Fort Madison Invitational Cross Country

Middle School Girls - Results

                    Fort Madison Cross Country Invitational Meet
                            Thursday September 14th, 2017
                            Rodeo Park * Fort Madison, IA


Place TmPl No.   Name                    School                                   Class Time    Pace     
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= ===== 
    1    1   538 Katelyn Dennis          Fort Madison                             8TH   15:14.2  7:38 
    2        860 Faith Neeley            Van Buren                                8TH   15:17.2  7:39 
    3        371 Grace Buschling         Clark County                             8TH   15:20.6  7:41 
    4        333 Caydee Kirkham          Carthage Ms                              8TH   15:39.1  7:50 
    5    2   440 Carissa Mackey          Danville                                 8TH   15:47.9  7:54 
    6    3   919 Tori Hinson             Washington                               8TH   16:01.2  8:01 
    7        304 Reyna Schafer           Burlington                               8TH   16:20.1  8:11 
    8    4   921 Kelsey Pacha            Washington                               8TH   16:22.5  8:12 
    9    5   535 Tauren Settles          Fort Madison                             7TH   16:23.9  8:12 
   10    6   514 Delaney Breen           Fairfield Middle School                  8TH   16:45.8  8:23 
   11        883 Madi Lundvall           Wapello                                  7TH   16:50.0  8:25 
   12    7   441 Lia Reigard             Danville                                 8TH   16:56.3  8:29 
   13    8   809 Audrey Lord             Mt. Pleasant                             7TH   16:57.2  8:29 
   14    9   922 Greta Rothe             Washington                               8TH   17:03.1  8:32 
   15   10   536 Emily Steffensmeier     Fort Madison                             7TH   17:09.1  8:35 
   16   11   924 Chloe Staley            Washington                               8TH   17:09.6  8:35 
   17        835 Madi Markey             Ndwb                                     8TH   17:09.8  8:35 
   18   12   510 Meador Belle            Fairfield Middle School                  7TH   17:22.5  8:42 
   19        335 Hallie Ray              Carthage Ms                              8TH   17:27.4  8:44 
   20   13   917 Grace Voss              Washington                               7TH   17:30.1  8:46 
   21        885 Evelyn Peck             Wapello                                  8TH   17:31.5  8:46 
   22   14   923 Grace Schiebel          Washington                               8TH   17:39.9  8:50 
   23        370 Cady St.Clair           Clark County                             7TH   17:43.5  8:52 
   24   15   340 Andree Adam             Central Lee Community Schools            7TH   17:54.2  8:58 
   25   16   815 Jenna Gilmore           Mt. Pleasant                             8TH   17:59.5  9:00 
   26        397 Juvixsa Valdez          Columbus                                 8TH   18:04.5  9:03 
   27   17   716 Bella Cruz              Keokuk High School                       8TH   18:06.9  9:04 
   28   18   530 Isabella Boeding        Fort Madison                             7TH   18:08.9  9:05 
   29   19   818 Monroe Swain            Mt. Pleasant                             8TH   18:10.8  9:06 
   30   20   438 Allison Dowd            Danville                                 8TH   18:19.0  9:10 
   31   21   529 Mylah Blanchard         Fort Madison                             7TH   18:24.5  9:13 
   32   22   442 Cassidy Yaley           Danville                                 8TH   18:26.8  9:14 
   33   23   513 Craun Paige             Fairfield Middle School                  7TH   18:34.2  9:18 
   34   24   913 Anna Collett            Washington                               7TH   18:43.8  9:22 
   35   25   341 Addy Brumble            Central Lee Community Schools            7TH   18:46.5  9:24 
   36   26   343 Adrianne Britt          Central Lee Community Schools            8TH   18:49.2  9:25 
   37   27   534 Ellie Schulte           Fort Madison                             7TH   18:52.0  9:26 
   38   28   533 Lauren Otte             Fort Madison                             7TH   19:12.8  9:37 
   39        915 Lindsay Diaz            Washington                               7TH   19:14.4  9:38 
   40        532 McKenna Cashman         Fort Madison                             7TH   19:18.8  9:40 
   41        920 Elyse Hunt              Washington                               8TH   19:21.3  9:41 
   42        537 Breeann Walston         Fort Madison                             7TH   19:22.8  9:42 
   43        969 Emma Richardson         Winfield Mt. Union                       7TH   19:22.9  9:42 
   44   29   718 Hannah Sanderson        Keokuk High School                       8TH   19:34.4  9:48 
   45   30   344 Delilah Fowler          Central Lee Community Schools            8TH   19:36.0  9:48 
   46        884 Torrie Walker           Wapello                                  7TH   19:38.2  9:50 
   47        531 Jordyn Boyer            Fort Madison                             7TH   19:44.8  9:53 
   48   31   511 Tisha Brinkschroeder    Fairfield Middle School                  7TH   19:49.9  9:55 
   49   32   817 Clare Schnicker         Mt. Pleasant                             8TH   19:55.3  9:58 
   50   33   512 Mackenzie Kraemer       Fairfield Middle School                  7TH   19:55.3  9:58 
   51        582 Mary Hellige            Holy Trinity Catholic                    7TH   20:02.3 10:02 
   52        914 Makenna Conrad          Washington                               7TH   20:08.0 10:04 
   53        334 Autumn Peacock          Carthage Ms                              8TH   20:18.7 10:10 
   54        886 Emma Schoonover         Wapello                                  8TH   20:20.9 10:11 
   55   34   345 Emmy Liu                Central Lee Community Schools            8TH   20:30.3 10:16 
   56   35   714 Carryna Rivers          Keokuk High School                       7TH   20:35.8 10:18 
   57   36   804 Andrea Barrios          Mt. Pleasant                             7TH   20:52.9 10:27 
   58        918 Ellie Anderson          Washington                               8TH   20:57.3 10:29 
   59        581 Elliot Dostalek         Holy Trinity Catholic                    7TH   21:04.9 10:33 
   60   37   713 Lilly Gobart            Keokuk High School                       7TH   21:10.0 10:35 
   61   38   342 Xandra Abel             Central Lee Community Schools            8TH   21:12.4 10:37 
   62        916 Teegan Sulentich        Washington                               7TH   21:12.9 10:37 
   63   39   719 Riley Zetterlund        Keokuk High School                       8TH   21:18.5 10:40 
   64   40   807 Emma Denning            Mt. Pleasant                             7TH   21:22.3 10:42 
   65        756 Chloe Tekell            Mediapolis                               7TH   21:27.6 10:44 
   66   41   515 Gerda Fiske             Fairfield Middle School                  8TH   21:46.2 10:54 
   67        302 Jaynylla Wilson         Burlington                               7TH   21:46.3 10:54 
   68   42   816 Kahlia Parrish          Mt. Pleasant                             8TH   22:13.0 11:07 
   69   43   437 Jessica Freese          Danville                                 7TH   22:24.5 11:13 
   70        758 Makayla Clark           Mediapolis                               8TH   22:33.0 11:17 
   71        814 Anya Clark              Mt. Pleasant                             8TH   22:34.5 11:18 
   72        395 Van Lang                Columbus                                 7TH   22:54.5 11:28 
   73        803 Kali Barnett            Mt. Pleasant                             7TH   23:15.2 11:38 
   74        396 Averi Sipes             Columbus                                 7TH   23:45.9 11:53 
   75        805 Mica Carter             Mt. Pleasant                             7TH   24:00.8 12:01 
   76        811 Chloe Ward              Mt. Pleasant                             7TH   24:07.9 12:04 
   77        303 Kaitlyn Hicke           Burlington                               8TH   25:05.8 12:33 
   78   44   717 Brooklyn Finch          Keokuk High School                       8TH   26:38.3 13:20 
   79        812 Kylee Adams             Mt. Pleasant                             8TH   26:53.1 13:27 
   80        810 Brooklynne Snavely      Mt. Pleasant                             7TH   26:53.2 13:27 
   81        757 Katie Carter            Mediapolis                               8TH   31:45.8 15:53 
   82   45   715 Emma Stice              Keokuk High School                       7TH   33:05.9 16:33 
   83        967 Sarah Benge             Winfield Mt. Union                       7TH   33:50.4 16:56