 12:17.4 6:37
82 61 1089 Luke Walters 7 Fc Falcons Cc 12:18.3 6:37
83 1092 Christopher Wilcox 7 Fc Falcons Cc 12:19.6 6:38
84 62 1399 Charlie Kimmel 6 Noblesville East Middle School 12:20.4 6:39
85 2002 Elijah Weaver 6 Zionsville Middle School 12:20.6 6:39
86 63 2203 Gabe Piper 8 Columbus Northside 12:20.7 6:39
87 64 1403 Will McCombs 7 Noblesville East Middle School 12:20.7 6:39
88 65 1244 Alex Correa 6 Kahler Middle School Boys 12:21.3 6:39
89 1976 Jacob Jackson 6 Zionsville Middle School 12:21.5 6:39
90 66 1393 Levi Denniston 8 Noblesville East Middle School 12:22.6 6:40
91 1566 Joshua Meek 8 Riverside Junior High 12:22.7 6:40
92 1029 Jack Richason 7 Cougar Xc 12:23.3 6:40
93 2006 Brady Wright 6 Zionsville Middle School 12:23.5 6:40
94 2043 Nolan Jones 7 Unattached 12:24.0 6:40
95 1991 William Saxon 7 Zionsville Middle School 12:24.5 6:41
96 67 2009 Robert Fisher 6 Zionsville West Ms 12:24.7 6:41
97 1551 Manoli Agapios 8 Riverside Junior High 12:25.7 6:41
98 1922 Jacob Watts 7 Westview 12:26.8 6:42
99 68 1247 Roman Garza 7 Kahler Middle School Boys 12:27.0 6:42
100 2004 Bryse Wilson 7 Zionsville Middle School 12:27.8 6:43
101 1955 Andrew Ball 7 Zionsville Middle School 12:28.2 6:43
102 69 1334 Evan Miller 8 McCulloch(Marion) Jr. High 12:28.9 6:43
103 1957 Henry Beckman 7 Zionsville Middle School 12:29.0 6:43
104 1979 Ryan Lange 6 Zionsville Middle School 12:29.3 6:43
105 1535 Aj Carter 7 Richmond Middle School 12:29.5 6:43
106 1021 Lito Ledezma 6 Cougar Xc 12:30.7 6:44
107 70 1592 Carter Lord 6 Scribner Middle School 12:31.3 6:44
108 71 2011 Jonathan Hargreaves 8 Zionsville West Ms 12:32.0 6:45
109 1912 Curtis Miller 7 Westview 12:32.5 6:45
110 72 1256 Matt Newton 6 Kahler Middle School Boys 12:33.2 6:45
111 73 2017 Grant Poehlein 6 Zionsville West Ms 12:33.7 6:46
112 1972 Grant Gogis 8 Zionsville Middle School 12:34.7 6:46
113 74 1226 Ethan Peyton 8 Jackson Creek Middle School 12:35.0 6:46
114 75 1938 Cole Koski 7 Wildcatxc 12:35.7 6:47
115 76 1246 Evan Eggebrecht 6 Kahler Middle School Boys 12:36.3 6:47
116 77 1422 Miles Hartley 7 Noblesville West Ms 12:36.4 6:47
117 1918 Nathan Peruski 6 Westview 12:37.0 6:47
118 1552 Jonathan Albright 7 Riverside Junior High 12:37.6 6:48
119 78 967 Gabriel Rivas 8 Castle Cross Country Club 12:38.6 6:48
120 79 1108 Ramsey Keller 8 Frankfort Middle School 12:39.8 6:49
121 80 1892 James Kovacs 6 Westfield Middle School 12:40.0 6:49
122 1965 Thomas Copher 7 Zionsville Middle School 12:40.4 6:49
123 81 1936 Liam Hansen 8 Wildcatxc 12:40.6 6:49
124 82 2013 Brody Kladis 8 Zionsville West Ms 12:40.7 6:49
125 83 1939 Landon MacK 7 Wildcatxc 12:40.7 6:49
126 84 1389 Skylar Butler 7 Noblesville East Middle School 12:42.4 6:50
127 1013 James Carter 8 Cougar Xc 12:42.5 6:50
128 1961 Landon Burkholder 7 Zionsville Middle School 12:42.8 6:51
129 1980 Daniel Larsen 6 Zionsville Middle School 12:43.3 6:51
130 85 1266 Garret Vanhorssen 8 Kahler Middle School Boys 12:43.4 6:51
131 86 1436 Chris Wenger 8 Noblesville West Ms 12:43.7 6:51
132 87 922 Hunter O'Brien 8 Battle Ground Middle School 12:44.2 6:51
133 1806 Noah Swallow 8 Trojanxc19 12:44.3 6:51
134 1400 Aiden Larson 8 Noblesville East Middle School 12:45.0 6:52
135 88 1376 Dylan Dragoo 7 New Palestine Junior High 12:45.4 6:52
136 89 1107 Devin Jagger 6 Frankfort Middle School 12:45.5 6:52
137 1070 Jack Fisher 7 Fc Falcons Cc 12:45.6 6:52
138 1986 Sam Ostrander 7 Zionsville Middle School 12:46.1 6:52
139 1028 Isaac Perrin 6 Cougar Xc 12:46.2 6:52
140 1916 Izaak Moore 8 Westview 12:46.3 6:52
141 90 1941 Kevin Zhang 7 Wildcatxc 12:46.5 6:53
142 1072 Richard Green 8 Fc Falcons Cc 12:47.4 6:53
143 1574 Henry Wood 7 Riverside Junior High 12:47.4 6:53
144 2131 Ivan Jimenez 8 Tecumseh Junior High School 12:47.5 6:53
145 91 1243 Matteo Contreras 8 Kahler Middle School Boys 12:48.0 6:53
146 92 2205 Raul Martinez 8 Columbus Northside 12:48.3 6:54
147 2005 Paul Wleklinski 7 Zionsville Middle School 12:48.9 6:54
148 93 1263 Michael Szatkowski 8 Kahler Middle School Boys 12:49.0 6:54
149 1032 Brooks White 8 Cougar Xc 12:49.6 6:54
150 94 1384 Gavin Smith 7 New Palestine Junior High 12:49.7 6:54
151 95 921 Ellis Oakes 8 Battle Ground Middle School 12:49.7 6:54
152 1258 Jake O'Sullivan 6 Kahler Middle School Boys 12:49.9 6:54
153 1807 William Zhang 7 Trojanxc19 12:50.3 6:55
154 1125 Tanner Burelison 8 Greenfield-Central Junior High 12:51.1 6:55
155 1429 Finn Sallmen 7 Noblesville West Ms 12:51.7 6:55
156 1969 Lincoln Day 6 Zionsville Middle School 12:51.8 6:55
157 1795 Naaman Duckworth 6 Trojanxc19 12:51.9 6:55
158 96 2023 Camden Stockwell 7 Zionsville West Ms 12:52.0 6:56
159 1412 Quinton Black 8 Noblesville West Ms 12:53.0 6:56
160 1265 Anthony Tortoriello 8 Kahler Middle School Boys 12:53.6 6:56
161 1998 Samuel Tragesser 6 Zionsville Middle School 12:54.1 6:57
162 2034 Mitchell Ford 6 Unattached 12:54.1 6:57
163 1079 Evan Leblanc 7 Fc Falcons Cc 12:54.2 6:57
164 97 1220 Vasidy Bender 7 Jackson Creek Middle School 12:54.5 6:57
165 98 1223 David Jackson 7 Jackson Creek Middle School 12:54.8 6:57
166 1267 Henry Werner 8 Kahler Middle School Boys 12:55.6 6:57
167 2142 Landon Dayhoff 4 Unattached 12:55.9 6:58
168 99 1109 Samuel McAtee 6 Frankfort Middle School 12:55.9 6:58
169 100 927 Drew Whitlock 6 Battle Ground Middle School 12:56.7 6:58
170 2015 David Mingus 8 Zionsville West Ms 12:57.2 6:58
171 1253 Humza Mohiuddin 8 Kahler Middle School Boys 12:57.7 6:59
172 101 1893 Chace Kruse 8 Westfield Middle School 12:57.8 6:59
173 102 1332 Colton Lindsay 6 McCulloch(Marion) Jr. High 12:59.7 7:00
174 103 1894 Jace Lee 6 Westfield Middle School 13:00.2 7:00
175 104 914 Isaac Dietz 8 Battle Ground Middle School 13:00.4 7:00
176 1982 Dugan McGough 6 Zionsville Middle School 13:00.9 7:00
177 1394 Benjamin Harmeyer 7 Noblesville East Middle School 13:02.1 7:01
178 105 1933 Aaron Cahn 6 Wildcatxc 13:02.8 7:01
179 1071 Cooper Fogarty 8 Fc Falcons Cc 13:02.9 7:01
180 1264 Owen Thompson 7 Kahler Middle School Boys 13:03.8 7:02
181 1031 Braeden White 8 Cougar Xc 13:04.7 7:02
182 106 1377 Blake Edwards 8 New Palestine Junior High 13:05.0 7:03
183 107 1105 Kaleb Compton 6 Frankfort Middle School 13:05.2 7:03
184 1799 Abe Levy 6 Trojanxc19 13:05.6 7:03
185 1005 Shrey Aggarwal 6 Cougar Xc 13:06.6 7:03
186 108 1110 Xavier McIntosh 6 Frankfort Middle School 13:06.7 7:03
187 109 929 Toby Willis 7 Battle Ground Middle School 13:07.5 7:04
188 110 919 Brady Kaiser 8 Battle Ground Middle School 13:07.6 7:04
189 111 1378 Drake Hughes 7 New Palestine Junior High 13:07.7 7:04
190 112 1229 Eli Wetzel 7 Jackson Creek Middle School 13:10.4 7:05
191 1396 Cooper Hedges 7 Noblesville East Middle School 13:12.0 7:06
192 1504 Canon Cook 8 Phms 13:12.3 7:06
193 1077 Callen Johnson 6 Fc Falcons Cc 13:12.3 7:06
194 1952 Nicholas Albrecht 8 Zionsville Middle School 13:12.9 7:07
195 1613 Victor Gaytan 8 Seymour Middle School 13:13.6 7:07
196 1561 Liam Foley 8 Riverside Junior High 13:13.8 7:07
197 1975 Sam Humphries 6 Zionsville Middle School 13:14.1 7:07
198 2012 Joseph Janicek 7 Zionsville West Ms 13:15.3 7:08
199 2134 Thomas Potempa 6 Tecumseh Junior High School 13:15.3 7:08
200 1539 Malachi Moore 6 Richmond Middle School 13:15.8 7:08
201 1261 Dominic Rizzo 8 Kahler Middle School Boys 13:16.5 7:09
202 2000 Tristan Villavicencio 7 Zionsville Middle School 13:17.0 7:09
203 1907 Benton Hershberger 8 Westview 13:21.5 7:11
204 113 1144 Grey Breitwieser 7 Hamilton Southeastern Jh 13:22.6 7:12
205 1990 Stefan Sasic 7 Zionsville Middle School 13:23.0 7:12
206 114 2204 Aidan Brown 7 Columbus Northside 13:24.2 7:13
207 1260 Vincent Polley 7 Kahler Middle School Boys 13:24.4 7:13
208 115 1335 Rylan Smithley 8 McCulloch(Marion) Jr. High 13:24.4 7:13
209 116 1147 Garrett Glaze 7 Hamilton Southeastern Jh 13:27.2 7:14
210 1262 Kaleb Schmal 8 Kahler Middle School Boys 13:27.2 7:14
211 117 2206 Joseph Cloud 7 Columbus Northside 13:27.8 7:15
212 118 1149 Gavin Lowes 7 Hamilton Southeastern Jh 13:28.8 7:15
213 1080 Ethan Lund 8 Fc Falcons Cc 13:29.4 7:16
214 1953 Austin Allen 7 Zionsville Middle School 13:31.6 7:17
215 1254 Ryan Morris 8 Kahler Middle School Boys 13:32.2 7:17
216 119 925 David Warner 6 Battle Ground Middle School 13:33.2 7:18
217 1794 Kellen Coulter 8 Trojanxc19 13:33.8 7:18
218 1245 Sean Crimmins 6 Kahler Middle School Boys 13:35.7 7:19
219 120 1331 Aiden Johnson 8 McCulloch(Marion) Jr. High 13:36.0 7:19
220 1016 Josiah Hegnauer 7 Cougar Xc 13:36.0 7:19
221 1248 Tyler Gregerson 6 Kahler Middle School Boys 13:37.4 7:20
222 1241 Alex Blair 6 Kahler Middle School Boys 13:37.5 7:20
223 1420 Rowan Donald 6 Noblesville West Ms 13:38.6 7:21
224 1395 Griffin Harmeyer 6 Noblesville East Middle School 13:39.8 7:21
225 1562 Charles Henson 7 Riverside Junior High 13:40.1 7:21
226 2018 Andrew Schonlau 6 Zionsville West Ms 13:41.9 7:22
227 121 970 Rhett Vandeventer 5 Castle Cross Country Club 13:42.8 7:23
228 1392 Matthew Cousar 7 Noblesville East Middle School 13:43.7 7:23
229 1958 Robert Bell, III 7 Zionsville Middle School 13:43.8 7:23
230 1989 Liam Salapka 6 Zionsville Middle School 13:44.7 7:24
231 1511 Cade Diallo 7 Plainfield Xc 13:44.7 7:24
232 1106 Oscar Cordova 6 Frankfort Middle School 13:45.2 7:24
233 122 960 Caleb Aiken 6 Castle Cross Country Club 13:45.7 7:24
234 1572 Tony Walker 7 Riverside Junior High 13:46.1 7:25
235 1410 Kelan Survant 6 Noblesville East Middle School 13:46.6 7:25
236 123 963 Andrejs Jansons 8 Castle Cross Country Club 13:49.7 7:27
237 1252 Jason Mikolanis 8 Kahler Middle School Boys 13:51.1 7:27
238 1914 Milan Miller 6 Westview 13:51.9 7:28
239 124 1593 Bryan Ramirez 7 Scribner Middle School 13:54.8 7:29
240 2129 Carson Hatke 7 Tecumseh Junior High School 13:55.0 7:29
241 2025 Blaine Towns 6 Zionsville West Ms 13:59.2 7:32
242 1068 Owen Battershield 6 Fc Falcons Cc 13:59.7 7:32
243 1992 Grady Scheitlin 6 Zionsville Middle School 14:01.3 7:33
244 125 1884 George Cummings 7 Westfield Middle School 14:01.4 7:33
245 126 1119 Brock Dudley 5 Green Meadows Intermediate 14:03.9 7:34
246 1793 Jayden Chui 8 Trojanxc19 14:04.4 7:34
247 1971 Finnegan Duffy-Broderick 6 Zionsville Middle School 14:04.6 7:35
248 1506 Eddie Lyst 8 Phms 14:08.0 7:36
249 2128 Drew Finley 7 Tecumseh Junior High School 14:08.6 7:37
250 127 962 Evan Drees 5 Castle Cross Country Club 14:11.8 7:38
251 1537 Josh Gilbert 7 Richmond Middle School 14:12.5 7:39
252 175 Alexis Sandoval 6 Frankfort Middle School 14:14.4 7:40
253 2024 Mika Tomandl 8 Zionsville West Ms 14:15.3 7:40
254 1805 Sai Pranav Senthil 8 Trojanxc19 14:23.0 7:44
255 1428 Ryan Rodermund 7 Noblesville West Ms 14:23.2 7:45
256 128 1336 Xavier Wood 7 McCulloch(Marion) Jr. High 14:23.6 7:45
257 2022 Brandon Stile 7 Zionsville West Ms 14:25.4 7:46
258 1974 Adam Handy 6 Zionsville Middle School 14:28.6 7:47
259 129 1122 Jayden Sallee 4 Green Meadows Intermediate 14:30.3 7:48
260 1968 Owen Davis 8 Zionsville Middle School 14:31.2 7:49
261 1808 Ethan Zhen 7 Trojanxc19 14:32.0 7:49
262 1033 Robert Wyatt 8 Cougar Xc 14:32.9 7:50
263 130 1383 Ayden Rush 7 New Palestine Junior High 14:34.2 7:50
264 1509 Dillon Penrod 8 Phms 14:36.4 7:52
265 131 971 Jagger Williams 7 Castle Cross Country Club 14:39.4 7:53
266 1417 Aidan Colbart 6 Noblesville West Ms 14:39.6 7:53
267 1407 Oliver Ott 6 Noblesville East Middle School 14:42.3 7:55
268 132 1900 Porter Temples 7 Westfield Middle School 14:44.2 7:56
269 133 1123 Samuel Troyer 4 Green Meadows Intermediate 14:45.4 7:56
270 1977 Eric Jaebker 8 Zionsville Middle School 14:46.6 7:57
271 1951 Evan Ackert 7 Zionsville Middle School 14:46.9 7:57
272 1019 Max Johnson 6 Cougar Xc 14:51.4 8:00
273 1981 Evan Mair 6 Zionsville Middle School 14:52.4 8:00
274 134 1121 Lucas Rushton 4 Green Meadows Intermediate 14:56.6 8:03
275 135 1118 Charlie Beardsley 5 Green Meadows Intermediate 15:03.2 8:06
276 1802 Isaac Mehle 6 Trojanxc19 15:03.4 8:06
277 2026 Hayden Vergara 7 Zionsville West Ms 15:05.0 8:07
278 1544 Tommy Wilson 8 Richmond Middle School 15:05.7 8:07
279 136 968 Mark Stagner 8 Castle Cross Country Club 15:06.8 8:08
280 2007 William Alexander 8 Zionsville West Ms 15:15.8 8:13
281 1425 Drew McCauley 6 Noblesville West Ms 15:16.1 8:13
282 1423 Titan Howell 6 Noblesville West Ms 15:19.6 8:15
283 1388 Max Arnold 7 Noblesville East Middle School 15:20.6 8:15
284 1956 Andrew Beardsley 6 Zionsville Middle School 15:21.7 8:16
285 137 1120 Aidan Knightengale 3 Green Meadows Intermediate 15:23.8 8:17
286 138 1225 Lennon Mobley 7 Jackson Creek Middle School 15:27.4 8:19
287 969 John Stevens 4 Castle Cross Country Club 15:30.5 8:21
288 139 1934 Miles Dunbar 8 Wildcatxc 15:44.6 8:28
289 140 1591 Zach Fleming 8 Scribner Middle School 15:50.5 8:32
290 141 1117 Nicolas Angeles 5 Green Meadows Intermediate 16:07.5 8:41
291 1885 Grady Deenik 6 Westfield Middle School 16:14.4 8:44
292 142 1152 Julian Wilder 6 Hamilton Southeastern Jh 16:25.4 8:50
293 972 Joshua Wilson 4 Castle Cross Country Club 16:35.3 8:56
294 143 1146 Connor Frechette 6 Hamilton Southeastern Jh 17:34.3 9:27
295 964 Maris Jansons 4 Castle Cross Country Club 17:56.1 9:39
296 144 1594 Alec Rouse 6 Scribner Middle School 18:44.7 10:05