Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com
2008 Dallas White Rock Marathon logo

2008 Dallas White Rock Marathon

Relays with Runner's Names

December 14, 2008 in Dallas, TX

Question About Results?

Events
Results By
Racing Systems logo
Relays with Runner's Names - Results 


Dallas White Rock Marathon

Dallas White Rock Marathon

December 14, 2008



M Open

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15435           Lukes: Team Don Lucas                                                2:23:32   5:29/M
                  15435    William Moore                 10K Split                                                           
                  15435    Clint Bell                    Half Split                                                          
                  15435    Ernesto Caballero             20 Mile                                                             
                  15435    Shawn Gardner                 24 Mile        9       2:11:41         2:11:41      2:11:41  32:55/M
                  15435    Augustin Hernandez            Final 2.2      1         11:51         2:23:32      2:23:32   5:23/M
 
    2    15438           Magellans Felons                                                     2:39:38   6:06/M
                  15438    Ryan Freeland                 10K Split                                                           
                  15438    Zach Freeland                 Half Split                                                          
                  15438    Corey Clark                   20 Mile                                                             
                  15438    Westyn Rosiles                24 Mile       10       2:27:11         2:27:11      2:27:11  36:48/M
                  15438    Allen Smith                   Final 2.2      2         12:26         2:39:38      2:39:38   5:39/M
 
    3    15789           Luke's - Colleyville                                                 2:40:14   6:07/M
                  15789    Nathan Parker                 10K Split                                                           
                  15789    Caullen Parker                Half Split                                                          
                  15789    Davy Swiatocha                20 Mile                                                             
                  15789    Jonathan Swiatocha            24 Mile       11       2:27:26         2:27:26      2:27:26  36:52/M
                  15789    Ed Swiatocha                  Final 2.2      3         12:47         2:40:14      2:40:14   5:49/M
 
    4    15699           The Gs                                                               2:42:52   6:13/M
                  15699    Christian Guirguis            10K Split                                                           
                  15699    Aaron Allen                   Half Split                                                          
                  15699    Jeffrey Carpender             20 Mile                                                             
                  15699    Joel Pogue                    24 Mile       12       2:29:34         2:29:34      2:29:34  37:24/M
                  15699    Nick Thorp                    Final 2.2      6         13:17         2:42:52      2:42:52   6:02/M
 
    5    15663           Team Texas                                                           2:51:02   6:32/M
                  15663    Jeff Chandler                 10K Split                                                           
                  15663    Dylin Moran                   Half Split                                                          
                  15663    Gary Duncan                   20 Mile                                                             
                  15663    David Buckner                 24 Mile       13       2:38:00         2:38:00      2:38:00  39:30/M
                  15663    Trip Dishman                  Final 2.2      5         13:02         2:51:02      2:51:02   5:55/M
 
    6    15471           NG Raiders                                                           2:56:55   6:45/M
                  15471    Jonathan Card                 10K Split                                                           
                  15471    Abdul Ahmed                   Half Split                                                          
                  15471    Francisco Vitela              20 Mile                                                             
                  15471    Isaac Escamilla               24 Mile       14       2:43:19         2:43:19      2:43:19  40:50/M
                  15471    Jose Ortega                   Final 2.2      7         13:35         2:56:55      2:56:55   6:10/M
 
    7    15302           FEEL THE FIRE                                                        2:58:07   6:48/M
                  15302    Cristian Hinojosa             10K Split                                                           
                  15302    DANIEL SALAZAR                Half Split                                                          
                  15302    Casey Gunter                  20 Mile                                                             
                  15302    Bryan Waugh Waugh             24 Mile       15       2:43:42         2:43:42      2:43:42  40:56/M
                  15302    Adam Burke Burke              Final 2.2      8         14:24         2:58:07      2:58:07   6:33/M
 
    8    15655           Team One                                                             3:02:06   6:57/M
                  15655    Daryl Middleton               10K Split                                                           
                  15655    Mike Harper                   Half Split                                                          
                  15655    Marv Reith                    20 Mile                                                             
                  15655    Roberto Montanez              24 Mile       16       2:47:29         2:47:29      2:47:29  41:52/M
                  15655    Bryan Warren                  Final 2.2      9         14:36         3:02:06      3:02:06   6:38/M
 
    9    15761           We're THOSE Guys!                                                    3:07:23   7:09/M
                  15761    Christopher Meinders          10K Split                                                           
                  15761    Billy Young                   Half Split                                                          
                  15761    Patrick Huett                 20 Mile                                                             
                  15761    Chris Hartung                 24 Mile       17       2:54:25         2:54:25      2:54:25  43:36/M
                  15761    Kurtis Young                  Final 2.2      4         12:57         3:07:23      3:07:23   5:53/M
 
   10    15816           Run On's More Ons                                                    3:09:51   7:15/M
                  15816    Ryan Clayton                  10K Split                                                           
                  15816    Dan Hagelberg                 Half Split                                                          
                  15816    Miguel Rivas                  20 Mile                                                             
                  15816    Alex Courrau                  24 Mile       18       2:54:42         2:54:42      2:54:42  43:41/M
                  15816    Jason Ortiz                   Final 2.2     10         15:08         3:09:51      3:09:51   6:53/M
 
   11    15492           Parkland Orthopaedics                                                3:21:50   7:42/M
                  15492    Bjorn Balldin                 10K Split                                                           
                  15492    Michael McNulty               Half Split                                                          
                  15492    John McDonald                 20 Mile                                                             
                  15492    Charles Osier                 24 Mile       19       3:06:40         3:06:40      3:06:40  46:40/M
                  15492    John Chao                     Final 2.2     11         15:10         3:21:50      3:21:50   6:54/M
 
   12    15461           Munsch Hardt Kopf & Harr P.C.                                        3:26:19   7:52/M
                  15461    Josh Botts                    10K Split                                                           
                  15461    William Cavanaugh             Half Split                                                          
                  15461    Richard Kopf                  20 Mile                                                             
                  15461    Kevin Lippman                 24 Mile       20       3:09:25         3:09:25      3:09:25  47:21/M
                  15461    Lee Pannier                   Final 2.2     20         16:53         3:26:19      3:26:19   7:40/M
 
   13    15270           Desert Warriors VI                                                   3:27:46   7:56/M
                  15270    Richard Salas                 10K Split                                                           
                  15270    Richard Guerrero              Half Split                                                          
                  15270    Alex Contreras                20 Mile                                                             
                  15270    Albert Macias                 24 Mile       21       3:10:27         3:10:27      3:10:27  47:37/M
                  15270    Frank Fierro                  Final 2.2     23         17:19         3:27:46      3:27:46   7:52/M
 
   14    15690           The Falcon Five                                                      3:27:58   7:56/M
                  15690    Josh Blandford                10K Split                                                           
                  15690    Zach Carlson                  Half Split                                                          
                  15690    Kyle Kurak                    20 Mile                                                             
                  15690    Clark Quisenberry             24 Mile       22       3:12:02         3:12:02      3:12:02  48:01/M
                  15690    Martin Satio                  Final 2.2     14         15:55         3:27:58      3:27:58   7:14/M
 
   15    15249           Code 3                                                               3:32:21   8:06/M
                  15249    Shane Pace                    10K Split                                                           
                  15249    Justin Copling                Half Split                                                          
                  15249    Brian Jackson                 20 Mile                                                             
                  15249    Jesse Muse                    24 Mile       24       3:16:10         3:16:10      3:16:10  49:03/M
                  15249    Jamie Witkin                  Final 2.2     17         16:11         3:32:21      3:32:21   7:21/M
 
   16    15311           FlashCubeRocks                                                       3:34:21   8:11/M
                  15311    David Monk                    10K Split                                                           
                  15311    David Brodrick                Half Split                                                          
                  15311    Timothy McCole                20 Mile                                                             
                  15311    Steve Benckenstein            24 Mile       23       3:16:06         3:16:06      3:16:06  49:02/M
                  15311    Michael Barhydt               Final 2.2     31         18:14         3:34:21      3:34:21   8:17/M
 
   17    15817           The Crew and Last                                                    3:38:04   8:15/M
                  15817    Willy Altamirano              10K Split                                                           
                  15817    Daniel Munoz                  Half Split                                                          
                  15817    Esteban Munoz                 20 Mile                                                             
                  15817    Joseph Altamirano             24 Mile       27       3:21:25         3:19:41      3:21:25  50:21/M
 
   18    15231           ccat                                                                 3:37:17   8:18/M
                  15231    Jeffery Underhill             10K Split                                                           
                  15231    Steven Wesley                 Half Split                                                          
                  15231    Robert Wilson                 20 Mile                                                             
                  15231    James Thompson                24 Mile       26       3:21:06         3:21:06      3:21:06  50:17/M
                  15231    V Narayanan                   Final 2.2     16         16:10         3:37:17      3:37:17   7:21/M
 
   19    15462           Muscle Men                                                           3:37:18   8:18/M
                  15462    Eric Small                    10K Split                                                           
                  15462    Chad Grueter                  Half Split                                                          
                  15462    David Patrick                 20 Mile                                                             
                  15462    Drazen Sosic                  24 Mile       25       3:19:42         3:19:42      3:19:42  49:56/M
                  15462    Shusheng Wang                 Final 2.2     27         17:35         3:37:18      3:37:18   8:00/M
 
   20    15221           Cabrera Family                                                       3:42:00   8:28/M
                  15221    Enmanuel Jr Cabrera           10K Split                                                           
                  15221    Enmanuel Sr. Cabrera          Half Split                                                          
                  15221    Pedro Cabrera                 20 Mile                                                             
                  15221    Carlos Cabrera                24 Mile       28       3:24:32         3:24:32      3:24:32  51:08/M
                  15221    Wilfredo Davila               Final 2.2     25         17:28         3:42:00      3:42:00   7:56/M
 
   21    15317           Four Spaghettis and a Meatball                                       3:42:13   8:29/M
                  15317    Ben Redding                   10K Split                                                           
                  15317    John Mitchell                 Half Split                                                          
                  15317    Loren Koziol                  20 Mile                                                             
                  15317    Gary Brooks                   24 Mile       29       3:26:55         3:26:55      3:26:55  51:44/M
                  15317    James Enderby                 Final 2.2     12         15:18         3:42:13      3:42:13   6:57/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   22    15692           The Five Greatest Humans                                             3:47:43   8:41/M
                  15692    Todd Nicholson                10K Split                                                           
                  15692    Clint Nash                    Half Split                                                          
 
   23    15709           The Peg Legs                                                         3:47:49   8:42/M
                  15709    Marcus Gonzalez               10K Split                                                           
                  15709    Jeffrey Pickering             Half Split                                                          
                  15709    Greg Milligan                 20 Mile                                                             
                  15709    Joe Milligan                  24 Mile       31       3:28:59         3:28:59      3:28:59  52:15/M
                  15709    Michael Herrera               Final 2.2     33         18:50         3:47:49      3:47:49   8:34/M
 
   24    15678           The Black Knights Always Triumph!                                    3:49:15   8:45/M
                  15678    Frank Cucco                   10K Split                                                           
                  15678    Will Wilson                   Half Split                                                          
                  15678    Bryan Dietzel                 20 Mile                                                             
                  15678    Mike Mauk                     24 Mile       32       3:29:11         3:29:11      3:29:11  52:18/M
                  15678    Peter Lee                     Final 2.2     40         20:03         3:49:15      3:49:15   9:07/M
 
   25    15144           10 Feat                                                              3:50:27   8:48/M
                  15144    Devin Trousdale               10K Split                                                           
                  15144    Kirk Lodes                    Half Split                                                          
                  15144    Derrick Mayne                 20 Mile                                                             
                  15144    Matt Easley                   24 Mile       33       3:32:54         3:32:54      3:32:54  53:14/M
                  15144    Matt Mahaffey                 Final 2.2     26         17:32         3:50:27      3:50:27   7:58/M
 
   26    15701           The Krusers                                                          3:51:47   8:51/M
                  15701    Tony Kruse                    10K Split                                                           
                  15701    kevin anderle                 Half Split                                                          
 
   27    15620           Team Cheetah                                                         3:53:50   8:55/M
                  15620    Adam Whitmire                 10K Split                                                           
                  15620    Jas Robertson                 Half Split                                                          
                  15620    Colin Fitzgibbons             20 Mile                                                             
                  15620    Marcus Walther                24 Mile       35       3:37:21         3:37:21      3:37:21  54:20/M
                  15620    King Scovell                  Final 2.2     18         16:28         3:53:50      3:53:50   7:29/M
 
   28    15346           grant thorton tax                                                    3:54:29   8:57/M
                  15346    Jose Villegas                 10K Split                                                           
                  15346    jacob yungblut                Half Split                                                          
                  15346    bryan kennedy                 20 Mile                                                             
                  15346    george wright                 24 Mile       34       3:34:56         3:34:56      3:34:56  53:44/M
                  15346    gene miller                   Final 2.2     38         19:33         3:54:29      3:54:29   8:53/M
 
   29    15248           Coconut Juice                                                        3:56:40   9:02/M
                  15248    Harshal Kirane                10K Split                                                           
                  15248    Phuong Tran                   Half Split                                                          
                  15248    Mills Palm                    20 Mile                                                             
                  15248    Justin Vader                  24 Mile       36       3:38:34         3:38:34      3:38:34  54:39/M
                  15248    Tony Khalifah                 Final 2.2     30         18:06         3:56:40      3:56:40   8:14/M
 
   30    15500           PHBCLGLRC                                                            3:57:58   9:05/M
                  15500    Thomas Irons                  10K Split                                                           
                  15500    Johnny Breitenfeld            Half Split                                                          
                  15500    Kerry Stover                  20 Mile                                                             
                  15500    Harry Hixson                  24 Mile       37       3:40:45         3:40:45      3:40:45  55:11/M
                  15500    Jason Brewer                  Final 2.2     22         17:12         3:57:58      3:57:58   7:49/M
 
   31    15770           World Nationals                                                      4:01:51   9:14/M
                  15770    Clay Bergus                   10K Split                                                           
                  15770    toby pipes                    Half Split                                                          
                  15770    Nolan Thies                   20 Mile                                                             
                  15770    Dale Chamblee                 24 Mile       41       3:45:46         3:45:46      3:45:46  56:27/M
                  15770    Toby Halbrooks                Final 2.2     15         16:04         4:01:51      4:01:51   7:18/M
 
   32    15763           WeyPac                                                               4:03:14   9:17/M
                  15763    Sam Hill                      10K Split                                                           
                  15763    Doug Hare                     Half Split     1       2:07:41         2:07:41      2:07:41  18:30/M
                  15763    Charles Peterman              20 Mile        1         58:41         3:06:22      3:06:22   8:30/M
                  15763    Albert Jarrell                24 Mile        2         36:43         3:43:06      3:43:06   9:11/M
                  15763    Rodger Baca                   Final 2.2     41         20:07         4:03:14      4:03:14   9:09/M
 
   33    15680           The BoSys                                                            4:03:23   9:17/M
                  15680    Jim Muncrief                  10K Split                                                           
                  15680    Ruben Rodriguez               Half Split                                                          
                  15680    Klaus Planton                 20 Mile                                                             
                  15680    Andrew McClish                24 Mile       38       3:42:24         3:42:24      3:42:24  55:36/M
 
   34    15330           Generals                                                             4:05:56   9:23/M
                  15330    Jim Garland                   10K Split                                                           
                  15330    Tyler Sutliff                 Half Split                                                          
                  15330    alex ladage                   20 Mile                                                             
                  15330    ron rowe                      24 Mile       40       3:45:46         3:45:46      3:45:46  56:27/M
                  15330    dike read                     Final 2.2     42         20:10         4:05:56      4:05:56   9:10/M
 
   35    15402           Jogging With Jesus 3D                                                4:06:45   9:25/M
                  15402    Steve Howard                  10K Split                                                           
                  15402    Shawn Thomson                 Half Split                                                          
                  15402    John Carmichael               20 Mile                                                             
                  15402    Christopher Ewing             24 Mile       43       3:49:44         3:49:44      3:49:44  57:26/M
                  15402    Jim German                    Final 2.2     21         17:00         4:06:45      4:06:45   7:44/M
 
   36    15477           Nuts of Fury                                                         4:09:48   9:32/M
                  15477    Mike Miller                   10K Split                                                           
                  15477    David Castro                  Half Split                                                          
                  15477    Joel Miller                   20 Mile                                                             
                  15477    Dean Jordan                   24 Mile       39       3:45:30         3:45:30      3:45:30  56:23/M
                  15477    Art Barkley                   Final 2.2     54         24:18         4:09:48      4:09:48  11:03/M
 
   37    15226           Carsons Crusaders                                                    4:11:57   9:37/M
                  15226    Frank Cornell                 10K Split                                                           
                  15226    Matthew Cornell               Half Split                                                          
                  15226    Randy Pickle                  20 Mile                                                             
                  15226    Mark Stoldt                   24 Mile       42       3:47:54         3:47:54      3:47:54  56:59/M
                  15226    Robert Van Kirk               Final 2.2     53         24:02         4:11:57      4:11:57  10:55/M
 
   38    15365           Hillwood Construction Services                                       4:11:59   9:37/M
                  15365    Bill Webb                     10K Split                                                           
                  15365    Greg Edwards                  Half Split                                                          
                  15365    Alan Raetzman                 20 Mile                                                             
                  15365    John Shaw                     24 Mile       45       3:52:46         3:52:46      3:52:46  58:12/M
                  15365    Eli Vasquez                   Final 2.2     36         19:13         4:11:59      4:11:59   8:44/M
 
   39    15596           Strugglers                                                           4:12:35   9:38/M
                  15596    Kurt Kammerer                 10K Split                                                           
                  15596    Derrick Oliver                Half Split                                                          
                  15596    Matt Morris                   20 Mile                                                             
                  15596    Kelcey Land                   24 Mile       47       3:55:13         3:55:13      3:55:13  58:48/M
                  15596    John Farrar                   Final 2.2     24         17:22         4:12:35      4:12:35   7:54/M
 
   40    15281           El Lento Cinco                                                       4:13:13   9:40/M
                  15281    Michael Jusko                 10K Split                                                           
                  15281    Chad Roberston                Half Split                                                          
                  15281    John Bullock                  20 Mile                                                             
                  15281    Jason Lillard                 24 Mile       44       3:50:35         3:50:35      3:50:35  57:39/M
                  15281    Rick Tuzinski                 Final 2.2     49         22:38         4:13:13      4:13:13  10:17/M
 
   41    15407           KATZEN MARSHALL                                                      4:13:27   9:40/M
                  15407    David Marshall                10K Split                                                           
                  15407    Robert Derse                  Half Split                                                          
                  15407    TAD BROUSSARD                 20 Mile                                                             
                  15407    CHRIS WEIR                    24 Mile       50       3:57:49         3:57:49      3:57:49  59:27/M
                  15407    WILL PENNY                    Final 2.2     13         15:37         4:13:27      4:13:27   7:06/M
 
   42    15410           Kickapoo                                                             4:14:32   9:43/M
                  15410    Michael Graetz                10K Split                                                           
                  15410    Steve Scoggins                Half Split                                                          
                  15410    Doug Dzina                    20 Mile                                                             
                  15410    Mike Cobb                     24 Mile       48       3:55:37         3:55:37      3:55:37  58:54/M
                  15410    Grant Phillips                Final 2.2     34         18:54         4:14:32      4:14:32   8:35/M
 
   43    15206           Bia Run                                                              4:17:46   9:50/M
                  15206    Phuc Vuu                      10K Split                                                           
                  15206    Bin Thi                       Half Split                                                          
                  15206    Luan Do                       20 Mile                                                             
                  15206    Nghi Tran                     24 Mile       46       3:54:50         3:54:50      3:54:50  58:43/M
                  15206    Eric Muan                     Final 2.2     51         22:56         4:17:46      4:17:46  10:25/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   44    15350           Grid Greats                                                          4:22:18  10:01/M
                  15350    Ross Owen                     10K Split                                                           
                  15350    Deric Valdez                  Half Split                                                          
                  15350    Scot Williams                 20 Mile                                                             
                  15350    Les Hall                      24 Mile       49       3:56:07         3:56:07      3:56:07  59:02/M
                  15350    Cyril Wafo                    Final 2.2     59         26:11         4:22:18      4:22:18  11:54/M
 
   45    15337           GMAC Team 5                                                          4:23:06  10:03/M
                  15337    Richard Morrin                10K Split                                                           
                  15337    Trevor Glenewinkel            Half Split                                                          
                  15337    Scott Bernstein               20 Mile                                                             
                  15337    William Solomon               24 Mile       52       4:04:22         4:04:22      4:04:22  61:06/M
                  15337    Ryan Patterson                Final 2.2     32         18:44         4:23:06      4:23:06   8:31/M
 
   46    15230           CBRE Relay Team                                                      4:23:35  10:04/M
                  15230    Jack Fraker                   10K Split                                                           
                  15230    Conor Feeney                  Half Split                                                          
 
   47    15458           Monkey Crushers                                                      4:24:22  10:05/M
                  15458    Greg McEwin                   10K Split                                                           
                  15458    Jeremy Clark                  Half Split                                                          
                  15458    Chris Beaty                   20 Mile                                                             
                  15458    Jon Stephenson                24 Mile       51       4:03:21         4:03:21      4:03:21  60:50/M
                  15458    Brett Brewer                  Final 2.2     45         21:01         4:24:22      4:24:22   9:33/M
 
   48    15357           Hazbeenz                                                             4:26:15  10:10/M
                  15357    John Horton                   10K Split                                                           
                  15357    brian bohn                    Half Split                                                          
                  15357    mark hoesterey                20 Mile                                                             
                  15357    jeff biggers                  24 Mile       54       4:05:15         4:05:15      4:05:15  61:19/M
                  15357    rob legg                      Final 2.2     44         20:59         4:26:15      4:26:15   9:32/M
 
   49    15265           Dashing dudes                                                        4:27:02  10:12/M
                  15265    Donald Wharry                 10K Split                                                           
                  15265    steve wharry                  Half Split                                                          
                  15265    brian wharry                  20 Mile        4       3:27:16         3:27:16      3:27:16  30:02/M
 
   50    15575           Sofa King-Fast                                                       4:29:06  10:16/M
                  15575    Stephen Cospolich             10K Split                                                           
                  15575    Justin Shubere                Half Split                                                          
                  15575    Sam Mettauer                  20 Mile                                                             
                  15575    Vincent Bennekers             24 Mile                                                             
                  15575    Giovanni Conrado              Final 2.2     64       4:29:06         4:29:06      4:29:06  **:19/M
 
   51    15343           GRANT THORTON AUDIT                                                  4:29:45  10:18/M
                  15343    Chris Franklin                10K Split                                                           
                  15343    tim steele                    Half Split                                                          
                  15343    graham dyer                   20 Mile                                                             
                  15343    Juan ortega                   24 Mile       53       4:04:44         4:04:44      4:04:44  61:11/M
                  15343    mark renolds                  Final 2.2     56         25:01         4:29:45      4:29:45  11:22/M
 
   52    15521           Robs Runners                                                         4:33:04  10:25/M
                  15521    Rob Francis                   10K Split                                                           
                  15521    Vishal Bhardwaj               Half Split                                                          
                  15521    Ojas Nivsarkar                20 Mile        5       3:29:21         3:29:21      3:29:21  30:20/M
                  15521    Siva Koka                     24 Mile        4         40:49         4:10:10      4:10:10  10:12/M
                  15521    Venubabu Chilukuri            Final 2.2     50         22:53         4:33:04      4:33:04  10:24/M
 
   53    15283           EMC Team 7                                                           4:35:40  10:31/M
                  15283    Michael Bokros                10K Split                                                           
                  15283    Tom Archer                    Half Split                                                          
                  15283    MC Chowdhury                  20 Mile                                                             
                  15283    Mriganka Talukdar             24 Mile       56       4:14:21         4:14:21      4:14:21  63:35/M
                  15283    DEBROOP PODDAR                Final 2.2     47         21:18         4:35:40      4:35:40   9:41/M
 
   54    15415           Lakewooders                                                          4:38:30  10:38/M
                  15415    Michael Wylie                 10K Split                                                           
                  15415    Steve Williamson              Half Split                                                          
                  15415    Kevin Woltjen                 20 Mile                                                             
                  15415    Brad Fletcher                 24 Mile       58       4:17:21         4:17:21      4:17:21  64:20/M
                  15415    Jaime Thomas                  Final 2.2     46         21:08         4:38:30      4:38:30   9:36/M
 
   55    15280           Ecom Wampus Cats                                                     4:41:01  10:44/M
                  15280    Joseph Piwetz                 10K Split                                                           
                  15280    Richard Etzel                 Half Split                                                          
                  15280    Nelson Lazo                   20 Mile                                                             
                  15280    David Edwards                 24 Mile       57       4:15:36         4:15:36      4:15:36  63:54/M
                  15280    Alberto Flores                Final 2.2     57         25:24         4:41:01      4:41:01  11:33/M
 
   56    15397           jipakela                                                             4:42:07  10:46/M
                  15397    Kevin West                    10K Split                                                           
                  15397    Lance West                    Half Split                                                          
                  15397    Jim Kane                      20 Mile                                                             
                  15397    Paul Dalton                   24 Mile       59       4:18:20         4:18:20      4:18:20  64:35/M
                  15397    Jim McGrath                   Final 2.2     52         23:47         4:42:07      4:42:07  10:49/M
 
   57    15681           The Branch and Friends                                               4:47:58  10:59/M
                  15681    Jason Booker                  10K Split                                                           
                  15681    Jonathan Mock                 Half Split                                                          
                  15681    Jay Duty                      20 Mile                                                             
                  15681    Ben Prowell                   24 Mile       60       4:28:47         4:28:47      4:28:47  67:12/M
                  15681    Landon Fariss                 Final 2.2     35         19:11         4:47:58      4:47:58   8:43/M
 
   58    15556           Seam Ttupid                                                          4:58:57  11:25/M
                  15556    Brian Ellison                 10K Split                                                           
                  15556    Stebb Wevens                  Half Split                                                          
                  15556    Pic Natrizi                   20 Mile                                                             
                  15556    Oashim Rberoi                 24 Mile       61       4:36:58         4:36:58      4:36:58  69:15/M
                  15556    Gdam Aauvin                   Final 2.2     48         21:59         4:58:57      4:58:57  10:00/M
 
   59    15282           EMC Team 1                                                           5:01:30  11:30/M
                  15282    Troy Riemer                   10K Split                                                           
                  15282    Laramie Dorris                Half Split                                                          
                  15282    Avinash Misra                 20 Mile        6       3:45:39         3:45:39      3:45:39  32:42/M
                  15282    Madhu Yamagini                24 Mile        5         47:43         4:33:23      4:33:23  11:56/M
                  15282    Kiran Moparty                 Final 2.2     61         28:06         5:01:30      5:01:30  12:46/M
 
   60    15287           Enduro Shark II                                                      5:20:49  12:15/M
                  15287    Shelby Nixon                  10K Split                                                           
                  15287    Andy Johnson                  Half Split                                                          
 
   61    15644           Team Micah                                                           5:21:25  12:16/M
                  15644    Luke Bays                     10K Split                                                           
                  15644    wayne tibbets                 Half Split                                                          
                  15644    corey farra                   20 Mile                                                             
                  15644    Chris Anderson                24 Mile       63       4:55:43         4:55:43      4:55:43  73:56/M
                  15644    little bear stropnicky        Final 2.2     58         25:42         5:21:25      5:21:25  11:41/M
 
   62    15298           Fantastic 5                                                          5:21:25  12:16/M
                  15298    Bijoy Choubey                 10K Split                                                           
                  15298    NARASIMHA MUTYAM              Half Split                                                          
                  15298    Kelly Short                   20 Mile                                                             
                  15298    Vikram Pasham                 24 Mile       64       4:57:03         4:57:03      4:57:03  74:16/M
                  15298    Vijay Kapu                    Final 2.2     55         24:21         5:21:25      5:21:25  11:04/M
 
   63    15264           Dark Knightsss                                                       5:38:29  12:54/M
                  15264    Sudesh Sukhu                  10K Split                                                           
                  15264    Phillip Jones                 Half Split     2       2:56:30         2:56:11      2:56:30  25:35/M
 
   64    15284           EMC4_RockStars                                                       5:38:48  12:56/M
                  15284    Marc Jorgensen                10K Split                                                           
                  15284    Girish Kulkarni               Half Split                                                          
                  15284    Sri Javvadi                   20 Mile        8       4:03:50         4:03:50      4:03:50  35:20/M


F Open


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15812           Santa's Speedy Helpers                                               2:39:03   6:04/M
                  15812    Melisa Christian              10K Split                                                           
                  15812    Dawn Charlier                 Half Split                                                          
                  15812    Becky Angeles                 20 Mile                                                             
                  15812    Melissa Cook                  24 Mile       21       2:25:44         2:25:44      2:25:44  36:26/M
                  15812    Patricia Vargas               Final 2.2      1         13:18         2:39:03      2:39:03   6:03/M
 
    2    15354           HALL n R Booties                                                     3:07:33   7:10/M
                  15354    Ruthie Tate                   10K Split                                                           
                  15354    Annabell Lee                  Half Split                                                          
                  15354    Cora Turner                   20 Mile                                                             
                  15354    Heather Zura                  24 Mile       22       2:51:02         2:51:02      2:51:02  42:46/M
                  15354    Rachel Harp                   Final 2.2      4         16:30         3:07:33      3:07:33   7:30/M
 
    3    15727           Therapist on the Run                                                 3:28:26   7:57/M
                  15727    Mari Haft                     10K Split                                                           
                  15727    Jessica Davis                 Half Split                                                          
                  15727    Valerie Graves                20 Mile                                                             
                  15727    Lora Ashmore                  24 Mile       24       3:12:33         3:12:33      3:12:33  48:08/M
                  15727    Melanie Farrar                Final 2.2      2         15:53         3:28:26      3:28:26   7:13/M
 
    4    15769           Wonder Women                                                         3:29:13   7:59/M
                  15769    Tamara Ogle                   10K Split                                                           
                  15769    Genny Rowley                  Half Split                                                          
                  15769    Theresa Flaherty              20 Mile                                                             
                  15769    Kara Baldwin                  24 Mile       23       3:12:05         3:12:05      3:12:05  48:01/M
                  15769    Kim Mendiola                  Final 2.2      6         17:08         3:29:13      3:29:13   7:47/M
 
    5    15258           Crazy Legs                                                           3:40:03   8:24/M
                  15258    Blair Archer                  10K Split                                                           
                  15258    Baylie DeJean                 Half Split                                                          
                  15258    Erin Sander                   20 Mile                                                             
 
    6    15716           The ROCKettes                                                        3:44:09   8:33/M
                  15716    Katie Gilkinson Chaumont      10K Split                                                           
                  15716    Jana Shaffner                 Half Split                                                          
                  15716    Melanie Barajas               20 Mile                                                             
                  15716    Ashley Shaffner               24 Mile       26       3:23:58         3:23:58      3:23:58  51:00/M
                  15716    Katie Hadley                  Final 2.2     31         20:11         3:44:09      3:44:09   9:10/M
 
    7    15600           Run On Ladies                                                        3:45:38   8:37/M
                  15600    Judy Adabie                   10K Split                                                           
                  15600    Emily Willimim                Half Split                                                          
                  15600    Debbie Laude                  20 Mile                                                             
 
    8    15623           Team Cody Northwest Division                                         3:46:17   8:38/M
                  15623    Amanda Watson                 10K Split                                                           
                  15623    chynna hart                   Half Split                                                          
                  15623    malory ammerman               20 Mile                                                             
                  15623    jasmine boutte                24 Mile       28       3:27:10         3:27:10      3:27:10  51:48/M
                  15623    malisa lewis                  Final 2.2     21         19:06         3:46:17      3:46:17   8:41/M
 
    9    15161           Ahmo                                                                 3:48:27   8:43/M
                  15161    Traci Mays                    10K Split                                                           
                  15161    Rhonda  Koehler               Half Split                                                          
                  15161    Megan Wilson                  20 Mile                                                             
                  15161    Kate Wright                   24 Mile       29       3:32:00         3:32:00      3:32:00  53:00/M
                  15161    Angela Lombardi               Final 2.2      3         16:27         3:48:27      3:48:27   7:29/M
 
   10    15717           The Run-hers                                                         3:57:34   9:04/M
                  15717    Shannon Humphrey              10K Split                                                           
                  15717    Cheryl Kennedy                Half Split                                                          
                  15717    Kelli Butcher                 20 Mile                                                             
                  15717    Ann Trizila                   24 Mile       31       3:39:56         3:39:56      3:39:56  54:59/M
 
   11    15207           Bindra                                                               4:02:33   9:15/M
                  15207    Jenny Bindra                  10K Split                                                           
                  15207    Missy Richardson              Half Split                                                          
                  15207    Emily Hoppers                 20 Mile                                                             
                  15207    Lacey Bone                    24 Mile       32       3:41:30         3:41:30      3:41:30  55:23/M
                  15207    Keeley Dooley                 Final 2.2     44         21:02         4:02:33      4:02:33   9:34/M
 
   12    15369           Hodge Podge Chix                                                     4:03:57   9:19/M
                  15369    Shanna Danner                 10K Split                                                           
                  15369    Nancy Hubbard                 Half Split                                                          
                  15369    Alexis Gazak                  20 Mile                                                             
                  15369    Julie Graham                  24 Mile       30       3:39:43         3:39:43      3:39:43  54:56/M
                  15369    Jenny Lackey                  Final 2.2     85         24:14         4:03:57      4:03:57  11:01/M
 
   13    15673           Tennis Girls Run Too!                                                4:05:40   9:23/M
                  15673    Kerri Feldman                 10K Split                                                           
                  15673    Cathy Delaney                 Half Split                                                          
                  15673    Julie Erickson                20 Mile                                                             
                  15673    Beth Roland                   24 Mile       33       3:48:43         3:48:43      3:48:43  57:11/M
                  15673    Brandi Turrentine             Final 2.2      5         16:57         4:05:40      4:05:40   7:42/M
 
   14    15210           Boot Camp Babes                                                      4:06:04   9:24/M
                  15210    Suzanne Pate                  10K Split                                                           
                  15210    Kathy Luedke                  Half Split                                                          
                  15210    Stephanie Bernal              20 Mile        3       3:03:47         3:03:47      3:03:47  26:38/M
                  15210    Samantha Phillips             24 Mile        5         41:15         3:45:02      3:45:02  10:19/M
 
   15    15162           Allen                                                                4:07:50   9:28/M
                  15162    Susan Allen                   10K Split                                                           
                  15162    Deanna Pruett                 Half Split                                                          
                  15162    Amy Meece                     20 Mile        2       1:24:30         1:24:30      1:24:30  12:15/M
                  15162    Leslie Chamblee               24 Mile       20       2:20:07         3:44:37      3:44:37  35:02/M
                  15162    Heather Caudle                Final 2.2     73         23:13         4:07:50      4:07:50  10:33/M
 
   16    15449           Mile High Club                                                       4:09:22   9:31/M
                  15449    Lori Stone                    10K Split                                                           
                  15449    Kristal Harris                Half Split                                                          
                  15449    Miranda Jungman               20 Mile                                                             
                  15449    Lisa Beatty                   24 Mile       34       3:49:36         3:49:36      3:49:36  57:24/M
                  15449    Brandie Herron                Final 2.2     27         19:46         4:09:22      4:09:22   8:59/M
 
   17    15411           KPMGals                                                              4:09:50   9:32/M
                  15411    Amy Vanderbilt                10K Split                                                           
                  15411    Tammy Baughman                Half Split                                                          
                  15411    Christine Roberts             20 Mile                                                             
                  15411    Elizabeth Pigg                24 Mile       35       3:50:01         3:50:01      3:50:01  57:30/M
                  15411    Amy Anthony                   Final 2.2     28         19:49         4:09:50      4:09:50   9:00/M
 
   18    15612           Team Bling                                                           4:09:58   9:32/M
                  15612    Shannon Buckner               10K Split                                                           
                  15612    Henley Buckner                Half Split                                                          
                  15612    Julie Schulte                 20 Mile                                                             
                  15612    Kelly Wyant                   24 Mile       36       3:50:31         3:50:31      3:50:31  57:38/M
                  15612    Amy McCarthy                  Final 2.2     25         19:27         4:09:58      4:09:58   8:50/M
 
   19    15260           Daisy Dukes                                                          4:12:02   9:37/M
                  15260    Wendy Hsieh                   10K Split                                                           
                  15260    Becky Crawford                Half Split                                                          
                  15260    Rachel Callahan               20 Mile                                                             
                  15260    Elizabeth Raggio              24 Mile       37       3:54:25         3:54:25      3:54:25  58:36/M
                  15260    Thao Tran                     Final 2.2      9         17:36         4:12:02      4:12:02   8:00/M
 
   20    15386           In the Dust                                                          4:13:45   9:41/M
                  15386    Alisha Bowden                 10K Split                                                           
                  15386    Jennifer     Krone            Half Split                                                          
                  15386    Carrie Sonderer               20 Mile                                                             
                  15386    Christy Bernard               24 Mile       39       3:55:04         3:55:04      3:55:04  58:46/M
                  15386    Keesha White                  Final 2.2     19         18:40         4:13:45      4:13:45   8:29/M
 
   21    15515           Relay Rockers                                                        4:15:09   9:44/M
                  15515    Amy Harman                    10K Split                                                           
                  15515    Amy Powers                    Half Split                                                          
                  15515    Karen Powell                  20 Mile                                                             
                  15515    Amanda Wasson                 24 Mile       38       3:55:03         3:55:03      3:55:03  58:46/M
                  15515    Carrin Burr                   Final 2.2     30         20:05         4:15:09      4:15:09   9:08/M
 
   22    15475           Nortel MegaHurtz                                                     4:16:37   9:48/M
                  15475    Lori Sinclair                 10K Split                                                           
                  15475    Kim McDonald                  Half Split                                                          
                  15475    Karen Sledge                  20 Mile                                                             
                  15475    Bea McKnight                  24 Mile       42       3:58:05         3:58:05      3:58:05  59:31/M
                  15475    Florence Dufrasnes            Final 2.2     18         18:31         4:16:37      4:16:37   8:25/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   23    15650           Team Negative Split                                                  4:17:18   9:49/M
                  15650    Aimee Pingenot                10K Split                                                           
                  15650    Nicole Mize                   Half Split     1       1:50:32         1:50:32      1:50:32  16:01/M
                  15650    Debbie McGregor               20 Mile        1       1:21:53         3:12:26      3:12:26  11:52/M
 
   24    15197           Baylor Babes                                                         4:18:28   9:52/M
                  15197    Charli Dominguez              10K Split                                                           
                  15197    Emilie Cheng                  Half Split                                                          
                  15197    Emily Spangler                20 Mile                                                             
                  15197    Dana Reiersen                 24 Mile       45       4:01:00         4:01:00      4:01:00  60:15/M
                  15197    Emily Stroderd                Final 2.2      7         17:28         4:18:28      4:18:28   7:56/M
 
   25    15340           Gossip Girls                                                         4:18:29   9:52/M
                  15340    Judy Schwarz                  10K Split                                                           
                  15340    Mindy Erickson                Half Split                                                          
                  15340    Heather Bradley               20 Mile                                                             
                  15340    Cori Moody                    24 Mile       41       3:57:43         3:57:43      3:57:43  59:26/M
                  15340    Carrie Olsen                  Final 2.2     34         20:45         4:18:29      4:18:29   9:26/M
 
   26    15538           Runners from the Hood (Hood County)                                  4:18:58   9:53/M
                  15538    Karen Bracken                 10K Split                                                           
                  15538    Julie Tuel                    Half Split                                                          
                  15538    Karla Willmeth                20 Mile                                                             
                  15538    Laura Power                   24 Mile       40       3:55:27         3:55:27      3:55:27  58:52/M
                  15538    Kendall Condit                Final 2.2     76         23:31         4:18:58      4:18:58  10:41/M
 
   27    15671           Ten Crazy Soles                                                      4:20:20   9:56/M
                  15671    Michele Kaczka                10K Split                                                           
                  15671    Amira Qaddoumi                Half Split                                                          
                  15671    Odila Soto                    20 Mile                                                             
                  15671    Katie Schorn                  24 Mile       46       4:02:37         4:02:37      4:02:37  60:39/M
                  15671    Jill Kimbrough                Final 2.2     11         17:42         4:20:20      4:20:20   8:03/M
 
   28    15452           Misfits                                                              4:20:44   9:57/M
                  15452    Teresa Sulak                  10K Split                                                           
                  15452    Lauren Crawford               Half Split                                                          
                  15452    Amanda Yoh                    20 Mile                                                             
                  15452    Denise Sullivan               24 Mile       43       3:59:17         3:59:17      3:59:17  59:49/M
                  15452    Stephanie McKinley            Final 2.2     51         21:26         4:20:44      4:20:44   9:45/M
 
   29    15674           Texas Slow Pokes                                                     4:21:35   9:59/M
                  15674    Patty Ward                    10K Split                                                           
                  15674    Barb Busiek                   Half Split                                                          
                  15674    Louis Sheridan                20 Mile                                                             
                  15674    Dee Sheridan                  24 Mile       48       4:04:05         4:04:05      4:04:05  61:01/M
                  15674    Kim Sheridan                  Final 2.2      8         17:30         4:21:35      4:21:35   7:57/M
 
   30    15496           Paulas Posse                                                         4:21:58  10:00/M
                  15496    L. Suzan Kedron               10K Split                                                           
                  15496    Paula Blackmon                Half Split                                                          
                  15496    Emily Buttermore              20 Mile                                                             
                  15496    Sarah Dodd                    24 Mile       44       4:00:26         4:00:26      4:00:26  60:07/M
                  15496    Pamela Nix                    Final 2.2     55         21:31         4:21:58      4:21:58   9:47/M
 
   31    15406           Just a Few of the 26.2                                               4:22:22  10:01/M
                  15406    Jean Kadegis                  10K Split                                                           
                  15406    Caroline Muro                 Half Split                                                          
                  15406    Amanda Carter                 20 Mile                                                             
                  15406    Joann Harwell                 24 Mile       47       4:03:07         4:03:07      4:03:07  60:47/M
                  15406    DNeal Harle                   Final 2.2     22         19:15         4:22:22      4:22:22   8:45/M
 
   32    15783           Team Micah 2                                                         4:24:54  10:07/M
                  15783    Lynn Hughes                   10K Split                                                           
                  15783    adrienne anderson             Half Split                                                          
                  15783    mani phiavong                 20 Mile        7       3:32:36         3:32:36      3:32:36  30:49/M
                  15783    myka tibbets                  24 Mile        2         34:23         4:06:59      4:06:59   8:36/M
                  15783    megan scharnell               Final 2.2     14         17:55         4:24:54      4:24:54   8:09/M
 
   33    15533           Run On Divas                                                         4:26:26  10:10/M
                  15533    Paige Collins                 10K Split                                                           
                  15533    Sandy Diaz                    Half Split                                                          
                  15533    Edie Krause                   20 Mile                                                             
                  15533    Amber Sefert                  24 Mile       49       4:07:09         4:07:09      4:07:09  61:47/M
                  15533    Norine Shippey                Final 2.2     23         19:16         4:26:26      4:26:26   8:45/M
 
   34    15381           Hustlin Hoochies                                                     4:28:13  10:14/M
                  15381    Kristen Gehrig                10K Split                                                           
                  15381    Lacie Gehrig                  Half Split                                                          
                  15381    Joanna Gehrig                 20 Mile                                                             
                  15381    Chrissy Simmons               24 Mile       53       4:08:32         4:08:32      4:08:32  62:08/M
                  15381    Sally Bologna                 Final 2.2     26         19:40         4:28:13      4:28:13   8:56/M
 
   35    15339           Gorgeous Girls                                                       4:29:12  10:16/M
                  15339    Elizabeth Thurman             10K Split                                                           
                  15339    Kim Tingle                    Half Split                                                          
                  15339    Morgan Umphenour              20 Mile                                                             
                  15339    Tara Cavazos                  24 Mile       51       4:07:16         4:07:16      4:07:16  61:49/M
                  15339    Meredith Ratliff              Final 2.2     58         21:56         4:29:12      4:29:12   9:58/M
 
   36    15201           Beer Drinkin Mommies                                                 4:29:51  10:18/M
                  15201    Holly Brower                  10K Split                                                           
                  15201    Heidi Smith                   Half Split                                                          
 
   37    15550           Sassy Pants                                                          4:30:01  10:18/M
                  15550    Chelsea Young                 10K Split                                                           
                  15550    Amy Steinberg                 Half Split                                                          
                  15550    Melanie Roberts               20 Mile                                                             
                  15550    Alison Arnold                 24 Mile       50       4:07:15         4:07:15      4:07:15  61:49/M
                  15550    Mary Brown                    Final 2.2     64         22:45         4:30:01      4:30:01  10:20/M
 
   38    15641           Team Lizzie                                                          4:30:08  10:19/M
                  15641    Dana Adams                    10K Split                                                           
                  15641    Dana Jones                    Half Split                                                          
                  15641    Stacy Koch                    20 Mile                                                             
                  15641    Julie Hornok                  24 Mile       55       4:08:57         4:08:57      4:08:57  62:14/M
                  15641    Amy Depner                    Final 2.2     46         21:11         4:30:08      4:30:08   9:38/M
 
   39    15187           Baby Boot Camp 4                                                     4:31:36  10:22/M
                  15187    Janet Stott-Heap              10K Split                                                           
                  15187    Natalie Bayarena              Half Split                                                          
                  15187    Molly Holly                   20 Mile                                                             
                  15187    Courtney Zorn                 24 Mile       57       4:10:39         4:10:39      4:10:39  62:40/M
                  15187    Tina Mootz                    Final 2.2     37         20:57         4:31:36      4:31:36   9:31/M
 
   40    15368           himiko                                                               4:31:45  10:22/M
                  15368    Kazuko Sanada                 10K Split                                                           
                  15368    shizuko Carson                Half Split                                                          
                  15368    tami ishii                    20 Mile                                                             
                  15368    ami Matsuda                   24 Mile       52       4:08:30         4:08:30      4:08:30  62:08/M
                  15368    keiko yokoyama                Final 2.2     75         23:14         4:31:45      4:31:45  10:34/M
 
   41    15382           Hyer Power                                                           4:31:51  10:23/M
                  15382    Leigh Oquinn                  10K Split                                                           
                  15382    Gail Miller                   Half Split                                                          
                  15382    Carol Brosseau                20 Mile                                                             
                  15382    Janet Strong                  24 Mile       54       4:08:37         4:08:37      4:08:37  62:09/M
                  15382    Ruthann Funderburk            Final 2.2     74         23:13         4:31:51      4:31:51  10:33/M
 
   42    15487           One Fifth                                                            4:34:18  10:24/M
                  15487    Martha Wanstrath              10K Split                                                           
                  15487    Sunny Carroum                 Half Split                                                          
                  15487    Shannon Durst                 20 Mile                                                             
                  15487    Christy Van Duinen            24 Mile       61       4:13:57         4:11:59      4:13:57  63:29/M
                  15487    amy arldt                     Final 2.2     33         20:21         4:32:21      4:34:18   9:15/M
 
   43    15609           Team Believers                                                       4:33:19  10:26/M
                  15609    Kelly Reed                    10K Split                                                           
                  15609    Kelly Head                    Half Split                                                          
                  15609    Kimberlie Sanders             20 Mile                                                             
                  15609    Nicole Griffin                24 Mile       58       4:10:46         4:10:46      4:10:46  62:42/M
                  15609    Elizabeth Barron              Final 2.2     62         22:33         4:33:19      4:33:19  10:15/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   44    15525           Rookies                                                              4:33:33  10:26/M
                  15525    Lori Castillo                 10K Split                                                           
                  15525    Becky Camacho                 Half Split                                                          
                  15525    Debra Camacho                 20 Mile                                                             
                  15525    Brandi Bryant                 24 Mile       56       4:10:35         4:10:35      4:10:35  62:39/M
                  15525    Lilly Camacho                 Final 2.2     68         22:57         4:33:33      4:33:33  10:26/M
 
   45    15185           Baby Boot Camp 2                                                     4:33:38  10:27/M
                  15185    Jeanifer Kass                 10K Split                                                           
                  15185    Maria Schulz                  Half Split                                                          
                  15185    Molly Smith                   20 Mile                                                             
                  15185    katie Johnson                 24 Mile       62       4:14:51         4:14:51      4:14:51  63:43/M
                  15185    Cindy Keil                    Final 2.2     20         18:47         4:33:38      4:33:38   8:32/M
 
   46    15704           The Margarita Society                                                4:34:36  10:29/M
                  15704    Courtney Woodrom              10K Split                                                           
                  15704    Kimberly McBryde              Half Split                                                          
                  15704    Cristina Vallejo              20 Mile        8       3:32:45         3:32:45      3:32:45  30:50/M
                  15704    Mary Ann Calvio               24 Mile        3         40:39         4:13:24      4:13:24  10:10/M
                  15704    Megan Hartsman                Final 2.2     47         21:11         4:34:36      4:34:36   9:38/M
 
   47    15631           Team Get Awesome                                                     4:34:42  10:29/M
                  15631    Katherine Hooker              10K Split                                                           
                  15631    Amanda Phillips               Half Split                                                          
                  15631    Karen Keeler                  20 Mile                                                             
                  15631    Sara Hooker                   24 Mile       60       4:13:41         4:13:41      4:13:41  63:25/M
                  15631    Jessica Vance                 Final 2.2     42         21:01         4:34:42      4:34:42   9:33/M
 
   48    15148           4 Cubs & a Cougar                                                    4:35:20  10:31/M
                  15148    Jana Jannasch                 10K Split                                                           
                  15148    Tracy Boone                   Half Split                                                          
                  15148    Norma Johnson                 20 Mile                                                             
                  15148    Ashley Winkler                24 Mile       59       4:11:04         4:11:04      4:11:04  62:46/M
                  15148    Jenny Williams                Final 2.2     86         24:16         4:35:20      4:35:20  11:02/M
 
   49    15532           run like a mother                                                    4:35:36  10:31/M
                  15532    Macy Davenport                10K Split                                                           
                  15532    robbie brooks                 Half Split                                                          
                  15532    marcia pierce                 20 Mile        6       3:25:38         3:25:38      3:25:38  29:48/M
                  15532    jo fuller                     24 Mile       10         45:53         4:11:31      4:11:31  11:28/M
                  15532    gayle donica                  Final 2.2     82         24:04         4:35:36      4:35:36  10:56/M
 
   50    15352           Guilty Pleasures                                                     4:36:13  10:33/M
                  15352    Traci Redding                 10K Split                                                           
                  15352    Ashley Brooks                 Half Split                                                          
                  15352    Lisa Whitmire                 20 Mile                                                             
                  15352    Jessica Walker                24 Mile       66       4:17:52         4:17:52      4:17:52  64:28/M
                  15352    Allison Brooks                Final 2.2     17         18:21         4:36:13      4:36:13   8:20/M
 
   51    15490           Paciugo in lakewood                                                  4:37:17  10:35/M
                  15490    Annette French-Bearden        10K Split                                                           
                  15490    Peggy Scharff                 Half Split                                                          
                  15490    Junemary Santos-Wood          20 Mile                                                             
                  15490    Rocio Arroyos                 24 Mile       63       4:16:16         4:16:16      4:16:16  64:04/M
                  15490    Annette bearden               Final 2.2     40         21:00         4:37:17      4:37:17   9:33/M
 
   52    15457           Moms on Foot                                                         4:37:54  10:36/M
                  15457    Tricia Durand                 10K Split                                                           
                  15457    Heather George                Half Split                                                          
                  15457    Amy Tate                      20 Mile        9       3:36:09         3:36:09      3:36:09  31:20/M
 
   53    15598           Super Fastest Electrons!                                             4:37:59  10:37/M
                  15598    Amber Drake                   10K Split                                                           
                  15598    Holly Bishop                  Half Split                                                          
                  15598    Tina Gilliand                 20 Mile                                                             
                  15598    Ashley Doyle                  24 Mile       64       4:16:48         4:16:48      4:16:48  64:12/M
                  15598    Amie Brewer                   Final 2.2     45         21:10         4:37:59      4:37:59   9:37/M
 
   54    15480           Oh Shins Ten                                                         4:40:57  10:43/M
                  15480    Melissa McFarlane             10K Split                                                           
                  15480    Catherine McInnis             Half Split                                                          
                  15480    Lisa Whann                    20 Mile                                                             
                  15480    Lynne Schott                  24 Mile       67       4:18:07         4:18:07      4:18:07  64:32/M
                  15480    Felicia Matthews              Final 2.2     65         22:50         4:40:57      4:40:57  10:23/M
 
   55    15437           Mad Mamas in Sneakers                                                4:43:59  10:50/M
                  15437    Kimberly Karkos               10K Split                                                           
                  15437    Kelli Kilpatrick              Half Split                                                          
                  15437    Candy Conway                  20 Mile                                                             
                  15437    Jennifer Cooper               24 Mile       72       4:24:08         4:24:08      4:24:08  66:02/M
                  15437    Ginny Noble                   Final 2.2     29         19:51         4:43:59      4:43:59   9:01/M
 
   56    15184           Baby Boot Camp 1                                                     4:44:21  10:51/M
                  15184    Patricia Meehlhause           10K Split                                                           
                  15184    Kinome McGrane                Half Split                                                          
                  15184    Amanda Dennett                20 Mile                                                             
                  15184    Jennifer Adams                24 Mile       70       4:21:59         4:21:59      4:21:59  65:30/M
                  15184    Cory Whitefield               Final 2.2     61         22:21         4:44:21      4:44:21  10:10/M
 
   57    15188           Baby Boot Camp Frisco                                                4:44:27  10:51/M
                  15188    Stephanie Spett               10K Split                                                           
                  15188    Lucy Henard                   Half Split                                                          
                  15188    Tina Ayala-Vance              20 Mile                                                             
                  15188    Shannon MacDonald             24 Mile       71       4:22:58         4:22:58      4:22:58  65:45/M
                  15188    Carrie Moore                  Final 2.2     53         21:28         4:44:27      4:44:27   9:45/M
 
   58    15413           Ladies on the Run                                                    4:45:27  10:54/M
                  15413    Michelle Rea                  10K Split                                                           
                  15413    Amber Dubose                  Half Split                                                          
                  15413    Jerilyn Huddleston            20 Mile                                                             
                  15413    Gretchen Feinhals             24 Mile       73       4:24:15         4:24:15      4:24:15  66:04/M
                  15413    Jennifer Frogge               Final 2.2     48         21:12         4:45:27      4:45:27   9:38/M
 
   59    15576           Solar Red 98                                                         4:45:31  10:54/M
                  15576    Kristin Gilpin                10K Split                                                           
                  15576    Amy Lake                      Half Split                                                          
                  15576    Shannon Roseberry             20 Mile                                                             
                  15576    Marilee Luna                  24 Mile       65       4:17:47         4:17:47      4:17:47  64:27/M
                  15576    Diane Tsapos                  Final 2.2    110         27:43         4:45:31      4:45:31  12:36/M
 
   60    15564           Short Steppers 08                                                    4:45:44  10:54/M
                  15564    Elisa Jacobo                  10K Split                                                           
                  15564    Casandra Matej                Half Split                                                          
                  15564    Karen Harwell McNickl         20 Mile                                                             
                  15564    Christina Shuffield           24 Mile       80       4:27:50         4:27:50      4:27:50  66:58/M
                  15564    KAREN II                      Final 2.2     12         17:54         4:45:44      4:45:44   8:08/M
 
   61    15729           Thumpers                                                             4:46:21  10:56/M
                  15729    Debra McCollough              10K Split                                                           
                  15729    Lisa Castillo                 Half Split                                                          
                  15729    Shannon Garfield              20 Mile       12       3:54:42         3:54:42      3:54:42  34:01/M
                  15729    Sally Arceneaux               24 Mile        1         33:33         4:28:15      4:28:15   8:23/M
 
   62    15552           School Girls                                                         4:46:32  10:56/M
                  15552    Jamey Allen                   10K Split                                                           
                  15552    Lea Ann Bonsukan              Half Split                                                          
                  15552    Anna Myatt                    20 Mile                                                             
                  15552    Katie Myatt                   24 Mile       69       4:19:31         4:19:31      4:19:31  64:53/M
                  15552    Katie McCasland               Final 2.2    106         27:01         4:46:32      4:46:32  12:17/M
 
   63    15698           The Girls Rock !                                                     4:46:47  10:57/M
                  15698    Jennifer Muncrief             10K Split                                                           
                  15698    Nathalie McClish              Half Split                                                          
                  15698    Keirsten Fisher               20 Mile                                                             
                  15698    Kathy Cashen                  24 Mile       75       4:24:44         4:24:44      4:24:44  66:11/M
                  15698    Nathlie McClish               Final 2.2     59         22:03         4:46:47      4:46:47  10:01/M
 
   64    15799           J-KLAW                                                               4:47:09  10:58/M
                  15799    April Wilson                  10K Split                                                           
                  15799    Wendy Rainwater               Half Split                                                          
                  15799    Jennifer Siegrist             20 Mile                                                             
                  15799    Kim Seay                      24 Mile       68       4:18:56         4:18:56      4:18:56  64:44/M
                  15799    Lauren Tatum                  Final 2.2    112         28:13         4:47:09      4:47:09  12:50/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   65    15266           DC Girls Rock                                                        4:47:28  10:58/M
                  15266    Rebecca Holmes                10K Split                                                           
                  15266    Rebecca Sheffield             Half Split                                                          
                  15266    Marge Montgomery              20 Mile                                                             
                  15266    Tori Schubert                 24 Mile       74       4:24:20         4:24:20      4:24:20  66:05/M
                  15266    Becca Powell                  Final 2.2     72         23:07         4:47:28      4:47:28  10:30/M
 
   66    15278           ECI of Lifepath Systems                                              4:48:40  11:01/M
                  15278    Breanna Dullum                10K Split                                                           
                  15278    Kim Wheeler                   Half Split                                                          
                  15278    Julie Mints                   20 Mile                                                             
                  15278    Stephanie McCarthy            24 Mile       81       4:28:28         4:28:28      4:28:28  67:07/M
                  15278    Brooke Janacek                Final 2.2     32         20:11         4:48:40      4:48:40   9:10/M
 
   67    15189           Baby Boot Camp Plano                                                 4:48:58  11:02/M
                  15189    Amanda Hall                   10K Split                                                           
                  15189    Dina Radcliffe                Half Split                                                          
                  15189    Shannon Dusza                 20 Mile                                                             
                  15189    Kat Rogers                    24 Mile       76       4:25:59         4:25:59      4:25:59  66:30/M
                  15189    Claudia Caravedo              Final 2.2     69         22:58         4:48:58      4:48:58  10:26/M
 
   68    15243           Clearview Staffing Software - Ladies                                 4:50:14  11:05/M
                  15243    Mary Ross                     10K Split                                                           
                  15243    Susan Kleinfall               Half Split                                                          
                  15243    Stephany Pencsak              20 Mile                                                             
                  15243    Kelly Dickie                  24 Mile       77       4:26:43         4:26:43      4:26:43  66:41/M
                  15243    Kerri Gorman                  Final 2.2     77         23:31         4:50:14      4:50:14  10:41/M
 
   69    15309           Five Cuties                                                          4:50:20  11:05/M
                  15309    Laura Gatlin                  10K Split                                                           
                  15309    Liza Strava                   Half Split                                                          
                  15309    Julie Strysick                20 Mile                                                             
                  15309    Hillary Halford               24 Mile       79       4:27:23         4:27:23      4:27:23  66:51/M
                  15309    Cindy Carey                   Final 2.2     67         22:56         4:50:20      4:50:20  10:25/M
 
   70    15348           GreenTeam                                                            4:50:21  11:05/M
                  15348    Carolann Morris               10K Split                                                           
                  15348    Michelle Brandley             Half Split                                                          
                  15348    Kristina Swift                20 Mile                                                             
                  15348    Megan Crocker                 24 Mile       78       4:26:46         4:26:46      4:26:46  66:42/M
                  15348    Becky Rechnitzer              Final 2.2     78         23:35         4:50:21      4:50:21  10:43/M
 
   71    15720           The Sloppettes                                                       4:50:38  11:06/M
                  15720    Chelsea Cartwright            10K Split                                                           
                  15720    Lara White                    Half Split                                                          
                  15720    Tara Shields                  20 Mile                                                             
                  15720    Erinn Krampe                  24 Mile       82       4:28:30         4:28:30      4:28:30  67:08/M
                  15720    Jennifer Beavers              Final 2.2     60         22:07         4:50:38      4:50:38  10:03/M
 
   72    15559           Serena and Annette                                                   4:53:00  11:11/M
                  15559    Serena Lambiase               10K Split                                                           
                  15559    Annette Jeffrey               Half Split                                                          
 
   73    15646           Team Moani                                                           4:53:31  11:12/M
                  15646    Naomi Saenz                   10K Split                                                           
                  15646    Briana Garza                  Half Split                                                          
                  15646    Ruby Rios                     20 Mile                                                             
                  15646    Holly Berry                   24 Mile       88       4:35:12         4:35:12      4:35:12  68:48/M
                  15646    Morgan Garza                  Final 2.2     16         18:19         4:53:31      4:53:31   8:20/M
 
   74    15190           Back from Baby                                                       4:54:52  11:15/M
                  15190    Amanda Redding                10K Split                                                           
                  15190    Alison Ferguson               Half Split                                                          
                  15190    Kristin Tredemeyer            20 Mile                                                             
                  15190    Heather Green                 24 Mile       89       4:36:58         4:36:58      4:36:58  69:15/M
                  15190    Ali Ackles                    Final 2.2     13         17:54         4:54:52      4:54:52   8:08/M
 
   75    15456           mommySTRONG                                                          4:55:20  11:16/M
                  15456    Janet Woodard                 10K Split                                                           
                  15456    Sabrina Robinson              Half Split                                                          
                  15456    Rebekah Stricklin             20 Mile                                                             
                  15456    Dore Madere                   24 Mile       83       4:28:37         4:28:37      4:28:37  67:09/M
                  15456    Jessica Townsend              Final 2.2    103         26:43         4:55:20      4:55:20  12:09/M
 
   76    15304           Fierce and Fabulous 5                                                4:55:25  11:17/M
                  15304    Shirley Tran                  10K Split                                                           
                  15304    Vanessa Rosas                 Half Split                                                          
                  15304    Amanda Kirane                 20 Mile                                                             
                  15304    Amanda Long                   24 Mile       87       4:32:26         4:32:26      4:32:26  68:07/M
                  15304    Priya Maddur                  Final 2.2     70         22:58         4:55:25      4:55:25  10:26/M
 
   77    15295           Fab Five                                                             4:56:57  11:20/M
                  15295    Jill Adams                    10K Split                                                           
                  15295    Laura Starr                   Half Split                                                          
                  15295    Sharon Weaver                 20 Mile                                                             
                  15295    Meghan Weaver                 24 Mile       85       4:30:53         4:30:53      4:30:53  67:43/M
                  15295    Terry Ward                    Final 2.2     97         26:04         4:56:57      4:56:57  11:51/M
 
   78    15370           hodge podge crew                                                     4:57:47  11:22/M
                  15370    Hillary Mancuso               10K Split                                                           
                  15370    Megan Loyd                    Half Split                                                          
                  15370    Missy Paschall                20 Mile                                                             
                  15370    Nell Grassi                   24 Mile       86       4:32:13         4:32:13      4:32:13  68:03/M
                  15370    Rhonda Roby                   Final 2.2     95         25:33         4:57:47      4:57:47  11:37/M
 
   79    15308           First Timers                                                         4:58:27  11:23/M
                  15308    Tracie Williams               10K Split                                                           
                  15308    Taylor Williams               Half Split                                                          
                  15308    Alicia Campos                 20 Mile                                                             
                  15308    Amanda Nichol                 24 Mile       90       4:37:26         4:37:26      4:37:26  69:22/M
                  15308    Kim Mcrary                    Final 2.2     41         21:00         4:58:27      4:58:27   9:33/M
 
   80    15315           Footloose                                                            4:58:54  11:25/M
                  15315    Melissa Rhoades               10K Split                                                           
                  15315    Cathrice Brock                Half Split                                                          
                  15315    Anna Garrison                 20 Mile                                                             
                  15315    Jennifer Roebken              24 Mile       84       4:30:49         4:30:49      4:30:49  67:42/M
                  15315    Kate Schmidt                  Final 2.2    111         28:05         4:58:54      4:58:54  12:46/M
 
   81    15421           Lighning Bolt                                                        5:00:20  11:28/M
                  15421    Jennifer Smith                10K Split                                                           
                  15421    Judith Chedville              Half Split                                                          
                  15421    Alicia Butler                 20 Mile                                                             
 
   82    15659           Team Savage                                                          5:01:24  11:30/M
                  15659    Imelda Montoya                10K Split                                                           
                  15659    Carol Schuler                 Half Split                                                          
                  15659    Charlene Crockett             20 Mile                                                             
                  15659    Lindsey Montoya               24 Mile       92       4:39:51         4:39:51      4:39:51  69:58/M
                  15659    Veta McCoy                    Final 2.2     56         21:33         5:01:24      5:01:24   9:48/M
 
   83    15198           BCAJT                                                                5:05:49  11:40/M
                  15198    Tamara Linkfield              10K Split                                                           
                  15198    Alexia Harrison               Half Split                                                          
                  15198    Beth Dooley                   20 Mile                                                             
                  15198    Connie DePriest               24 Mile       98       4:46:26         4:46:26      4:46:26  71:37/M
                  15198    Janet Wood                    Final 2.2     24         19:23         5:05:49      5:05:49   8:49/M
 
   84    15529           RUI                                                                  5:06:34  11:42/M
                  15529    Michelle Stringer             10K Split                                                           
                  15529    Lysandra Findley              Half Split                                                          
                  15529    Tammi Soto                    20 Mile                                                             
                  15529    Laura Riley                   24 Mile       94       4:42:32         4:42:32      4:42:32  70:38/M
 
   85    15719           The Sisters                                                          5:07:04  11:43/M
                  15719    Edee Hix                      10K Split                                                           
                  15719    Faith Mercy                   Half Split                                                          
                  15719    Rebekah Hyatt                 20 Mile                                                             
                  15719    Cristine Osborne              24 Mile       97       4:45:36         4:45:36      4:45:36  71:24/M
                  15719    Margaret Butts                Final 2.2     54         21:28         5:07:04      5:07:04   9:45/M
 
   86    15725           The Wild Women                                                       5:16:52  11:45/M
                  15725    Vicki Preston                 10K Split                                                           
                  15725    Andrea Buczkowski             Half Split                                                          
                  15725    Holly Sharp                   20 Mile       14       4:03:30         3:54:27      4:03:30  35:17/M
                  15725    Julie Sauter                  24 Mile       11         46:17         4:40:44      4:49:48  11:34/M
                  15725    Jenny Simpson                 Final 2.2    108         27:04         5:07:49      5:16:52  12:18/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   87    15636           Team Janet                                                           5:08:30  11:46/M
                  15636    Janet Degrout                 10K Split                                                           
                  15636    Amy Tucker                    Half Split                                                          
                  15636    Rebecca Whitehead             20 Mile                                                             
                  15636    Becky Kaye                    24 Mile       96       4:44:34         4:44:34      4:44:34  71:09/M
                  15636    Yvette Dye                    Final 2.2     80         23:56         5:08:30      5:08:30  10:53/M
 
   88    15409           Keeter Dental Divas                                                  5:08:30  11:46/M
                  15409    Debbie Rowland                10K Split                                                           
                  15409    Annie Sterling                Half Split                                                          
                  15409    Jamie Kimble                  20 Mile                                                             
                  15409    Misti Sisk                    24 Mile       93       4:41:27         4:41:27      4:41:27  70:22/M
                  15409    Marycarmen McClung            Final 2.2    107         27:03         5:08:30      5:08:30  12:18/M
 
   89    15578           Sole Sisters                                                         5:10:49  11:52/M
                  15578    Lindsey Watson                10K Split                                                           
                  15578    Jane Albright                 Half Split                                                          
                  15578    Eliza Kang Barron             20 Mile                                                             
                  15578    Lolile Scheble                24 Mile      100       4:47:44         4:47:44      4:47:44  71:56/M
                  15578    Missy Ehlert                  Final 2.2     71         23:04         5:10:49      5:10:49  10:29/M
 
   90    15577           Sole Sistas                                                          5:11:28  11:53/M
                  15577    Deborah Armstrong             10K Split                                                           
                  15577    Deborah Fields                Half Split                                                          
 
   91    15771           WOWO                                                                 5:12:40  11:56/M
                  15771    Mary Tran                     10K Split                                                           
                  15771    Nicole Scott                  Half Split                                                          
                  15771    Janet Wolf                    20 Mile                                                             
                  15771    Wendi OBrien                  24 Mile       99       4:47:32         4:47:32      4:47:32  71:53/M
                  15771    Amy Arendt                    Final 2.2     91         25:07         5:12:40      5:12:40  11:25/M
 
   92    15696           The Gene Team                                                        5:12:48  11:56/M
                  15696    Sandra Thompson               10K Split                                                           
                  15696    jacy koonce                   Half Split                                                          
                  15696    kim childers                  20 Mile                                                             
                  15696    christy wilson                24 Mile      101       4:48:01         4:48:01      4:48:01  72:00/M
                  15696    teel johnny                   Final 2.2     89         24:46         5:12:48      5:12:48  11:15/M
 
   93    15211           Boot Camp Breeze                                                     5:13:18  11:57/M
                  15211    Freda Mowad                   10K Split                                                           
                  15211    Betsy Matthew                 Half Split                                                          
                  15211    Vicky Teddlie                 20 Mile        4       3:11:46         3:11:46      3:11:46  27:48/M
                  15211    Melissa Barry                 24 Mile       18       1:37:04         4:48:51      4:48:51  24:16/M
                  15211    BRANDY DRANE                  Final 2.2     88         24:27         5:13:18      5:13:18  11:07/M
 
   94    15599           Sweet Peeps                                                          5:17:21  12:07/M
                  15599    Heather Reasonover            10K Split                                                           
                  15599    Nancy Craig                   Half Split                                                          
                  15599    Christina Caparelli           20 Mile                                                             
                  15599    Janice Menzies                24 Mile      103       4:53:31         4:53:31      4:53:31  73:23/M
                  15599    Autumn Allan                  Final 2.2     79         23:50         5:17:21      5:17:21  10:50/M
 
   95    15237           Charis                                                               5:17:54  12:08/M
                  15237    Danielle Anderson             10K Split                                                           
                  15237    Jaclyn Golden                 Half Split                                                          
                  15237    Shawndra Onwuchekwa           20 Mile                                                             
                  15237    Johana Miller                 24 Mile      102       4:51:14         4:51:14      4:51:14  72:49/M
                  15237    Laura Ashby                   Final 2.2    102         26:39         5:17:54      5:17:54  12:07/M
 
   96    15359           Hebron High Feisty 5                                                 5:18:02  12:08/M
                  15359    Debra Denson-Whitehea         10K Split                                                           
                  15359    Courtney kennedy              Half Split                                                          
                  15359    Alicia Bohannon               20 Mile                                                             
                  15359    Dawn Oyedipe                  24 Mile      104       4:53:57         4:53:57      4:53:57  73:29/M
                  15359    Jeanette Rooks                Final 2.2     83         24:04         5:18:02      5:18:02  10:56/M
 
   97    15344           grant thorton audit II                                               5:26:26  12:09/M
                  15344    Lydia Radnik                  10K Split                                                           
                  15344    elizabeth harber              Half Split     2       2:52:54         2:44:47      2:52:54  25:03/M
                  15344    kelly borden                  20 Mile                                                             
                  15344    songa ranirez                 24 Mile       19       2:08:03         4:52:50      5:00:57  32:01/M
                  15344    juliette williams             Final 2.2     93         25:28         5:18:18      5:26:26  11:35/M
 
   98    15776           Your Pace or Mine?                                                   5:19:05  12:11/M
                  15776    Kim McCall                    10K Split                                                           
                  15776    Connie Nation                 Half Split                                                          
                  15776    Leslie Gilmore                20 Mile                                                             
                  15776    Shawn Partridge               24 Mile      107       4:56:30         4:56:30      4:56:30  74:08/M
                  15776    Cindy Perkins                 Final 2.2     63         22:35         5:19:05      5:19:05  10:16/M
 
   99    15688           The Fab 5                                                            5:19:23  12:11/M
                  15688    Snow Adams                    10K Split                                                           
                  15688    Kristi Denton                 Half Split                                                          
                  15688    Amy Akins                     20 Mile                                                             
                  15688    Amanda Jackson                24 Mile      106       4:56:26         4:56:26      4:56:26  74:07/M
                  15688    Kristi Wimberly               Final 2.2     66         22:56         5:19:23      5:19:23  10:25/M
 
  100    15392           JEHJK                                                                5:19:33  12:12/M
                  15392    Kimberly Cooper               10K Split                                                           
                  15392    Jennifer Anderson             Half Split                                                          
                  15392    Erin Martin                   20 Mile                                                             
                  15392    Jennifer Grissom              24 Mile       95       4:44:34         4:44:34      4:44:34  71:09/M
                  15392    Hillary Vessey                Final 2.2    118         34:59         5:19:33      5:19:33  15:54/M
 
  101    15219           Bureaucratic bombshells                                              5:20:55  12:15/M
                  15219    Maria Wang                    10K Split                                                           
                  15219    idalia soria                  Half Split                                                          
                  15219    Erica Westhoff                20 Mile                                                             
                  15219    elizabeth ramirez             24 Mile      105       4:55:25         4:55:25      4:55:25  73:51/M
                  15219    Debbie Kluge                  Final 2.2     94         25:30         5:20:55      5:20:55  11:35/M
 
  102    15703           The Lucky Charms                                                     5:22:32  12:19/M
                  15703    Anissa St. Clair              10K Split                                                           
                  15703    Melanie Martin                Half Split                                                          
                  15703    Michelle Ganter               20 Mile                                                             
                  15703    Sharla Korkmas                24 Mile      108       4:57:33         4:57:33      4:57:33  74:23/M
                  15703    Shani Walter                  Final 2.2     90         24:59         5:22:32      5:22:32  11:21/M
 
  103    15292           Ethridge Eagles                                                      5:23:01  12:20/M
                  15292    Edwina Townsend               10K Split                                                           
                  15292    Tiffanni Waesch               Half Split                                                          
                  15292    Jessica Grant                 20 Mile                                                             
                  15292    Laura Anders                  24 Mile      113       5:01:38         5:01:38      5:01:38  75:25/M
                  15292    Heather Lewis                 Final 2.2     50         21:23         5:23:01      5:23:01   9:43/M
 
  104    15285           Endurance Divas                                                      5:24:44  12:24/M
                  15285    Jalynn Frey                   10K Split                                                           
                  15285    Christina Carrigan            Half Split                                                          
                  15285    Susan Carringer               20 Mile                                                             
                  15285    Suzanne Bartlett              24 Mile      109       4:57:50         4:57:50      4:57:50  74:28/M
                  15285    Joany McCrossen               Final 2.2    105         26:53         5:24:44      5:24:44  12:13/M
 
  105    15689           The Fabulous Finishers                                               5:25:29  12:25/M
                  15689    Maggie Cocke                  10K Split                                                           
                  15689    Heather Turnwall              Half Split                                                          
                  15689    Anita Vantreese               20 Mile                                                             
                  15689    Rachel Lusby                  24 Mile      111       4:59:20         4:59:20      4:59:20  74:50/M
                  15689    Meredith Fain                 Final 2.2     98         26:08         5:25:29      5:25:29  11:53/M
 
  106    15580           Speedy Shamrocks                                                     5:26:01  12:27/M
                  15580    Tricia Wood                   10K Split                                                           
                  15580    Sophie Trahan                 Half Split                                                          
                  15580    Alisha ODonnell               20 Mile                                                             
                  15580    Suzanne Crawford              24 Mile      110       4:59:11         4:59:11      4:59:11  74:48/M
                  15580    Amy Sorensen                  Final 2.2    104         26:49         5:26:01      5:26:01  12:11/M
 
  107    15439           Mama Milers                                                          5:26:38  12:28/M
                  15439    Kelly McCollough              10K Split                                                           
                  15439    Tiffany Daniels               Half Split                                                          
                  15439    Dorota Zakowicz-Finder        20 Mile       15       4:16:31         4:16:31      4:16:31  37:11/M
                  15439    Erin Mann                     24 Mile        9         45:43         5:02:14      5:02:14  11:26/M
                  15439    Alma Arguijo                  Final 2.2     87         24:23         5:26:38      5:26:38  11:05/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  108    15714           The Rockers                                                          5:28:06  12:31/M
                  15714    Tami Hood                     10K Split                                                           
                  15714    Teri Hurley                   Half Split                                                          
                  15714    Kali Hood                     20 Mile                                                             
                  15714    Malissia Zapata               24 Mile      116       5:06:43         5:06:43      5:06:43  76:41/M
                  15714    Melanie Humphrey              Final 2.2     49         21:22         5:28:06      5:28:06   9:43/M
 
  109    15360           Hello Kitties                                                        5:31:38  12:39/M
                  15360    Lisa Jowell                   10K Split                                                           
                  15360    Cassia Sanchez                Half Split                                                          
                  15360    Julie Bernard                 20 Mile                                                             
                  15360    Gabrielle Herrera             24 Mile      115       5:06:20         5:06:20      5:06:20  76:35/M
                  15360    Kimberlie Brashear            Final 2.2     92         25:18         5:31:38      5:31:38  11:30/M
 
  110    15742           Twilight Runners                                                     5:35:59  12:49/M
                  15742    Jin-Ya Huang                  10K Split                                                           
                  15742    Tammie Riemer                 Half Split                                                          
                  15742    Cindy Riemer                  20 Mile       16       4:16:57         4:16:57      4:16:57  37:14/M
 
  111    15796           Team TNT FW Ladies                                                   5:36:40  12:51/M
                  15796    Kathi Arocha                  10K Split                                                           
                  15796    Kimberly Parks                Half Split                                                          
                  15796    Carri Davis                   20 Mile                                                             
                  15796    Jerri Wanser                  24 Mile      114       5:02:00         5:02:00      5:02:00  75:30/M
                  15796    Shannon Farmer                Final 2.2    117         34:39         5:36:40      5:36:40  15:45/M
 
  112    15765           Who Needs Boys?                                                      5:51:07  13:24/M
                  15765    Erin Culpepper                10K Split                                                           
                  15765    Jennifer Nettnin              Half Split                                                          
                  15765    Cynthia Roberson              20 Mile                                                             
                  15765    Crystal Robbins               24 Mile      117       5:22:28         5:22:28      5:22:28  80:37/M
 
  113    15319           Freedom Runners                                                      5:52:42  13:28/M
                  15319    Genisha Graham                10K Split                                                           
                  15319    Ashli Taite                   Half Split                                                          
                  15319    Ebony Shirley                 20 Mile       18       4:46:09         4:46:09      4:46:09  41:28/M
                  15319    Nicky Rucker                  24 Mile        8         45:34         5:31:43      5:31:43  11:24/M
                  15319    Lola Allen                    Final 2.2     38         20:58         5:52:42      5:52:42   9:32/M
 
  114    15669           TeamAsha                                                             5:53:27  13:29/M
                  15669    Farida Chandran               10K Split                                                           
                  15669    Latha Kalainesan              Half Split                                                          
                  15669    Vaidehi Natu                  20 Mile       17       4:25:29         4:25:29      4:25:29  38:29/M
                  15669    Sravanthi Jidagam             24 Mile       17         55:16         5:20:46      5:20:46  13:49/M
                  15669    Priya Kumar                   Final 2.2    116         32:41         5:53:27      5:53:27  14:51/M
 
  115    15310           FIVE HEARTBEATS                                                      5:58:46  13:42/M
                  15310    Shanda Lowery                 10K Split                                                           
                  15310    KELLIE LUSK                   Half Split                                                          
                  15310    NICOLE MASON                  20 Mile                                                             
                  15310    christina smiley              24 Mile      119       5:32:23         5:32:23      5:32:23  83:06/M
                  15310    kimberly price                Final 2.2     99         26:22         5:58:46      5:58:46  11:59/M
 
  116    15572           Snails Pace Racing Team                                              5:59:39  13:44/M
                  15572    Cathy Unerfusser              10K Split                                                           
                  15572    Rebecca MacKenna              Half Split                                                          
                  15572    Lydia Morales                 20 Mile                                                             
                  15572    Gloria Gonzales               24 Mile      118       5:28:09         5:28:09      5:28:09  82:02/M
                  15572    Kristen Davis                 Final 2.2    115         31:29         5:59:39      5:59:39  14:19/M
 
  117    15637           Team Jeremy                                                          6:16:41  14:23/M
                  15637    Betsy Kuriakose               10K Split                                                           
                  15637    Asha George                   Half Split                                                          
                  15637    Ashley Kuriakose              20 Mile       19       5:00:17         5:00:17      5:00:17  43:31/M
                  15637    Sophy Cyriac                  24 Mile       14         49:58         5:50:16      5:50:16  12:30/M
 
  118    15658           Team Run-A-Longs                                                     6:16:41  14:23/M
                  15658    Anitha Nair                   10K Split                                                           
                  15658    Susan Williams                Half Split                                                          
                  15658    Vinitha Nair                  20 Mile       20       5:00:17         5:00:17      5:00:17  43:31/M
                  15658    Joyce Mathew                  24 Mile       13         49:58         5:50:15      5:50:15  12:30/M


M Mast


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15593           Store Bought Bones                                                   2:54:42   6:40/M
                  15593    Bill Horton                   10K Split                                                           
                  15593    Dave Savage                   Half Split                                                          
                  15593    Ernie Chavez                  20 Mile                                                             
                  15593    Dave Potter                   24 Mile        4       2:40:13         2:40:13      2:40:13  40:03/M
                  15593    Ted Larson                    Final 2.2      2         14:28         2:54:42      2:54:42   6:35/M
 
    2    15608           Team Beaver                                                          3:00:09   6:53/M
                  15608    Jason Pumpelly                10K Split                                                           
                  15608    Tim Key                       Half Split                                                          
                  15608    Roger Enlow                   20 Mile                                                             
                  15608    Scott Anderson                24 Mile        5       2:47:07         2:47:07      2:47:07  41:47/M
                  15608    Tibor Racz                    Final 2.2      1         13:01         3:00:09      3:00:09   5:55/M
 
    3    15026           BancTec Bullets                                                      3:27:19   7:55/M
                  15026    Bret Stubbs                   10K Split                                                           
                  15026    Steve Kiddoo                  Half Split                                                          
                  15026    Ken Howell                    20 Mile        2       2:39:49         2:39:49      2:39:49  23:10/M
                  15026    Jay Sanchez                   24 Mile        1         30:54         3:10:44      3:10:44   7:44/M
                  15026    Mulugeta Abebe                Final 2.2      3         16:35         3:27:19      3:27:19   7:32/M
 
    4    15753           Washington Nowlin Burdette Galvin Rice                               3:42:30   8:30/M
                  15753    Gregg Rice                    10K Split                                                           
                  15753    Billy Washington              Half Split                                                          
                  15753    Wade Nowlin                   20 Mile                                                             
                  15753    Bill Galvin                   24 Mile        6       3:22:15         3:22:15      3:22:15  50:34/M
                  15753    Bret Burdette                 Final 2.2      9         20:14         3:42:30      3:42:30   9:12/M
 
    5    15518           Richardson Runners                                                   3:59:58   9:10/M
                  15518    Steve Healy                   10K Split                                                           
                  15518    Joe Allinder                  Half Split                                                          
                  15518    Phil Armstrong                20 Mile                                                             
                  15518    Jim Hummel                    24 Mile        7       3:40:28         3:40:28      3:40:28  55:07/M
                  15518    Bob Moxham                    Final 2.2      7         19:29         3:59:58      3:59:58   8:51/M
 
    6    15396           JIN Team                                                             4:10:34   9:27/M
                  15396    Mark Nelson                   10K Split                                                           
                  15396    Bruce Nelson                  Half Split     1       2:06:59         2:04:10      2:06:59  18:24/M
                  15396    Steve Orlow                   20 Mile        1       1:05:16         3:09:26      3:12:15   9:28/M
 
    7    15731           Tohkon                                                               4:08:32   9:29/M
                  15731    Ben Sanada                    10K Split                                                           
                  15731    Ben Matsuda                   Half Split                                                          
                  15731    Morito Nagasako               20 Mile                                                             
                  15731    Tsunehiro Sasaki              24 Mile        8       3:49:15         3:49:15      3:49:15  57:19/M
                  15731    Sam Shichijo                  Final 2.2      6         19:16         4:08:32      4:08:32   8:45/M
 
    8    15561           Shade Tree Athletes                                                  4:09:11   9:31/M
                  15561    Ken Luttmer                   10K Split                                                           
                  15561    Rodney Farr                   Half Split                                                          
                  15561    Thomas Zaves                  20 Mile                                                             
                  15561    Scott Cooper                  24 Mile        9       3:50:07         3:50:07      3:50:07  57:32/M
                  15561    Richard Sork                  Final 2.2      5         19:03         4:09:11      4:09:11   8:40/M
 
    9    15234           Central Park 2009                                                    4:28:00  10:14/M
                  15234    Doug Patterson                10K Split                                                           
                  15234    John Ryan                     Half Split                                                          
                  15234    Mike Beltz                    20 Mile                                                             
                  15234    Bob Kirk                      24 Mile                                                             
                  15234    Mike Engels                   Final 2.2     11       4:28:00         4:28:00      4:28:00  **:49/M
 
   10    15262           Dallas Dudes n Divas                                                 4:42:38  10:47/M
                  15262    Michael Grant                 10K Split                                                           
                  15262    Jerry McDonald                Half Split                                                          
                  15262    Wayne Medina                  20 Mile                                                             
                  15262    Kelly Green                   24 Mile       10       4:25:16         4:25:16      4:25:16  66:19/M
                  15262    Brian Browning                Final 2.2      4         17:22         4:42:38      4:42:38   7:54/M
 
   11    15459           MRC                                                                  5:13:55  11:59/M
                  15459    David Aldous                  10K Split                                                           
                  15459    John Butler                   Half Split                                                          


F Mast


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15613           Team Bronda                                                          3:10:52   7:17/M
                  15613    Frances McKissick             10K Split                                                           
                  15613    Diane Proud                   Half Split                                                          
                  15613    Yolanda Hopping               20 Mile                                                             
                  15613    Barbara Luciano               24 Mile        2       2:56:42         2:56:42      2:56:42  44:11/M
                  15613    Sheila Natho                  Final 2.2      1         14:09         3:10:52      3:10:52   6:26/M
 
    2    15749           Vintage Ladies                                                       3:21:55   7:42/M
                  15749    Candice Fountoulakis          10K Split                                                           
                  15749    juli Baldwin Brown            Half Split                                                          
                  15749    Catherine Burns               20 Mile                                                             
                  15749    Donna Spencer                 24 Mile        3       3:06:52         3:06:52      3:06:52  46:43/M
                  15749    Sandy Brothers                Final 2.2      2         15:03         3:21:55      3:21:55   6:50/M
 
    3    15551           Scary Dog at Mile 6                                                  3:59:20   9:08/M
                  15551    Melissa Nicholson             10K Split                                                           
                  15551    Lisa Bradshaw                 Half Split                                                          
                  15551    Emily Chapman                 20 Mile                                                             
                  15551    Jean Crosby                   24 Mile        4       3:40:25         3:40:25      3:40:25  55:06/M
                  15551    Stacy Finney                  Final 2.2      4         18:54         3:59:20      3:59:20   8:35/M
 
    4    15254           Coppell Crew                                                         4:20:45   9:57/M
                  15254    Amy Dungan                    10K Split                                                           
                  15254    Candy Sheehan                 Half Split                                                          
                  15254    Diana Raines                  20 Mile                                                             
                  15254    Cindy Geppert                 24 Mile        5       4:00:59         4:00:59      4:00:59  60:15/M
                  15254    Robin Diebold                 Final 2.2      5         19:45         4:20:45      4:20:45   8:59/M
 
    5    15520           Roadrage                                                             4:25:06  10:07/M
                  15520    Lonna Leach                   10K Split                                                           
                  15520    Lana Hannah                   Half Split                                                          
                  15520    Liz McAulay                   24 Mile        1         40:17         4:03:45      4:03:45  10:04/M
                  15520    Teresa Swan                   Final 2.2      7         21:20         4:25:06      4:25:06   9:42/M
 
    6    15253           coppell classics                                                     4:28:45  10:15/M
                  15253    Cindy Pius                    10K Split                                                           
                  15253    allison flynn                 Half Split                                                          
                  15253    Kate Johnston                 20 Mile                                                             
                  15253    Kristan Hruby                 24 Mile        6       4:11:15         4:11:15      4:11:15  62:49/M
                  15253    Karin Schwob                  Final 2.2      3         17:30         4:28:45      4:28:45   7:57/M
 
    7    15495           Party Bags                                                           5:02:52  11:34/M
                  15495    Susan Lynch                   10K Split                                                           
                  15495    Cathy Bohrer                  Half Split                                                          
                  15495    Karen Rankin                  20 Mile                                                             
                  15495    Kathy Walton                  24 Mile        7       4:40:17         4:40:17      4:40:17  70:04/M
                  15495    Carie Ghai                    Final 2.2      8         22:35         5:02:52      5:02:52  10:16/M
 
    8    15417           Las Divas Oxymoronicas                                               5:04:49  11:38/M
                  15417    Anne Shuttee                  10K Split                                                           
                  15417    Lydia Garcia                  Half Split                                                          
                  15417    Janie Garrett                 20 Mile                                                             
                  15417    Laura Hebert                  24 Mile        8       4:44:11         4:44:11      4:44:11  71:03/M
                  15417    Kristen Williams              Final 2.2      6         20:37         5:04:49      5:04:49   9:22/M


M Sen


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15665           Team Viagra                                                          4:08:56   9:30/M
                  15665    Larry Martin                  10K Split                                                           
                  15665    Jim Sampson                   Half Split                                                          
                  15665    Tommy Farrar                  20 Mile                                                             
                  15665    Bill Cherry                   24 Mile        1       3:49:10         3:49:10      3:49:10  57:18/M
                  15665    Bill Johnson                  Final 2.2      1         19:46         4:08:56      4:08:56   8:59/M


MX Open


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15654           Team OK Runner Elite                                                 2:30:09   5:44/M
                  15654    Jordan Kinley                 10K Split                                                           
                  15654    Scotty Downard                Half Split                                                          
                  15654    Meagan Nedlo                  20 Mile                                                             
                  15654    Jilane Rodgers                24 Mile       23       2:18:52         2:18:52      2:18:52  34:43/M
                  15654    Jerry Faulkner                Final 2.2      1         11:16         2:30:09      2:30:09   5:07/M
 
    2    15566           Silly Walruses                                                       2:57:49   6:47/M
                  15566    Nicole Hudgens                10K Split                                                           
                  15566    Beissy Sandoval               Half Split                                                          
                  15566    Dylon Lowe                    20 Mile                                                             
                  15566    German Lopez                  24 Mile       25       2:43:23         2:43:23      2:43:23  40:51/M
                  15566    Juan Landa                    Final 2.2      4         14:26         2:57:49      2:57:49   6:34/M
 
    3    15497           Peg Legs                                                             3:04:40   7:03/M
                  15497    Rhyland Pittenger             10K Split                                                           
                  15497    Jered Abate                   Half Split                                                          
                  15497    Will Krogman                  20 Mile        5       2:24:09         2:24:09      2:24:09  20:53/M
                  15497    Whitney Hall                  24 Mile        1         26:14         2:50:24      2:50:24   6:34/M
                  15497    Lauren Robertson              Final 2.2      3         14:16         3:04:40      3:04:40   6:29/M
 
    4    15679           The Bombers                                                          3:12:58   7:22/M
                  15679    Kim Kirby                     10K Split                                                           
                  15679    Kailee Martin                 Half Split                                                          
                  15679    Beth Anne Carroll             20 Mile                                                             
                  15679    Austin Kaiser                 24 Mile       26       2:57:33         2:57:33      2:57:33  44:23/M
                  15679    John de la Chapelle           Final 2.2      8         15:24         3:12:58      3:12:58   7:00/M
 
    5    15156           A.U. ReRunners                                                       3:26:16   7:52/M
                  15156    Aaron Bennis                  10K Split                                                           
                  15156    Kristy Bennis                 Half Split                                                          
                  15156    Rob Swagerty                  20 Mile                                                             
                  15156    Heather Jones                 24 Mile       27       3:11:38         3:11:38      3:11:38  47:55/M
                  15156    Shasta Kalin                  Final 2.2      5         14:37         3:26:16      3:26:16   6:39/M
 
    6    15677           The B.As                                                             3:29:59   8:01/M
                  15677    Bethany Keostler              10K Split                                                           
                  15677    britt keostler                Half Split                                                          
                  15677    mariah indihar                20 Mile        4       2:21:59         2:21:59      2:21:59  20:35/M
                  15677    katie1 campbell               24 Mile       18         55:29         3:17:29      3:17:29  13:52/M
                  15677    danny miller                  Final 2.2      2         12:29         3:29:59      3:29:59   5:40/M
 
    7    15476           North Texas Multisport                                               3:35:40   8:14/M
                  15476    Molly Ruiz                    10K Split                                                           
                  15476    Stacey Miller                 Half Split                                                          
                  15476    Brian Miller                  20 Mile                                                             
                  15476    Yolanda Bell                  24 Mile       30       3:19:21         3:19:21      3:19:21  49:50/M
                  15476    Brent bell                    Final 2.2     17         16:19         3:35:40      3:35:40   7:25/M
 
    8    15738           Trey Yosts Motivation                                                3:38:27   8:20/M
                  15738    Jennifer Granson              10K Split                                                           
                  15738    Alan Bogard                   Half Split                                                          
                  15738    Chris Tobias                  20 Mile                                                             
                  15738    Tim Zierden                   24 Mile       31       3:20:39         3:20:39      3:20:39  50:10/M
                  15738    Marty Speight                 Final 2.2     37         17:48         3:38:27      3:38:27   8:05/M
 
    9    15220           Burn Rubber                                                          3:40:44   8:25/M
                  15220    Kelly Hoggatt                 10K Split                                                           
                  15220    Kel Wilpitz                   Half Split                                                          
                  15220    Matt Benton                   20 Mile        6       2:39:07         2:39:07      2:39:07  23:04/M
                  15220    Greyson Johnson               24 Mile        8         39:26         3:18:34      3:18:34   9:52/M
                  15220    Morgan Smith                  Final 2.2    147         22:09         3:40:44      3:40:44  10:04/M
 
   10    15353           Hall                                                                 3:41:29   8:27/M
                  15353    David Epperson                10K Split                                                           
                  15353    Leanne Parsons                Half Split                                                          
                  15353    Mike Jaynes                   20 Mile                                                             
                  15353    David Bolger                  24 Mile       33       3:24:05         3:24:05      3:24:05  51:01/M
                  15353    Juliet Kadleck                Final 2.2     27         17:23         3:41:29      3:41:29   7:54/M
 
   11    15326           Gangrene                                                             3:41:33   8:27/M
                  15326    Melanie Book                  10K Split                                                           
                  15326    Michelle Lowe                 Half Split                                                          
                  15326    Vance Lowe                    20 Mile                                                             
                  15326    Brittany Lowe                 24 Mile       32       3:22:11         3:22:11      3:22:11  50:33/M
                  15326    Dessa Evans                   Final 2.2     79         19:21         3:41:33      3:41:33   8:48/M
 
   12    15170           Army Ants                                                            3:42:00   8:28/M
                  15170    Jill Lott                     10K Split                                                           
                  15170    Michael Lott                  Half Split                                                          
                  15170    Javier Perez                  20 Mile                                                             
                  15170    Dustin Thomas                 24 Mile       35       3:24:26         3:24:26      3:24:26  51:07/M
                  15170    Denver Stone                  Final 2.2     31         17:34         3:42:00      3:42:00   7:59/M
 
   13    15710           The Ranch Hands                                                      4:10:04   8:29/M
                  15710    Amber Ingram                  10K Split                                                           
                  15710    Stan Ingram                   Half Split                                                          
                  15710    Brandon Browning              20 Mile                                                             
                  15710    Chuck Stephenson              24 Mile       69       3:50:51         3:22:58      3:50:51  57:43/M
                  15710    Rachel Stephenson             Final 2.2     77         19:12         3:42:11      4:10:04   8:44/M
 
   14    15628           Team Eller                                                           3:42:47   8:30/M
                  15628    Andrew Eller                  10K Split                                                           
                  15628    Zachary Eller                 Half Split                                                          
                  15628    Victoria Eller                20 Mile                                                             
                  15628    Sherry Eller                  24 Mile       34       3:24:12         3:24:12      3:24:12  51:03/M
                  15628    Andy Eller                    Final 2.2     57         18:35         3:42:47      3:42:47   8:27/M
 
   15    15171           ARST                                                                 3:49:23   8:45/M
                  15171    Leeanna Demers                10K Split                                                           
                  15171    tom Mitchell                  Half Split                                                          
                  15171    matthew demers                20 Mile                                                             
                  15171    Maureen Martinez              24 Mile       37       3:32:35         3:32:35      3:32:35  53:09/M
                  15171    gabe martinez                 Final 2.2     23         16:48         3:49:23      3:49:23   7:38/M
 
   16    15711           THE REPLACEMENTS                                                     3:50:05   8:47/M
                  15711    Scott Head                    10K Split                                                           
                  15711    Jenny Archer                  Half Split                                                          
                  15711    JOE SIPKA                     20 Mile                                                             
                  15711    SHAUN ZINCK                   24 Mile       36       3:32:21         3:32:21      3:32:21  53:05/M
                  15711    MATT BERGE                    Final 2.2     34         17:43         3:50:05      3:50:05   8:03/M
 
   17    15530           Rule 76                                                              3:50:33   8:48/M
                  15530    John Powter                   10K Split                                                           
                  15530    Eugene Freeland               Half Split                                                          
                  15530    Mark Gehlbach                 20 Mile                                                             
                  15530    Tad Macintosh                 24 Mile                                                             
                  15530    Jerry Mooty                   Final 2.2    243       3:50:33         3:50:33      3:50:33  **:48/M
 
   18    15377           Hot Scots                                                            3:52:17   8:52/M
                  15377    Liza Ellis                    10K Split                                                           
                  15377    Jae Ellis                     Half Split                                                          
                  15377    Andrew Woodward               20 Mile                                                             
                  15377    Michael Holmes                24 Mile       42       3:36:22         3:36:22      3:36:22  54:06/M
                  15377    Peter McGuire                 Final 2.2     12         15:54         3:52:17      3:52:17   7:14/M
 
   19    15460           Munsch Hardt                                                         3:52:18   8:52/M
                  15460    Y.w. Peter Chen               10K Split                                                           
                  15460    Ross Parker                   Half Split                                                          
                  15460    Jonathan Howell               20 Mile                                                             
                  15460    Adri Robles                   24 Mile       44       3:36:35         3:36:35      3:36:35  54:09/M
                  15460    Patsy White                   Final 2.2      9         15:42         3:52:18      3:52:18   7:08/M
 
   20    15614           Team Budweiser                                                       3:52:20   8:52/M
                  15614    Nina Reinert                  10K Split                                                           
                  15614    Kent Casey                    Half Split                                                          
                  15614    Elley Spangler                20 Mile                                                             
                  15614    Darcy Ryan                    24 Mile       39       3:33:48         3:33:48      3:33:48  53:27/M
                  15614    Kerry McConnell               Final 2.2     55         18:32         3:52:20      3:52:20   8:25/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   21    15325           G-5                                                                  3:52:50   8:53/M
                  15325    Scott Granowski               10K Split                                                           
                  15325    Patricia Granowski            Half Split                                                          
                  15325    Ross Granowski                20 Mile                                                             
                  15325    Brooke Granowski              24 Mile                                                             
                  15325    Tessa Granowski               Final 2.2    244       3:52:50         3:52:50      3:52:50  **:50/M
 
   22    15611           Team Beuerlein                                                       3:53:13   8:54/M
                  15611    Sheila Beuerlein              10K Split                                                           
                  15611    David Beuerlein               Half Split                                                          
                  15611    Cindy Potocki                 20 Mile                                                             
                  15611    Maria Caldwell                24 Mile       38       3:33:46         3:33:46      3:33:46  53:27/M
                  15611    Kristin Davis                 Final 2.2     81         19:26         3:53:13      3:53:13   8:50/M
 
   23    15247           Cochise                                                              3:53:32   8:55/M
                  15247    Ky Lewis                      10K Split                                                           
                  15247    Jesse OBrien                  Half Split                                                          
                  15247    Kristan Charles               20 Mile                                                             
                  15247    Michael Beukema               24 Mile       45       3:37:09         3:37:09      3:37:09  54:17/M
                  15247    Steve Hancock                 Final 2.2     18         16:23         3:53:32      3:53:32   7:27/M
 
   24    15472           Ninos de Prefontaine                                                 3:53:47   8:55/M
                  15472    Justin Gann                   10K Split                                                           
                  15472    Justin Gann                   Half Split                                                          
                  15472    Justin Gann                   20 Mile                                                             
                  15472    Jessica Gann                  24 Mile       46       3:37:16         3:37:16      3:37:16  54:19/M
                  15472    Mauricio Ramirez              Final 2.2     20         16:30         3:53:47      3:53:47   7:30/M
 
   25    15433           Ludicrous Speed                                                      3:54:08   8:56/M
                  15433    John Woodruff                 10K Split                                                           
                  15433    Ashley Wallace                Half Split                                                          
                  15433    Jennifer Bellah               20 Mile       11       3:07:18         3:07:18      3:07:18  27:09/M
                  15433    Kevin Sipp                    24 Mile        4         30:57         3:38:15      3:38:15   7:44/M
                  15433    Laura Sipp                    Final 2.2     10         15:52         3:54:08      3:54:08   7:13/M
 
   26    15232           ccs                                                                  3:54:49   8:58/M
                  15232    Crystal Valentine             10K Split                                                           
                  15232    tracey webb                   Half Split                                                          
 
   27    15675           Texas Sofa Kings                                                     3:55:21   8:59/M
                  15675    Noemi Quillin                 10K Split                                                           
                  15675    Chris Quillin                 Half Split                                                          
                  15675    Joe Roppolo                   20 Mile                                                             
                  15675    Ellen Whiteside               24 Mile       43       3:36:32         3:36:32      3:36:32  54:08/M
                  15675    Myra Whitesides               Final 2.2     61         18:48         3:55:21      3:55:21   8:33/M
 
   28    15540           Runnin Two:Three                                                     3:55:57   9:00/M
                  15540    Gari Gonzalez                 10K Split                                                           
                  15540    Rick Gonzalez                 Half Split                                                          
                  15540    Michael Hughes                20 Mile                                                             
                  15540    Alissa Barber                 24 Mile                                                             
                  15540    Chad Burton                   Final 2.2    245       3:55:57         3:55:57      3:55:57  **:15/M
 
   29    15522           Rock Runners V                                                       3:57:28   9:04/M
                  15522    Robert McIntosh               10K Split                                                           
                  15522    Stacey Ansley                 Half Split                                                          
                  15522    Monica Guerrero               20 Mile                                                             
                  15522    Todd Wells                    24 Mile       47       3:39:20         3:39:20      3:39:20  54:50/M
                  15522    Ryan Wells                    Final 2.2     48         18:08         3:57:28      3:57:28   8:15/M
 
   30    15218           BUF BULLETS                                                          3:58:23   9:06/M
                  15218    Bill Hesters                  10K Split                                                           
                  15218    Randall Glenn                 Half Split                                                          
                  15218    Mark Rogers                   20 Mile                                                             
                  15218    Jim Burmeister                24 Mile       52       3:42:17         3:42:17      3:42:17  55:34/M
                  15218    Nathan Burmeister             Final 2.2     15         16:05         3:58:23      3:58:23   7:19/M
 
   31    15687           The Dumbs                                                            3:58:26   9:06/M
                  15687    Julie Hess                    10K Split                                                           
                  15687    Brad Hess                     Half Split                                                          
                  15687    Stephanie Fugina              20 Mile                                                             
                  15687    Matt Kimball                  24 Mile       41       3:35:03         3:35:03      3:35:03  53:46/M
                  15687    Derek Green                   Final 2.2    178         23:22         3:58:26      3:58:26  10:37/M
 
   32    15565           Showering In Jagerbombs                                              3:58:52   9:07/M
                  15565    Daniel Cherkassky             10K Split                                                           
                  15565    Issac Lunch                   Half Split                                                          
 
   33    15174           Assist The Officer Foundation                                        3:59:12   9:08/M
                  15174    Andy Caceres                  10K Split                                                           
                  15174    Kristi Ryan                   Half Split                                                          
                  15174    Teena Schultz                 20 Mile                                                             
                  15174    Juan Salas                    24 Mile       48       3:39:23         3:39:23      3:39:23  54:51/M
                  15174    Gilbert Arevalo               Final 2.2     87         19:49         3:59:12      3:59:12   9:00/M
 
   34    15531           Run 4 Sophie Team KNACK                                              3:59:53   9:09/M
                  15531    Luis Rodriguez                10K Split                                                           
                  15531    Katie Wayland                 Half Split                                                          
                  15531    Nathan Kimes                  20 Mile                                                             
                  15531    Kevin Sullivan                24 Mile       40       3:34:52         3:34:52      3:34:52  53:43/M
                  15531    Anna Cheek                    Final 2.2    201         25:00         3:59:53      3:59:53  11:22/M
 
   35    15638           Team Jessi                                                           4:00:18   9:10/M
                  15638    Winston Hubbard               10K Split                                                           
                  15638    Vicki Hubbard                 Half Split                                                          
                  15638    Stacy Wise                    20 Mile                                                             
                  15638    Bert Reyes                    24 Mile       50       3:41:36         3:41:36      3:41:36  55:24/M
                  15638    Karie Reyes                   Final 2.2     60         18:41         4:00:18      4:00:18   8:30/M
 
   36    15155           A Little Help From My Friends                                        4:00:49   9:11/M
                  15155    Mark Seekins                  10K Split                                                           
                  15155    Danny Wright                  Half Split                                                          
                  15155    Jeremiah Bastian              20 Mile                                                             
                  15155    Leigh Ann Leonard             24 Mile       53       3:42:51         3:42:51      3:42:51  55:43/M
 
   37    15534           Run Pigg Run                                                         4:01:27   9:13/M
                  15534    Stan Vanhoozer                10K Split                                                           
                  15534    Chrissy Pigg                  Half Split                                                          
 
   38    15440           Maniaacs                                                             4:01:58   9:14/M
                  15440    Renee Felton                  10K Split                                                           
                  15440    SARAH MELTON                  Half Split                                                          
                  15440    LESLIE TRACY                  20 Mile        2       1:24:29         1:24:29      1:24:29  12:15/M
                  15440    JILL LEWIS                    24 Mile       24       2:18:56         3:43:26      3:43:26  34:44/M
                  15440    JOHN READ                     Final 2.2     56         18:32         4:01:58      4:01:58   8:25/M
 
   39    15737           TREKZ                                                                4:02:29   9:15/M
                  15737    Keith Weatherford             10K Split                                                           
                  15737    Emily Walters                 Half Split                                                          
                  15737    Ted Samore                    20 Mile                                                             
                  15737    Rachel Walters                24 Mile       55       3:44:01         3:44:01      3:44:01  56:00/M
                  15737    Zoe Butler                    Final 2.2     54         18:28         4:02:29      4:02:29   8:24/M
 
   40    15626           Team Darcey                                                          4:02:31   9:15/M
                  15626    Scott McBrayer                10K Split                                                           
                  15626    Ley Clark                     Half Split                                                          
                  15626    Joel Uranga                   20 Mile                                                             
                  15626    Martha Smith                  24 Mile       54       3:43:34         3:43:34      3:43:34  55:54/M
                  15626    Jeanine Scheffler             Final 2.2     68         18:57         4:02:31      4:02:31   8:37/M
 
   41    15455           Mocha Latte                                                          4:03:05   9:17/M
                  15455    John Hammer                   10K Split                                                           
                  15455    Dirk Copple                   Half Split                                                          
                  15455    Elizabeth Papavasiliou        20 Mile                                                             
                  15455    Maria Brennan                 24 Mile       58       3:45:07         3:45:07      3:45:07  56:17/M
                  15455    Elizabeth Cedillo             Final 2.2     44         17:58         4:03:05      4:03:05   8:10/M
 
   42    15554           SCMS 2                                                               4:03:11   9:17/M
                  15554    Leigh Bellows                 10K Split                                                           
                  15554    Allison Carevic               Half Split                                                          
                  15554    Brad Fuller                   20 Mile                                                             
                  15554    Rachael Merrick               24 Mile       49       3:39:51         3:39:51      3:39:51  54:58/M
                  15554    Nicole Sanders                Final 2.2    177         23:19         4:03:11      4:03:11  10:36/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   43    15364           Hillwood Alliance Team                                               4:03:26   9:17/M
                  15364    Pattie Verkamp                10K Split                                                           
                  15364    Brent Dike                    Half Split                                                          
                  15364    Matt Byrd                     20 Mile                                                             
                  15364    Steve Aldrich                 24 Mile       64       3:48:33         3:48:33      3:48:33  57:08/M
                  15364    Debra Hale                    Final 2.2      7         14:52         4:03:26      4:03:26   6:45/M
 
   44    15271           Dirty Harry Nuts                                                     4:03:56   9:19/M
                  15271    Jim Oneill                    10K Split                                                           
                  15271    David Higgs                   Half Split                                                          
                  15271    Shari Higgs                   20 Mile                                                             
                  15271    John Higgs                    24 Mile       51       3:42:02         3:42:02      3:42:02  55:31/M
                  15271    Dick Butkus                   Final 2.2    138         21:54         4:03:56      4:03:56   9:57/M
 
   45    15539           Runners On Empty 3                                                   4:04:14   9:19/M
                  15539    William Doyle                 10K Split                                                           
                  15539    Marcia Doyle                  Half Split                                                          
                  15539    Chuck Lane                    20 Mile                                                             
                  15539    Leslie Lane                   24 Mile       59       3:45:24         3:45:24      3:45:24  56:21/M
                  15539    Misty Kisling                 Final 2.2     62         18:49         4:04:14      4:04:14   8:33/M
 
   46    15349           Greyhound Rock Team                                                  4:04:46   9:21/M
                  15349    Laura Zapien                  10K Split                                                           
                  15349    Tricia Martinez               Half Split                                                          
                  15349    Mike Crim                     20 Mile                                                             
                  15349    Mike Kwiatkawski              24 Mile                                                             
                  15349    Mark Southerst                Final 2.2    246       4:04:46         4:04:46      4:04:46  **:15/M
 
   47    15751           VZB Pacers                                                           4:05:07   9:21/M
                  15751    Katie Sims                    10K Split                                                           
                  15751    Scott Reed                    Half Split                                                          
                  15751    Glenn Rudolph                 20 Mile                                                             
                  15751    ShaRhonda Mitchem             24 Mile       57       3:45:06         3:45:06      3:45:06  56:17/M
                  15751    Michelle Wilkerson            Final 2.2     95         20:01         4:05:07      4:05:07   9:06/M
 
   48    15778           Zach Attack (Zachs 54 Healthclub)                                    4:05:20   9:22/M
                  15778    Mark Garonzik                 10K Split                                                           
                  15778    Melinda Garonzik              Half Split                                                          
                  15778    Brad Drazell                  20 Mile                                                             
                  15778    Carrie Thompson               24 Mile       61       3:46:01         3:46:01      3:46:01  56:30/M
                  15778    Rich  Tylse                   Final 2.2     78         19:19         4:05:20      4:05:20   8:47/M
 
   49    15272           DMA Coalition                                                        4:05:24   9:22/M
                  15272    Sharisse Butler               10K Split                                                           
                  15272    Melissa Nelson                Half Split                                                          
                  15272    Dave Gonzales                 20 Mile                                                             
                  15272    Oliver Butler                 24 Mile       65       3:48:52         3:48:52      3:48:52  57:13/M
                  15272    Lisa Taylor                   Final 2.2     21         16:31         4:05:24      4:05:24   7:30/M
 
   50    15289           Ericsson Inc.                                                        4:05:37   9:22/M
                  15289    Chris Mowry                   10K Split                                                           
                  15289    Anna-Maria Gustafsson         Half Split                                                          
                  15289    selorm Arku-Nyadia            20 Mile                                                             
                  15289    Jim Carroll                   24 Mile       56       3:44:38         3:44:38      3:44:38  56:10/M
                  15289    Jenny Vallner                 Final 2.2    117         20:58         4:05:37      4:05:37   9:32/M
 
   51    15594           Story Hundt                                                          4:05:50   9:23/M
                  15594    Darren Hundt                  10K Split                                                           
                  15594    Angela Story                  Half Split                                                          
                  15594    Dave Story                    20 Mile                                                             
                  15594    Michael Story                 24 Mile       63       3:48:13         3:48:13      3:48:13  57:03/M
                  15594    Michelle Hundt                Final 2.2     32         17:36         4:05:50      4:05:50   8:00/M
 
   52    15724           The Valiant Five                                                     4:06:08   9:24/M
                  15724    Vy Do                         10K Split                                                           
                  15724    Janet Lee                     Half Split                                                          
                  15724    Victor Arias                  20 Mile                                                             
                  15724    Kyle Barnard                  24 Mile       72       3:51:15         3:51:15      3:51:15  57:49/M
                  15724    Laurent Spamer                Final 2.2      6         14:52         4:06:08      4:06:08   6:45/M
 
   53    15467           Need 4 Speed                                                         4:06:53   9:25/M
                  15467    Vi Vo                         10K Split                                                           
                  15467    Chad Batangan                 Half Split                                                          
                  15467    Oliva Uribe                   20 Mile                                                             
                  15467    Toni Cendana                  24 Mile       68       3:50:12         3:50:12      3:50:12  57:33/M
                  15467    Lisa Garza                    Final 2.2     22         16:41         4:06:53      4:06:53   7:35/M
 
   54    15147           4 Chicks and 1 Dick                                                  4:07:05   9:26/M
                  15147    Melissa McKibben              10K Split                                                           
                  15147    Eleanor Powers                Half Split                                                          
                  15147    Heather McDonald              20 Mile                                                             
                  15147    Shelly Valforte               24 Mile                                                             
                  15147    Richard Simbala               Final 2.2    247       4:07:05         4:07:05      4:07:05  **:19/M
 
   55    15214           Brie2                                                                4:07:17   9:26/M
                  15214    Justin Kennard                10K Split                                                           
                  15214    Tyson Yarborough              Half Split                                                          
                  15214    Gretchen Sanchez              20 Mile                                                             
                  15214    Will Reinert                  24 Mile                                                             
                  15214    Jessi Valles                  Final 2.2    248       4:07:17         4:07:17      4:07:17  **:24/M
 
   56    15195           Barkin Dawgs                                                         4:08:10   9:28/M
                  15195    Brock Harlow                  10K Split                                                           
                  15195    Tiffany Harlow                Half Split                                                          
                  15195    Sean Stark                    20 Mile                                                             
                  15195    Christina Stark               24 Mile       66       3:49:17         3:49:17      3:49:17  57:19/M
                  15195    Ryan Pace                     Final 2.2     65         18:53         4:08:10      4:08:10   8:35/M
 
   57    15602           Tea Baggin                                                           4:08:15   9:29/M
                  15602    Christopher Schafer           10K Split                                                           
                  15602    Traci Bacon                   Half Split                                                          
                  15602    Marne Posey                   20 Mile                                                             
                  15602    Michael Ray                   24 Mile                                                             
                  15602    Erin Giddings                 Final 2.2    249       4:08:15         4:08:15      4:08:15  **:50/M
 
   58    15728           Thirty-Nine-Point-Three                                              4:08:59   9:30/M
                  15728    Steven Johnson                10K Split                                                           
                  15728    Beth Bankhead                 Half Split                                                          
                  15728    Drew Vetter                   20 Mile                                                             
                  15728    Erin Donner                   24 Mile       60       3:45:49         3:45:49      3:45:49  56:27/M
 
   59    15371           Hollman Inc                                                          4:09:05   9:30/M
                  15371    Vivian Ho                     10K Split                                                           
                  15371    Ajith Koshy                   Half Split                                                          
                  15371    Deepa Varughese               20 Mile                                                             
                  15371    Tommy Pistana                 24 Mile       74       3:51:17         3:51:17      3:51:17  57:49/M
                  15371    Kenneth Majecki               Final 2.2     38         17:48         4:09:05      4:09:05   8:05/M
 
   60    15372           Hollman Inc. 1                                                       4:09:05   9:30/M
                  15372    Jordan Fraser                 10K Split                                                           
                  15372    Joe Hollman                   Half Split                                                          
                  15372    Kimberly Hollman              20 Mile                                                             
                  15372    Stacy Geigenmiller            24 Mile       75       3:51:17         3:51:17      3:51:17  57:49/M
                  15372    Melissa Moore                 Final 2.2     40         17:48         4:09:05      4:09:05   8:05/M
 
   61    15373           Hollman Inc. 2                                                       4:09:05   9:30/M
                  15373    Sandra Mallette               10K Split                                                           
                  15373    Linsey Fraser                 Half Split                                                          
                  15373    Travis Hollman                20 Mile                                                             
                  15373    Kate Stoddard                 24 Mile       73       3:51:17         3:51:17      3:51:17  57:49/M
                  15373    Jerry Pham                    Final 2.2     41         17:48         4:09:05      4:09:05   8:05/M
 
   62    15571           Smells Like Teen Spirit                                              4:09:14   9:31/M
                  15571    Robin Wheatley                10K Split                                                           
                  15571    Jennifer Transou              Half Split                                                          
                  15571    Lynn Wheatley                 20 Mile                                                             
                  15571    Scott Transou                 24 Mile       80       3:53:04         3:53:04      3:53:04  58:16/M
                  15571    Melissa Gray                  Final 2.2     16         16:09         4:09:14      4:09:14   7:20/M
 
   63    15279           Eco-friendlies                                                       4:09:23   9:31/M
                  15279    Renee Bellew                  10K Split                                                           
                  15279    Catherin Stead                Half Split                                                          
                  15279    Mike Schaub                   20 Mile                                                             
                  15279    Jim Brown                     24 Mile       76       3:51:21         3:51:21      3:51:21  57:50/M
                  15279    Mark Stead                    Final 2.2     46         18:02         4:09:23      4:09:23   8:12/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   64    15758           We Got the Runs                                                      4:09:24   9:31/M
                  15758    Noel Schleusz                 10K Split                                                           
                  15758    Adelia Schleusz               Half Split                                                          
                  15758    Allyson Gump                  20 Mile                                                             
                  15758    Socrates Villarreal           24 Mile                                                             
                  15758    Wade Chambers                 Final 2.2    250       4:09:24         4:09:24      4:09:24  **:22/M
 
   65    15610           Team Berries                                                         4:09:35   9:32/M
                  15610    Claire Salisbury              10K Split                                                           
                  15610    John Salisbury                Half Split                                                          
                  15610    Colette Granberry             20 Mile                                                             
                  15610    Craig Godfrey                 24 Mile       67       3:49:29         3:49:29      3:49:29  57:22/M
                  15610    Jim Granberry                 Final 2.2     97         20:05         4:09:35      4:09:35   9:08/M
 
   66    15605           Team Apathy                                                          4:09:52   9:32/M
                  15605    Chris Flynn                   10K Split                                                           
                  15605    Robert Flynn                  Half Split                                                          
                  15605    Diana Flynn                   20 Mile                                                             
                  15605    Mike Flynn                    24 Mile       77       3:52:27         3:52:27      3:52:27  58:07/M
                  15605    Kristin Jackson               Final 2.2     28         17:25         4:09:52      4:09:52   7:55/M
 
   67    15748           Vino Rojo Nuts                                                       4:09:52   9:32/M
                  15748    Piper Wyatt                   10K Split                                                           
                  15748    Julie Sardisco                Half Split                                                          
                  15748    Matthew Simon                 20 Mile                                                             
                  15748    Keith Schuman                 24 Mile                                                             
                  15748    Dwight Emanuelson             Final 2.2    251       4:09:52         4:09:52      4:09:52  **:35/M
 
   68    15777           Z RunnerZ                                                            4:10:31   9:34/M
                  15777    Betsy Gillaspy                10K Split                                                           
                  15777    Chuck Zalinski                Half Split                                                          
                  15777    Art Gillaspy                  20 Mile       16       3:23:54         3:23:54      3:23:54  29:33/M
                  15777    Julie Gillaspy                24 Mile        2         30:10         3:54:04      3:54:04   7:33/M
                  15777    Stephen Gillaspy              Final 2.2     19         16:26         4:10:31      4:10:31   7:28/M
 
   69    15528           Rocajesabo                                                           4:10:53   9:35/M
                  15528    Bob Luxen                     10K Split                                                           
                  15528    Sara Junkin                   Half Split                                                          
                  15528    Jeff Junkin                   20 Mile                                                             
                  15528    Caroline Gardner              24 Mile       71       3:51:00         3:51:00      3:51:00  57:45/M
                  15528    Roger Junkin                  Final 2.2     89         19:52         4:10:53      4:10:53   9:02/M
 
   70    15367           Hillwood Victory                                                     4:11:23   9:36/M
                  15367    Mario Sanchez                 10K Split                                                           
                  15367    Jenny Cureton                 Half Split                                                          
                  15367    Ashley Watkins                20 Mile                                                             
                  15367    Michael McCollough            24 Mile       70       3:50:53         3:50:53      3:50:53  57:43/M
                  15367    Brandon Oliver                Final 2.2    106         20:30         4:11:23      4:11:23   9:19/M
 
   71    15290           Smashee Face                                                         4:12:27   9:38/M
                  15290    Rashee Raj                    10K Split                                                           
                  15290    Asheesh Kumar                 Half Split                                                          
                  15290    Jordan Hale                   20 Mile                                                             
                  15290    Ling Ly                       24 Mile       62       3:48:09         3:48:09      3:48:09  57:02/M
                  15290    Stephen Liu                   Final 2.2    196         24:17         4:12:27      4:12:27  11:02/M
 
   72    15693           The Flying Wits                                                      4:12:33   9:38/M
                  15693    Nathan Lafon                  10K Split                                                           
                  15693    Leslie Burcham                Half Split                                                          
                  15693    Michelle Boswell              20 Mile                                                             
                  15693    Holly LaFon                   24 Mile       78       3:52:30         3:52:30      3:52:30  58:08/M
                  15693    Kathy Dann                    Final 2.2     96         20:03         4:12:33      4:12:33   9:07/M
 
   73    15595           Streakers                                                            4:13:31   9:41/M
                  15595    Kelly Cole                    10K Split                                                           
                  15595    Gary Erwin                    Half Split                                                          
                  15595    Jonna Schneider               20 Mile                                                             
                  15595    Daniel Sanburg                24 Mile       79       3:52:30         3:52:30      3:52:30  58:08/M
                  15595    Kathryn Murphy                Final 2.2    118         21:00         4:13:31      4:13:31   9:33/M
 
   74    15624           Team Collins                                                         4:13:42   9:41/M
                  15624    Tim Collins                   10K Split                                                           
                  15624    Denise Rhodes                 Half Split                                                          
                  15624    Tom Parks                     20 Mile                                                             
                  15624    Chris Cline                   24 Mile       81       3:53:25         3:53:25      3:53:25  58:21/M
                  15624    Blaine Smallwood              Final 2.2     99         20:16         4:13:42      4:13:42   9:13/M
 
   75    15328           Gay & Lesbian Fund for Dallas #2                                     4:14:27   9:43/M
                  15328    Amy Davis                     10K Split                                                           
                  15328    Dionne Davis                  Half Split                                                          
                  15328    Stephen Gilhooly              20 Mile                                                             
                  15328    Graham Cauthorn               24 Mile       84       3:55:35         3:55:35      3:55:35  58:54/M
                  15328    Paul DuMond                   Final 2.2     63         18:51         4:14:27      4:14:27   8:34/M
 
   76    15618           Team Candlelight                                                     4:14:30   9:43/M
                  15618    Gary Smith                    10K Split                                                           
                  15618    Andrea Miller                 Half Split                                                          
                  15618    Tad Miller                    20 Mile                                                             
                  15618    Megan Dirienzo                24 Mile       85       3:55:36         3:55:36      3:55:36  58:54/M
                  15618    Jim Harris                    Final 2.2     66         18:53         4:14:30      4:14:30   8:35/M
 
   77    15378           Hot Tamales                                                          4:15:35   9:45/M
                  15378    Jordan Owens                  10K Split                                                           
                  15378    Mike Darnell                  Half Split                                                          
                  15378    Shelby Hausler                20 Mile                                                             
                  15378    Julie Pearson                 24 Mile       82       3:54:58         3:54:58      3:54:58  58:45/M
                  15378    Colby Harries                 Final 2.2    109         20:37         4:15:35      4:15:35   9:22/M
 
   78    15238           Chase Rock Stars                                                     4:16:07   9:47/M
                  15238    Alice Rodriguez               10K Split                                                           
                  15238    Karen Stevenson               Half Split                                                          
                  15238    Nikki Atkins Hartung          20 Mile                                                             
                  15238    Adam Carrasco                 24 Mile       95       3:58:14         3:58:14      3:58:14  59:34/M
                  15238    Amy Dodge                     Final 2.2     42         17:52         4:16:07      4:16:07   8:07/M
 
   79    15208           Bodies by AJ                                                         4:16:07   9:47/M
                  15208    Shannon Regan                 10K Split                                                           
                  15208    Kelly Pruitt                  Half Split                                                          
                  15208    Erik Shoquist                 20 Mile                                                             
                  15208    Nicole Shoquist               24 Mile       90       3:57:04         3:57:04      3:57:04  59:16/M
                  15208    Andrea Sheldon                Final 2.2     71         19:03         4:16:07      4:16:07   8:40/M
 
   80    15616           Team Burba - Bland                                                   4:16:54   9:48/M
                  15616    Brian Bland                   10K Split                                                           
                  15616    Shellie Bland                 Half Split                                                          
                  15616    Dan Moisan                    20 Mile                                                             
                  15616    Chris Paine                   24 Mile       97       3:59:09         3:59:09      3:59:09  59:47/M
                  15616    Katherine Moffitt             Final 2.2     36         17:45         4:16:54      4:16:54   8:04/M
 
   81    15632           TEAM GIGEM                                                           4:17:35   9:50/M
                  15632    Kyla Riney                    10K Split                                                           
                  15632    Zach Riney                    Half Split                                                          
                  15632    Katherine Shaffer             20 Mile                                                             
                  15632    Jodi Neal                     24 Mile       83       3:55:12         3:55:12      3:55:12  58:48/M
                  15632    Michael Stover                Final 2.2    154         22:23         4:17:35      4:17:35  10:10/M
 
   82    15569           Slow Motion                                                          4:17:45   9:50/M
                  15569    Lindsay McCullough            10K Split                                                           
                  15569    mike McCullough               Half Split                                                          
                  15569    aj brooks                     20 Mile                                                             
                  15569    samantha lilley               24 Mile       94       3:58:14         3:58:14      3:58:14  59:34/M
                  15569    valerie lyles                 Final 2.2     82         19:30         4:17:45      4:17:45   8:52/M
 
   83    15766           Will Run For Waffles                                                 4:18:12   9:51/M
                  15766    Laura Beth Chapman            10K Split                                                           
                  15766    Joe Bryant                    Half Split                                                          
                  15766    Angela Cunningham             20 Mile                                                             
                  15766    Bethany Stewart               24 Mile       89       3:56:47         3:56:47      3:56:47  59:12/M
                  15766    Keith Clifton                 Final 2.2    126         21:24         4:18:12      4:18:12   9:44/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   84    15430           Los Amigos Invicibles                                                4:18:22   9:52/M
                  15430    Veronica Cavazos              10K Split                                                           
                  15430    Sha Farrier                   Half Split                                                          
                  15430    Ashley Brooks                 20 Mile                                                             
                  15430    Lara Barratachea              24 Mile       96       3:58:42         3:58:42      3:58:42  59:41/M
                  15430    Hector Barrera                Final 2.2     83         19:39         4:18:22      4:18:22   8:56/M
 
   85    15625           Team Coppell                                                         4:18:35   9:52/M
                  15625    Mindi Hurley                  10K Split                                                           
                  15625    Christel Pettinos             Half Split                                                          
                  15625    Mike Garza                    20 Mile                                                             
                  15625    Tyler Primeaux                24 Mile       87       3:56:43         3:56:43      3:56:43  59:11/M
                  15625    Diana Bonnett                 Final 2.2    137         21:52         4:18:35      4:18:35   9:56/M
 
   86    15536           RUN...DRUNKS...RUN!                                                  4:19:06   9:53/M
                  15536    Charles Gloor                 10K Split                                                           
                  15536    TONY FERRELL                  Half Split                                                          
                  15536    LIBBY HUNGERFORD              20 Mile        9       3:05:46         3:05:46      3:05:46  26:55/M
                  15536    Katie Lofton                  24 Mile       16         52:45         3:58:32      3:58:32  13:11/M
                  15536    Christina Engle               Final 2.2    108         20:34         4:19:06      4:19:06   9:21/M
 
   87    15168           Are We There Yet?                                                    4:19:18   9:54/M
                  15168    Kara Watson                   10K Split                                                           
                  15168    DeSha Sims                    Half Split                                                          
                  15168    Kim Lewis                     20 Mile                                                             
                  15168    Melissa Brooks                24 Mile      100       4:00:07         4:00:07      4:00:07  60:02/M
                  15168    Katherine McIntosh            Final 2.2     75         19:10         4:19:18      4:19:18   8:43/M
 
   88    15548           Running4Bruce                                                        4:19:57   9:55/M
                  15548    Tiffany Benshoof              10K Split                                                           
                  15548    Jeffrey Smith                 Half Split                                                          
                  15548    Eli Rodriguez                 20 Mile                                                             
                  15548    Danielle Adams                24 Mile      103       4:01:15         4:01:15      4:01:15  60:19/M
                  15548    Ashley Rhame                  Final 2.2     59         18:41         4:19:57      4:19:57   8:30/M
 
   89    15661           Team TCCI                                                            4:20:06   9:56/M
                  15661    Linda Szuhy                   10K Split                                                           
                  15661    Craig Dowis                   Half Split                                                          
                  15661    Rick Harmon                   20 Mile                                                             
                  15661    Danielle Harsany              24 Mile      106       4:02:23         4:02:23      4:02:23  60:36/M
                  15661    Frank Kennedy                 Final 2.2     35         17:43         4:20:06      4:20:06   8:03/M
 
   90    15159           ACIG Runners                                                         4:20:27   9:56/M
                  15159    Heather Oneill                10K Split                                                           
                  15159    James Shay                    Half Split                                                          
                  15159    Lauren Emerson                20 Mile                                                             
                  15159    Eric Clay                     24 Mile       93       3:57:37         3:57:37      3:57:37  59:24/M
                  15159    Gary Brown                    Final 2.2    166         22:49         4:20:27      4:20:27  10:22/M
 
   91    15305           Finger 6                                                             4:20:27   9:56/M
                  15305    Debbie Allen                  10K Split                                                           
                  15305    Tim Allen                     Half Split                                                          
                  15305    Tommy Lene                    20 Mile                                                             
                  15305    Candace Smythe                24 Mile       91       3:57:10         3:57:10      3:57:10  59:18/M
                  15305    Mark Smythe                   Final 2.2    176         23:17         4:20:27      4:20:27  10:35/M
 
   92    15706           The Old and the Beautiful                                            4:21:09   9:58/M
                  15706    Lauren Shoemaker              10K Split                                                           
                  15706    Chris Sullivan                Half Split                                                          
                  15706    Holli Scelsi                  20 Mile                                                             
                  15706    Dee DiFonzo                   24 Mile       86       3:56:05         3:56:05      3:56:05  59:01/M
                  15706    Carter Macey                  Final 2.2    203         25:04         4:21:09      4:21:09  11:24/M
 
   93    15741           Turts                                                                4:21:36   9:59/M
                  15741    Melissa Mathews               10K Split                                                           
                  15741    Kelly Thomas                  Half Split                                                          
                  15741    Drew Thomas                   20 Mile                                                             
                  15741    Scott Schreiber               24 Mile      110       4:04:22         4:04:22      4:04:22  61:06/M
                  15741    Brad Beasley                  Final 2.2     25         17:13         4:21:36      4:21:36   7:50/M
 
   94    15774           YMCA                                                                 4:21:48  10:00/M
                  15774    Kelli Starke                  10K Split                                                           
                  15774    Annalisa Hodges               Half Split                                                          
                  15774    Kathy Hibbs                   20 Mile                                                             
                  15774    Kyle Ferguson                 24 Mile       98       3:59:44         3:59:44      3:59:44  59:56/M
                  15774    Nancy Ballard                 Final 2.2    141         22:04         4:21:48      4:21:48  10:02/M
 
   95    15153           5 Crazy Texans                                                       4:21:56  10:00/M
                  15153    Natalie Boozer                10K Split                                                           
                  15153    Condred Roberts               Half Split                                                          
 
   96    15399           Joannas Runon Group                                                  4:22:08  10:00/M
                  15399    Lucy Powell                   10K Split                                                           
                  15399    Sarah Florence                Half Split                                                          
                  15399    Joanna Hurzeler               20 Mile                                                             
                  15399    David Leonnig                 24 Mile      101       4:00:28         4:00:28      4:00:28  60:07/M
 
   97    15193           Bank of Texas                                                        4:22:25  10:01/M
                  15193    David Plotkowski              10K Split                                                           
                  15193    Lauresa Hollenbeck            Half Split                                                          
                  15193    Lori Hollenbeck               20 Mile                                                             
                  15193    Heather Johnson               24 Mile      104       4:01:29         4:01:29      4:01:29  60:22/M
                  15193    Jessica Carter                Final 2.2    116         20:56         4:22:25      4:22:25   9:31/M
 
   98    15722           The Tax Dodgers                                                      4:22:45  10:02/M
                  15722    Jason Swales                  10K Split                                                           
                  15722    Tracey Jenning                Half Split                                                          
                  15722    Cedric Lam                    20 Mile                                                             
                  15722    Lauren Scott                  24 Mile       92       3:57:17         3:57:17      3:57:17  59:19/M
                  15722    Kara Ann Selby                Final 2.2    208         25:27         4:22:45      4:22:45  11:34/M
 
   99    15276           DSA Real Estate                                                      4:22:48  10:02/M
                  15276    Melanie Sullivan              10K Split                                                           
                  15276    Sean Sullivan                 Half Split                                                          
                  15276    Scott Richardson              20 Mile                                                             
                  15276    Tracy Stoff                   24 Mile      105       4:01:37         4:01:37      4:01:37  60:24/M
                  15276    Bambi Sexton                  Final 2.2    120         21:10         4:22:48      4:22:48   9:37/M
 
  100    15332           Gimme Shelter                                                        4:23:06  10:03/M
                  15332    Michael Bittner               10K Split                                                           
                  15332    David Bittner                 Half Split                                                          
                  15332    Alana Bittner                 20 Mile                                                             
                  15332    Pat Fitzimmons                24 Mile      116       4:04:55         4:04:55      4:04:55  61:14/M
                  15332    Natalie Fry                   Final 2.2     50         18:11         4:23:06      4:23:06   8:16/M
 
  101    15691           The Fast the Slow and the Chafed                                     4:23:15  10:03/M
                  15691    Melissa Doss                  10K Split                                                           
                  15691    Brian Doss                    Half Split                                                          
                  15691    Brian Condit                  20 Mile                                                             
                  15691    Kelly Leverett                24 Mile      107       4:02:25         4:02:25      4:02:25  60:36/M
                  15691    Todd Garner                   Final 2.2    112         20:50         4:23:15      4:23:15   9:28/M
 
  102    15524           RockRunners                                                          4:23:58  10:05/M
                  15524    Ali Smith                     10K Split                                                           
                  15524    Jeris Hall                    Half Split                                                          
                  15524    Heather Jobe                  20 Mile                                                             
                  15524    Robyn Eubank                  24 Mile      109       4:03:59         4:03:59      4:03:59  61:00/M
                  15524    Sara Fredericks               Final 2.2     94         19:59         4:23:58      4:23:58   9:05/M
 
  103    15557           See Spot Run                                                         4:24:07  10:05/M
                  15557    Melanie Domen                 10K Split                                                           
                  15557    Randy Lasley                  Half Split                                                          
                  15557    Paul Duddleston               20 Mile                                                             
                  15557    Brandie Werner                24 Mile      113       4:04:41         4:04:41      4:04:41  61:10/M
                  15557    Andy Lewis                    Final 2.2     80         19:25         4:24:07      4:24:07   8:50/M
 
  104    15451           miller mccarthy                                                      4:24:40  10:06/M
                  15451    Allison Harrod                10K Split                                                           
                  15451    murray rossini                Half Split                                                          
                  15451    scott greener                 20 Mile                                                             
                  15451    brooke cain                   24 Mile      102       4:01:11         4:01:11      4:01:11  60:18/M
                  15451    greg mccarthy                 Final 2.2    181         23:28         4:24:40      4:24:40  10:40/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  105    15506           Pretty Pretty Princesses                                             4:25:03  10:07/M
                  15506    Meredith Charron              10K Split                                                           
                  15506    Kyle Lockhart                 Half Split                                                          
                  15506    Michael King                  20 Mile                                                             
                  15506    John Gibson                   24 Mile      115       4:04:43         4:04:43      4:04:43  61:11/M
                  15506    Rhonda Black                  Final 2.2    102         20:19         4:25:03      4:25:03   9:14/M
 
  106    15425           LiveWire Fitness Ampd                                                4:25:04  10:07/M
                  15425    Jennifer Reid                 10K Split                                                           
                  15425    Kim Winblood                  Half Split                                                          
                  15425    Kim Bybee                     20 Mile                                                             
                  15425    Kimberly Minn                 24 Mile      120       4:06:11         4:06:11      4:06:11  61:33/M
                  15425    Matt Twyman                   Final 2.2     64         18:52         4:25:04      4:25:04   8:35/M
 
  107    15715           The Rockets                                                          4:25:19  10:08/M
                  15715    Robyn Florsheim               10K Split                                                           
                  15715    Amanda Horner                 Half Split                                                          
                  15715    Kenny Adler                   20 Mile                                                             
                  15715    Jeff Rangel                   24 Mile      126       4:08:04         4:08:04      4:08:04  62:01/M
                  15715    Dena Blum                     Final 2.2     26         17:14         4:25:19      4:25:19   7:50/M
 
  108    15470           NexBk                                                                4:25:46  10:09/M
                  15470    John Ory                      10K Split                                                           
                  15470    Chris Shaw                    Half Split                                                          
                  15470    Wendy Baridon                 20 Mile                                                             
                  15470    Betsy Marko                   24 Mile      108       4:03:38         4:03:38      4:03:38  60:55/M
                  15470    Brett Baridon                 Final 2.2    143         22:07         4:25:46      4:25:46  10:03/M
 
  109    15773           Yes Mam!                                                             4:25:53  10:09/M
                  15773    David Ray                     10K Split                                                           
                  15773    Eva Winford                   Half Split                                                          
                  15773    Robbie Rowan                  20 Mile                                                             
                  15773    Amber Ray                     24 Mile      114       4:04:42         4:04:42      4:04:42  61:11/M
                  15773    Karla Schumacher              Final 2.2    121         21:11         4:25:53      4:25:53   9:38/M
 
  110    15379           Hotties with Bodies                                                  4:26:04  10:09/M
                  15379    Patricia Edwards              10K Split                                                           
                  15379    Aron Edwards                  Half Split                                                          
                  15379    Anita Frey                    20 Mile                                                             
                  15379    Rachel Kirkpatrick            24 Mile      111       4:04:28         4:04:28      4:04:28  61:07/M
                  15379    Sarah Kirkpatrick             Final 2.2    130         21:36         4:26:04      4:26:04   9:49/M
 
  111    15713           The RoadRunners                                                      4:26:09  10:10/M
                  15713    Emily Jones                   10K Split                                                           
                  15713    Jarod Jones                   Half Split                                                          
                  15713    Joaquin Zaragoza              20 Mile                                                             
                  15713    Jennifer Noel                 24 Mile      121       4:07:02         4:07:02      4:07:02  61:46/M
 
  112    15336           GMAC Rockers                                                         4:26:09  10:10/M
                  15336    Morgan Crane                  10K Split                                                           
                  15336    Lupe Torres                   Half Split                                                          
                  15336    Victoria Sims                 20 Mile                                                             
                  15336    Marc Genzberger               24 Mile      128       4:09:09         4:09:09      4:09:09  62:17/M
                  15336    Jeffrey Nethercot             Final 2.2     24         17:00         4:26:09      4:26:09   7:44/M
 
  113    15166           Annes Clan                                                           4:26:37  10:11/M
                  15166    Anne Shacklette               10K Split                                                           
                  15166    Kathryn Morris                Half Split                                                          
                  15166    Dale Irby                     20 Mile                                                             
                  15166    Brian Eddy                    24 Mile      125       4:07:35         4:07:35      4:07:35  61:54/M
                  15166    Jeremy Oquinn                 Final 2.2     69         19:01         4:26:37      4:26:37   8:39/M
 
  114    15191           Bag O Nuts                                                           4:26:46  10:11/M
                  15191    Mike Wyatt                    10K Split                                                           
                  15191    Keith Walters                 Half Split                                                          
                  15191    Frank Scardino                20 Mile                                                             
                  15191    Greg Cannon                   24 Mile       88       3:56:46         3:56:46      3:56:46  59:12/M
                  15191    Chris Wyatt                   Final 2.2    235         30:00         4:26:46      4:26:46  13:38/M
 
  115    15697           The Gentsch-Batey Brigade                                            4:27:22  10:12/M
                  15697    Tori Batey                    10K Split                                                           
                  15697    Luke Batey                    Half Split                                                          
                  15697    Missy Gentsch                 20 Mile                                                             
                  15697    Holley Gentsch                24 Mile      112       4:04:37         4:04:37      4:04:37  61:09/M
                  15697    Frank Gentsch                 Final 2.2    163         22:44         4:27:22      4:27:22  10:20/M
 
  116    15447           MEP                                                                  4:27:58  10:14/M
                  15447    Jay Ramirez                   10K Split                                                           
                  15447    Ashley Peterson               Half Split                                                          
 
  117    15489           Out of Breath                                                        4:28:35  10:15/M
                  15489    Melissa Nolasco               10K Split                                                           
                  15489    Randall Graham                Half Split                                                          
                  15489    Michael Navarro               20 Mile                                                             
                  15489    Theresa Tran                  24 Mile      131       4:10:27         4:10:27      4:10:27  62:37/M
                  15489    Kim Ly                        Final 2.2     47         18:07         4:28:35      4:28:35   8:14/M
 
  118    15374           Hope to Finish                                                       4:28:35  10:15/M
                  15374    Marc Scheinrock               10K Split                                                           
                  15374    Barry Randle                  Half Split                                                          
                  15374    Lisa Christensen              20 Mile                                                             
                  15374    Ryan Miller                   24 Mile      122       4:07:05         4:07:05      4:07:05  61:46/M
                  15374    Patricia Herrera              Final 2.2    128         21:30         4:28:35      4:28:35   9:46/M
 
  119    15676           The 30s/40s Mix                                                      4:29:05  10:16/M
                  15676    Mary Thomas                   10K Split                                                           
                  15676    patty mance                   Half Split                                                          
                  15676    eric berkley                  20 Mile                                                             
                  15676    bill haynes                   24 Mile      127       4:08:16         4:08:16      4:08:16  62:04/M
                  15676    bill gleavy                   Final 2.2    110         20:48         4:29:05      4:29:05   9:27/M
 
  120    15194           Barely Got Here                                                      4:29:31  10:17/M
                  15194    Lance Campbell                10K Split                                                           
                  15194    Drew Maher                    Half Split                                                          
                  15194    Juan Gomez                    20 Mile                                                             
                  15194    Stephanie Cherney             24 Mile      123       4:07:22         4:07:22      4:07:22  61:51/M
                  15194    Heather Purdue                Final 2.2    144         22:08         4:29:31      4:29:31  10:04/M
 
  121    15759           We May Not Be Good But Were Slow                                     4:29:31  10:17/M
                  15759    Lath Staats                   10K Split                                                           
                  15759    Christina Smith               Half Split                                                          
                  15759    Megan Sanders                 20 Mile                                                             
                  15759    Vince Cowdrey                 24 Mile      124       4:07:22         4:07:22      4:07:22  61:51/M
                  15759    Chris Julian                  Final 2.2    145         22:08         4:29:31      4:29:31  10:04/M
 
  122    15314           Foot Loose                                                           4:29:40  10:18/M
                  15314    Stefanie Cain                 10K Split                                                           
                  15314    Carla Hernandez               Half Split                                                          
                  15314    Roger Sewell                  20 Mile                                                             
                  15314    Carol Fowler                  24 Mile      119       4:06:02         4:06:02      4:06:02  61:31/M
                  15314    Fred Camacho                  Final 2.2    185         23:38         4:29:40      4:29:40  10:45/M
 
  123    15429           LOCOMOTION                                                           4:32:00  10:23/M
                  15429    Brent Fowler                  10K Split                                                           
                  15429    Kim Fowler                    Half Split                                                          
                  15429    Annette Fowler                20 Mile                                                             
                  15429    Ciera Fowler                  24 Mile      137       4:14:33         4:14:33      4:14:33  63:38/M
                  15429    La Von Ray                    Final 2.2     30         17:27         4:32:00      4:32:00   7:56/M
 
  124    15269           Denton Runners                                                       4:32:11  10:23/M
                  15269    Emily Rozell                  10K Split                                                           
                  15269    Clay Rozell                   Half Split                                                          
                  15269    Natalie Drew                  20 Mile                                                             
                  15269    Kim Hughes                    24 Mile      129       4:09:53         4:09:53      4:09:53  62:28/M
                  15269    Jennie Windle                 Final 2.2    152         22:18         4:32:11      4:32:11  10:08/M
 
  125    15431           Lovejoy Leopards                                                     4:32:34  10:24/M
                  15431    Melody Herring                10K Split                                                           
                  15431    Josh Allen                    Half Split                                                          
                  15431    Bryan Jennings                20 Mile                                                             
                  15431    Allison Novicke               24 Mile      144       4:16:30         4:16:30      4:16:30  64:08/M
                  15431    Kristin Moss                  Final 2.2     14         16:04         4:32:34      4:32:34   7:18/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  126    15648           Team Mushtaq                                                         4:33:44  10:27/M
                  15648    Staci Cohen                   10K Split                                                           
                  15648    Glenn Cohen                   Half Split                                                          
                  15648    Cody Moore                    20 Mile                                                             
                  15648    Adam Spencer                  24 Mile      117       4:05:33         4:05:33      4:05:33  61:23/M
                  15648    Casey Lepley                  Final 2.2    229         28:10         4:33:44      4:33:44  12:48/M
 
  127    15617           Team Burdonkulous                                                    4:35:03  10:30/M
                  15617    Bianca Chow                   10K Split                                                           
                  15617    Veronica Serna                Half Split                                                          
                  15617    Ann Hsieh                     20 Mile                                                             
                  15617    Kelly Caldwell                24 Mile      130       4:10:17         4:10:17      4:10:17  62:34/M
                  15617    David Kimball                 Final 2.2    200         24:46         4:35:03      4:35:03  11:15/M
 
  128    15527           Rowdies                                                              4:35:11  10:30/M
                  15527    Doug Oppenheimer              10K Split                                                           
                  15527    Jenna Adams                   Half Split                                                          
                  15527    Darren Huber                  20 Mile                                                             
                  15527    Tracy Huber                   24 Mile      136       4:13:55         4:13:55      4:13:55  63:29/M
                  15527    Darrel Adams                  Final 2.2    123         21:16         4:35:11      4:35:11   9:40/M
 
  129    15361           Here for Beer                                                        4:35:12  10:30/M
                  15361    Sandie Cheung                 10K Split                                                           
                  15361    kirsten strickland            Half Split                                                          
                  15361    jon mooney                    20 Mile                                                             
 
  130    15757           Wazungu wazungu                                                      4:35:27  10:31/M
                  15757    Rhonda Pickett                10K Split                                                           
                  15757    Lolly Piccola                 Half Split                                                          
                  15757    Whitney Dickens               20 Mile                                                             
                  15757    Amanda Goble                  24 Mile      139       4:15:35         4:15:35      4:15:35  63:54/M
                  15757    Clint Pickett                 Final 2.2     88         19:52         4:35:27      4:35:27   9:02/M
 
  131    15427           LiveWire Fitness Team 1                                              4:35:48  10:32/M
                  15427    Laurei Ramos                  10K Split                                                           
                  15427    Michael Ramos                 Half Split                                                          
                  15427    Edwin Park                    20 Mile       21       3:49:20         3:49:20      3:49:20  33:14/M
                  15427    Wilhelmine Park               24 Mile        3         30:26         4:19:47      4:19:47   7:37/M
                  15427    Shannon Bayon                 Final 2.2     13         16:01         4:35:48      4:35:48   7:17/M
 
  132    15150           4 girls and a guy                                                    4:36:03  10:32/M
                  15150    Melissa Dwyer                 10K Split                                                           
                  15150    Robyn Allen                   Half Split                                                          
                  15150    Erin Allen                    20 Mile                                                             
                  15150    Patrick McNeal                24 Mile      146       4:16:51         4:16:51      4:16:51  64:13/M
                  15150    Amy Smith                     Final 2.2     76         19:12         4:36:03      4:36:03   8:44/M
 
  133    15615           Team Burba                                                           4:36:05  10:32/M
                  15615    Erica Penick                  10K Split                                                           
                  15615    Lori Michael                  Half Split                                                          
                  15615    Jennifer Burba                20 Mile                                                             
                  15615    Jeff Jones                    24 Mile      135       4:13:48         4:13:48      4:13:48  63:27/M
                  15615    Brad Gaines                   Final 2.2    151         22:16         4:36:05      4:36:05  10:07/M
 
  134    15633           Team Heather Tate                                                    4:36:07  10:32/M
                  15633    Heather Tate                  10K Split                                                           
                  15633    Terry Long                    Half Split                                                          
                  15633    Robert Wolstein               20 Mile                                                             
                  15633    Linda Harris                  24 Mile      134       4:13:35         4:13:35      4:13:35  63:24/M
                  15633    Derek Westbrook               Final 2.2    160         22:32         4:36:07      4:36:07  10:15/M
 
  135    15553           SCMS 1                                                               4:36:48  10:34/M
                  15553    Kent Messer                   10K Split                                                           
                  15553    Bridget Mitchell              Half Split                                                          
                  15553    Ray Cooper                    20 Mile                                                             
                  15553    Bryan Bellows                 24 Mile      138       4:15:27         4:15:27      4:15:27  63:52/M
                  15553    Lana Mitchell                 Final 2.2    124         21:21         4:36:48      4:36:48   9:42/M
 
  136    15426           LiveWire Fitness Powerhouse                                          4:37:14  10:35/M
                  15426    Charlotte Obrien              10K Split                                                           
                  15426    Lynn Daniel                   Half Split                                                          
                  15426    Joe Diaz                      20 Mile                                                             
                  15426    Mickey Broach                 24 Mile                                                             
                  15426    Tara Simpson                  Final 2.2    252       4:37:14         4:37:14      4:37:14  **:01/M
 
  137    15212           Brainiacs 1                                                          4:37:16  10:35/M
                  15212    Barbara Giesing               10K Split                                                           
                  15212    Anna McDonald                 Half Split                                                          
                  15212    Paige Salinas                 20 Mile                                                             
                  15212    Stacy Shanfentberg            24 Mile      145       4:16:45         4:16:45      4:16:45  64:11/M
                  15212    Sarah Zajej                   Final 2.2    107         20:31         4:37:16      4:37:16   9:20/M
 
  138    15684           The Comeback Kids!                                                   4:38:24  10:38/M
                  15684    Stacy Dove                    10K Split                                                           
                  15684    Laura Starr                   Half Split                                                          
                  15684    Brandon Starr                 20 Mile                                                             
                  15684    Phillip Thomson               24 Mile      132       4:11:38         4:11:38      4:11:38  62:55/M
                  15684    Amy Dollar                    Final 2.2    218         26:45         4:38:24      4:38:24  12:10/M
 
  139    15780           Brainiacs 2                                                          4:38:26  10:38/M
                  15780    Kimberly Kentfield            10K Split                                                           
                  15780    Mindi Kalosis                 Half Split                                                          
                  15780    Andrew Hebrank                20 Mile                                                             
                  15780    Jennifer Lodi-Smith           24 Mile      152       4:19:46         4:19:46      4:19:46  64:57/M
                  15780    Blair Flicker                 Final 2.2     58         18:39         4:38:26      4:38:26   8:29/M
 
  140    15746           United Velocity                                                      4:38:39  10:38/M
                  15746    Liliana Orellana              10K Split                                                           
                  15746    Ana Thorne                    Half Split                                                          
                  15746    Newly Guajardo                20 Mile                                                             
                  15746    Claudia Harrison              24 Mile      150       4:18:52         4:18:52      4:18:52  64:43/M
                  15746    Sean McCorry                  Final 2.2     86         19:47         4:38:39      4:38:39   9:00/M
 
  141    15801           Lakehill Prep                                                        4:38:39  10:38/M
                  15801    Whitney Nowlin                10K Split                                                           
                  15801    Kevin Jennings                Half Split                                                          
                  15801    Patricia Padilla              20 Mile                                                             
                  15801    Jackson Vickery               24 Mile      133       4:12:11         4:12:11      4:12:11  63:03/M
                  15801    Chris McCarty                 Final 2.2    216         26:28         4:38:39      4:38:39  12:02/M
 
  142    15627           Team Drinking Buddies                                                4:39:17  10:40/M
                  15627    Barbie Vrba                   10K Split                                                           
                  15627    Steve Vrba                    Half Split                                                          
                  15627    Dan Clancy                    20 Mile                                                             
                  15627    Stephanie Boriack             24 Mile      143       4:16:14         4:16:14      4:16:14  64:04/M
                  15627    Phil Boriack                  Final 2.2    169         23:02         4:39:17      4:39:17  10:28/M
 
  143    15366           Hillwood Shared Services                                             4:39:33  10:40/M
                  15366    Doug Dureau                   10K Split                                                           
                  15366    Linda Wilburn                 Half Split                                                          
                  15366    David Helleson                20 Mile                                                             
                  15366    Hollie Gross                  24 Mile      148       4:18:25         4:18:25      4:18:25  64:36/M
                  15366    Shelagh Cacioppo              Final 2.2    119         21:07         4:39:33      4:39:33   9:36/M
 
  144    15622           TEAM CODY #1                                                         4:39:59  10:41/M
                  15622    Ellen Meyer                   10K Split                                                           
                  15622    Andrew Louder                 Half Split                                                          
                  15622    Savannah Cornelius            20 Mile                                                             
                  15622    Kayla Glover                  24 Mile      161       4:21:03         4:21:03      4:21:03  65:16/M
                  15622    Emily Merin                   Final 2.2     67         18:55         4:39:59      4:39:59   8:36/M
 
  145    15395           Jimmy & The Pussycats                                                4:40:09  10:42/M
                  15395    Denise McElroy                10K Split                                                           
                  15395    Jimmy Dickerson               Half Split                                                          
                  15395    Amy Weaver                    20 Mile                                                             
                  15395    Somer Shindler                24 Mile      141       4:15:51         4:15:51      4:15:51  63:58/M
                  15395    Andrea Goodpasture            Final 2.2    197         24:17         4:40:09      4:40:09  11:02/M
 
  146    15255           Coppell Longhorns                                                    4:40:21  10:42/M
                  15255    Tricia Depperschmidt          10K Split                                                           
                  15255    John Cardenas                 Half Split                                                          
                  15255    Mark Vowell                   20 Mile                                                             
                  15255    Michelle Vowell               24 Mile      155       4:20:24         4:20:24      4:20:24  65:06/M
                  15255    Alan Roberts                  Final 2.2     92         19:57         4:40:21      4:40:21   9:04/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  147    15420           Lets Rizzle Bizzle                                                   4:40:28  10:42/M
                  15420    Lydia Dickson                 10K Split                                                           
                  15420    Stephen Ybarra                Half Split                                                          
                  15420    Dave McMahon                  20 Mile                                                             
                  15420    Marjori Haddock               24 Mile      160       4:20:48         4:20:48      4:20:48  65:12/M
                  15420    Heather Hodges                Final 2.2     84         19:39         4:40:28      4:40:28   8:56/M
 
  148    15558           See Spot Run 2                                                       4:40:32  10:42/M
                  15558    Lisa Cutright                 10K Split                                                           
                  15558    Kelly Huffman                 Half Split                                                          
                  15558    James Demasi                  20 Mile                                                             
                  15558    Jackie Trey Harrison          24 Mile      149       4:18:48         4:18:48      4:18:48  64:42/M
                  15558    Jason Lee                     Final 2.2    135         21:44         4:40:32      4:40:32   9:53/M
 
  149    15510           Quintero                                                             4:40:43  10:43/M
                  15510    Frank Quintero                10K Split                                                           
                  15510    Gabby Black                   Half Split                                                          
                  15510    Wendy McIlhaney               20 Mile       17       3:35:56         3:35:56      3:35:56  31:18/M
 
  150    15493           Parkland Team 1                                                      4:40:43  10:43/M
                  15493    Marcia Taylor                 10K Split                                                           
                  15493    Ashley Fuller                 Half Split                                                          
                  15493    David Nelson                  20 Mile                                                             
                  15493    Patricia Jimenez              24 Mile      153       4:19:48         4:19:48      4:19:48  64:57/M
                  15493    Debbie Merrell                Final 2.2    115         20:55         4:40:43      4:40:43   9:30/M
 
  151    15186           Baby Boot Camp 3                                                     4:40:48  10:43/M
                  15186    Christina Jones               10K Split                                                           
                  15186    Amanda Boyd                   Half Split                                                          
                  15186    Jennifer Bearden              20 Mile                                                             
                  15186    Kim Arnold                    24 Mile      151       4:19:25         4:19:25      4:19:25  64:51/M
                  15186    John Stewart                  Final 2.2    125         21:22         4:40:48      4:40:48   9:43/M
 
  152    15202           Beer Run                                                             4:41:04  10:44/M
                  15202    Suzanne Ybarra                10K Split                                                           
                  15202    Stephanie Bolton              Half Split                                                          
                  15202    jason haddock                 20 Mile                                                             
                  15202    clark neisel                  24 Mile      159       4:20:46         4:20:46      4:20:46  65:12/M
                  15202    Duncan Clements               Final 2.2    100         20:17         4:41:04      4:41:04   9:13/M
 
  153    15516           Renegade Racers                                                      4:41:40  10:45/M
                  15516    Tina Lawson                   10K Split                                                           
                  15516    Karen Hicks                   Half Split                                                          
                  15516    Ryan Moore                    20 Mile                                                             
                  15516    Tilde Guajardo                24 Mile      166       4:23:29         4:23:29      4:23:29  65:52/M
                  15516    Steve Lucas                   Final 2.2     49         18:10         4:41:40      4:41:40   8:15/M
 
  154    15764           Wheres the BEER??                                                    4:41:48  10:45/M
                  15764    Kay Lynn Holmes               10K Split                                                           
                  15764    Greg Mayhue                   Half Split                                                          
                  15764    Amanda Michalik               20 Mile                                                             
                  15764    Phillip Morphew               24 Mile      154       4:20:07         4:20:07      4:20:07  65:02/M
                  15764    Mary MacIntosh                Final 2.2    134         21:41         4:41:48      4:41:48   9:51/M
 
  155    15695           The Frisco Five                                                      4:41:59  10:46/M
                  15695    Elizabeth Smathers            10K Split                                                           
                  15695    Lisa Sadler                   Half Split                                                          
                  15695    Jennifer Redden               20 Mile                                                             
                  15695    Philip Ewald                  24 Mile      169       4:23:46         4:23:46      4:23:46  65:57/M
                  15695    Alex Bastida                  Final 2.2     51         18:13         4:41:59      4:41:59   8:17/M
 
  156    15660           Team Sparky                                                          4:42:05  10:46/M
                  15660    Penny Williams                10K Split                                                           
                  15660    Sam Stovall                   Half Split                                                          
                  15660    Julie Henry                   20 Mile                                                             
                  15660    Sean Loughlin                 24 Mile      147       4:17:57         4:17:57      4:17:57  64:29/M
                  15660    Terry Hiefner                 Final 2.2    194         24:08         4:42:05      4:42:05  10:58/M
 
  157    15752           VZB Traffic Jammers                                                  4:42:18  10:46/M
                  15752    Robert Mullins                10K Split                                                           
                  15752    Molly McKeown                 Half Split                                                          
                  15752    Drew Jacobs                   20 Mile                                                             
                  15752    Douglas Emes                  24 Mile      140       4:15:42         4:15:42      4:15:42  63:56/M
                  15752     Mark Young                   Final 2.2    217         26:35         4:42:18      4:42:18  12:05/M
 
  158    15619           Team Chasers                                                         4:42:55  10:48/M
                  15619    Adrian Salazar                10K Split                                                           
                  15619    Vanessa Zertuche              Half Split                                                          
                  15619    Tanya Sanchez                 20 Mile                                                             
                  15619    Carmen Nevarez                24 Mile      170       4:23:49         4:23:49      4:23:49  65:57/M
                  15619    Andy Chapa                    Final 2.2     72         19:06         4:42:55      4:42:55   8:41/M
 
  159    15297           Familia Jackson                                                      4:43:08  10:48/M
                  15297    Melanie Jackson               10K Split                                                           
                  15297    Daniel Jackson                Half Split                                                          
                  15297    Idalina Jackson               20 Mile       13       3:19:17         3:19:17      3:19:17  28:53/M
 
  160    15464           My Bologna has a second name                                         4:43:09  10:48/M
                  15464    Wright Kane                   10K Split                                                           
                  15464    Susan Bruechner               Half Split                                                          
                  15464    Melisa Denis                  20 Mile                                                             
                  15464    Alexis Denis                  24 Mile      156       4:20:36         4:20:36      4:20:36  65:09/M
                  15464    Fran Sandras friend           Final 2.2    162         22:33         4:43:09      4:43:09  10:15/M
 
  161    15463           My Bologna Has a First Name                                          4:43:11  10:49/M
                  15463    Noel Ellison                  10K Split                                                           
                  15463    Cindy Davis                   Half Split                                                          
                  15463    Tash Ellison                  20 Mile                                                             
                  15463    Melanie Bargas                24 Mile      157       4:20:38         4:20:38      4:20:38  65:10/M
                  15463    Randy Griffin                 Final 2.2    161         22:32         4:43:11      4:43:11  10:15/M
 
  162    15160           Aetna National Accounts                                              4:43:21  10:49/M
                  15160    Elizabeth Sullivan            10K Split                                                           
                  15160    David Pass                    Half Split                                                          
                  15160    Herb Corey                    20 Mile                                                             
                  15160    Rosie Bramer                  24 Mile      164       4:21:13         4:21:13      4:21:13  65:18/M
                  15160    Allie Ridgeway                Final 2.2    146         22:08         4:43:21      4:43:21  10:04/M
 
  163    15400           Joes Runners                                                         4:44:25  10:51/M
                  15400    Helen Ramirez                 10K Split                                                           
                  15400    Jennifer Layton               Half Split                                                          
                  15400    Lila Ramirez                  20 Mile                                                             
                  15400    Delia Ramirez                 24 Mile      172       4:24:10         4:24:10      4:24:10  66:03/M
                  15400    Charles Layton                Final 2.2     98         20:14         4:44:25      4:44:25   9:12/M
 
  164    15772           Yea! Yea!                                                            4:44:53  10:52/M
                  15772    Jessica Poisson               10K Split                                                           
                  15772    Chad Hawes                    Half Split                                                          
                  15772    Elizabeth Pfeiffer            20 Mile                                                             
                  15772    Jeff Hodges                   24 Mile      177       4:25:51         4:25:51      4:25:51  66:28/M
                  15772    Andrea Sivells                Final 2.2     70         19:02         4:44:53      4:44:53   8:39/M
 
  165    15203           Beer Run Lite                                                        4:44:56  10:53/M
                  15203    Marie Stucky                  10K Split                                                           
                  15203    Alex Stucky                   Half Split                                                          
                  15203    Laura Stankosky               20 Mile                                                             
                  15203    Karen Wackerow                24 Mile      162       4:21:10         4:21:10      4:21:10  65:18/M
                  15203    Carrie Paige                  Final 2.2    189         23:46         4:44:56      4:44:56  10:48/M
 
  166    15782           Fantastic Five 2                                                     4:45:33  10:54/M
                  15782    Greg Espinoza                 10K Split                                                           
                  15782    Stephanie Espinoza            Half Split                                                          
                  15782    Gina Rodriguez                20 Mile                                                             
                  15782    Veronica Pina                 24 Mile      171       4:24:08         4:24:08      4:24:08  66:02/M
                  15782    Jessica Guerra                Final 2.2    127         21:25         4:45:33      4:45:33   9:44/M
 
  167    15798           Team Where's My Bike?                                                4:47:23  10:58/M
                  15798    Amber Tune                    10K Split                                                           
                  15798    Marina Bracke                 Half Split                                                          
                  15798    Nick Baird                    20 Mile                                                             
                  15798    Claire Oliver                 24 Mile      173       4:24:13         4:24:13      4:24:13  66:03/M
                  15798    Sam Gowan                     Final 2.2    172         23:09         4:47:23      4:47:23  10:31/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  168    15267           DC Girls Run                                                         4:47:28  10:58/M
                  15267    Leigh Montgomery              10K Split                                                           
                  15267    Linda Kerner                  Half Split                                                          
                  15267    Catherine Sharpe              20 Mile                                                             
                  15267    Glen Christy                  24 Mile      174       4:24:20         4:24:20      4:24:20  66:05/M
                  15267    Bethanne Gardner              Final 2.2    170         23:08         4:47:28      4:47:28  10:31/M
 
  169    15567           Slow and Steady                                                      4:47:44  10:59/M
                  15567    Suzanne Armstrong             10K Split                                                           
                  15567    Juli Spottiswood              Half Split                                                          
                  15567    Woody Spottiswood             20 Mile                                                             
                  15567    Elizabeth Godyn               24 Mile      183       4:27:22         4:27:22      4:27:22  66:51/M
                  15567    Julianne Dodson               Final 2.2    103         20:21         4:47:44      4:47:44   9:15/M
 
  170    15403           Jogging With Jesus Too                                               4:48:07  11:00/M
                  15403    Annmarie Barajas              10K Split                                                           
                  15403    Trase Werner                  Half Split                                                          
                  15403    Kimberly Harris               20 Mile                                                             
                  15403    Morgan Spollin                24 Mile      195       4:32:13         4:32:13      4:32:13  68:03/M
                  15403    Dan Wicker                    Final 2.2     11         15:53         4:48:07      4:48:07   7:13/M
 
  171    15683           The CIGNA Cinco                                                      4:48:19  11:00/M
                  15683    Jan Thompson                  10K Split                                                           
                  15683    David Dupree                  Half Split                                                          
                  15683    Lindy Lampkin                 20 Mile                                                             
                  15683    Don Lancaster                 24 Mile      178       4:25:55         4:25:55      4:25:55  66:29/M
                  15683    Dale Skoff                    Final 2.2    156         22:23         4:48:19      4:48:19  10:10/M
 
  172    15453           Mix Masters                                                          4:48:26  11:01/M
                  15453    Sarah Barland                 10K Split                                                           
                  15453    Ginger Smith                  Half Split                                                          
                  15453    Tony Smith                    20 Mile                                                             
                  15453    Mandy Reeves                  24 Mile      181       4:26:46         4:26:46      4:26:46  66:42/M
                  15453    Kristen Wagner                Final 2.2    133         21:39         4:48:26      4:48:26   9:50/M
 
  173    15535           Run! Run!                                                            4:48:42  11:01/M
                  15535    Jennifer Cozzolino            10K Split                                                           
                  15535    Kate Wurtzel                  Half Split                                                          
                  15535    Cliff Cozzolino               20 Mile                                                             
                  15535    John Massengale               24 Mile      175       4:24:51         4:24:51      4:24:51  66:13/M
                  15535    Zach Lytle                    Final 2.2    190         23:51         4:48:42      4:48:42  10:50/M
 
  174    15813           Anthony Travel + 2                                                   4:48:43  11:01/M
                  15813    Jason Rice                    10K Split                                                           
                  15813    Jose Sanchez                  Half Split                                                          
                  15813    Ralph Castaneda               20 Mile                                                             
                  15813    Rebecca Sanchez               24 Mile      165       4:23:00         4:23:00      4:23:00  65:45/M
                  15813    Lynnsey Brown                 Final 2.2    210         25:43         4:48:43      4:48:43  11:41/M
 
  175    15726           The Wolfgang Heroes                                                  4:49:08  11:02/M
                  15726    Patricia Brolan               10K Split                                                           
                  15726    Thomas Brolan                 Half Split                                                          
                  15726    Jeffrey Mishoe                20 Mile                                                             
                  15726    Mary Potysman                 24 Mile      168       4:23:38         4:23:38      4:23:38  65:55/M
                  15726    Jeff Dickeson                 Final 2.2    209         25:30         4:49:08      4:49:08  11:35/M
 
  176    15259           D -Town Runners                                                      4:49:40  11:03/M
                  15259    Robert Butler                 10K Split                                                           
                  15259    Richard Harkey                Half Split                                                          
                  15259    Devan Butler                  20 Mile                                                             
                  15259    Tonya James                   24 Mile      185       4:27:42         4:27:42      4:27:42  66:56/M
                  15259    Devan Butler                  Final 2.2    139         21:58         4:49:40      4:49:40   9:59/M
 
  177    15244           Clearview Staffing Software - Mixed                                  4:49:42  11:03/M
                  15244    Cliff Brotherton              10K Split                                                           
                  15244    Kristin Freedman              Half Split                                                          
                  15244    Scott Freedman                20 Mile                                                             
                  15244    Steve Holton                  24 Mile      179       4:26:12         4:26:12      4:26:12  66:33/M
                  15244    Ali Xinos                     Final 2.2    182         23:30         4:49:42      4:49:42  10:41/M
 
  178    15385           In Over Our Heads                                                    4:49:52  11:04/M
                  15385    James Rios-Doria              10K Split                                                           
                  15385    Hope Adams                    Half Split                                                          
                  15385    Michelle Massey               20 Mile                                                             
                  15385    Janine Lagon                  24 Mile      167       4:23:34         4:23:34      4:23:34  65:54/M
                  15385    Julie Klein                   Final 2.2    215         26:18         4:49:52      4:49:52  11:57/M
 
  179    15505           Pretty Pretty Princess As Well                                       4:50:18  11:05/M
                  15505    Jessica Defrang               10K Split                                                           
                  15505    Ranz Nelson                   Half Split                                                          
                  15505    Angela Hurd                   20 Mile                                                             
                  15505    chris botello                 24 Mile      158       4:20:38         4:20:38      4:20:38  65:10/M
                  15505    Elizabeth Mitchell            Final 2.2    233         29:40         4:50:18      4:50:18  13:29/M
 
  180    15145           26.2 in 2009                                                         4:51:28  11:07/M
                  15145    Emily Hutson                  10K Split                                                           
                  15145    Carrie Solberg                Half Split                                                          
                  15145    Faith Lamb                    20 Mile                                                             
                  15145    George Clark                  24 Mile      187       4:29:13         4:29:13      4:29:13  67:18/M
                  15145    David Bicheno                 Final 2.2    149         22:14         4:51:28      4:51:28  10:06/M
 
  181    15562           Shore Chan Bragalone LLP                                             4:51:30  11:08/M
                  15562    Caroline Johnson              10K Split                                                           
                  15562    Alfonso Chan                  Half Split                                                          
                  15562    Justin Kimble                 20 Mile                                                             
                  15562    Derek Johnson                 24 Mile      193       4:31:11         4:31:11      4:31:11  67:48/M
                  15562    Wei Wei                       Final 2.2    101         20:19         4:51:30      4:51:30   9:14/M
 
  182    15387           It Hurts All Over                                                    4:51:31  11:08/M
                  15387    Johnny Mendiola               10K Split                                                           
                  15387    Lori Mendiola                 Half Split                                                          
                  15387    Keith Freeman                 20 Mile                                                             
                  15387    Ronda Visintainer             24 Mile      189       4:30:01         4:30:01      4:30:01  67:30/M
                  15387    Jeff Welch                    Final 2.2    129         21:30         4:51:31      4:51:31   9:46/M
 
  183    15236           Champions of the Sun                                                 4:51:53  11:08/M
                  15236    Niki Long                     10K Split                                                           
                  15236    Whitney Barnard               Half Split                                                          
                  15236    Jordan Pearce                 20 Mile                                                             
                  15236    Karla Thornburg               24 Mile      186       4:27:50         4:27:50      4:27:50  66:58/M
                  15236    Lindsay Shelton               Final 2.2    192         24:02         4:51:53      4:51:53  10:55/M
 
  184    15573           Social Films Running Club                                            4:51:57  11:09/M
                  15573    Dan Curtis                    10K Split                                                           
                  15573    Melody Curtis                 Half Split                                                          
                  15573    Chrissy Martinez              20 Mile                                                             
                  15573    Mandy Marti                   24 Mile      182       4:27:10         4:27:10      4:27:10  66:48/M
                  15573    Tulani Ruffin                 Final 2.2    199         24:46         4:51:57      4:51:57  11:15/M
 
  185    15666           Team Wethington                                                      4:53:07  11:11/M
                  15666    Eddy Herring                  10K Split                                                           
                  15666    Ashley Shouse                 Half Split                                                          
                  15666    Doug Peters                   20 Mile                                                             
                  15666    Jennifer Dodge                24 Mile      191       4:30:52         4:30:52      4:30:52  67:43/M
                  15666    Brian Dodge                   Final 2.2    150         22:14         4:53:07      4:53:07  10:06/M
 
  186    15215           Brookie & the Cookies                                                4:53:27  11:12/M
                  15215    Brooke Mauritzen              10K Split                                                           
                  15215    Julie Penuel                  Half Split                                                          
                  15215    Jim Sullivan                  20 Mile                                                             
                  15215    Amit Nihalani                 24 Mile      180       4:26:28         4:26:28      4:26:28  66:37/M
                  15215    Kelly Fillingim               Final 2.2    220         26:58         4:53:27      4:53:27  12:15/M
 
  187    15275           Dr Ts Angels                                                         4:53:34  11:12/M
                  15275    Nikki Cole                    10K Split                                                           
                  15275    Jeff Taylor                   Half Split                                                          
                  15275    Jennifer Schreier             20 Mile                                                             
                  15275    Holly Sandmeyer               24 Mile      176       4:25:04         4:25:04      4:25:04  66:16/M
                  15275    Priscilla Clayton             Final 2.2    231         28:30         4:53:34      4:53:34  12:57/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  188    15607           Team BBC                                                             4:53:42  11:13/M
                  15607    Gail Cummins                  10K Split                                                           
                  15607    Rick Cummins                  Half Split                                                          
                  15607    Eddie Abel                    20 Mile       19       3:47:25         3:47:25      3:47:25  32:58/M
                  15607    Tracey Abel                   24 Mile       12         42:42         4:30:07      4:30:07  10:41/M
                  15607    Lee Moore                     Final 2.2    183         23:34         4:53:42      4:53:42  10:43/M
 
  189    15543           Running For the Hill of It                                           4:54:09  11:14/M
                  15543    Brenda Kraft                  10K Split                                                           
                  15543    Eric Steinmiller              Half Split                                                          
                  15543    Melissa Garcia                20 Mile                                                             
                  15543    Michelle Kindred              24 Mile      194       4:31:44         4:31:44      4:31:44  67:56/M
                  15543    Lana Fulkerson                Final 2.2    158         22:25         4:54:09      4:54:09  10:11/M
 
  190    15288           EO Forum 11                                                          4:54:24  11:14/M
                  15288    Hillary Bell                  10K Split                                                           
                  15288    James Poen                    Half Split                                                          
                  15288    Mitch Allen                   20 Mile                                                             
                  15288    Mitch Gervis                  24 Mile      192       4:30:56         4:30:56      4:30:56  67:44/M
                  15288    Austin Cameron                Final 2.2    180         23:27         4:54:24      4:54:24  10:40/M
 
  191    15754           WASSO                                                                4:54:25  11:14/M
                  15754    Kelley Owen                   10K Split                                                           
                  15754    Jennifer Wilson               Half Split                                                          
                  15754    Edgar Springer                20 Mile                                                             
                  15754    Chris Ausec                   24 Mile      196       4:32:18         4:32:18      4:32:18  68:05/M
                  15754    Steve Smith                   Final 2.2    142         22:06         4:54:25      4:54:25  10:03/M
 
  192    15735           Travis Wolff Team #2                                                 4:54:51  11:15/M
                  15735    Ryan Duffy                    10K Split                                                           
                  15735    Nick Shifflet                 Half Split                                                          
                  15735    Crissy Bernet                 20 Mile                                                             
                  15735    Monica Alvarado               24 Mile      188       4:29:47         4:29:47      4:29:47  67:27/M
                  15735    Trey Dotson                   Final 2.2    202         25:04         4:54:51      4:54:51  11:24/M
 
  193    15351           Grupo De Vida                                                        4:56:43  11:20/M
                  15351    Michael McKibben              10K Split                                                           
                  15351    Jennifer McKibben             Half Split                                                          
                  15351    Michael Ginn                  20 Mile                                                             
                  15351    Katina Gnidziejko             24 Mile      199       4:33:42         4:33:42      4:33:42  68:26/M
                  15351    William Worth                 Final 2.2    168         23:01         4:56:43      4:56:43  10:28/M
 
  194    15301           Fearsome Five                                                        4:58:12  11:20/M
                  15301    Jesse Johnson                 10K Split                                                           
                  15301    Nischelle Reagan              Half Split     1       2:26:34         2:25:06      2:26:34  21:14/M
                  15301    Nicole Edwards                20 Mile        3       1:37:44         4:02:51      4:04:18  14:10/M
                  15301    Michael Saavedra              24 Mile        7         36:10         4:39:02      4:40:29   9:03/M
                  15301    Loretta Johnson               Final 2.2     33         17:43         4:56:45      4:58:12   8:03/M
 
  195    15494           Parkland Team 2                                                      4:56:57  11:20/M
                  15494    James Taylor                  10K Split                                                           
                  15494    Rebecca Stone                 Half Split                                                          
                  15494    Cristina Perez                20 Mile                                                             
                  15494    Melissa Ferguson              24 Mile      198       4:32:46         4:32:46      4:32:46  68:12/M
                  15494    Sasha Andrews                 Final 2.2    195         24:10         4:56:57      4:56:57  10:59/M
 
  196    15229           Catch Me If You Can                                                  4:57:02  11:20/M
                  15229    Allison Fitzgerald            10K Split                                                           
                  15229    Yvonne Burns                  Half Split                                                          
                  15229    Michael Burns                 20 Mile       18       3:38:29         3:38:29      3:38:29  31:40/M
                  15229    Caroline Poe                  24 Mile       15         51:13         4:29:43      4:29:43  12:48/M
                  15229    Steve Poe                     Final 2.2    223         27:19         4:57:02      4:57:02  12:25/M
 
  197    15513           Razors Angels                                                        4:57:05  11:20/M
                  15513    Laura Greer                   10K Split                                                           
                  15513    Wendy Koster                  Half Split                                                          
                  15513    Tricia Sanders                20 Mile                                                             
                  15513    Richard Brownjohn             24 Mile      184       4:27:31         4:27:31      4:27:31  66:53/M
                  15513    Kim Schaefer                  Final 2.2    232         29:33         4:57:05      4:57:05  13:26/M
 
  198    15581           Speedy Turtles                                                       4:57:41  11:22/M
                  15581    Carol Creech                  10K Split                                                           
                  15581    Raymond McLaughlin            Half Split                                                          
                  15581    Ken Robinson                  20 Mile                                                             
                  15581    Sheila Adlof                  24 Mile      203       4:37:43         4:37:43      4:37:43  69:26/M
                  15581    Ruth Olinger                  Final 2.2     93         19:57         4:57:41      4:57:41   9:04/M
 
  199    15312           Flibbertigibbets                                                     4:57:59  11:22/M
                  15312    Teri Curts                    10K Split                                                           
                  15312    danny Curts                   Half Split                                                          
                  15312    christy pendergrass           20 Mile                                                             
                  15312    Randy Mathews                 24 Mile      190       4:30:09         4:30:09      4:30:09  67:32/M
                  15312    Justin Clowers                Final 2.2    228         27:50         4:57:59      4:57:59  12:39/M
 
  200    15647           Team Molasses                                                        4:58:29  11:24/M
                  15647    Gary Crance                   10K Split                                                           
                  15647    Barrett Clark                 Half Split                                                          
                  15647    Kris Defoer                   20 Mile                                                             
                  15647    Melanie Courtright            24 Mile      204       4:38:32         4:38:32      4:38:32  69:38/M
                  15647    Jerry Smith                   Final 2.2     91         19:56         4:58:29      4:58:29   9:04/M
 
  201    15584           Sprouting Bonnets                                                    4:58:43  11:24/M
                  15584    Leonora Alvarez Del Cas       10K Split                                                           
                  15584    Mindy Whitacre Whitacre       Half Split                                                          
                  15584    Aaron Whitacre                20 Mile                                                             
                  15584    Jennifer Alvarez              24 Mile      200       4:35:17         4:35:17      4:35:17  68:49/M
                  15584    Randy Mills                   Final 2.2    179         23:26         4:58:43      4:58:43  10:39/M
 
  202    15568           Slow Burn                                                            4:58:44  11:24/M
                  15568    Courtney Mayfield             10K Split                                                           
                  15568    Danny Noteware                Half Split                                                          
                  15568    Rebecca Drumler               20 Mile                                                             
                  15568    Bill Kreston                  24 Mile      197       4:32:46         4:32:46      4:32:46  68:12/M
                  15568    Judy Spangler                 Final 2.2    214         25:58         4:58:44      4:58:44  11:48/M
 
  203    15245           CliffDwellers                                                        4:59:26  11:26/M
                  15245    Nola Rae Smith                10K Split                                                           
                  15245    Patricia Herbel               Half Split                                                          
                  15245    Camilla Harris                20 Mile                                                             
                  15245    Deanna Shelton                24 Mile                                                             
                  15245    Jay Smith                     Final 2.2    253       4:59:26         4:59:26      4:59:26  **:06/M
 
  204    15592           stony creek striders                                                 4:59:28  11:26/M
                  15592    Doyle Wilson                  10K Split                                                           
                  15592    ginny Alexander               Half Split                                                          
                  15592    charlotte birkheimer          20 Mile        1       1:21:56         1:21:56      1:21:56  11:52/M
                  15592    jason pullen                  24 Mile       28       3:12:54         4:34:50      4:34:50  48:14/M
                  15592    Jennifer Espinoza             Final 2.2    198         24:38         4:59:28      4:59:28  11:12/M
 
  205    15815           Bare Runners                                                         4:59:45  11:26/M
                  15815    Eric Stephens                 10K Split                                                           
                  15815    Ken Nixon                     Half Split                                                          
                  15815    Mike Butler                   20 Mile                                                             
                  15815    John Watson                   24 Mile      202       4:37:31         4:37:31      4:37:31  69:23/M
                  15815    Janet Stephens                Final 2.2    148         22:14         4:59:45      4:59:45  10:06/M
 
  206    15743           Two Lengths Behind                                                   5:00:42  11:29/M
                  15743    Renae Simmonsen               10K Split                                                           
                  15743    Sarah Alderman                Half Split                                                          
                  15743    Adam Westerfeld               20 Mile                                                             
                  15743    Aimee Askew                   24 Mile      201       4:35:31         4:35:31      4:35:31  68:53/M
                  15743    Jeff Roel                     Final 2.2    204         25:10         5:00:42      5:00:42  11:26/M
 
  207    15734           Travis Wolff #1                                                      5:00:55  11:29/M
                  15734    Christina Gonzalez            10K Split                                                           
                  15734    Ray Colston                   Half Split                                                          
                  15734    Jonathan March                20 Mile                                                             
                  15734    Brett Philips                 24 Mile      206       4:40:32         4:40:32      4:40:32  70:08/M
                  15734    Erin Ahlgren                  Final 2.2    105         20:23         5:00:55      5:00:55   9:16/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  208    15404           Jos Team                                                             5:02:38  11:33/M
                  15404    Mike McMurray                 10K Split                                                           
                  15404    Patti Kidd                    Half Split                                                          
                  15404    Michael Ketterer              20 Mile                                                             
                  15404    Jon Sarver                    24 Mile      205       4:38:38         4:38:38      4:38:38  69:40/M
                  15404    Brina Snyder                  Final 2.2    191         23:59         5:02:38      5:02:38  10:54/M
 
  209    15756           Watch You...In My...Rearviewmirror                                   5:03:51  11:36/M
                  15756    Ryan Smith                    10K Split                                                           
                  15756    Bill Pritchett                Half Split                                                          
                  15756    Amanda Knight                 20 Mile                                                             
                  15756    Ashley Smith                  24 Mile      207       4:41:02         4:41:02      4:41:02  70:16/M
                  15756    Claire deFilippis             Final 2.2    165         22:48         5:03:51      5:03:51  10:22/M
 
  210    15227           Caseys Angels                                                        5:04:17  11:37/M
                  15227    Lindy Houston                 10K Split                                                           
                  15227    Lori Hooton                   Half Split                                                          
                  15227    Casey Cabaniss                20 Mile                                                             
                  15227    Angela Cabaniss               24 Mile      211       4:42:25         4:42:25      4:42:25  70:36/M
                  15227    Misty Permenter               Final 2.2    136         21:51         5:04:17      5:04:17   9:56/M
 
  211    15401           Jogging With Jesus                                                   5:04:29  11:37/M
                  15401    Kevin Hamilton                10K Split                                                           
                  15401    Bettye Haynes                 Half Split                                                          
                  15401    Barrett Owens                 20 Mile       20       3:48:55         3:48:55      3:48:55  33:11/M
                  15401    Leslie Strachan               24 Mile       14         48:33         4:37:28      4:37:28  12:08/M
                  15401    Shannon Halla                 Final 2.2    221         27:00         5:04:29      5:04:29  12:16/M
 
  212    15334           GISD ROCKIN WHITE ROCK-2                                             5:05:01  11:39/M
                  15334    Tammy Shuford                 10K Split                                                           
                  15334    SAMMI POWERS                  Half Split                                                          
                  15334    Rosemary Reyes                20 Mile                                                             
                  15334    Rick Thompson                 24 Mile      208       4:41:46         4:41:46      4:41:46  70:27/M
                  15334    Liliana Carrero               Final 2.2    175         23:15         5:05:01      5:05:01  10:34/M
 
  213    15504           point2                                                               5:05:32  11:40/M
                  15504    Amy Shugart                   10K Split                                                           
                  15504    lisa theisen                  Half Split                                                          
                  15504    wendie lunsford               20 Mile                                                             
                  15504    kevin mcglinchey              24 Mile      210       4:41:46         4:41:46      4:41:46  70:27/M
                  15504    karen wright                  Final 2.2    187         23:45         5:05:32      5:05:32  10:48/M
 
  214    15142           26                                                                   5:05:32  11:40/M
                  15142    Regina Swann                  10K Split                                                           
                  15142    alicia alicia mcglinch        Half Split                                                          
                  15142    megan leonard                 20 Mile                                                             
                  15142    jodi james                    24 Mile      209       4:41:46         4:41:46      4:41:46  70:27/M
                  15142    scott swann                   Final 2.2    188         23:45         5:05:32      5:05:32  10:48/M
 
  215    15331           Giggling Fatty Acids                                                 5:07:36  11:44/M
                  15331    Colin Kearley                 10K Split                                                           
                  15331    Steve Mathison                Half Split                                                          
                  15331    Jill Dewitt                   20 Mile                                                             
                  15331    Bridget Smith                 24 Mile      213       4:44:22         4:44:22      4:44:22  71:06/M
                  15331    Marilyn Lester                Final 2.2    173         23:13         5:07:36      5:07:36  10:33/M
 
  216    15389           Ive Been Volunteered...Again                                         5:09:22  11:48/M
                  15389    Lynalise Tannery              10K Split                                                           
                  15389    Chrissy Patchin               Half Split                                                          
                  15389    Michael Tannery               20 Mile                                                             
                  15389    Kari Dvorak                   24 Mile      212       4:43:31         4:43:31      4:43:31  70:53/M
                  15389    Tandy Ervin                   Final 2.2    213         25:50         5:09:22      5:09:22  11:45/M
 
  217    15416           Lanis Warriors                                                       5:10:11  11:50/M
                  15416    Beanist Haggerty              10K Split                                                           
                  15416    Anne Holmes                   Half Split                                                          
                  15416    Sandra Seaman                 20 Mile                                                             
                  15416    Kathy Cook                    24 Mile      215       4:46:32         4:46:32      4:46:32  71:38/M
                  15416    Chauncy Franks                Final 2.2    186         23:39         5:10:11      5:10:11  10:45/M
 
  218    15405           Jos Team2                                                            5:11:18  11:53/M
                  15405    Sarah Towery                  10K Split                                                           
                  15405    Debby Kohutek                 Half Split                                                          
                  15405    David Vest                    20 Mile                                                             
                  15405    Teresa Killebrew              24 Mile      216       4:47:14         4:47:14      4:47:14  71:49/M
                  15405    Leah Killebrew                Final 2.2    193         24:03         5:11:18      5:11:18  10:56/M
 
  219    15635           Team iPlan 9-1-1                                                     5:11:43  11:54/M
                  15635    Maria Sipriano                10K Split                                                           
                  15635    Gary Brown                    Half Split                                                          
                  15635    Sally Brown                   20 Mile                                                             
                  15635    Tina Aranda                   24 Mile      218       4:50:07         4:50:07      4:50:07  72:32/M
                  15635    james aftosmis                Final 2.2    131         21:36         5:11:43      5:11:43   9:49/M
 
  220    15446           Melting Pot                                                          5:12:22  11:55/M
                  15446    Jessica Hargis                10K Split                                                           
                  15446    Katelyn Sachar                Half Split                                                          
                  15446    Ann White                     20 Mile                                                             
                  15446    Jim Lee                       24 Mile      221       4:52:00         4:52:00      4:52:00  73:00/M
                  15446    Jeremy Boerner                Final 2.2    104         20:22         5:12:22      5:12:22   9:15/M
 
  221    15158           Accelerated Synergy                                                  5:13:39  11:58/M
                  15158    Marina Byrd                   10K Split                                                           
                  15158    Todd Harrison                 Half Split                                                          
                  15158    Jobina Grace                  20 Mile                                                             
                  15158    Rachel Cotton                 24 Mile      214       4:46:00         4:46:00      4:46:00  71:30/M
                  15158    Cindy Herrera                 Final 2.2    226         27:38         5:13:39      5:13:39  12:34/M
 
  222    15491           Panther Prowlers                                                     5:14:02  11:59/M
                  15491    Julia Gray-Lion               10K Split                                                           
                  15491    Christopher Wagner            Half Split                                                          
                  15491    Ravonne Allmon-Smith          20 Mile                                                             
                  15491    Matt Powell                   24 Mile      220       4:51:40         4:51:40      4:51:40  72:55/M
                  15491    Thomas Shoemake               Final 2.2    153         22:21         5:14:02      5:14:02  10:10/M
 
  223    15167           Apartment Life                                                       5:15:11  12:02/M
                  15167    Emily Alexander               10K Split                                                           
                  15167    Kelly Jones                   Half Split                                                          
                  15167    Jackie Ratzlaff               20 Mile                                                             
                  15167    Ginny Fowler                  24 Mile      217       4:48:15         4:48:15      4:48:15  72:04/M
                  15167    Todd Robison                  Final 2.2    219         26:56         5:15:11      5:15:11  12:15/M
 
  224    15454           Mixed Nuts                                                           5:17:17  12:07/M
                  15454    Jonathan Wilkins              10K Split                                                           
                  15454    Trisha Wilkins                Half Split                                                          
                  15454    John Reese                    20 Mile                                                             
                  15454    Wendy Reese                   24 Mile      223       4:57:31         4:57:31      4:57:31  74:23/M
                  15454    Ann Ahlborn                   Final 2.2     85         19:46         5:17:17      5:17:17   8:59/M
 
  225    15316           Four Ladies and a Gent                                               5:19:11  12:11/M
                  15316    Le Lewis                      10K Split                                                           
                  15316    Carolyn Lawson                Half Split                                                          
                  15316    Halley Nehring                20 Mile                                                             
                  15316    Mike Dooley                   24 Mile      219       4:51:38         4:51:38      4:51:38  72:55/M
                  15316    Debbie Winford                Final 2.2    224         27:32         5:19:11      5:19:11  12:31/M
 
  226    15165           AndyBrown3                                                           5:20:00  12:13/M
                  15165    Sathya Sastry                 10K Split                                                           
                  15165    Kailash Poddar                Half Split                                                          
                  15165    Ritu Jain                     20 Mile                                                             
                  15165    Latha Sastry                  24 Mile      222       4:56:25         4:56:25      4:56:25  74:06/M
                  15165    Madhu Sastry                  Final 2.2    184         23:34         5:20:00      5:20:00  10:43/M
 
  227    15217           BTBG                                                                 5:21:02  12:15/M
                  15217    Whitney Presley               10K Split                                                           
                  15217    Kijsa Housman                 Half Split                                                          
                  15217    Melissa Presley               20 Mile                                                             
                  15217    Stephen Presley               24 Mile      228       5:01:09         5:01:09      5:01:09  75:17/M
                  15217    Haley Presley                 Final 2.2     90         19:53         5:21:02      5:21:02   9:02/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  228    15163           AndyBrown1                                                           5:23:06  12:20/M
                  15163    Moresh Damle                  10K Split                                                           
                  15163    Vaidehi Damle                 Half Split                                                          
                  15163    Sridhara Madhugiri            20 Mile                                                             
                  15163    Sulochana Poddar              24 Mile      227       5:01:06         5:01:06      5:01:06  75:17/M
                  15163    Rekha Shenoy                  Final 2.2    140         22:00         5:23:06      5:23:06  10:00/M
 
  229    15733           Travis Walk Dental Care                                              5:23:21  12:20/M
                  15733    Tanya Julian                  10K Split                                                           
                  15733    Joseph Miranda                Half Split                                                          
                  15733    Priscilla Nipp                20 Mile                                                             
                  15733    Jessica Pressler              24 Mile      225       4:58:02         4:58:02      4:58:02  74:31/M
                  15733    Jenny Davis                   Final 2.2    206         25:18         5:23:21      5:23:21  11:30/M
 
  230    15639           Team Kat Dye                                                         5:23:36  12:21/M
                  15639    Kathryn Dye                   10K Split                                                           
                  15639    Matthew Pena                  Half Split                                                          
                  15639    Eleanor Cundall               20 Mile       22       3:56:03         3:56:03      3:56:03  34:13/M
                  15639    Jack Pena                     24 Mile       22       1:09:12         5:05:15      5:05:15  17:18/M
                  15639    Tyrle McDaniel                Final 2.2     53         18:21         5:23:36      5:23:36   8:20/M
 
  231    15721           The Suits                                                            5:23:46  12:21/M
                  15721    Javier Jaimez                 10K Split                                                           
                  15721    Jessica Jimenez               Half Split                                                          
                  15721    Eddie Avendano                20 Mile                                                             
                  15721    Mero Cantu                    24 Mile      226       4:58:32         4:58:32      4:58:32  74:38/M
                  15721    Vicky Wu                      Final 2.2    205         25:13         5:23:46      5:23:46  11:28/M
 
  232    15442           McCurley Orsinger McCurley Nelson & Downing L                        5:25:02  12:24/M
                  15442    Monica Cruz                   10K Split                                                           
                  15442    Mary McCurley                 Half Split                                                          
                  15442    Stephen Orsinger              20 Mile                                                             
                  15442    Anne Orsinger                 24 Mile      229       5:02:38         5:02:38      5:02:38  75:40/M
                  15442    Alysia Tadlock                Final 2.2    155         22:23         5:25:02      5:25:02  10:10/M
 
  233    15422           Lights Out                                                           5:25:18  12:25/M
                  15422    Brent Lann                    10K Split                                                           
                  15422    Christopher Casteel           Half Split                                                          
                  15422    Jen Cambre                    20 Mile                                                             
                  15422    Marisol Amador                24 Mile      234       5:07:53         5:07:53      5:07:53  76:58/M
                  15422    Sunny Lann                    Final 2.2     29         17:25         5:25:18      5:25:18   7:55/M
 
  234    15383           I thought this was a 5k!                                             5:27:41  12:30/M
                  15383    Steven Burgos                 10K Split                                                           
                  15383    Rusty Murphy                  Half Split                                                          
                  15383    Jett Hampton                  20 Mile                                                             
                  15383    Cori Goyette                  24 Mile      224       4:57:58         4:57:58      4:57:58  74:30/M
                  15383    Jenny Scruggs                 Final 2.2    234         29:43         5:27:41      5:27:41  13:30/M
 
  235    15277           Eaglerun Crew                                                        5:28:13  12:32/M
                  15277    Stormy Venator                10K Split                                                           
                  15277    Andrea Henson                 Half Split                                                          
                  15277    Rick Henson                   20 Mile       23       4:12:58         4:12:58      4:12:58  36:40/M
                  15277    Mandy Goff                    24 Mile       13         48:11         5:01:10      5:01:10  12:03/M
                  15277    James Venator                 Final 2.2    222         27:02         5:28:13      5:28:13  12:17/M
 
  236    15164           AndyBrown2                                                           5:28:30  12:32/M
                  15164    Rajashekar Sundaramurthy      10K Split                                                           
                  15164    Supriya Patil                 Half Split                                                          
                  15164    Vinaya Raghuram               20 Mile                                                             
                  15164    Kalpana Murthy                24 Mile      230       5:03:08         5:03:08      5:03:08  75:47/M
                  15164    Raghuram Rao                  Final 2.2    207         25:22         5:28:30      5:28:30  11:32/M
 
  237    15358           Heather Made Us Do It!                                               5:31:43  12:40/M
                  15358    Heidi Martindale              10K Split                                                           
                  15358    Rich Martindale               Half Split                                                          
                  15358    Chuck Stanley                 20 Mile                                                             
                  15358    Amy Kontir                    24 Mile      233       5:05:56         5:05:56      5:05:56  76:29/M
                  15358    Jill Urban                    Final 2.2    211         25:47         5:31:43      5:31:43  11:43/M
 
  238    15251           Coodylicious                                                         5:31:44  12:40/M
                  15251    Aimee Coody                   10K Split                                                           
                  15251    Wendy Smith                   Half Split                                                          
                  15251    Brooks Mayre                  20 Mile                                                             
                  15251    Jeannie Starnes               24 Mile      232       5:05:55         5:05:55      5:05:55  76:29/M
                  15251    Heather Evans Cabra           Final 2.2    212         25:48         5:31:44      5:31:44  11:44/M
 
  239    15621           Team Chuck Norris                                                    5:36:49  12:51/M
                  15621    Paul Buttles                  10K Split                                                           
                  15621    Becky Henderson               Half Split                                                          
                  15621    David Weeks                   20 Mile                                                             
                  15621    Lea Garrett                   24 Mile      235       5:14:18         5:14:18      5:14:18  78:35/M
                  15621    Matt Claborn                  Final 2.2    159         22:30         5:36:49      5:36:49  10:14/M
 
  240    15307           Fire Breathing Rubber Duckies                                        5:42:53  13:05/M
                  15307    Amanda Ratliff                10K Split                                                           
                  15307    amanda collins                Half Split                                                          
                  15307    Justin Ratliff                20 Mile                                                             
                  15307    sarah peluse                  24 Mile      231       5:03:33         5:03:33      5:03:33  75:53/M
                  15307    Andy Tietjen                  Final 2.2    242         39:19         5:42:53      5:42:53  17:52/M
 
  241    15465           Nash Pack                                                            5:43:54  13:08/M
                  15465    Karen Nash                    10K Split                                                           
                  15465    Lisa Nash                     Half Split                                                          
                  15465    Niel Brieger                  20 Mile                                                             
                  15465    Jill Deramus                  24 Mile      237       5:20:39         5:20:39      5:20:39  80:10/M
 
  242    15335           GISD ROCKIN WHITE ROCK-3                                             5:50:45  13:23/M
                  15335    Sylvia Moya                   10K Split                                                           
                  15335    Susan Clark                   Half Split                                                          
                  15335    Jeanette Glaze                20 Mile                                                             
                  15335    Reida Wallace                 24 Mile      236       5:19:08         5:19:08      5:19:08  79:47/M
                  15335    Trivet Jones                  Final 2.2    238         31:36         5:50:45      5:50:45  14:22/M
 
  243    15375           Hot Legs Road Runners                                                5:51:40  13:25/M
                  15375    Erin Hogan                    10K Split                                                           
                  15375    Jaynie Cannon                 Half Split                                                          
                  15375    Mike Callahan                 20 Mile                                                             
                  15375    Karen Ruckle                  24 Mile      239       5:23:53         5:23:53      5:23:53  80:58/M
                  15375    Toni Turchi                   Final 2.2    227         27:46         5:51:40      5:51:40  12:37/M
 
  244    15333           GISD ROCKIN WHITE ROCK                                               5:52:55  13:28/M
                  15333    Michelle Runyan               10K Split                                                           
                  15333    BLAIR HARGROVE                Half Split                                                          
                  15333    Elvira Alvarez                20 Mile                                                             
                  15333    Michelle Thompson             24 Mile      238       5:21:06         5:21:06      5:21:06  80:17/M
                  15333    Fernando Dominguez            Final 2.2    239         31:48         5:52:55      5:52:55  14:27/M
 
  245    15732           Too old for this!                                                    5:53:58  13:31/M
                  15732    Suzanne Garza                 10K Split                                                           
                  15732    Marty Garza                   Half Split                                                          
                  15732    Lorraine Hitch                20 Mile                                                             
                  15732    Daniel Garza                  24 Mile      240       5:33:04         5:33:04      5:33:04  83:16/M
                  15732    Dorothy Jensen                Final 2.2    114         20:53         5:53:58      5:53:58   9:30/M
 
  246    15707           The Other Dream Team                                                 6:00:48  13:46/M
                  15707    Jennifer Shipley              10K Split                                                           
                  15707    Jaime Reeves                  Half Split                                                          
                  15707    Helen Tongai                  20 Mile                                                             
                  15707    Peter Kolman                  24 Mile      241       5:39:57         5:39:57      5:39:57  84:59/M
                  15707    David Cortez                  Final 2.2    113         20:50         6:00:48      6:00:48   9:28/M
 
  247    15686           The Dream Team                                                       6:00:48  13:46/M
                  15686    Angie Bluemling               10K Split                                                           
                  15686    Leanne Guerrero               Half Split                                                          
                  15686    Spiwe Dube                    20 Mile                                                             
                  15686    Michael Guerrero              24 Mile      242       5:39:58         5:39:58      5:39:58  85:00/M
                  15686    Stanley Tongai                Final 2.2    111         20:50         6:00:48      6:00:48   9:28/M
 
  248    15418           last but not least                                                   6:07:40  14:02/M
                  15418    Rebecka Frey                  10K Split                                                           
                  15418    jason frey                    Half Split                                                          
                  15418    jennifer bowen                20 Mile                                                             
                  15418    nathan bowen                  24 Mile      243       5:40:06         5:40:06      5:40:06  85:02/M
                  15418    billie kellie                 Final 2.2    225         27:34         6:07:40      6:07:40  12:32/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  249    15606           Team Barack                                                          6:07:52  14:02/M
                  15606    Angela Elam                   10K Split                                                           
                  15606    Michelle Turner               Half Split                                                          
                  15606    Aja Malone                    20 Mile       25       4:38:14         4:38:14      4:38:14  40:19/M
                  15606    Lawanda Penland               24 Mile       19         59:03         5:37:17      5:37:17  14:46/M
 
  250    15391           Jackson & James Fab Four                                             6:07:58  14:03/M
                  15391    Tonya Peters                  10K Split                                                           
                  15391    Rick James                    Half Split                                                          
                  15391    Mia James                     20 Mile       24       4:28:08         4:28:08      4:28:08  38:52/M
                  15391    James Jackson                 24 Mile       20       1:03:54         5:32:03      5:32:03  15:59/M
 
  251    15708           The Pacemakers                                                       6:14:08  14:17/M
                  15708    Katrina Harper                10K Split                                                           
                  15708    Nathan Ritchey                Half Split                                                          
                  15708    Trista Ritchey                20 Mile       26       4:43:12         4:43:12      4:43:12  41:03/M
                  15708    David Judd                    24 Mile       21       1:07:58         5:51:11      5:51:11  17:00/M
                  15708    Carissa Dempsey               Final 2.2    167         22:57         6:14:08      6:14:08  10:26/M
 
  252    15224           Capgemaniacs                                                         6:19:52  14:30/M
                  15224    David Ongany                  10K Split                                                           
                  15224    Joshua Cambre                 Half Split                                                          
                  15224    Yolanda Jennings              20 Mile                                                             
                  15224    Sally Brashear                24 Mile      245       5:51:24         5:51:24      5:51:24  87:51/M
                  15224    Darcy Lewis                   Final 2.2    230         28:28         6:19:52      6:19:52  12:56/M
 
  253    15712           The Rite Stuff                                                       6:24:46  14:41/M
                  15712    Mandi Valdez                  10K Split                                                           
                  15712    Wendi Gray                    Half Split                                                          
                  15712    Travis Gray                   20 Mile                                                             
                  15712    Vickie Henson                 24 Mile      244       5:47:43         5:47:43      5:47:43  86:56/M
                  15712    Anastasia Reynolds            Final 2.2    241         37:02         6:24:46      6:24:46  16:50/M


MX Mast


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15320           Friends                                                              3:16:50   7:31/M
                  15320    Susie Willard                 10K Split                                                           
                  15320    Steve Jennings                Half Split                                                          
 
    2    15393           Jerrys ATP Kids                                                      3:24:39   7:49/M
                  15393    David Fain                    10K Split                                                           
                  15393    Kimberly Schnetzer            Half Split                                                          
                  15393    Michael Williams              20 Mile                                                             
                  15393    Charlie Lindsey               24 Mile        4       3:08:03         3:08:03      3:08:03  47:01/M
                  15393    Noreen Jacobson               Final 2.2      2         16:35         3:24:39      3:24:39   7:32/M
 
    3    15261           Dallas Divas and Dudes                                               3:38:07   8:20/M
                  15261    Margaret Filingeri            10K Split                                                           
                  15261    Sally Guon                    Half Split                                                          
                  15261    Lynn Silver                   20 Mile                                                             
                  15261    Steve Taylor                  24 Mile        5       3:17:16         3:17:16      3:17:16  49:19/M
                  15261    Mark Thornton                 Final 2.2      7         20:51         3:38:07      3:38:07   9:29/M
 
    4    15549           Saddlebrook Special                                                  3:48:02   8:42/M
                  15549    Phil Hanson                   10K Split                                                           
                  15549    Tami Hanson                   Half Split                                                          
                  15549    Jamie Kilpatrick              20 Mile                                                             
                  15549    Debra Reed                    24 Mile        6       3:32:45         3:32:45      3:32:45  53:11/M
                  15549    John Ruhala                   Final 2.2      1         15:17         3:48:02      3:48:02   6:57/M
 
    5    15542           Running Family Five                                                  4:02:06   9:14/M
                  15542    Richard Postma                10K Split                                                           
                  15542    Louise Weston-Ferrill         Half Split                                                          
                  15542    STEVE STAHL                   20 Mile                                                             
                  15542    Sophia Mitchell               24 Mile        7       3:44:41         3:44:41      3:44:41  56:10/M
                  15542    Darrel Mitchell               Final 2.2      4         17:25         4:02:06      4:02:06   7:55/M
 
    6    15591           STING                                                                4:03:51   9:18/M
                  15591    Jamie Turrentine              10K Split                                                           
                  15591    Dwayne Johnson                Half Split                                                          
 
    7    15685           The Dogged Victims of Inexorable Fate                                4:05:26   9:22/M
                  15685    Jay Downs                     10K Split                                                           
                  15685    Kathryn Frish                 Half Split                                                          
                  15685    Jeff Atkinson                 20 Mile                                                             
                  15685    Vonnie Howard                 24 Mile                                                             
                  15685    Rick Krause                   Final 2.2     14       4:05:26         4:05:26      4:05:26  **:34/M
 
    8    15668           team whatever                                                        4:16:58   9:48/M
                  15668    Kent Dalrymple                10K Split                                                           
                  15668    maria gaasbeck                Half Split                                                          
                  15668    Bill Jordan                   20 Mile                                                             
                  15668    barbara france                24 Mile        9       3:59:47         3:59:47      3:59:47  59:57/M
                  15668    jay addistrom                 Final 2.2      3         17:10         4:16:58      4:16:58   7:48/M
 
    9    15730           Todds Team                                                           4:29:53  10:18/M
                  15730    Ann Adams                     10K Split                                                           
                  15730    Todd Finley                   Half Split     1       2:16:52         2:16:52      2:16:52  19:50/M
                  15730    Jeff Debruin                  20 Mile        1       1:08:22         3:25:14      3:25:14   9:54/M
                  15730    Amy Hunniford                 24 Mile        2         43:10         4:08:25      4:08:25  10:48/M
 
   10    15441           McCullough/Ellis                                                     4:31:47  10:22/M
                  15441    Susan Ellis                   10K Split                                                           
                  15441    Joey McCullough               Half Split                                                          
                  15441    Donna McCullough              20 Mile        3       3:15:57         3:15:57      3:15:57  28:24/M
 
   11    15645           Team MissTex                                                         5:04:12  11:37/M
                  15645    Ann McManus                   10K Split                                                           
                  15645    John McManus                  Half Split                                                          
                  15645    Cheri Unger                   20 Mile                                                             
                  15645    Laura Sparks                  24 Mile       10       4:41:49         4:41:49      4:41:49  70:27/M
                  15645    Jimmy Sparks                  Final 2.2      9         22:22         5:04:12      5:04:12  10:10/M
 
   12    15694           The Fossils                                                          5:25:55  12:26/M
                  15694    Howard Mayer                  10K Split                                                           
                  15694    Dewey Fambry                  Half Split                                                          
                  15694    Maria Johnston                20 Mile                                                             
                  15694    Dan Mountin                   24 Mile       11       4:59:26         4:59:26      4:59:26  74:52/M
                  15694    Vicki Freeland                Final 2.2     12         26:29         5:25:55      5:25:55  12:02/M
 
   13    15544           Running for the Hill of It!                                          5:31:57  12:40/M
                  15544    Linda Smith                   10K Split                                                           
                  15544    Doug Collings                 Half Split                                                          
                  15544    Cynthia Wallace               20 Mile                                                             
                  15544    Debbie Hammond                24 Mile       13       5:07:02         5:07:02      5:07:02  76:46/M
                  15544    Loretta Weeks                 Final 2.2     10         24:55         5:31:57      5:31:57  11:20/M
 
   14    15767           WISHers                                                              5:33:11  12:43/M
                  15767    Susie Capehart                10K Split                                                           
                  15767    Steve Capehart                Half Split                                                          
                  15767    Cynthia Maas                  20 Mile                                                             
                  15767    Fred Wood                     24 Mile       12       5:05:33         5:05:33      5:05:33  76:23/M


SMU Cox


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15008           BNSF Velocity                                                        2:42:09   6:11/M
                  15008    Douglas Hinds                 10K Split                                                           
                  15008    Coby Bullard                  Half Split                                                          
                  15008    Michael Brown                 20 Mile        1       2:05:01         2:05:01      2:05:01  18:07/M
                  15008    Ricky Stover                  24 Mile        1         24:05         2:29:06      2:29:06   6:01/M
 
    2    15042           Hunt Harriers                                                        3:03:13   7:00/M
                  15042    Stuart Schutze                10K Split                                                           
                  15042    Tony Buffington               Half Split                                                          
                  15042    David Hernandez               20 Mile                                                             
                  15042    Jim Savage                    24 Mile        7       2:48:47         2:48:47      2:48:47  42:12/M
                  15042    Denzil Brinley                Final 2.2      3         14:26         3:03:13      3:03:13   6:34/M
 
    3    15005           Barrel Makers                                                        3:06:11   7:06/M
                  15005    Marius Maianu                 10K Split                                                           
                  15005    Kiko Zavala                   Half Split                                                          
                  15005    Samuel Pittman                20 Mile                                                             
                  15005    Mark Donovan                  24 Mile        8       2:52:14         2:52:14      2:52:14  43:04/M
                  15005    David Stewart                 Final 2.2      2         13:56         3:06:11      3:06:11   6:20/M
 
    4    15003           ATMOS 3                                                              3:26:23   7:53/M
                  15003    Chris Bone                    10K Split                                                           
                  15003    Amy Kuam                      Half Split                                                          
                  15003    BONNIE MCELEARNEY             20 Mile                                                             
                  15003    DAVID CROMER                  24 Mile        9       3:09:17         3:09:17      3:09:17  47:19/M
                  15003    JON DELONEY                   Final 2.2     23         17:06         3:26:23      3:26:23   7:46/M
 
    5    15090           Sewell 2                                                             3:33:21   8:09/M
                  15090    Aaron Calvert                 10K Split                                                           
                  15090    Tony Cirotto                  Half Split                                                          
                  15090    Ken Clayton                   20 Mile                                                             
                  15090    Tim Key                       24 Mile       10       3:14:06         3:14:06      3:14:06  48:32/M
                  15090    Chase Smith                   Final 2.2     54         19:15         3:33:21      3:33:21   8:45/M
 
    6    15056           L-3 R We There Yet?                                                  3:40:25   8:25/M
                  15056    Tommy Poe                     10K Split                                                           
                  15056    Frank Trentham                Half Split                                                          
                  15056    Brandon Hoff                  20 Mile                                                             
                  15056    Bob Robinson                  24 Mile       12       3:24:24         3:24:24      3:24:24  51:06/M
                  15056    Douglas West                  Final 2.2     13         16:01         3:40:25      3:40:25   7:17/M
 
    7    15084           RTKL Aches                                                           3:40:33   8:25/M
                  15084    John Ritter                   10K Split                                                           
                  15084    Uriel Lopez                   Half Split                                                          
                  15084    Eric Hadden                   20 Mile                                                             
                  15084    Adam Hurst                    24 Mile       11       3:21:44         3:21:44      3:21:44  50:26/M
                  15084    Clemente Herrera              Final 2.2     43         18:48         3:40:33      3:40:33   8:33/M
 
    8    15784           Verizon Business Flaming Feet 1                                      3:41:02   8:26/M
                  15784    Jarrod Smith                  10K Split                                                           
                  15784    Dwayne Clark                  Half Split                                                          
                  15784    Mark Griggs                   20 Mile                                                             
                  15784    Jeffrey Mundt                 24 Mile       13       3:25:11         3:25:11      3:25:11  51:18/M
                  15784    Kyle Hemmer                   Final 2.2      9         15:51         3:41:02      3:41:02   7:12/M
 
    9    15083           Rolling Walkers                                                      3:43:49   8:33/M
                  15083    Ross Mantey                   10K Split                                                           
                  15083    Ross Mantey                   Half Split                                                          
                  15083    Jourdan Shockey               20 Mile                                                             
                  15083    Hunter Mandeville             24 Mile       15       3:28:54         3:28:54      3:28:54  52:14/M
                  15083    Hayley Fielder                Final 2.2      4         14:54         3:43:49      3:43:49   6:46/M
 
   10    15076           Prodea Space Cowboys                                                 3:44:19   8:34/M
                  15076    Andy Anderson                 10K Split                                                           
                  15076    Alex Xing                     Half Split                                                          
                  15076    Matt Wong                     20 Mile                                                             
                  15076    Charles Thomas                24 Mile       14       3:27:52         3:27:52      3:27:52  51:58/M
                  15076    Matt Ellington                Final 2.2     17         16:27         3:44:19      3:44:19   7:29/M
 
   11    15129           TXU Energy Energizers                                                3:47:01   8:40/M
                  15129    Kyle Kelley                   10K Split                                                           
                  15129    Kristi Gibson                 Half Split                                                          
                  15129    Jason Rienth                  20 Mile                                                             
                  15129    Kirk Kelley                   24 Mile       21       3:31:03         3:31:03      3:31:03  52:46/M
                  15129    Ross Kelley                   Final 2.2     11         15:57         3:47:01      3:47:01   7:15/M
 
   12    15108           Team Fujitsu                                                         3:47:17   8:40/M
                  15108    John Cross                    10K Split                                                           
                  15108    Jason Helm                    Half Split                                                          
                  15108    Armando Martinez              20 Mile                                                             
                  15108    Barrett Keicher               24 Mile       17       3:29:57         3:29:57      3:29:57  52:29/M
                  15108    John Kieffer                  Final 2.2     28         17:19         3:47:17      3:47:17   7:52/M
 
   13    15039           Henry S. Miller                                                      3:48:12   8:43/M
                  15039    Vaughn Miller                 10K Split                                                           
                  15039    Henry Miller                  Half Split                                                          
                  15039    Michael Miller                20 Mile                                                             
 
   14    15112           Team Power Plus                                                      3:48:19   8:43/M
                  15112    Darryl Curtis                 10K Split                                                           
                  15112    Rick Valdez                   Half Split                                                          
                  15112    Jacob Lewis                   20 Mile                                                             
                  15112    Julio Chavarria               24 Mile       20       3:31:02         3:31:02      3:31:02  52:46/M
                  15112    Raul Espejo                   Final 2.2     27         17:16         3:48:19      3:48:19   7:51/M
 
   15    15033           Faithseekers                                                         3:49:25   8:45/M
                  15033    Dave Cotten                   10K Split                                                           
                  15033    Shelli Cotten                 Half Split                                                          
                  15033    Andrea Grubbs                 20 Mile                                                             
                  15033    Nancy Mullins                 24 Mile       26       3:34:00         3:34:00      3:34:00  53:30/M
                  15033    Tim McCoy                     Final 2.2      6         15:24         3:49:25      3:49:25   7:00/M
 
   16    15038           Hammes Company                                                       3:49:46   8:46/M
                  15038    Jessica Daw                   10K Split                                                           
                  15038    Jennifer Prim                 Half Split                                                          
                  15038    Tom Noble                     20 Mile                                                             
                  15038    Darrick Walls                 24 Mile       22       3:33:06         3:33:06      3:33:06  53:17/M
                  15038    Kyle Marden                   Final 2.2     19         16:39         3:49:46      3:49:46   7:34/M
 
   17    15021           Comerica Bank                                                        3:51:09   8:49/M
                  15021    Jeff Darnell                  10K Split                                                           
                  15021    David Milton                  Half Split                                                          
                  15021    Chad Lancaster                20 Mile                                                             
                  15021    Jason Baker                   24 Mile       24       3:33:53         3:33:53      3:33:53  53:28/M
                  15021    Matt Love                     Final 2.2     26         17:15         3:51:09      3:51:09   7:50/M
 
   18    15126           TXU Energy Amplifiers                                                3:51:26   8:50/M
                  15126    Chris Crawford                10K Split                                                           
                  15126    Margie Nussbaumer             Half Split                                                          
                  15126    Michael Hummel                20 Mile                                                             
                  15126    Guennael Delorme              24 Mile       23       3:33:07         3:33:07      3:33:07  53:17/M
                  15126    Bobby George                  Final 2.2     34         18:18         3:51:26      3:51:26   8:19/M
 
   19    15089           Sewell 1                                                             3:52:19   8:52/M
                  15089    Rich Oropeza                  10K Split                                                           
                  15089    Greg Warrick                  Half Split                                                          
                  15089    Clifton Mendoza               20 Mile                                                             
                  15089    Ty Jones                      24 Mile       19       3:30:42         3:30:42      3:30:42  52:41/M
                  15089    Henry Cruz                    Final 2.2     86         21:36         3:52:19      3:52:19   9:49/M
 
   20    15097           Sewell Infiniti                                                      3:52:46   8:53/M
                  15097    Pat Bentel                    10K Split                                                           
                  15097    Jeremy Duggins                Half Split                                                          
                  15097    Armando Fernandez             20 Mile                                                             
                  15097    DD Lee                        24 Mile       27       3:34:03         3:34:03      3:34:03  53:31/M
                  15097    Bert Jimenez                  Final 2.2     41         18:43         3:52:46      3:52:46   8:30/M
 
   21    15103           Team Awesome                                                         3:53:33   8:55/M
                  15103    Kathleen Gallagher            10K Split                                                           
                  15103    Natalie Merrill               Half Split                                                          
                  15103    Whitney Morris                20 Mile                                                             
                  15103    Cassie Clark                  24 Mile       30       3:37:32         3:37:32      3:37:32  54:23/M
                  15103    Catherine Hume                Final 2.2     14         16:01         3:53:33      3:53:33   7:17/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   22    15040           Highland Capital                                                     3:54:21   8:57/M
                  15040    Nathan Schray                 10K Split                                                           
                  15040    Morton Wendell                Half Split                                                          
                  15040    Davis Deadman                 20 Mile                                                             
                  15040    Chris Halpin                  24 Mile       28       3:35:16         3:35:16      3:35:16  53:49/M
                  15040    Matt Okolita                  Final 2.2     48         19:05         3:54:21      3:54:21   8:40/M
 
   23    15122           True North - Team T                                                  3:55:19   8:59/M
                  15122    Cristina Cutri                10K Split                                                           
                  15122    Troy Figgins                  Half Split                                                          
                  15122    Damon Petite                  20 Mile                                                             
                  15122    Nicolle Poole                 24 Mile       25       3:33:54         3:33:54      3:33:54  53:29/M
                  15122    Pat O'Toole                   Final 2.2     84         21:24         3:55:19      3:55:19   9:44/M
 
   24    15014           BRINKS POSSE                                                         3:55:48   9:00/M
                  15014    Fred Purches                  10K Split                                                           
                  15014    RUBY BUENAVISTA               Half Split                                                          
                  15014    GERRY MORALES                 20 Mile                                                             
                  15014    BARBARA WARD                  24 Mile       29       3:37:20         3:37:20      3:37:20  54:20/M
                  15014    JESSICA PARCHMAN              Final 2.2     38         18:27         3:55:48      3:55:48   8:23/M
 
   25    15098           Sewell Lexus of Ft. Worth                                            3:56:10   9:01/M
                  15098    Joe Russell                   10K Split                                                           
                  15098    Leo Garcia                    Half Split                                                          
                  15098    Nicole Parker                 20 Mile        2       2:55:53         2:55:53      2:55:53  25:29/M
                  15098    Leslie Smith                  24 Mile        3         40:47         3:36:41      3:36:41  10:12/M
                  15098    Gina Collins                  Final 2.2     55         19:29         3:56:10      3:56:10   8:51/M
 
   26    15063           Low Power                                                            3:56:14   9:01/M
                  15063    George Lowery                 10K Split                                                           
                  15063    DARREN TRIZZINO               Half Split                                                          
                  15063    ERFAN Shirazian               20 Mile                                                             
                  15063    SAL Barraza                   24 Mile       32       3:40:39         3:40:39      3:40:39  55:10/M
                  15063    Mengesha TEKLE                Final 2.2      8         15:35         3:56:14      3:56:14   7:05/M
 
   27    15121           True North - Team N                                                  3:59:17   9:08/M
                  15121    Burke Raine                   10K Split                                                           
                  15121    Jared Johnson                 Half Split                                                          
                  15121    Will Leach                    20 Mile                                                             
                  15121    Sarah Day Guzman              24 Mile       34       3:42:17         3:42:17      3:42:17  55:34/M
                  15121    Christine OTool               Final 2.2     21         16:59         3:59:17      3:59:17   7:43/M
 
   28    15141           Veritas Advisory Group                                               4:00:29   9:11/M
                  15141    Jessica Yost                  10K Split                                                           
                  15141    John Bailey                   Half Split                                                          
                  15141    Allison Caldwell              20 Mile                                                             
                  15141    Seth Williams                 24 Mile       31       3:38:27         3:38:27      3:38:27  54:37/M
                  15141    Susan White                   Final 2.2     88         22:02         4:00:29      4:00:29  10:01/M
 
   29    15133           TXU Energy on the Run                                                4:00:46   9:11/M
                  15133    Rebecca Castellanos           10K Split                                                           
                  15133    Mark Verdeyen                 Half Split                                                          
                  15133    Kyle Verdeyen                 20 Mile        5       3:13:35         3:13:35      3:13:35  28:03/M
                  15133    Mark Abide                    24 Mile        2         30:32         3:44:08      3:44:08   7:38/M
                  15133    Charles Abide                 Final 2.2     18         16:38         4:00:46      4:00:46   7:34/M
 
   30    15006           BCBSTX #1                                                            4:01:13   9:12/M
                  15006    Steve Jones                   10K Split                                                           
                  15006    Eduardo Sanchez               Half Split                                                          
                  15006    Wendy Brownlee                20 Mile                                                             
                  15006    Paul Samrane                  24 Mile       39       3:45:18         3:45:18      3:45:18  56:20/M
                  15006    Darren Rodgers                Final 2.2     10         15:54         4:01:13      4:01:13   7:14/M
 
   31    15135           TXU Energy Power of Attorney                                         4:01:34   9:13/M
                  15135    John Munn                     10K Split                                                           
                  15135    Cecily Gooch                  Half Split                                                          
                  15135    Chris Rowley                  20 Mile                                                             
                  15135    Bill Moore                    24 Mile       33       3:41:17         3:41:17      3:41:17  55:19/M
                  15135    Gabe Vazquez                  Final 2.2     70         20:16         4:01:34      4:01:34   9:13/M
 
   32    15052           L-3 Chafing For Charity                                              4:02:55   9:15/M
                  15052    Steven Anderson               10K Split                                                           
                  15052    Juan Zavala                   Half Split                                                          
                  15052    Jason Boss                    20 Mile                                                             
                  15052    Curtis Hoffman                24 Mile       37       3:44:00         3:43:37      3:44:00  56:00/M
                  15052    Christopher Bender            Final 2.2     46         18:55         4:02:33      4:02:55   8:36/M
 
   33    15079           Publicis1                                                            4:02:36   9:16/M
                  15079    Whitney Sprague               10K Split                                                           
                  15079    Tom Scott                     Half Split                                                          
                  15079    Amy Krajewski                 20 Mile                                                             
                  15079    Mark Bateman                  24 Mile       38       3:44:02         3:44:02      3:44:02  56:01/M
                  15079    Falynn Moak                   Final 2.2     39         18:34         4:02:36      4:02:36   8:26/M
 
   34    15118           The Corgan CAD Monkeys                                               4:02:46   9:16/M
                  15118    Scott Gorenc                  10K Split                                                           
                  15118    Steven Castaneda              Half Split                                                          
                  15118    Evan Flatley                  20 Mile                                                             
                  15118    Eddie Fortuna                 24 Mile       35       3:42:40         3:42:40      3:42:40  55:40/M
                  15118    Erik Strain                   Final 2.2     66         20:06         4:02:46      4:02:46   9:08/M
 
   35    15007           BCBSTX #2                                                            4:03:10   9:17/M
                  15007    Maged Guirguis                10K Split                                                           
                  15007    Bruce Macleish                Half Split                                                          
                  15007    Vanessa Morgan                20 Mile                                                             
                  15007    Chizuko Koller                24 Mile       41       3:47:57         3:47:57      3:47:57  56:59/M
                  15007    Chela Hubbard                 Final 2.2      5         15:13         4:03:10      4:03:10   6:55/M
 
   36    15092           Sewell 4                                                             4:03:41   9:18/M
                  15092    Wayne Scott                   10K Split                                                           
                  15092    Phil Dunnett                  Half Split                                                          
                  15092    Kevin Johnson                 20 Mile                                                             
                  15092    Nick Vanderpool               24 Mile       36       3:43:14         3:43:14      3:43:14  55:49/M
                  15092    Michael Honeycutt             Final 2.2     72         20:27         4:03:41      4:03:41   9:18/M
 
   37    15055           L-3 Green Turtles                                                    4:04:55   9:21/M
                  15055    Cary Waterhouse               10K Split                                                           
                  15055    Duane Leach                   Half Split                                                          
                  15055    Jesus Acosta                  20 Mile                                                             
                  15055    Ed Ramos                      24 Mile                                                             
                  15055    Nick Ariens                   Final 2.2    132       4:04:55         4:04:55      4:04:55  **:20/M
 
   38    15009           BRINKS BENJAMINS                                                     4:05:21   9:22/M
                  15009    Steve Bozeman                 10K Split                                                           
                  15009    SHELLIE CRANDALL              Half Split                                                          
                  15009    VILMA VANI                    20 Mile        3       3:00:34         3:00:34      3:00:34  26:10/M
                  15009    JESSE GATES                   24 Mile        5         43:07         3:43:41      3:43:41  10:47/M
                  15009    LINDSEY JOHNSON               Final 2.2     87         21:39         4:05:21      4:05:21   9:50/M
 
   39    15048           Ken Batchelor Cadillac                                               4:06:07   9:24/M
                  15048    John Melchiode                10K Split                                                           
                  15048    Phil Dunnet                   Half Split                                                          
                  15048    Natasha Dunnett               20 Mile                                                             
                  15048    Ginny Sessions                24 Mile       42       3:48:57         3:48:57      3:48:57  57:14/M
                  15048    Mindy Wilson                  Final 2.2     25         17:10         4:06:07      4:06:07   7:48/M
 
   40    15104           Team BD & S                                                          4:07:25   9:27/M
                  15104    Dwight Hodge                  10K Split                                                           
                  15104    Corey Holder-Pegg             Half Split                                                          
                  15104    Jeff Hayes                    20 Mile                                                             
                  15104    Hillary Morris                24 Mile       40       3:47:55         3:47:55      3:47:55  56:59/M
                  15104    Doug Guziec                   Final 2.2     56         19:30         4:07:25      4:07:25   8:52/M
 
   41    15032           Fairfax                                                              4:07:35   9:27/M
                  15032    John Cassil                   10K Split                                                           
                  15032    Dorothy Whitaker              Half Split                                                          
                  15032    Cherith Ang                   20 Mile                                                             
                  15032    Thomas Yu                     24 Mile       43       3:49:18         3:49:18      3:49:18  57:20/M
                  15032    Jamey Baker                   Final 2.2     33         18:17         4:07:35      4:07:35   8:19/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   42    15023           Crash Test Dummies                                                   4:08:56   9:30/M
                  15023    Steven Buttitta               10K Split                                                           
                  15023    Chelsea Hoang                 Half Split                                                          
                  15023    Matt Trostel                  20 Mile                                                             
                  15023    R. Monaghan                   24 Mile       44       3:50:04         3:50:04      3:50:04  57:31/M
                  15023    Kris Keesy                    Final 2.2     45         18:52         4:08:56      4:08:56   8:35/M
 
   43    15002           ATMOS 2                                                              4:09:19   9:31/M
                  15002    Matt Skains                   10K Split                                                           
                  15002    SILVANO LEON                  Half Split                                                          
                  15002    TREY CUMBY                    20 Mile                                                             
                  15002    Nick Hofmann                  24 Mile                                                             
                  15002    COURTNEY TULLY                Final 2.2    133       4:09:19         4:09:19      4:09:19  **:20/M
 
   44    15059           L-3 Sustain The Pain                                                 4:09:44   9:32/M
                  15059    Xavier Cortez                 10K Split                                                           
                  15059    Douglas Roberts               Half Split                                                          
                  15059    Daniel Schrange               20 Mile                                                             
                  15059    Justin Lewis                  24 Mile       46       3:52:09         3:52:09      3:52:09  58:02/M
                  15059    Richard Coulombe              Final 2.2     31         17:34         4:09:44      4:09:44   7:59/M
 
   45    15061           Lamar A Team                                                         4:09:49   9:32/M
                  15061    Samantha Castillo             10K Split                                                           
                  15061    Shannon Davis                 Half Split                                                          
                  15061    Brent Hughes                  20 Mile                                                             
                  15061    Travis Carroll                24 Mile                                                             
                  15061    Bill Roebken                  Final 2.2    134       4:09:49         4:09:49      4:09:49  **:33/M
 
   46    15030           Elite Runners of North Texas (In Training)                           4:10:18   9:33/M
                  15030    Fidel Lozano                  10K Split                                                           
                  15030    Rita McMillen                 Half Split                                                          
                  15030    Gabriel Gonzales              20 Mile                                                             
                  15030    Michael Stevens               24 Mile       45       3:51:11         3:51:11      3:51:11  57:48/M
                  15030    Andrea Christianson           Final 2.2     51         19:06         4:10:18      4:10:18   8:41/M
 
   47    15036           Fridays Rocks                                                        4:15:08   9:35/M
                  15036    Eric Meyler                   10K Split                                                           
                  15036    Craig Cunningham              Half Split                                                          
                  15036    Jennifer Blankenship          20 Mile                                                             
                  15036    Lori Primavera                24 Mile       52       3:55:31         3:51:19      3:55:31  58:53/M
                  15036    Matt Durbin                   Final 2.2     57         19:37         4:10:56      4:15:08   8:55/M
 
   48    15085           RTKL Pains                                                           4:10:56   9:35/M
                  15085    John Seely                    10K Split                                                           
                  15085    Michael Cagle                 Half Split                                                          
                  15085    Tiffany Martin                20 Mile                                                             
                  15085    Jim Johnson                   24 Mile       47       3:52:12         3:52:12      3:52:12  58:03/M
                  15085    ChiaLing Khoo                 Final 2.2     42         18:44         4:10:56      4:10:56   8:31/M
 
   49    15054           L-3 Fast and Furious                                                 4:12:36   9:38/M
                  15054    Deblia Berry                  10K Split                                                           
                  15054    Danny Campbell                Half Split                                                          
                  15054    Linda Campbell                20 Mile                                                             
                  15054    Christin Campbell             24 Mile       48       3:53:45         3:53:45      3:53:45  58:26/M
                  15054    John Briggs                   Final 2.2     44         18:50         4:12:36      4:12:36   8:34/M
 
   50    15111           Team PlainsCapital                                                   4:13:13   9:40/M
                  15111    Seth Collins                  10K Split                                                           
                  15111    William Graham                Half Split                                                          
                  15111    Megahn Moll                   20 Mile                                                             
                  15111    Chris Angarola                24 Mile       53       3:56:11         3:56:11      3:56:11  59:03/M
                  15111    TJ Hill                       Final 2.2     22         17:01         4:13:13      4:13:13   7:44/M
 
   51    15106           Team Eric                                                            4:14:51   9:44/M
                  15106    Jennifer Chamberlain          10K Split                                                           
                  15106    Steve Thompson                Half Split                                                          
                  15106    Jason Roberson                20 Mile                                                             
                  15106    Sheryl Jean                   24 Mile       59       3:58:27         3:58:27      3:58:27  59:37/M
                  15106    Keith Campbell                Final 2.2     16         16:24         4:14:51      4:14:51   7:27/M
 
   52    15138           TXU Energy Tigons                                                    4:15:51   9:46/M
                  15138    Rachel Abide                  10K Split                                                           
                  15138    Everitt Soliz                 Half Split                                                          
                  15138    Stephan Verdeyen              20 Mile                                                             
                  15138    Courtney Crawford             24 Mile       49       3:54:50         3:54:50      3:54:50  58:43/M
                  15138    John Schatz                   Final 2.2     78         21:01         4:15:51      4:15:51   9:33/M
 
   53    15800           Irving                                                               4:16:04   9:46/M
                  15800    L.p. Phillips                 10K Split                                                           
                  15800    Matt Phillips                 Half Split                                                          
                  15800    Austin York                   20 Mile                                                             
                  15800    Ted Nichols-Payne             24 Mile       57       3:57:43         3:57:43      3:57:43  59:26/M
                  15800    Anne Spencer                  Final 2.2     35         18:21         4:16:04      4:16:04   8:20/M
 
   54    15034           Five Guys Not Named Mo                                               4:16:11   9:47/M
                  15034    Patrick Wheeler               10K Split                                                           
                  15034    John Wesley                   Half Split                                                          
                  15034    Rodney Olsen                  20 Mile                                                             
                  15034    Drew Alexandrou               24 Mile       50       3:54:59         3:54:59      3:54:59  58:45/M
                  15034    Jim Montgomery                Final 2.2     79         21:12         4:16:11      4:16:11   9:38/M
 
   55    15022           Connected Net Lease                                                  4:18:03   9:51/M
                  15022    Jace Hinderland               10K Split                                                           
                  15022    Fritz Konker                  Half Split                                                          
                  15022    Coler Yoakam                  20 Mile                                                             
                  15022    Blake Anderson                24 Mile       58       3:58:05         3:58:05      3:58:05  59:31/M
                  15022    John Hammill                  Final 2.2     62         19:58         4:18:03      4:18:03   9:05/M
 
   56    15139           TXU Energy Transformers                                              4:18:10   9:51/M
                  15139    Lori Morrow                   10K Split                                                           
                  15139    Steve Nussbaumer              Half Split                                                          
                  15139    Jamie Denise Leech            20 Mile                                                             
                  15139    Adam Hall                     24 Mile       62       4:02:11         4:02:11      4:02:11  60:33/M
                  15139    Mitchell Ray                  Final 2.2     12         15:58         4:18:10      4:18:10   7:15/M
 
   57    15779           Team PlainsCapital B                                                 4:18:12   9:51/M
                  15779    Robbie Hawkins                10K Split                                                           
                  15779    Jeremiah Jackson              Half Split                                                          
                  15779    Travis Wheeler                20 Mile                                                             
                  15779    Joshua Johnson                24 Mile       51       3:55:01         3:55:01      3:55:01  58:45/M
                  15779    Cameron Cooper                Final 2.2    100         23:10         4:18:12      4:18:12  10:32/M
 
   58    15053           L-3 Despardos                                                        4:19:17   9:54/M
                  15053    Donald Sincebaugh             10K Split                                                           
                  15053    Rene Martinez                 Half Split                                                          
                  15053    Phillip Green                 20 Mile                                                             
                  15053    Ed Carrales                   24 Mile       54       3:56:25         3:56:25      3:56:25  59:06/M
                  15053    Ashley Frazer                 Final 2.2     98         22:52         4:19:17      4:19:17  10:24/M
 
   59    15116           The ColeMonsters                                                     4:19:24   9:54/M
                  15116    Rebekah Naramore              10K Split                                                           
                  15116    Cindy Stowe                   Half Split                                                          
                  15116    Becky Shelton                 20 Mile                                                             
                  15116    Kevin Johnson                 24 Mile       64       4:02:17         4:02:17      4:02:17  60:34/M
                  15116    Shane Simpson                 Final 2.2     24         17:07         4:19:24      4:19:24   7:47/M
 
   60    15049           Kenni and the Jets                                                   4:20:25   9:56/M
                  15049    Alan Kahn                     10K Split                                                           
                  15049    Angela Wilson                 Half Split                                                          
                  15049    Anthony Martinez              20 Mile                                                             
                  15049    Christopher Hubble            24 Mile       56       3:57:14         3:57:14      3:57:14  59:19/M
                  15049    Kenni Dwyer                   Final 2.2     99         23:10         4:20:25      4:20:25  10:32/M
 
   61    15004           Barker Viggato LLP                                                   4:20:44   9:57/M
                  15004    Doug Viggato                  10K Split                                                           
                  15004    Ryan Smith                    Half Split                                                          
                  15004    Mike Whatley                  20 Mile                                                             
                  15004    Derek Northup                 24 Mile       55       3:56:48         3:56:48      3:56:48  59:12/M
                  15004    Jessica Northup               Final 2.2    105         23:56         4:20:44      4:20:44  10:53/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   62    15016           Buckner                                                              4:23:13  10:03/M
                  15016    Ashley Coston                 10K Split                                                           
                  15016    Jeff Jones                    Half Split                                                          
                  15016    Monica Skrzypinski            20 Mile                                                             
                  15016    Matt Searcy                   24 Mile       65       4:03:18         4:03:18      4:03:18  60:50/M
                  15016    Scott Collins                 Final 2.2     61         19:55         4:23:13      4:23:13   9:03/M
 
   63    15082           Resources Global Professionals                                       4:23:13  10:03/M
                  15082    Cynde Coulson                 10K Split                                                           
                  15082    John Shafto                   Half Split                                                          
                  15082    Mat Hovorka                   20 Mile                                                             
                  15082    Ross Mesquita                 24 Mile       63       4:02:12         4:02:12      4:02:12  60:33/M
                  15082    Jessica Harris                Final 2.2     77         21:01         4:23:13      4:23:13   9:33/M
 
   64    15050           KPMG1                                                                4:24:32  10:06/M
                  15050    Rachael Kerley                10K Split                                                           
                  15050    Josh McNamara                 Half Split                                                          
                  15050    Lauren Huff                   20 Mile                                                             
                  15050    Adriana Duran                 24 Mile       67       4:04:41         4:04:41      4:04:41  61:10/M
                  15050    McKenzie Davis                Final 2.2     60         19:51         4:24:32      4:24:32   9:01/M
 
   65    15078           Publicis 2                                                           4:24:54  10:07/M
                  15078    Jaime Roderer                 10K Split                                                           
                  15078    Howard Goldthwaite            Half Split                                                          
                  15078    Patrick OMalley               20 Mile                                                             
 
   66    15102           Studio Movie Grill                                                   4:25:26  10:08/M
                  15102    Brian Schultz                 10K Split                                                           
                  15102    Jim Rumczikas                 Half Split                                                          
                  15102    Brandon Jones                 20 Mile                                                             
                  15102    Tim Weis                      24 Mile       61       4:00:59         4:00:59      4:00:59  60:15/M
                  15102    Eric Buescher                 Final 2.2    110         24:27         4:25:26      4:25:26  11:07/M
 
   67    15077           PSA-Dewberry Delirium                                                4:25:31  10:08/M
                  15077    Tim Kraft                     10K Split                                                           
                  15077    Tom Shaw                      Half Split                                                          
                  15077    Susan Wright                  20 Mile                                                             
                  15077    Anand Parthasarathy           24 Mile       69       4:06:20         4:06:20      4:06:20  61:35/M
                  15077    Mary Cauthen                  Final 2.2     53         19:11         4:25:31      4:25:31   8:43/M
 
   68    15051           KPMG2                                                                4:26:44  10:11/M
                  15051    Leslie Sensing                10K Split                                                           
                  15051    Courtney Lackey               Half Split                                                          
                  15051    Mark Becker                   20 Mile                                                             
                  15051    Cathleen Cook                 24 Mile       70       4:08:23         4:08:23      4:08:23  62:06/M
                  15051    Daniel Vance                  Final 2.2     36         18:21         4:26:44      4:26:44   8:20/M
 
   69    15060           L-3 Were Listening                                                   4:26:49  10:11/M
                  15060    Kevin Hunt                    10K Split                                                           
                  15060    David Gilchrist               Half Split                                                          
                  15060    Brandon Direrschke            20 Mile                                                             
                  15060    Javier Caraveo                24 Mile       66       4:03:36         4:03:36      4:03:36  60:54/M
                  15060    Matt Carwell                  Final 2.2    101         23:12         4:26:49      4:26:49  10:33/M
 
   70    15018           Clearview Staffing Software                                          4:28:07  10:14/M
                  15018    Michael Heald                 10K Split                                                           
                  15018    Paul Miller                   Half Split                                                          
                  15018    Kent Bishop                   20 Mile                                                             
                  15018    Cary Blair                    24 Mile       74       4:11:53         4:11:53      4:11:53  62:58/M
                  15018    David Gorman                  Final 2.2     15         16:13         4:28:07      4:28:07   7:22/M
 
   71    15114           Team X                                                               4:28:28  10:15/M
                  15114    Melissa Franks                10K Split                                                           
                  15114    Cindy Mendez                  Half Split                                                          
                  15114    Claudia Marroquin             20 Mile                                                             
                  15114    Tanisha Washington            24 Mile       60       3:59:38         3:59:38      3:59:38  59:55/M
                  15114    Steven Boor                   Final 2.2    124         28:50         4:28:28      4:28:28  13:06/M
 
   72    15109           Team Lays                                                            4:31:04  10:21/M
                  15109    Vincent Duncan                10K Split                                                           
                  15109    Erin Sackash                  Half Split                                                          
                  15109    Jesus Diaz                    20 Mile                                                             
                  15109    Will Liu                      24 Mile       76       4:11:58         4:11:58      4:11:58  63:00/M
                  15109    Ralph Goedderz                Final 2.2     50         19:05         4:31:04      4:31:04   8:40/M
 
   73    15107           Team Frito                                                           4:31:04  10:21/M
                  15107    Stephen Harper                10K Split                                                           
                  15107    Christina Menendez            Half Split                                                          
                  15107    Adam Holloway                 20 Mile                                                             
                  15107    David Rodriguez               24 Mile       77       4:11:59         4:11:59      4:11:59  63:00/M
                  15107    Eric Malagamba                Final 2.2     49         19:05         4:31:04      4:31:04   8:40/M
 
   74    15047           Keeping Up With the Joneses                                          4:31:49  10:22/M
                  15047    Liz Porras                    10K Split                                                           
                  15047    Ashley Hollmig                Half Split                                                          
                  15047    Allison Small                 20 Mile                                                             
                  15047    Tatjana Paterno               24 Mile       72       4:09:30         4:09:30      4:09:30  62:23/M
                  15047    Lindsay Beran                 Final 2.2     93         22:19         4:31:49      4:31:49  10:09/M
 
   75    15094           Sewell 6                                                             4:32:02  10:23/M
                  15094    Regan McKeen                  10K Split                                                           
                  15094    Jon Nance                     Half Split                                                          
                  15094    Byron Nemic                   20 Mile                                                             
                  15094    Coby McDougal                 24 Mile       73       4:09:43         4:09:43      4:09:43  62:26/M
                  15094    Andrew Beiriger               Final 2.2     94         22:19         4:32:02      4:32:02  10:09/M
 
   76    15017           CCI                                                                  4:33:58  10:27/M
                  15017    James Thomas                  10K Split                                                           
                  15017    Beverly Taylor                Half Split                                                          
                  15017    James West                    20 Mile                                                             
                  15017    Dwayne Medlin                 24 Mile       71       4:09:11         4:09:11      4:09:11  62:18/M
                  15017    Bondey Mays                   Final 2.2    112         24:46         4:33:58      4:33:58  11:15/M
 
   77    15101           SS5                                                                  4:36:48  10:34/M
                  15101    Robin Young                   10K Split                                                           
                  15101    TOM TIJERINA                  Half Split                                                          
                  15101    KENDALL BARNETT               20 Mile                                                             
                  15101    KRISTEN LEATHERWOOD           24 Mile       79       4:14:38         4:14:38      4:14:38  63:40/M
                  15101    RON HIPPLER                   Final 2.2     91         22:10         4:36:48      4:36:48  10:05/M
 
   78    15117           The Colemont Runny Noses                                             4:37:08  10:35/M
                  15117    Catherine Wall                10K Split                                                           
                  15117    Neil Kessler                  Half Split                                                          
                  15117    Matt Cobb                     20 Mile                                                             
                  15117    Hardy Nix                     24 Mile       75       4:11:55         4:11:55      4:11:55  62:59/M
                  15117    Chad Hardin                   Final 2.2    113         25:13         4:37:08      4:37:08  11:28/M
 
   79    15100           SMU - Meadows                                                        4:38:50  10:39/M
                  15100    Leslie Garner                 10K Split                                                           
                  15100    Catherine Baetz               Half Split                                                          
                  15100    Tommy Newton                  20 Mile                                                             
                  15100    Betsy Willis                  24 Mile       83       4:18:43         4:18:43      4:18:43  64:41/M
                  15100    Christopher LaBove            Final 2.2     68         20:07         4:38:50      4:38:50   9:09/M
 
   80    15131           TXU Energy Knight Lights                                             4:39:15  10:40/M
                  15131    Priscilla Edwards             10K Split                                                           
                  15131    Emelda Anderson               Half Split                                                          
                  15131    Anthony Wood                  20 Mile                                                             
                  15131    Jim  Burke                    24 Mile       96       4:23:43         4:23:43      4:23:43  65:56/M
                  15131    Mary Lee                      Final 2.2      7         15:32         4:39:15      4:39:15   7:04/M
 
   81    15814           Hyatt Heart Attacks                                                  4:39:36  10:40/M
                  15814    Lucas Kiowski                 10K Split                                                           
                  15814    Juan Martinez                 Half Split                                                          
                  15814    Adriana Hernandez             20 Mile                                                             
                  15814    Mike Matthews                 24 Mile       78       4:13:04         4:13:04      4:13:04  63:16/M
                  15814    Ben Anderson                  Final 2.2    119         26:32         4:39:36      4:39:36  12:04/M
 
   82    15073           PNE Pantha Part Deux                                                 4:39:56  10:41/M
                  15073    Alyson Nakamura               10K Split                                                           
                  15073    Barry Gabrielson              Half Split                                                          
                  15073    Larry Thornton                20 Mile                                                             
                  15073    Daren Denniston               24 Mile       90       4:20:52         4:20:52      4:20:52  65:13/M
                  15073    Rayne Williams                Final 2.2     47         19:04         4:39:56      4:39:56   8:40/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   83    15128           TXU Energy CAREs                                                     4:40:07  10:41/M
                  15128    Emily Hatcher                 10K Split                                                           
                  15128    Stacy Balsamo                 Half Split                                                          
                  15128    Elizabeth Johnson             20 Mile                                                             
                  15128    Milton Antoniolli             24 Mile       87       4:19:55         4:19:55      4:19:55  64:59/M
                  15128    Richard Effirim               Final 2.2     69         20:12         4:40:07      4:40:07   9:11/M
 
   84    15011           BRINKS FLYING BS                                                     4:40:56  10:43/M
                  15011    John Geraghty                 10K Split                                                           
                  15011    SETH BOHNE                    Half Split                                                          
                  15011    JIM SMITH                     20 Mile                                                             
                  15011    JIMMY SCOTT                   24 Mile       82       4:18:33         4:18:33      4:18:33  64:38/M
                  15011    BILL AVERY                    Final 2.2     95         22:22         4:40:56      4:40:56  10:10/M
 
   85    15025           CROSSMARK 2                                                          4:41:32  10:45/M
                  15025    Kimberly Brinkman             10K Split                                                           
                  15025    Silvia Uceda King             Half Split                                                          
                  15025    Mike Gillum                   20 Mile                                                             
                  15025    Tom Kelley                    24 Mile       85       4:19:05         4:19:05      4:19:05  64:46/M
                  15025    Josh Hermundson               Final 2.2     96         22:26         4:41:32      4:41:32  10:12/M
 
   86    15035           Flooring Services LLC                                                4:42:08  10:46/M
                  15035    Stephanie Robinson            10K Split                                                           
                  15035    Andrew Braden                 Half Split                                                          
                  15035    Jeff Ladusau                  20 Mile                                                             
                  15035    Ryan Short                    24 Mile       93       4:22:10         4:22:10      4:22:10  65:33/M
                  15035    Kevin Hendricks               Final 2.2     63         19:58         4:42:08      4:42:08   9:05/M
 
   87    15058           L-3 Sleek Thunderbird                                                4:42:10  10:46/M
                  15058    Stephen Robb                  10K Split                                                           
                  15058    Scott Kirkwood                Half Split                                                          
                  15058    Heather Campbell              20 Mile                                                             
                  15058    Daniel Reimer                 24 Mile       95       4:23:32         4:23:32      4:23:32  65:53/M
                  15058    Brian Godfrey ll              Final 2.2     40         18:38         4:42:10      4:42:10   8:28/M
 
   88    15020           CMA Team 2                                                           4:42:23  10:47/M
                  15020    Levi Swinney                  10K Split                                                           
                  15020    Chris Nolan                   Half Split                                                          
                  15020    Mordecai Kaikov               20 Mile                                                             
                  15020    Avraham Kaikov                24 Mile       91       4:21:01         4:21:01      4:21:01  65:15/M
                  15020    Juan Rivera                   Final 2.2     83         21:21         4:42:23      4:42:23   9:42/M
 
   89    15013           BRINKS MESSENGERS                                                    4:42:51  10:48/M
                  15013    Tevon Taylor                  10K Split                                                           
                  15013    CHASITY LONG                  Half Split                                                          
                  15013    ROB HESS                      20 Mile                                                             
                  15013    PAT THOMAS                    24 Mile       99       4:25:04         4:25:04      4:25:04  66:16/M
                  15013    DEBORAH RICHARDSON            Final 2.2     32         17:47         4:42:51      4:42:51   8:05/M
 
   90    15074           PNE Panthas                                                          4:43:20  10:49/M
                  15074    Sherwood Brown                10K Split                                                           
                  15074    Carlos Tirado                 Half Split                                                          
                  15074    Tracy Snell                   20 Mile                                                             
                  15074    Eric Swanholm                 24 Mile       86       4:19:17         4:19:17      4:19:17  64:49/M
                  15074    Oscar Benitez                 Final 2.2    106         24:03         4:43:20      4:43:20  10:56/M
 
   91    15064           Lucky to Land Here                                                   4:45:15  10:53/M
                  15064    Ashley Ford                   10K Split                                                           
                  15064    Mark Cardwell                 Half Split                                                          
                  15064    Kyle Hester                   20 Mile                                                             
                  15064    Bruce Baxter                  24 Mile       81       4:16:20         4:16:20      4:16:20  64:05/M
                  15064    Matt McDonald                 Final 2.2    125         28:54         4:45:15      4:45:15  13:08/M
 
   92    15001           ATMOS 1                                                              4:45:27  10:54/M
                  15001    Kimber Tolbert                10K Split                                                           
                  15001    Nina Martinez                 Half Split                                                          
                  15001    SANDY WOLFORD                 20 Mile                                                             
                  15001    ANA AGUILAR                   24 Mile       84       4:19:01         4:19:01      4:19:01  64:45/M
                  15001    Derek Brisendine              Final 2.2    117         26:26         4:45:27      4:45:27  12:01/M
 
   93    15130           TXU Energy in Action                                                 4:46:10  10:55/M
                  15130    Jim Carlson                   10K Split                                                           
                  15130    Nathan Kokemor                Half Split                                                          
                  15130    Brian Kong                    20 Mile                                                             
                  15130    Elyce Hall                    24 Mile      101       4:27:45         4:27:45      4:27:45  66:56/M
                  15130    Ben Garbus                    Final 2.2     37         18:25         4:46:10      4:46:10   8:22/M
 
   94    15046           JCPENNEY Team A                                                      4:46:29  10:56/M
                  15046    Carmen Rivas                  10K Split                                                           
                  15046    Jose Agudelo                  Half Split                                                          
                  15046    Josie Espinosa                20 Mile                                                             
                  15046    Sarah Hendrickson             24 Mile       94       4:22:18         4:22:18      4:22:18  65:35/M
                  15046    Diana Thomson                 Final 2.2    108         24:11         4:46:29      4:46:29  11:00/M
 
   95    15015           BRINKS TRUE BLUE                                                     4:47:03  10:57/M
                  15015    Tracey Taylor                 10K Split                                                           
                  15015    JESSICA LUPTON                Half Split                                                          
                  15015    CLINT BEARD                   20 Mile                                                             
                  15015    JASON HATLEY                  24 Mile       89       4:20:46         4:20:46      4:20:46  65:12/M
                  15015    JOHN NICHOLSON                Final 2.2    116         26:17         4:47:03      4:47:03  11:57/M
 
   96    15091           Sewell 3                                                             4:47:08  10:58/M
                  15091    Jessica Gaitan                10K Split                                                           
                  15091    Chris Menchaga                Half Split                                                          
                  15091    Taylor Harwill                20 Mile                                                             
                  15091    Ashley Lowe                   24 Mile       97       4:24:23         4:24:23      4:24:23  66:06/M
                  15091    Anna Stiager                  Final 2.2     97         22:44         4:47:08      4:47:08  10:20/M
 
   97    15785           Verizon Business Flaming Feet 3                                      4:47:37  10:59/M
                  15785    Dwayne Clarke                 10K Split                                                           
                  15785    Carlos Cuellar                Half Split                                                          
                  15785    Ann Nguyen                    20 Mile                                                             
                  15785    Brian Thorp                   24 Mile       88       4:20:20         4:20:20      4:20:20  65:05/M
                  15785    Alisa Williams                Final 2.2    121         27:17         4:47:37      4:47:37  12:24/M
 
   98    15037           H&P Hacks                                                            4:47:44  10:59/M
                  15037    Chris Miller                  10K Split                                                           
                  15037    Kelly Norton                  Half Split                                                          
                  15037    Rick Rickman                  20 Mile                                                             
                  15037    Kelli Watson                  24 Mile       98       4:24:25         4:24:25      4:24:25  66:06/M
                  15037    Joey Messina                  Final 2.2    102         23:18         4:47:44      4:47:44  10:35/M
 
   99    15125           TXU Energy  Bright Lights                                            4:48:31  11:01/M
                  15125    Dale Singleton                10K Split                                                           
                  15125    Tyler Nussbaumer              Half Split                                                          
                  15125    Scott Leech                   20 Mile                                                             
                  15125    Courtney Mechler              24 Mile       92       4:21:33         4:21:33      4:21:33  65:23/M
                  15125    Jeff Hall                     Final 2.2    120         26:58         4:48:31      4:48:31  12:15/M
 
  100    15093           Sewell 5                                                             4:48:44  11:01/M
                  15093    Saadallah El-Jundi            10K Split                                                           
                  15093    Susie Martin                  Half Split                                                          
                  15093    Sam Castillo                  20 Mile        6       3:38:41         3:38:41      3:38:41  31:42/M
                  15093    Dennis Nobels                 24 Mile        6         46:28         4:25:09      4:25:09  11:37/M
                  15093    John Bragg                    Final 2.2    104         23:35         4:48:44      4:48:44  10:43/M
 
  101    15072           Peanuts                                                              4:49:51  11:04/M
                  15072    Abby Olmscheid                10K Split                                                           
                  15072    Charline Sabin                Half Split                                                          
                  15072    Tracy Mee                     20 Mile                                                             
                  15072    Michelle Agnew                24 Mile      108       4:32:26         4:32:26      4:32:26  68:07/M
                  15072    Scott Ludwig                  Final 2.2     29         17:24         4:49:51      4:49:51   7:55/M
 
  102    15134           TXU Energy on the Run!                                               4:49:57  11:04/M
                  15134    Elisabeth Salinas             10K Split                                                           
                  15134    Tina Menton                   Half Split                                                          
                  15134    Mary Gutierrez                20 Mile                                                             
                  15134    Carrie Kirby                  24 Mile       80       4:15:18         4:15:18      4:15:18  63:50/M
                  15134    Linda Sims                    Final 2.2    131         34:39         4:49:57      4:49:57  15:45/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  103    15027           Dream Runners                                                        4:50:10  11:05/M
                  15027    Rick Johnson                  10K Split                                                           
                  15027    Brian Brown                   Half Split                                                          
                  15027    Butch Stokes                  20 Mile                                                             
                  15027    Dave Sinclair                 24 Mile      103       4:28:39         4:28:39      4:28:39  67:10/M
                  15027    Shawn Thomson                 Final 2.2     85         21:31         4:50:10      4:50:10   9:47/M
 
  104    15821           Nationstar Angels 1                                                  4:50:19  11:05/M
                  15821    Brian Tutt                    10K Split                                                           
                  15821    Robert Allen                  Half Split                                                          
                  15821    Aaron Payne                   20 Mile                                                             
                  15821    Matt Thompson                 24 Mile      105       4:30:36         4:30:36      4:30:36  67:39/M
                  15821    Ed Nonnemacher                Final 2.2     59         19:43         4:50:19      4:50:19   8:58/M
 
  105    15019           CMA Team 1                                                           4:50:34  11:05/M
                  15019    Tim McClure                   10K Split                                                           
                  15019    Eric Brooks                   Half Split                                                          
                  15019    Adrienne McClure              20 Mile                                                             
                  15019    Robert Espinosa               24 Mile      104       4:29:37         4:29:37      4:29:37  67:24/M
                  15019    Clayton Trammell              Final 2.2     76         20:57         4:50:34      4:50:34   9:31/M
 
  106    15029           Elite Runners of North Texas (Apprentice) 2                          4:51:40  11:08/M
                  15029    Laura Rodriguez               10K Split                                                           
                  15029    Tracy Escobedo                Half Split                                                          
                  15029    Cari Slider                   20 Mile                                                             
                  15029    Zabdi Segura                  24 Mile                                                             
                  15029    Heather Pineda                Final 2.2    135       4:51:40         4:51:40      4:51:40  **:35/M
 
  107    15024           CROSSMARK 1                                                          4:52:35  11:10/M
                  15024    Vera McPherson                10K Split                                                           
                  15024    Christy McCrary               Half Split                                                          
                  15024    Lyda Irfan                    20 Mile                                                             
                  15024    Gerald Willard                24 Mile      102       4:27:51         4:27:51      4:27:51  66:58/M
                  15024    Susan Parent                  Final 2.2    111         24:43         4:52:35      4:52:35  11:14/M
 
  108    15096           Sewell Hummer                                                        4:52:43  11:10/M
                  15096    Lisa Gann                     10K Split                                                           
                  15096    Cory Carr                     Half Split                                                          
                  15096    Blake Stogner                 20 Mile                                                             
                  15096    Lee Hall                      24 Mile      109       4:33:36         4:33:36      4:33:36  68:24/M
                  15096    Jesse Carrington              Final 2.2     52         19:06         4:52:43      4:52:43   8:41/M
 
  109    15043           Imprimis Group                                                       4:52:53  11:11/M
                  15043    Valerie Freeman               10K Split                                                           
                  15043    Andrea Foster                 Half Split                                                          
                  15043    Heather King                  20 Mile                                                             
                  15043    Amber Weiss                   24 Mile      100       4:26:49         4:26:49      4:26:49  66:42/M
                  15043    Kristen Lindner               Final 2.2    115         26:03         4:52:53      4:52:53  11:50/M
 
  110    15066           North Hills Hospital Therapy Services Team A                         4:54:23  11:14/M
                  15066    Stacey Seifert                10K Split                                                           
                  15066    Fatima Abusamn                Half Split                                                          
                  15066    Ellen Brandenburg             20 Mile                                                             
                  15066    Nicole Koci                   24 Mile      107       4:32:10         4:32:10      4:32:10  68:03/M
                  15066    Frank Abene                   Final 2.2     92         22:12         4:54:23      4:54:23  10:05/M
 
  111    15028           Elite Runner of North Texas (Apprentice) 1                           4:54:50  11:15/M
                  15028    Maria Tosta                   10K Split                                                           
                  15028    Sonia Perez                   Half Split                                                          
                  15028    Sandra Catalan                20 Mile                                                             
                  15028    Rebecca Sandles               24 Mile      111       4:34:51         4:34:51      4:34:51  68:43/M
                  15028    Abby Slider                   Final 2.2     64         19:58         4:54:50      4:54:50   9:05/M
 
  112    15057           L-3 Rock-n-Roll                                                      4:55:18  11:16/M
                  15057    Kembre Roberts                10K Split                                                           
                  15057    Barbara McCoy                 Half Split                                                          
                  15057    Christopher Castleberry       20 Mile                                                             
                  15057    Dara Wiles                    24 Mile      106       4:31:12         4:31:12      4:31:12  67:48/M
                  15057    Sandy Kimbrough               Final 2.2    107         24:05         4:55:18      4:55:18  10:57/M
 
  113    15080           PwC Contran Team 1                                                   4:56:06  11:18/M
                  15080    Steve Rose                    10K Split                                                           
                  15080    Jennifer Palmer               Half Split                                                          
                  15080    Marik Grosmann                20 Mile                                                             
                  15080    Crystal Chism                 24 Mile      112       4:35:42         4:35:42      4:35:42  68:56/M
                  15080    Lauren Huddleston             Final 2.2     71         20:23         4:56:06      4:56:06   9:16/M
 
  114    15099           Slow and Tired                                                       4:56:12  11:18/M
                  15099    Tamir Ayad                    10K Split                                                           
                  15099    Alain Coulombe                Half Split                                                          
                  15099    Thomas Moser                  20 Mile                                                             
                  15099    Kiet Nguyen                   24 Mile      110       4:34:03         4:34:03      4:34:03  68:31/M
                  15099    Adrian Marian                 Final 2.2     90         22:09         4:56:12      4:56:12  10:04/M
 
  115    15067           North Hills Hospital Therapy Services Team B                         4:57:01  11:20/M
                  15067    Jennifer Schwettmann          10K Split                                                           
                  15067    Ann King                      Half Split                                                          
                  15067    Melissa Polanco               20 Mile                                                             
                  15067    Lauren Hable                  24 Mile                                                             
                  15067    Gary Bewley                   Final 2.2    136       4:57:01         4:57:01      4:57:01  **:00/M
 
  116    15041           Hot Steppahs                                                         4:58:28  11:24/M
                  15041    Ruth Allen                    10K Split                                                           
                  15041    Fran Kinsey                   Half Split                                                          
                  15041    Bindi Patel                   20 Mile        7       3:55:34         3:55:34      3:55:34  34:08/M
                  15041    Mary Royal                    24 Mile        4         42:25         4:37:59      4:37:59  10:36/M
 
  117    15075           Pretzels                                                             5:01:53  11:31/M
                  15075    Liz Dorris                    10K Split                                                           
                  15075    Hollye Chacon                 Half Split                                                          
                  15075    Mallory Messina               20 Mile                                                             
                  15075    Brian Buckley                 24 Mile      114       4:40:58         4:40:58      4:40:58  70:15/M
                  15075    Nate Land                     Final 2.2     75         20:54         5:01:53      5:01:53   9:30/M
 
  118    15136           TXU Energy Reddy Kilowatts                                           5:02:43  11:33/M
                  15136    Mechelle Davidson             10K Split                                                           
                  15136    Aimee Schrum                  Half Split                                                          
                  15136    Virginia Gilbert              20 Mile                                                             
                  15136    John Ozmun                    24 Mile      113       4:36:13         4:36:13      4:36:13  69:03/M
                  15136    Sheryl Chacko                 Final 2.2    118         26:30         5:02:43      5:02:43  12:03/M
 
  119    15124           TXU Energy Electrifiers                                              5:03:56  11:36/M
                  15124    Leslie Grant                  10K Split                                                           
                  15124    Monique Patillo               Half Split                                                          
                  15124    Erynn Bell                    20 Mile                                                             
                  15124    Roxanne Daugherty             24 Mile      115       4:41:54         4:41:54      4:41:54  70:29/M
                  15124    Audrey Lester                 Final 2.2     89         22:02         5:03:56      5:03:56  10:01/M
 
  120    15062           Lena Pope Home                                                       5:04:11  11:37/M
                  15062    Lee Legrice                   10K Split                                                           
                  15062    Kristen Bierschenck           Half Split                                                          
                  15062    Daryl Atkinson                20 Mile                                                             
                  15062    Andrew Bettle                 24 Mile      116       4:43:41         4:43:41      4:43:41  70:55/M
 
  121    15137           TXU Energy Refuse to Quit                                            5:09:32  11:49/M
                  15137    Chelsea Mechler               10K Split                                                           
                  15137    Mary Bell                     Half Split                                                          
                  15137    Lacy Walker                   20 Mile                                                             
                  15137    Heather Buen                  24 Mile      117       4:43:45         4:43:45      4:43:45  70:56/M
                  15137    Margaret Pirtle               Final 2.2    114         25:46         5:09:32      5:09:32  11:43/M
 
  122    15115           Texas Turtles                                                        5:10:05  11:50/M
                  15115    Tricia Hohnstreiter           10K Split                                                           
                  15115    Debbie Demita                 Half Split                                                          
                  15115    Kimberly McCann               20 Mile                                                             
                  15115    Laurie Birr                   24 Mile      119       4:48:51         4:48:51      4:48:51  72:13/M
                  15115    Peggy Alloy                   Final 2.2     80         21:14         5:10:05      5:10:05   9:39/M
 
  123    15140           TXU Energy Wheezers                                                  5:11:34  11:54/M
                  15140    Jamie Larson                  10K Split                                                           
                  15140    Jill Prince                   Half Split                                                          
                  15140    Greg Terpstra                 20 Mile                                                             
                  15140    Bob Simpson                   24 Mile      118       4:48:13         4:48:13      4:48:13  72:03/M
                  15140    Ken Tomchuk                   Final 2.2    103         23:21         5:11:34      5:11:34  10:37/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  124    15095           Sewell 7                                                             5:16:13  12:04/M
                  15095    Amanda Stringer               10K Split                                                           
                  15095    Omar Macias                   Half Split                                                          
                  15095    Dusty Mills                   20 Mile                                                             
                  15095    Bryan Barton                  24 Mile      121       4:59:14         4:59:14      4:59:14  74:49/M
                  15095    Joe Rodriguez                 Final 2.2     20         16:58         5:16:13      5:16:13   7:43/M
 
  125    15113           Team Viva Resolution                                                 5:18:16  12:09/M
                  15113    Richard Ziegler               10K Split                                                           
                  15113    Devon Conrad                  Half Split                                                          
                  15113    Normajean Taylor              20 Mile                                                             
                  15113    Emily Huston                  24 Mile      120       4:56:56         4:56:56      4:56:56  74:14/M
                  15113    Alan Robertson                Final 2.2     82         21:20         5:18:16      5:18:16   9:42/M
 
  126    15045           Java Runtime                                                         5:23:53  12:22/M
                  15045    Steven Helms                  10K Split                                                           
                  15045    Daniel Hebert                 Half Split                                                          
                  15045    John Workman                  20 Mile                                                             
                  15045    Darrel Owen                   24 Mile      123       5:03:46         5:03:46      5:03:46  75:57/M
                  15045    Kevin Klembara                Final 2.2     67         20:06         5:23:53      5:23:53   9:08/M
 
  127    15068           Ntegrated Solutions                                                  5:24:37  12:23/M
                  15068    Mark Floyd                    10K Split                                                           
                  15068    Tim Wilson                    Half Split                                                          
                  15068    Linda Perkins                 20 Mile                                                             
                  15068    Misty Milam                   24 Mile      122       5:03:16         5:03:16      5:03:16  75:49/M
                  15068    Chris Perkins                 Final 2.2     81         21:20         5:24:37      5:24:37   9:42/M
 
  128    15127           TXU Energy Campaign Management                                       5:24:46  12:24/M
                  15127    Thaddeus Green                10K Split                                                           
                  15127    Jeff Mayerson                 Half Split                                                          
                  15127    Albena Stoeva                 20 Mile                                                             
                  15127    David Hou                     24 Mile      124       5:04:40         5:04:40      5:04:40  76:10/M
                  15127    Shoaib Hasan                  Final 2.2     65         20:05         5:24:46      5:24:46   9:08/M
 
  129    15044           Jabba the Walk                                                       5:34:00  12:45/M
                  15044    Mike Mahan                    10K Split                                                           
                  15044    James Meese                   Half Split                                                          
                  15044    Taha Riaz                     20 Mile                                                             
                  15044    Kris Bostick                  24 Mile      125       5:05:42         5:05:42      5:05:42  76:26/M
                  15044    Amanda Munoz                  Final 2.2    123         28:17         5:34:00      5:34:00  12:51/M
 
  130    15081           PwC Contran Team 2                                                   5:39:23  12:57/M
                  15081    Kyle Wess                     10K Split                                                           
                  15081    Jennifer Bohnstengel          Half Split                                                          
                  15081    Justin Montgomery             20 Mile                                                             
                  15081    David Onsotti                 24 Mile      127       5:15:08         5:15:08      5:15:08  78:47/M
                  15081    Veronica Avalos               Final 2.2    109         24:14         5:39:23      5:39:23  11:01/M
 
  131    15132           TXU Energy Megawatt Marathoners                                      5:41:27  13:02/M
                  15132    Keith Ransfer                 10K Split                                                           
                  15132    Brandi Harmon                 Half Split                                                          
                  15132    Brian Bunge                   20 Mile                                                             
                  15132    Shelton Sekac                 24 Mile      126       5:11:51         5:11:51      5:11:51  77:58/M
                  15132    Justin Sherrod                Final 2.2    127         29:36         5:41:27      5:41:27  13:27/M
 
  132    15069           Oh Solaris!                                                          5:42:47  13:05/M
                  15069    Allen Patterson               10K Split                                                           
                  15069    Larry Menefee                 Half Split                                                          
                  15069    Gerald Collins                20 Mile                                                             
                  15069    Sherri Stevens                24 Mile      128       5:15:23         5:15:23      5:15:23  78:51/M
                  15069    Steve Connor                  Final 2.2    122         27:23         5:42:47      5:42:47  12:27/M
 
  133    15822           Nationstar Angels 2                                                  5:57:05  13:38/M
                  15822    Davis Kersey                  10K Split                                                           
                  15822    Katie Chope                   Half Split                                                          
                  15822    Jennifer Wilie                20 Mile                                                             
                  15822    Jim Steele                    24 Mile      129       5:27:39         5:27:39      5:27:39  81:55/M
                  15822    Carlos Espinosa               Final 2.2    126         29:25         5:57:05      5:57:05  13:22/M
 
  134    15823           Nationstar Angels 3                                                  6:08:57  14:05/M
                  15823    Erv Adams                     10K Split                                                           
                  15823    Said Sabbagh                  Half Split                                                          
                  15823    Emily Paprocki                20 Mile                                                             
                  15823    Regina Cartwright             24 Mile      130       5:35:24         5:35:24      5:35:24  83:51/M
                  15823    Jim Hasenpflug                Final 2.2    130         33:33         6:08:57      6:08:57  15:15/M
 
  135    15010           BRINKS CHUNKY DUNKERS                                                6:09:13  14:06/M
                  15010    Ben Caparoon                  10K Split                                                           
                  15010    TONI OHMER                    Half Split                                                          
                  15010    RAUL CASTRO                   20 Mile                                                             
                  15010    AMANDA KUBICEK                24 Mile      131       5:37:44         5:37:44      5:37:44  84:26/M
                  15010    KARI DELANEY                  Final 2.2    129         31:29         6:09:13      6:09:13  14:19/M
 
  136    15012           BRINKS HOBBLED RESOLVE                                               6:23:11  14:38/M
                  15012    Greg Vick                     10K Split                                                           
                  15012    ROLANDO HERNANDEZ             Half Split                                                          
                  15012    MICHELLE GALLO                20 Mile                                                             
                  15012    ALISA ALVAREZ                 24 Mile      132       5:52:45         5:52:45      5:52:45  88:11/M
                  15012    CINDI HALL                    Final 2.2    128         30:26         6:23:11      6:23:11  13:50/M


Odd End


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15149           4 geeks and the tri chick                                            2:52:46         
                  15149    Chris Hughes                  10K Split                                                           
                  15149    Karl Swierenga                Half Split                                                          
                  15149    James Whitlatch               20 Mile                                                             
                  15149    Scott Steffen                 24 Mile       13       2:39:27         2:39:27      2:39:27  39:52/M
                  15149    Victoria Piper                Final 2.2      1         13:19         2:52:46      2:52:46   6:03/M
 
    2    15744           TWO PLUS                                                             3:02:49         
                  15744    Brent Williams                10K Split                                                           
                  15744    RANDY Williams                Half Split                                                          
                  15744    Mason Wrobel                  20 Mile                                                             
                  15744    Matt Standefer                24 Mile       14       2:48:23         2:48:23      2:48:23  42:06/M
                  15744    Kim Martin                    Final 2.2      2         14:25         3:02:49      3:02:49   6:33/M
 
    3    15466           NCTR Striders                                                        3:18:05         
                  15466    Carl Cerniglia                10K Split                                                           
                  15466    Ronald Webb                   Half Split                                                          
                  15466    William Witt                  20 Mile                                                             
                  15466    Robert Rose                   24 Mile       15       3:03:27         3:03:27      3:03:27  45:52/M
                  15466    Ralph Callicott               Final 2.2      3         14:38         3:18:05      3:18:05   6:39/M
 
    4    15818           Speed                                                                3:19:24         
                  15818    Marius Meintjes               10K Split                                                           
                  15818    Emil Meintjes                 Half Split                                                          
                  15818    Ruan Meintjes                 20 Mile                                                             
                  15818    Karol Johnson                 24 Mile       16       3:03:54         3:03:54      3:03:54  45:59/M
                  15818    Brad Johnson                  Final 2.2      6         15:29         3:19:24      3:19:24   7:02/M
 
    5    15216           Brooks Team                                                          3:24:52         
                  15216    Krisha Brooks                 10K Split                                                           
                  15216    Barry Brooks                  Half Split     1       1:49:34         1:49:34      1:49:34  15:53/M
 
    6    15342           Grand Oak Runners                                                    3:25:41         
                  15342    Patty Williamson              10K Split                                                           
                  15342    Bryan Williamson              Half Split                                                          
                  15342    Robert Simmons                20 Mile                                                             
                  15342    Tracy Colley                  24 Mile       17       3:09:49         3:09:49      3:09:49  47:27/M
                  15342    Seth Kovanda                  Final 2.2     10         15:51         3:25:41      3:25:41   7:12/M
 
    7    15154           8 Nuts and a Bentley                                                 3:34:23         
                  15154    Brent Pederson                10K Split                                                           
                  15154    Jonathan Napper               Half Split                                                          
                  15154    Lauren Bentley                20 Mile                                                             
                  15154    Andrew Napper                 24 Mile       18       3:16:59         3:16:59      3:16:59  49:15/M
                  15154    Bradley Napper                Final 2.2     20         17:24         3:34:23      3:34:23   7:55/M
 
    8    15662           Team Texarkana                                                       3:34:51         
                  15662    Hal Lower                     10K Split                                                           
                  15662    Greg Richter                  Half Split                                                          
                  15662    Megan Nutt                    20 Mile                                                             
                  15662    Todd Bingham                  24 Mile       20       3:18:20         3:18:20      3:18:20  49:35/M
                  15662    Jeff Nutt                     Final 2.2     13         16:31         3:34:51      3:34:51   7:30/M
 
    9    15355           Hanson Hustlers                                                      3:35:29         
                  15355    Alex Dominguez                10K Split                                                           
                  15355    Kevin ODonnell                Half Split                                                          
                  15355    Tim Rooney                    20 Mile                                                             
                  15355    Curtis Blevins                24 Mile       22       3:19:59         3:19:59      3:19:59  50:00/M
                  15355    Alice Elkins                  Final 2.2      7         15:30         3:35:29      3:35:29   7:03/M
 
   10    15175           Authentix 1                                                          3:35:45         
                  15175    Tim Driscoll                  10K Split                                                           
                  15175    Nicole Kelly                  Half Split                                                          
                  15175    Ruben Cepeda                  20 Mile                                                             
                  15175    Majid Fazeli                  24 Mile       19       3:18:02         3:18:02      3:18:02  49:31/M
                  15175    Craig Stamm                   Final 2.2     24         17:42         3:35:45      3:35:45   8:03/M
 
   11    15486           Oliver Wyman Team 6                                                  3:36:10         
                  15486    Shawn Hoyland                 10K Split                                                           
                  15486    Lisa Hoyland                  Half Split                                                          
                  15486    Clark Long                    20 Mile                                                             
                  15486    Andrew Bitsmanhour            24 Mile       23       3:20:05         3:20:05      3:20:05  50:01/M
                  15486    Tim Hoyland                   Final 2.2     11         16:05         3:36:10      3:36:10   7:19/M
 
   12    15318           Foxalls Flyers                                                       3:37:45         
                  15318    Steven Foxall                 10K Split                                                           
                  15318    David Noll                    Half Split                                                          
                  15318    Mike Woodcheck                20 Mile                                                             
                  15318    Susan Smith                   24 Mile       21       3:18:21         3:18:21      3:18:21  49:35/M
                  15318    Kelly Parma                   Final 2.2     44         19:23         3:37:45      3:37:45   8:49/M
 
   13    15257           CP&Y - We were 2nd                                                   3:39:37         
                  15257    Frank Pugsley                 10K Split                                                           
                  15257    Noel Ruiz                     Half Split                                                          
                  15257    Brian Waltenburg              20 Mile                                                             
                  15257    Mike Perkins                  24 Mile       26       3:24:01         3:24:01      3:24:01  51:00/M
                  15257    Brian Rivers                  Final 2.2      8         15:36         3:39:37      3:39:37   7:05/M
 
   14    15250           Concentra 5                                                          3:40:29         
                  15250    Jay Blakey                    10K Split                                                           
                  15250    Kris Covey                    Half Split                                                          
                  15250    Jon Conser                    20 Mile                                                             
                  15250    Christi Coleman               24 Mile       24       3:22:24         3:22:24      3:22:24  50:36/M
                  15250    Todd Doolittle                Final 2.2     25         18:04         3:40:29      3:40:29   8:13/M
 
   15    15788           Cox Means Business                                                   3:42:11         
                  15788    Tom Perkowski                 10K Split                                                           
                  15788    Wendy Wilson                  Half Split                                                          
                  15788    Mina Pizzini                  20 Mile                                                             
                  15788    Karthik Ramachandran          24 Mile       25       3:23:42         3:23:42      3:23:42  50:56/M
                  15788    Ramgopal Venkataraman         Final 2.2     28         18:28         3:42:11      3:42:11   8:24/M
 
   16    15362           Hermes Sargent Bates & Team Nuts                                     3:51:35         
                  15362    Dwayne Hermes                 10K Split                                                           
                  15362    Frank Alvarez                 Half Split                                                          
                  15362    Thad Spalding                 20 Mile                                                             
                  15362    Hirtzan Acosta                24 Mile       27       3:32:25         3:32:25      3:32:25  53:06/M
                  15362    Thea Dalkalitsis              Final 2.2     39         19:09         3:51:35      3:51:35   8:42/M
 
   17    15450           Military Math Malpractice                                            3:52:39         
                  15450    Walter Green                  10K Split                                                           
                  15450    Martha Rich                   Half Split                                                          
                  15450    Adam Rich                     20 Mile                                                             
                  15450    Clifton Green                 24 Mile       29       3:34:29         3:34:29      3:34:29  53:37/M
                  15450    Paul Meredith                 Final 2.2     26         18:09         3:52:39      3:52:39   8:15/M
 
   18    15485           Oliver Wyman Team 5                                                  3:52:49         
                  15485    Jim Bohlman                   10K Split                                                           
                  15485    Rishee Jain                   Half Split                                                          
                  15485    Ian Watterson                 20 Mile                                                             
                  15485    Manas Babbili                 24 Mile       34       3:37:37         3:37:37      3:37:37  54:24/M
                  15485    Josh Sims                     Final 2.2      5         15:11         3:52:49      3:52:49   6:54/M
 
   19    15329           Gay and Lesbian Fund for Dallas Team 1                               3:53:24         
                  15329    Shane Andrews                 10K Split                                                           
                  15329    Angie Christensen             Half Split                                                          
                  15329    Alex Houfek                   20 Mile                                                             
                  15329    Jennifer Pritchard            24 Mile       28       3:33:27         3:33:27      3:33:27  53:22/M
                  15329    Chuck Frye                    Final 2.2     52         19:56         3:53:24      3:53:24   9:04/M
 
   20    15791           ORTHOFIX BLUE                                                        3:53:28         
                  15791    Paul Vasta                    10K Split                                                           
                  15791    Michael Simpson               Half Split                                                          
                  15791    David Reynolds                20 Mile                                                             
                  15791    Ryan Altom                    24 Mile       31       3:36:06         3:36:06      3:36:06  54:02/M
                  15791    Nathan Nash                   Final 2.2     19         17:21         3:53:28      3:53:28   7:53/M
 
   21    15805           Fat Joe Left Atlantic Records!                                       3:53:48         
                  15805    Andy Hendricks                10K Split                                                           
                  15805    Chad Jackson                  Half Split                                                          
                  15805    James Mantzuranis             20 Mile                                                             
                  15805    Larry Sloan                   24 Mile       30       3:35:19         3:35:19      3:35:19  53:50/M
                  15805    Robert Hill                   Final 2.2     29         18:29         3:53:48      3:53:48   8:24/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   22    15705           The Miracle Milers                                                   3:54:30         
                  15705    Martha Chiles                 10K Split                                                           
                  15705    Bill Gallegos                 Half Split                                                          
                  15705    Robert Carroll                20 Mile                                                             
                  15705    Darwin Desen                  24 Mile       32       3:37:13         3:37:13      3:37:13  54:18/M
                  15705    Robert Adams                  Final 2.2     18         17:16         3:54:30      3:54:30   7:51/M
 
   23    15723           The Think I Cans                                                     3:58:12         
                  15723    David Gladney                 10K Split                                                           
                  15723    Kristen Sweat                 Half Split                                                          
                  15723    Joshua Thacker                20 Mile                                                             
                  15723    Matthew Ramey                 24 Mile       36       3:39:32         3:39:32      3:39:32  54:53/M
                  15723    Ryan Mullins                  Final 2.2     32         18:39         3:58:12      3:58:12   8:29/M
 
   24    15601           TBD                                                                  3:59:15         
                  15601    Jeff Otero                    10K Split                                                           
                  15601    Adam Glenn                    Half Split                                                          
                  15601    Brett McMillin                20 Mile                                                             
                  15601    Ben Jumper                    24 Mile       33       3:37:36         3:37:36      3:37:36  54:24/M
                  15601    Wayne Haley                   Final 2.2     74         21:39         3:59:15      3:59:15   9:50/M
 
   25    15509           Purple Nurples                                                       4:00:10         
                  15509    Brad Knight                   10K Split                                                           
                  15509    Chris McCurdy                 Half Split                                                          
                  15509    Daron Babcock                 20 Mile        4       3:01:23         3:01:23      3:01:23  26:17/M
                  15509    Beau Babcock                  24 Mile        7         41:52         3:43:16      3:43:16  10:28/M
                  15509    Cole Babcock                  Final 2.2     15         16:53         4:00:10      4:00:10   7:40/M
 
   26    15642           Team Manaa Manaa                                                     4:00:13         
                  15642    Dustin Brasel                 10K Split                                                           
                  15642    Chris Cordry                  Half Split                                                          
                  15642    Natalie Grey                  20 Mile                                                             
                  15642    Emma Wortman                  24 Mile       35       3:38:55         3:38:55      3:38:55  54:44/M
                  15642    Toby Smith                    Final 2.2     66         21:18         4:00:13      4:00:13   9:41/M
 
   27    15390           Jack Daniels Racing                                                  4:00:16         
                  15390    Ken Bardsley                  10K Split                                                           
                  15390    Jesse Minton                  Half Split                                                          
                  15390    Dawn Hessler                  20 Mile                                                             
                  15390    Pete Cook                     24 Mile       37       3:40:17         3:40:17      3:40:17  55:04/M
                  15390    Dave McQuiston                Final 2.2     53         19:59         4:00:16      4:00:16   9:05/M
 
   28    15268           DCRP                                                                 4:00:20         
                  15268    James Arnold                  10K Split                                                           
                  15268    Travis Moore                  Half Split                                                          
                  15268    Rebecca Moore                 20 Mile                                                             
                  15268    Jason Tims                    24 Mile       38       3:42:44         3:42:44      3:42:44  55:41/M
                  15268    Dean Dunn                     Final 2.2     23         17:36         4:00:20      4:00:20   8:00/M
 
   29    15225           Cardioverters                                                        4:02:50         
                  15225    Ann John                      10K Split                                                           
                  15225    Lisa Morse                    Half Split                                                          
                  15225    David Mercier                 20 Mile                                                             
                  15225    Marco Aguirre                 24 Mile       39       3:44:03         3:44:03      3:44:03  56:01/M
                  15225    Annie John                    Final 2.2     34         18:47         4:02:50      4:02:50   8:32/M
 
   30    15200           Beauty and The Beasts                                                4:02:56         
                  15200    Logan Burgess                 10K Split                                                           
                  15200    Heidi Fischer                 Half Split                                                          
                  15200    Gerald Waltman                20 Mile                                                             
                  15200    Gabe Harbin                   24 Mile       40       3:44:03         3:44:03      3:44:03  56:01/M
                  15200    Mark Burgess                  Final 2.2     35         18:53         4:02:56      4:02:56   8:35/M
 
   31    15519           Road Runners                                                         4:04:06         
                  15519    Lynn Senter                   10K Split                                                           
                  15519    Leah Harpole                  Half Split                                                          
                  15519    Chelsea LeClair               20 Mile                                                             
                  15519    Amy Lanyng                    24 Mile       42       3:44:50         3:44:50      3:44:50  56:13/M
                  15519    Patrick Lanyng                Final 2.2     40         19:16         4:04:06      4:04:06   8:45/M
 
   32    15702           The Long Shots                                                       4:04:49         
                  15702    Dawn Ramaekers                10K Split                                                           
                  15702    Dina Hernandez                Half Split                                                          
                  15702    Lacy VanBuren                 20 Mile                                                             
                  15702    Robert Maya                   24 Mile       41       3:44:17         3:44:17      3:44:17  56:04/M
                  15702    Jennifer Calvillo             Final 2.2     55         20:32         4:04:49      4:04:49   9:20/M
 
   33    15151           4 guys and a girl                                                    4:05:19         
                  15151    Mandy Wells                   10K Split                                                           
                  15151    Chad Suitonu                  Half Split                                                          
                  15151    Craig Land                    20 Mile                                                             
                  15151    Kevin Kimble                  24 Mile                                                             
                  15151    Brett Skyllingstad            Final 2.2    117       4:05:19         4:05:19      4:05:19  **:30/M
 
   34    15501           Philippians 4:13                                                     4:06:02         
                  15501    Michael Smith                 10K Split                                                           
                  15501    Michael Smith                 Half Split                                                          
                  15501    Dustin Smith                  20 Mile                                                             
                  15501    Kenneth Hall                  24 Mile                                                             
                  15501    Kevin Weaver                  Final 2.2    118       4:06:02         4:06:02      4:06:02  **:50/M
 
   35    15667           Team Whaley                                                          4:07:05         
                  15667    Margie Whaley                 10K Split                                                           
                  15667    tom whaley                    Half Split                                                          
 
   36    15664           Team Tuaca                                                           4:07:11         
                  15664    Jay Finnigan                  10K Split                                                           
                  15664    Scott Harris                  Half Split                                                          
                  15664    Katie Carpenter               20 Mile                                                             
                  15664    Wayne Putlak                  24 Mile       43       3:48:04         3:48:04      3:48:04  57:01/M
                  15664    Seth Richardson               Final 2.2     38         19:07         4:07:11      4:07:11   8:41/M
 
   37    15810           Opportunity Knocks                                                   4:07:23         
                  15810    Al Palamara                   10K Split                                                           
                  15810    Derek Vick                    Half Split                                                          
                  15810    Jeff Burns                    20 Mile                                                             
                  15810    Nick Berk                     24 Mile                                                             
                  15810    Sam Gillespie                 Final 2.2    119       4:07:23         4:07:23      4:07:23  **:27/M
 
   38    15804           Defending Champs                                                     4:07:42         
                  15804    Andrew Bruce                  10K Split                                                           
                  15804    Brad Behringer                Half Split                                                          
                  15804    Dan Rosenberg                 20 Mile                                                             
                  15804    Michael Cohen                 24 Mile                                                             
                  15804    Seth Wolf                     Final 2.2    120       4:07:42         4:07:42      4:07:42  **:35/M
 
   39    15205           BGBT                                                                 4:08:24         
                  15205    Shauna Boles                  10K Split                                                           
                  15205    Rose Tarin                    Half Split                                                          
                  15205    David Tarin                   20 Mile                                                             
                  15205    Belen Morgan                  24 Mile       44       3:48:32         3:48:32      3:48:32  57:08/M
                  15205    Monty Gossett                 Final 2.2     50         19:51         4:08:24      4:08:24   9:01/M
 
   40    15811           Team 8                                                               4:08:30         
                  15811    Bill Armendariz               10K Split                                                           
                  15811    Chris Boyd                    Half Split                                                          
                  15811    David Wegman                  20 Mile                                                             
                  15811    Jill Buffington               24 Mile                                                             
                  15811    Jim Fant                      Final 2.2    121       4:08:30         4:08:30      4:08:30  **:57/M
 
   41    15380           Huff Huff Pass                                                       4:10:35         
                  15380    John Pingelton                10K Split                                                           
                  15380    Celeste Beran                 Half Split                                                          
                  15380    Grant Gaither                 20 Mile                                                             
                  15380    Shawn Mayeux                  24 Mile       47       3:53:05         3:53:05      3:53:05  58:16/M
                  15380    James Brushwood               Final 2.2     22         17:29         4:10:35      4:10:35   7:57/M
 
   42    15324           FW LUKES TEAM 4                                                      4:10:38         
                  15324    Andy Lucas                    10K Split                                                           
                  15324    Jonathan Gifford              Half Split                                                          
                  15324    Chuck Wooden                  20 Mile                                                             
                  15324    Telena Wooden                 24 Mile       48       3:53:25         3:53:25      3:53:25  58:21/M
                  15324    Billy Shelton                 Final 2.2     17         17:12         4:10:38      4:10:38   7:49/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   43    15718           The Shockers                                                         4:10:50         
                  15718    Jay Ashmore                   10K Split                                                           
                  15718    Craig Zettle                  Half Split                                                          
                  15718    Richie Stelling               20 Mile                                                             
                  15718    John Chen                     24 Mile       46       3:51:56         3:51:56      3:51:56  57:59/M
                  15718    Michelle Bishop               Final 2.2     36         18:54         4:10:50      4:10:50   8:35/M
 
   44    15517           Res Ipsa Loquitur                                                    4:11:47         
                  15517    Clint Surginer                10K Split                                                           
                  15517    Lisa Sharpe                   Half Split                                                          
                  15517    Todd Bowers                   20 Mile                                                             
                  15517    Charles Fernald               24 Mile       45       3:50:51         3:50:51      3:50:51  57:43/M
                  15517    John Klopfer                  Final 2.2     59         20:56         4:11:47      4:11:47   9:31/M
 
   45    15775           Younger Half                                                         4:12:22         
                  15775    Kelly Gummelt                 10K Split                                                           
                  15775    Brandy Rumph                  Half Split                                                          
                  15775    Brandon Simson                20 Mile                                                             
                  15775    Nathan Simson                 24 Mile       55       3:56:10         3:56:10      3:56:10  59:03/M
                  15775    Brian Crouse                  Final 2.2     12         16:11         4:12:22      4:12:22   7:21/M
 
   46    15300           Faster than some                                                     4:13:18         
                  15300    Josh Helton                   10K Split                                                           
                  15300    Malina Qaddoumi               Half Split                                                          
                  15300    Chris Bohac                   20 Mile                                                             
                  15300    Andrew Clendenen              24 Mile       49       3:54:00         3:54:00      3:54:00  58:30/M
                  15300    Travis Horton                 Final 2.2     42         19:18         4:13:18      4:13:18   8:46/M
 
   47    15809           New Team Two                                                         4:13:18         
                  15809    John Nelson                   10K Split                                                           
                  15809    Lee Dean                      Half Split                                                          
                  15809    Mark Fuentes                  20 Mile                                                             
                  15809    Matt Alexander                24 Mile       50       3:54:01         3:54:01      3:54:01  58:30/M
                  15809    Scott Simon                   Final 2.2     41         19:17         4:13:18      4:13:18   8:46/M
 
   48    15263           Dallas Morning Club                                                  4:15:53         
                  15263    Daisuke Sagawa                10K Split                                                           
                  15263    Kazuyuki Ueda                 Half Split                                                          
                  15263    Takahiro Kaku                 20 Mile                                                             
                  15263    Yasuko Tachibana              24 Mile       54       3:54:57         3:54:57      3:54:57  58:44/M
                  15263    David Bluementhal             Final 2.2     58         20:56         4:15:53      4:15:53   9:31/M
 
   49    15235           Certain To Be Hurtin                                                 4:16:09         
                  15235    Tina Hoepfner                 10K Split                                                           
                  15235    Brian Hoepfner                Half Split                                                          
                  15235    Robert Erwin                  20 Mile                                                             
                  15235    Shirley Janovsky              24 Mile       53       3:54:52         3:54:52      3:54:52  58:43/M
                  15235    Kathy Lunday                  Final 2.2     65         21:17         4:16:09      4:16:09   9:40/M
 
   50    15376           Hot Links                                                            4:16:35         
                  15376    Bill Dixon                    10K Split                                                           
                  15376    Darren Carrell                Half Split                                                          
                  15376    susie camp                    20 Mile                                                             
                  15376    katie pyle                    24 Mile       52       3:54:47         3:54:47      3:54:47  58:42/M
                  15376    anna walker                   Final 2.2     77         21:48         4:16:35      4:16:35   9:55/M
 
   51    15499           Pepper Nation                                                        4:18:03         
                  15499    Allison Methvin               10K Split                                                           
                  15499    Corbin Methvin                Half Split                                                          
                  15499    Courtney Bono                 20 Mile                                                             
                  15499    Mark Bono                     24 Mile       51       3:54:10         3:54:10      3:54:10  58:33/M
                  15499    Laura Bailey                  Final 2.2    100         23:52         4:18:03      4:18:03  10:51/M
 
   52    15588           Staubach Retail 1                                                    4:18:16         
                  15588    Rachel Niemi                  10K Split                                                           
                  15588    Rick Ikeler                   Half Split                                                          
                  15588    Tonya Harmon                  20 Mile                                                             
                  15588    Jimmy Dockal                  24 Mile       57       3:58:56         3:58:56      3:58:56  59:44/M
                  15588    Daniel Taylor                 Final 2.2     43         19:20         4:18:16      4:18:16   8:47/M
 
   53    15672           Tenacity                                                             4:18:19         
                  15672    Taryn Philips                 10K Split                                                           
                  15672    Elizabeth Wilcox              Half Split                                                          
                  15672    Lauren Long                   20 Mile                                                             
                  15672    Alex Cohen                    24 Mile       59       4:01:09         4:01:09      4:01:09  60:17/M
                  15672    Corley Roberts                Final 2.2     16         17:10         4:18:19      4:18:19   7:48/M
 
   54    15179           Authentix 5                                                          4:19:38         
                  15179    Marie Lassiter                10K Split                                                           
                  15179    Kyle Beedy                    Half Split                                                          
                  15179    Brian Miller                  20 Mile                                                             
                  15179    Bruce Tilley                  24 Mile       56       3:58:38         3:58:38      3:58:38  59:40/M
                  15179    Jan Tilley                    Final 2.2     60         21:00         4:19:38      4:19:38   9:33/M
 
   55    15177           Authentix 3                                                          4:22:20         
                  15177    Ashlie Culbreth               10K Split                                                           
                  15177    Peter Bryom                   Half Split                                                          
                  15177    jason brower                  20 Mile                                                             
                  15177    NDora Foster                  24 Mile       61       4:02:11         4:02:11      4:02:11  60:33/M
 
   56    15180           Authentix 6                                                          4:22:31         
                  15180    Lal Pearce                    10K Split                                                           
                  15180    Kelsey Cosper                 Half Split                                                          
                  15180    Emily Sprunger                20 Mile                                                             
                  15180    Robyn Pearce                  24 Mile       58       4:00:58         4:00:58      4:00:58  60:15/M
                  15180    Jodi Pearce                   Final 2.2     72         21:33         4:22:31      4:22:31   9:48/M
 
   57    15412           KSCS                                                                 4:22:39         
                  15412    Mark Rybczyk                  10K Split                                                           
                  15412    Todd Davis                    Half Split                                                          
                  15412    Tenneil Davis                 20 Mile       10       3:26:42         3:26:42      3:26:42  29:57/M
                  15412    Megan Clem                    24 Mile        3         37:14         4:03:56      4:03:56   9:19/M
                  15412    Melissa Olivares              Final 2.2     33         18:42         4:22:39      4:22:39   8:30/M
 
   58    15488           Ospreys                                                              4:24:31         
                  15488    Dennis Kim                    10K Split                                                           
                  15488    Danny Lee                     Half Split                                                          
                  15488    Rishi Malhotra                20 Mile                                                             
                  15488    Allison Dyess                 24 Mile       60       4:01:37         4:01:37      4:01:37  60:24/M
                  15488    Alisha Gardner                Final 2.2     82         22:54         4:24:31      4:24:31  10:25/M
 
   59    15398           JLFC                                                                 4:24:36         
                  15398    Joel Patterson                10K Split                                                           
                  15398    Summer Moon                   Half Split                                                          
                  15398    Daniel Keough                 20 Mile                                                             
                  15398    Jason Rapisand                24 Mile       65       4:03:07         4:03:07      4:03:07  60:47/M
                  15398    Rustin Andrews                Final 2.2     70         21:28         4:24:36      4:24:36   9:45/M
 
   60    15512           RainTree Pediatrics 1                                                4:24:41         
                  15512    Yuri Cook                     10K Split                                                           
                  15512    Sherri McCarter               Half Split                                                          
 
   61    15323           FW LUKES TEAM 3                                                      4:25:23         
                  15323    Lance Johnson                 10K Split                                                           
                  15323    JEN SPEARS                    Half Split                                                          
                  15323    SHELLY MOCIO                  20 Mile                                                             
                  15323    HEATHER NEVILLE               24 Mile       62       4:02:25         4:02:25      4:02:25  60:36/M
                  15323    CASSIE KRUEMCKE               Final 2.2     85         22:58         4:25:23      4:25:23  10:26/M
 
   62    15321           FW LUKES TEAM 1                                                      4:25:25         
                  15321    Jeff Huffman                  10K Split                                                           
                  15321    Jamie Stone                   Half Split                                                          
                  15321    Jennifer Massey               20 Mile                                                             
                  15321    Allison Brashier              24 Mile       63       4:02:26         4:02:26      4:02:26  60:37/M
                  15321    Ruth Wiley                    Final 2.2     87         22:59         4:25:25      4:25:25  10:27/M
 
   63    15322           FW LUKES TEAM 2                                                      4:25:25         
                  15322    Michael Goulding              10K Split                                                           
                  15322    Heather McCoy                 Half Split                                                          
                  15322    Ashley Garousi                20 Mile                                                             
                  15322    Donna Kittrell                24 Mile       64       4:02:27         4:02:27      4:02:27  60:37/M
                  15322    Lisa Guthrie                  Final 2.2     84         22:58         4:25:25      4:25:25  10:26/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   64    15762           Westwood Holdings Group                                              4:25:31         
                  15762    Greg Gittinger                10K Split                                                           
                  15762    John Van                      Half Split                                                          
                  15762    Nancy Price                   20 Mile       11       3:32:32         3:32:32      3:32:32  30:48/M
                  15762    Randy Root                    24 Mile        2         34:38         4:07:11      4:07:11   8:40/M
                  15762    Joseph Cavalier               Final 2.2     27         18:20         4:25:31      4:25:31   8:20/M
 
   65    15590           Staubach Retail 3                                                    4:25:34         
                  15590    Max Miller                    10K Split                                                           
                  15590    Jamie Ward                    Half Split                                                          
                  15590    Merrilee Carruthers           20 Mile                                                             
                  15590    Robert Claycombe              24 Mile       69       4:08:46         4:08:46      4:08:46  62:12/M
                  15590    Louis Erskine                 Final 2.2     14         16:47         4:25:34      4:25:34   7:38/M
 
   66    15511           RainTree Pediatrics                                                  4:26:33         
                  15511    Lorinda Putter                10K Split                                                           
                  15511    Sabrina Dorris                Half Split                                                          
 
   67    15408           KAZHM                                                                4:26:38         
                  15408    Steve McClain                 10K Split                                                           
                  15408    Jodi Zahn                     Half Split                                                          
                  15408    Ernie Harris                  20 Mile                                                             
                  15408    Ted Kanoza                    24 Mile       67       4:08:03         4:08:03      4:08:03  62:01/M
                  15408    Dan Antonelli                 Final 2.2     31         18:34         4:26:38      4:26:38   8:26/M
 
   68    15574           SoCo MoJo                                                            4:28:04         
                  15574    Paul Kelly                    10K Split                                                           
                  15574    Sylvia Cusimano               Half Split                                                          
                  15574    Chantel Leurs-Beeson          20 Mile                                                             
                  15574    Dan LaPace                    24 Mile       71       4:09:34         4:09:34      4:09:34  62:24/M
                  15574    Ben Sparks                    Final 2.2     30         18:30         4:28:04      4:28:04   8:25/M
 
   69    15445           MedTravelers2                                                        4:28:44         
                  15445    Kyler Schulman                10K Split                                                           
                  15445    Marrika Schulman              Half Split                                                          
                  15445    Darin Lyons                   20 Mile                                                             
                  15445    Greg Mason                    24 Mile       72       4:09:43         4:09:43      4:09:43  62:26/M
                  15445    Megan Stinnett                Final 2.2     37         19:01         4:28:44      4:28:44   8:39/M
 
   70    15585           Square Feet                                                          4:29:05         
                  15585    Larry Blair                   10K Split                                                           
                  15585    Joe Bass                      Half Split                                                          
                  15585    Chad Cook                     20 Mile        7       3:22:13         3:22:13      3:22:13  29:18/M
                  15585    Nawder Alavi                  24 Mile                                                             
                  15585    Jacque Erny                   Final 2.2    116       1:06:52         4:29:05      4:29:05  30:24/M
 
   71    15656           Team OPSU                                                            4:30:04         
                  15656    Glenn Filla                   10K Split                                                           
                  15656    Shane Ferguson                Half Split                                                          
                  15656    Linda Werner                  20 Mile                                                             
                  15656    Charley Fuller                24 Mile       68       4:08:26         4:08:26      4:08:26  62:07/M
                  15656    Russell Turkel                Final 2.2     73         21:38         4:30:04      4:30:04   9:50/M
 
   72    15793           ORTHOFIX RED                                                         4:30:12         
                  15793    Anne Shadman                  10K Split                                                           
                  15793    Carlos Trevino                Half Split                                                          
                  15793    Misty Thurman                 20 Mile                                                             
                  15793    Angie Sahyouni                24 Mile       70       4:09:28         4:09:28      4:09:28  62:22/M
                  15793    Veronica Jackson              Final 2.2     57         20:43         4:30:12      4:30:12   9:25/M
 
   73    15478           Odds and Ends                                                        4:31:39         
                  15478    Cody Kiker                    10K Split                                                           
                  15478    Brandi Kiker                  Half Split                                                          
                  15478    Craig Friesland               20 Mile                                                             
                  15478    Jason Wilhite                 24 Mile       66       4:08:03         4:08:03      4:08:03  62:01/M
                  15478    Ralph Klement                 Final 2.2     95         23:36         4:31:39      4:31:39  10:44/M
 
   74    15603           Team Aero Country                                                    4:33:28         
                  15603    Larry Shell                   10K Split                                                           
                  15603    Mike Shell                    Half Split                                                          
                  15603    Jillian Shell                 20 Mile                                                             
                  15603    Bryan Gallant                 24 Mile       76       4:12:15         4:12:15      4:12:15  63:04/M
                  15603    Brian Russell                 Final 2.2     63         21:13         4:33:28      4:33:28   9:39/M
 
   75    15479           Odyssey                                                              4:33:32         
                  15479    Lauren Banas                  10K Split                                                           
                  15479    Kevin Steets                  Half Split                                                          
                  15479    James Courson                 20 Mile                                                             
                  15479    John Courson                  24 Mile       74       4:09:57         4:09:57      4:09:57  62:29/M
                  15479    Matt Trent                    Final 2.2     94         23:35         4:33:32      4:33:32  10:43/M
 
   76    15182           Authentix 8                                                          4:33:46         
                  15182    Jana Jones                    10K Split                                                           
                  15182    James Caldwell                Half Split                                                          
                  15182    Jeff Foster                   20 Mile                                                             
                  15182    Amanda Rachfalski             24 Mile       84       4:18:58         4:18:58      4:18:58  64:45/M
                  15182    Jamie Kile                    Final 2.2      4         14:48         4:33:46      4:33:46   6:44/M
 
   77    15473           No Walker Left Behind                                                4:34:59         
                  15473    Jo Anne Franzenburg           10K Split                                                           
                  15473    Kelly Hesselbacher            Half Split                                                          
                  15473    Karen Peterson                20 Mile                                                             
                  15473    Jesse Swagerty                24 Mile       73       4:09:54         4:09:54      4:09:54  62:29/M
                  15473    Katie Mashburn                Final 2.2    103         25:04         4:34:59      4:34:59  11:24/M
 
   78    15640           TEAM KATZEN                                                          4:35:21         
                  15640    Georgia Katzen                10K Split                                                           
                  15640    DAVID KATZEN                  Half Split                                                          
                  15640    JAMIE KATZEN                  20 Mile                                                             
                  15640    STEPHEN KATZEN                24 Mile       83       4:17:56         4:17:56      4:17:56  64:29/M
                  15640    MICHAEL KATZEN                Final 2.2     21         17:25         4:35:21      4:35:21   7:55/M
 
   79    15157           Abbott Labs Relay Team                                               4:35:43         
                  15157    Powell Thoppil                10K Split                                                           
                  15157    William Rumbaugh              Half Split                                                          
                  15157    Anthony Durand                20 Mile                                                             
                  15157    Claudia Moreno                24 Mile       77       4:14:24         4:14:24      4:14:24  63:36/M
                  15157    Rena Young                    Final 2.2     67         21:19         4:35:43      4:35:43   9:41/M
 
   80    15653           Team Nuts - Jeff Stolls team                                         4:36:06         
                  15653    Reagan Dixon                  10K Split                                                           
                  15653    Kenton Getz                   Half Split                                                          
                  15653    Terry Murray                  20 Mile                                                             
                  15653    Paul Diliegro                 24 Mile       78       4:14:25         4:14:25      4:14:25  63:36/M
                  15653    Mandy West                    Final 2.2     75         21:40         4:36:06      4:36:06   9:51/M
 
   81    15313           FOB                                                                  4:36:33         
                  15313    Charles Bowen                 10K Split                                                           
                  15313    Ashley Breslin                Half Split                                                          
                  15313    Brian Breslin                 20 Mile       13       3:38:32         3:38:32      3:38:32  31:40/M
                  15313    Tim Jones                     24 Mile        4         38:13         4:16:46      4:16:46   9:33/M
                  15313    Jason Siebert                 Final 2.2     49         19:46         4:36:33      4:36:33   8:59/M
 
   82    15432           Lucky                                                                4:37:08         
                  15432    Greg Chase                    10K Split                                                           
                  15432    AMY KING                      Half Split                                                          
                  15432    MATTHEW CADWALLADER           20 Mile                                                             
                  15432    BRENT YOST                    24 Mile       81       4:15:58         4:15:58      4:15:58  64:00/M
                  15432    BOB DAVIS                     Final 2.2     62         21:09         4:37:08      4:37:08   9:37/M
 
   83    15570           Smart                                                                4:37:08         
                  15570    Kelvin Williams               10K Split                                                           
                  15570    COLIN MORAN                   Half Split                                                          
                  15570    ROBERT MORRIS                 20 Mile                                                             
                  15570    JONATHAN CREED                24 Mile       82       4:15:59         4:15:59      4:15:59  64:00/M
                  15570    KENT LEACH                    Final 2.2     61         21:09         4:37:08      4:37:08   9:37/M
 
   84    15204           Bettys Five                                                          4:37:20         
                  15204    Barbara Pruett                10K Split                                                           
                  15204    Lawrence Ronk                 Half Split                                                          
                  15204    Kelly Warfield                20 Mile                                                             
                  15204    Brett Moore                   24 Mile       79       4:15:34         4:15:34      4:15:34  63:54/M
                  15204    Amie Keener                   Final 2.2     76         21:46         4:37:20      4:37:20   9:54/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
   85    15327           Gasping for Air                                                      4:37:26         
                  15327    Brian Brabham                 10K Split                                                           
                  15327    Beth Brabham                  Half Split                                                          
                  15327    Greg Gentry                   20 Mile                                                             
                  15327    Robert Sullivan               24 Mile       75       4:11:47         4:11:47      4:11:47  62:57/M
                  15327    Duff Morrow                   Final 2.2    106         25:39         4:37:26      4:37:26  11:40/M
 
   86    15526           Rose City Racers                                                     4:40:34         
                  15526    Brandon Asberry               10K Split                                                           
                  15526    Stacie Roldan                 Half Split                                                          
                  15526    Dezi Davis                    20 Mile       12       3:35:24         3:35:24      3:35:24  31:13/M
 
   87    15481           Older Half                                                           4:41:04         
                  15481    Rick Gummelt                  10K Split                                                           
                  15481    Frank Clem                    Half Split                                                          
                  15481    Kirk Gummelt                  20 Mile                                                             
                  15481    Kyle Gummelt                  24 Mile       89       4:21:19         4:21:19      4:21:19  65:20/M
                  15481    Chris Smith                   Final 2.2     48         19:44         4:41:04      4:41:04   8:58/M
 
   88    15802           Asset Management                                                     4:41:15         
                  15802    Ashly Pleasant                10K Split                                                           
                  15802    Jordan August                 Half Split                                                          
                  15802    Kelly Hurt                    20 Mile                                                             
                  15802    Kmeal Winters                 24 Mile       80       4:15:43         4:15:43      4:15:43  63:56/M
                  15802    Michele Langenberg            Final 2.2    105         25:32         4:41:15      4:41:15  11:36/M
 
   89    15651           Team North Cities Hope                                               4:43:38         
                  15651    Brittni Brown                 10K Split                                                           
                  15651    Scott Mages                   Half Split     3       2:13:03         2:10:55      2:13:03  19:17/M
                  15651    Amy Wallace                   20 Mile        2       1:19:22         3:30:18      3:32:26  11:30/M
                  15651    Tracy Dronet                  24 Mile        9         47:22         4:17:41      4:19:49  11:51/M
 
   90    15176           Authentix 2                                                          4:42:12         
                  15176    Jordan Phelps                 10K Split                                                           
                  15176    Chris Reed                    Half Split                                                          
                  15176    Quince Jackson                20 Mile                                                             
                  15176    Clint Rogers                  24 Mile       88       4:20:43         4:20:43      4:20:43  65:11/M
                  15176    Victoria Parker               Final 2.2     71         21:29         4:42:12      4:42:12   9:46/M
 
   91    15178           Authentix 4                                                          4:43:26         
                  15178    Mike Browne                   10K Split                                                           
                  15178    Lauren Pannell                Half Split                                                          
                  15178    Chelsea Jackson               20 Mile                                                             
                  15178    Brandy Lewis                  24 Mile       85       4:19:45         4:19:45      4:19:45  64:56/M
                  15178    Dustin Behunin                Final 2.2     97         23:41         4:43:26      4:43:26  10:46/M
 
   92    15523           Rockin 40s                                                           4:43:30         
                  15523    Debra Cowger                  10K Split                                                           
                  15523    Michelle Campbell             Half Split                                                          
                  15523    Dawn Little                   20 Mile                                                             
                  15523    Andrea Smith                  24 Mile       86       4:20:16         4:20:16      4:20:16  65:04/M
                  15523    Vanessa Gonzalez              Final 2.2     89         23:13         4:43:30      4:43:30  10:33/M
 
   93    15146           3 Men and a Baby                                                     4:43:56         
                  15146    Greg Zimmerle                 10K Split                                                           
                  15146    Mark Chapman                  Half Split                                                          
                  15146    Megan Chapman                 20 Mile                                                             
                  15146    Randy Scrivener               24 Mile       87       4:20:27         4:20:27      4:20:27  65:07/M
                  15146    Brian Roofner                 Final 2.2     91         23:29         4:43:56      4:43:56  10:40/M
 
   94    15274           DPTeam3                                                              4:44:13         
                  15274    Jennifer Hebert               10K Split                                                           
                  15274    Jessica Brown                 Half Split                                                          
                  15274    Jason Genthner                20 Mile                                                             
                  15274    Richard Eisemann              24 Mile       92       4:24:34         4:24:34      4:24:34  66:09/M
                  15274    Sarah Obembe                  Final 2.2     46         19:39         4:44:13      4:44:13   8:56/M
 
   95    15183           Authentix 9                                                          4:44:45         
                  15183    Holly Martinez                10K Split                                                           
                  15183    Chelsea Clark                 Half Split                                                          
                  15183    Stacy Ehle                    20 Mile                                                             
                  15183    Jim Seely                     24 Mile       90       4:21:53         4:21:53      4:21:53  65:28/M
                  15183    Pamela Micks                  Final 2.2     81         22:51         4:44:45      4:44:45  10:23/M
 
   96    15444           MedTravelers1                                                        4:46:13         
                  15444    Grayson Dudd                  10K Split                                                           
                  15444    Tiffany Goss                  Half Split                                                          
                  15444    Jonny Crawford                20 Mile                                                             
                  15444    Ryan Saenz                    24 Mile       91       4:22:46         4:22:46      4:22:46  65:42/M
                  15444    Casey Ramage                  Final 2.2     90         23:27         4:46:13      4:46:13  10:40/M
 
   97    15428           LL Bandits                                                           4:47:48         
                  15428    Alison Hall                   10K Split                                                           
                  15428    Amy Caster                    Half Split                                                          
                  15428    Landry Caster                 20 Mile                                                             
                  15428    Diana Edwards                 24 Mile       95       4:27:56         4:27:56      4:27:56  66:59/M
                  15428    monica walsh                  Final 2.2     51         19:52         4:47:48      4:47:48   9:02/M
 
   98    15582           Spider Monkeys                                                       4:49:23         
                  15582    Terry Fain                    10K Split                                                           
                  15582    Dawn Moody                    Half Split                                                          
                  15582    Nathan Rhea                   20 Mile                                                             
                  15582    Brian Hendrix                 24 Mile       93       4:25:53         4:25:28      4:25:53  66:28/M
                  15582    Shea Tuller                   Final 2.2     92         23:29         4:48:58      4:49:23  10:40/M
 
   99    15630           Team GEICO                                                           4:50:31         
                  15630    Blake Akins                   10K Split                                                           
                  15630    Henry Cojulun                 Half Split                                                          
                  15630    Arlene Cojulun                20 Mile                                                             
                  15630    Mohammed Youssofi             24 Mile       96       4:29:57         4:29:57      4:29:57  67:29/M
                  15630    Chris Brunner                 Final 2.2     56         20:34         4:50:31      4:50:31   9:21/M
 
  100    15747           Verizonbusiness Huff and Puff                                        4:51:51         
                  15747    Wanda Samples                 10K Split                                                           
                  15747    Thuy Pate                     Half Split                                                          
                  15747    Kristi Dent                   20 Mile                                                             
                  15747    Ruel Javier                   24 Mile       98       4:32:09         4:32:09      4:32:09  68:02/M
                  15747    Percio (Jay) Ragojo           Final 2.2     47         19:41         4:51:51      4:51:51   8:57/M
 
  101    15209           Boom gos the Dynamite                                                4:51:59         
                  15209    Alexander Campos              10K Split                                                           
                  15209    Jennifer Tinkler              Half Split                                                          
                  15209    David Hannah                  20 Mile                                                             
                  15209    William Scazzero              24 Mile       94       4:26:08         4:26:08      4:26:08  66:32/M
                  15209    Jake Kluge                    Final 2.2    107         25:51         4:51:59      4:51:59  11:45/M
 
  102    15545           Running in Place                                                     4:52:32         
                  15545    Alfred Chang                  10K Split                                                           
                  15545    Dawn Nguyen                   Half Split                                                          
                  15545    Long Nguyen                   20 Mile                                                             
                  15545    Minh Nguyen                   24 Mile       97       4:30:33         4:30:33      4:30:33  67:38/M
                  15545    Khanh Nguyen                  Final 2.2     78         21:58         4:52:32      4:52:32   9:59/M
 
  103    15755           Watch My Backside                                                    4:55:24         
                  15755    George Oneil                  10K Split                                                           
                  15755    Amber Mosley                  Half Split                                                          
                  15755    Christie Keenan               20 Mile                                                             
                  15755    Tu Anh Quach                  24 Mile       99       4:34:10         4:34:10      4:34:10  68:33/M
                  15755    Mark Czech                    Final 2.2     64         21:13         4:55:24      4:55:24   9:39/M
 
  104    15222           Caholi & The Hot Girls                                               4:58:11         
                  15222    Robin Ennis                   10K Split                                                           
                  15222    Kristina Kynard               Half Split                                                          
                  15222    Lindley Feaster               20 Mile                                                             
                  15222    Louise Quine                  24 Mile      102       4:38:44         4:38:44      4:38:44  69:41/M
                  15222    Christian Cahill              Final 2.2     45         19:26         4:58:11      4:58:11   8:50/M
 
  105    15806           Legal                                                                5:01:08         
                  15806    Peter Moore                   10K Split                                                           
                  15806    Sarah Smith                   Half Split                                                          
                  15806    Stan Eigenbrodt               20 Mile                                                             
                  15806    Susan Peterka                 24 Mile      100       4:35:14         4:35:14      4:35:14  68:49/M

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

 
  106    15181           Authentix 7                                                          5:01:39         
                  15181    Corey Donicz                  10K Split                                                           
                  15181    Jeff Conroy                   Half Split                                                          
                  15181    Philip Forshee                20 Mile                                                             
                  15181    josh Biedenbender             24 Mile      101       4:38:06         4:38:06      4:38:06  69:32/M
                  15181    Dusty Watkins                 Final 2.2     93         23:33         5:01:39      5:01:39  10:42/M
 
  107    15657           Team Oxygen                                                          5:04:01         
                  15657    Stephanie Jones               10K Split                                                           
                  15657    Steve Jones                   Half Split                                                          
                  15657    Monica Brown                  20 Mile                                                             
                  15657    Ronnie Ray                    24 Mile      107       4:41:30         4:41:30      4:41:30  70:23/M
                  15657    Daryn Ray                     Final 2.2     79         22:31         5:04:01      5:04:01  10:14/M
 
  108    15143           55555                                                                5:04:40         
                  15143    Vivek Ghanekar                10K Split                                                           
                  15143    SANJU ADARKAR                 Half Split                                                          
                  15143    MANJU NIVSARKAR               20 Mile                                                             
                  15143    RAMESH NALLAPATI              24 Mile      103       4:39:39         4:39:39      4:39:39  69:55/M
                  15143    SUSHIL SINGH                  Final 2.2    102         25:00         5:04:40      5:04:40  11:22/M
 
  109    15356           HAPPY                                                                5:06:33         
                  15356    Kim Smith                     10K Split                                                           
                  15356    Melissa Singleton             Half Split                                                          
                  15356    VIKKI HALL                    20 Mile                                                             
                  15356    KENNETH SMITH                 24 Mile      105       4:41:06         4:41:06      4:41:06  70:17/M
 
  110    15252           COOL                                                                 5:09:27         
                  15252    Mario Rodriguez               10K Split                                                           
                  15252    SUSAN MOON                    Half Split                                                          
                  15252    Konrad Judd                   20 Mile                                                             
                  15252    CRAIG HORNER                  24 Mile      106       4:41:25         4:41:25      4:41:25  70:21/M
                  15252    NAM NGUYEN                    Final 2.2    110         28:02         5:09:27      5:09:27  12:45/M
 
  111    15795           TEAM CODY #2                                                         5:11:07         
                  15795    Jeff Gavenas                  10K Split                                                           
                  15795    Kathleen Voss                 Half Split                                                          
                  15795    Jason Castellanos             20 Mile                                                             
                  15795    Kimberly Vanderveer           24 Mile      104       4:40:29         4:40:29      4:40:29  70:07/M
                  15795    Sharen Allen                  Final 2.2    114         30:37         5:11:07      5:11:07  13:55/M
 
  112    15629           Team For Niki                                                        5:16:49         
                  15629    Andrew Hinojosa               10K Split                                                           
                  15629    Michael OLeary                Half Split                                                          
                  15629    Nicole Murray                 20 Mile        6       3:12:31         3:12:31      3:12:31  27:54/M
                  15629    Johnny Villarreal             24 Mile       12       1:41:23         4:53:54      4:53:54  25:21/M
                  15629    Jonathan Patrick              Final 2.2     83         22:55         5:16:49      5:16:49  10:25/M
 
  113    15363           HILARIOUS                                                            5:16:53         
                  15363    Patrick Kinser                10K Split                                                           
                  15363    HEATHER Way                   Half Split                                                          
                  15363    JONATHAN ALDIS                20 Mile                                                             
                  15363    Katie Tx                      24 Mile      110       4:53:10         4:53:10      4:53:10  73:18/M
                  15363    TY LEE                        Final 2.2     98         23:42         5:16:53      5:16:53  10:46/M
 
  114    15537           Runners Delight                                                      5:17:35         
                  15537    Veronica Steffes              10K Split                                                           
                  15537    Jose Isais                    Half Split                                                          
                  15537    Ana Moran                     20 Mile                                                             
                  15537    Gerardo Ortiz                 24 Mile      109       4:53:08         4:53:08      4:53:08  73:17/M
                  15537    Helen Mwaura                  Final 2.2    101         24:26         5:17:35      5:17:35  11:06/M
 
  115    15807           Multifamily                                                          5:21:17         
                  15807    Amanda Herd                   10K Split                                                           
                  15807    Joe Martin                    Half Split                                                          
                  15807    Matt Duncan                   20 Mile                                                             
                  15807    Matt Stie                     24 Mile      108       4:52:27         4:52:27      4:52:27  73:07/M
                  15807    Tiffany Groce                 Final 2.2    113         28:50         5:21:17      5:21:17  13:06/M
 
  116    15384           I*N*D*E*P*E*N*D*E*N*T Relay Team                                     5:23:48         
                  15384    Rodney McCarty                10K Split                                                           
                  15384    Kylan Malone                  Half Split                                                          
                  15384    Cynthia McCarthy              20 Mile                                                             
                  15384    Demarcus Garrett              24 Mile      113       5:00:49         5:00:49      5:00:49  75:12/M
                  15384    Rodney McCarty, Sr            Final 2.2     86         22:59         5:23:48      5:23:48  10:27/M
 
  117    15792           ORTHOFIX GREEN                                                       5:26:38         
                  15792    Stephen Morrison              10K Split                                                           
                  15792    Isela Daugherty               Half Split                                                          
                  15792    Mary Olree                    20 Mile                                                             
                  15792    Sally Cameron                 24 Mile      111       4:57:48         4:57:48      4:57:48  74:27/M
                  15792    Laura Jones                   Final 2.2    112         28:50         5:26:38      5:26:38  13:06/M
 
  118    15246           CLP Wild Things                                                      5:27:08         
                  15246    Danielle Lynn                 10K Split                                                           
                  15246    Jane Bruning                  Half Split                                                          
                  15246    Cindy Knochel                 20 Mile                                                             
                  15246    Carla Rhodes                  24 Mile      112       5:00:09         5:00:09      5:00:09  75:02/M
                  15246    Louis Mandanici               Final 2.2    109         26:59         5:27:08      5:27:08  12:16/M
 
  119    15341           Got O2 ?                                                             5:28:04         
                  15341    Jude Garcia                   10K Split                                                           
                  15341    Armand Garcia                 Half Split                                                          
                  15341    Rebecca Coronado              20 Mile                                                             
                  15341    Alberto Gonzalez              24 Mile      114       5:06:42         5:06:42      5:06:42  76:41/M
                  15341    J. Garcia                     Final 2.2     69         21:21         5:28:04      5:28:04   9:42/M
 
  120    15797           Team Together                                                        6:10:36         
                  15797    John Carrell                  10K Split                                                           
                  15797    Clare Kidenda                 Half Split     4       2:56:30         2:46:38      2:56:30  25:35/M
                  15797    Toni Light                    20 Mile        3       1:40:15         4:26:53      4:36:45  14:32/M
                  15797    Jennifer Arriaga              24 Mile       11       1:10:13         5:37:07      5:46:59  17:33/M
                  15797    Jenne Turner                  Final 2.2     96         23:37         6:00:44      6:10:36  10:44/M
 
  121    15436           LuLus The Salon                                                      6:03:57         
                  15436    Louise Benavidez              10K Split                                                           
                  15436    Santiago Diaz 111             Half Split                                                          


Oth Grp


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15682           The Budweiser Clydesdales                                            2:53:53   6:38/M
                  15682    Brian Troup                   10K Split                                                           
                  15682    Gerardo Chaparro              Half Split                                                          
                  15682    Jesus Chaparro                20 Mile                                                             
                  15682    Paul Pear                     24 Mile        3       2:39:13         2:39:13      2:39:13  39:48/M
                  15682    Ryan Whittington              Final 2.2      1         14:39         2:53:53      2:53:53   6:40/M
 
    2    15273           DPD Blue Heat                                                        3:00:21   6:53/M
                  15273    Paul Demaagd                  10K Split                                                           
                  15273    Mike Potter                   Half Split                                                          
                  15273    Steve Ellwonger               20 Mile                                                             
                  15273    Jerod Honrath                 24 Mile        4       2:45:36         2:45:36      2:45:36  41:24/M
                  15273    Curtis Goodwin                Final 2.2      2         14:45         3:00:21      3:00:21   6:42/M
 
    3    15583           SPITFIRE!                                                            3:11:28   7:18/M
                  15583    David Doran                   10K Split                                                           
                  15583    Rishard Wright                Half Split                                                          
                  15583    James Greenwood               20 Mile                                                             
                  15583    Scott Edgerton                24 Mile        6       2:56:29         2:56:29      2:56:29  44:07/M
                  15583    Alvin Toro                    Final 2.2      3         14:58         3:11:28      3:11:28   6:48/M
 
    4    15424           Lions Cross Country                                                  3:12:27   7:21/M
                  15424    Robert Orth                   10K Split                                                           
                  15424    Adam Rawot                    Half Split                                                          
                  15424    Chandler Burke                20 Mile                                                             
                  15424    Danny Koudelka                24 Mile        5       2:55:37         2:55:37      2:55:37  43:54/M
                  15424    James Nadalini Jr.            Final 2.2      5         16:49         3:12:27      3:12:27   7:39/M
 
    5    15256           Coppell YMCA Go Fish                                                 3:28:37   7:58/M
                  15256    Taylor Jackson                10K Split                                                           
                  15256    natalie sisk                  Half Split                                                          
                  15256    sydney overman                20 Mile                                                             
                  15256    Alyssa Moino                  24 Mile        7       3:13:11         3:13:11      3:13:11  48:18/M
                  15256    kaleigh ervin                 Final 2.2      4         15:26         3:28:37      3:28:37   7:01/M
 
    6    15303           Fellows08                                                            3:35:20   8:13/M
                  15303    Stephen Adolfsen              10K Split                                                           
                  15303    Jennifer Adolfsen             Half Split                                                          
                  15303    Matthew Oetgen                20 Mile                                                             
                  15303    Neil Saran                    24 Mile        8       3:18:17         3:18:17      3:18:17  49:34/M
                  15303    Lucas Murnaghan               Final 2.2      6         17:02         3:35:20      3:35:20   7:45/M
 
    7    15423           LINE LAYERS                                                          3:43:28   8:32/M
                  15423    Thomas Minter                 10K Split                                                           
                  15423    MITCHELL SANFORD              Half Split                                                          
                  15423    DAVID RODRIGUEZ               20 Mile                                                             
                  15423    KEVIN PAIGE                   24 Mile        9       3:25:20         3:25:20      3:25:20  51:20/M
                  15423    DAVID GOTT                    Final 2.2      8         18:07         3:43:28      3:43:28   8:14/M
 
    8    15587           St Monica Running Bearcats II                                        3:51:28   8:50/M
                  15587    John McHhugh                  10K Split                                                           
                  15587    Mitch McHugh                  Half Split                                                          
                  15587    Chip Clint                    20 Mile                                                             
                  15587    Joseph Clint                  24 Mile       10       3:33:50         3:33:50      3:33:50  53:28/M
                  15587    Eugene Wright                 Final 2.2      7         17:38         3:51:28      3:51:28   8:01/M
 
    9    15787           Richardson Police Runners                                            3:58:46   9:07/M
                  15787    Mike Corley                   10K Split                                                           
                  15787    Coby Pewitt                   Half Split                                                          
                  15787    Steven Baxter                 20 Mile                                                             
                  15787    Brent Gibson                  24 Mile       11       3:40:31         3:40:31      3:40:31  55:08/M
                  15787    Kayla Pruett                  Final 2.2      9         18:14         3:58:46      3:58:46   8:17/M
 
   10    15586           St Monica Running Bearcats                                           4:08:41   9:30/M
                  15586    Devin Clark                   10K Split                                                           
                  15586    Carolyn Oliver                Half Split                                                          
                  15586    Ian Sifuentes                 20 Mile                                                             
                  15586    Harrison Doyle                24 Mile       12       3:48:03         3:48:03      3:48:03  57:01/M
                  15586    Tim Oliver                    Final 2.2     11         20:38         4:08:41      4:08:41   9:23/M
 
   11    15306           Finish Lions                                                         4:21:28   9:59/M
                  15306    Mark Adame                    10K Split                                                           
                  15306    Jay Sylvester                 Half Split                                                          
                  15306    Kristie Adame                 20 Mile                                                             
                  15306    Jerry Lacey                   24 Mile       13       3:55:19         3:55:19      3:55:19  58:50/M
                  15306    Will Forteith                 Final 2.2     19         26:09         4:21:28      4:21:28  11:53/M
 
   12    15649           Team Navy                                                            4:30:49  10:20/M
                  15649    Jason Bradberry               10K Split                                                           
                  15649    Megan Clifford                Half Split                                                          
                  15649    Molly Gilbert                 20 Mile                                                             
                  15649    George Grundy                 24 Mile       14       4:07:58         4:07:58      4:07:58  62:00/M
                  15649    Jeff Rich                     Final 2.2     15         22:51         4:30:49      4:30:49  10:23/M
 
   13    15579           SPC Rocks!!                                                          4:31:43  10:22/M
                  15579    Malia Nompone                 10K Split                                                           
                  15579    Elaine Rozier                 Half Split                                                          
                  15579    Vito Peri III                 20 Mile        2       3:28:50         3:28:50      3:28:50  30:16/M
 
   14    15739           Troop 5                                                              4:36:28  10:33/M
                  15739    David Burchfiel               10K Split                                                           
                  15739    Wes Richter                   Half Split                                                          
                  15739    Dakota Pearle                 20 Mile                                                             
                  15739    Gus Donnelly                  24 Mile       15       4:15:37         4:15:37      4:15:37  63:54/M
                  15739    Daniel Weiser                 Final 2.2     12         20:51         4:36:28      4:36:28   9:29/M
 
   15    15291           ESD Ragamuffins                                                      4:36:34  10:33/M
                  15291    Andy Perry                    10K Split                                                           
                  15291    Greg Crook                    Half Split     1       1:50:20         1:50:20      1:50:20  15:59/M
                  15291    Tim Couch                     20 Mile        1       1:06:33         2:56:53      2:56:53   9:39/M
                  15291    Eddie Eason                   24 Mile        2       1:18:49         4:15:43      4:15:43  19:42/M
                  15291    Patty Wick                    Final 2.2     13         20:51         4:36:34      4:36:34   9:29/M
 
   16    15169           Arlington Mean Green                                                 4:43:39  10:50/M
                  15169    Matt Alexander                10K Split                                                           
                  15169    Jose Vega                     Half Split                                                          
                  15169    Kim Buchmeyer                 20 Mile                                                             
                  15169    Beth Owens                    24 Mile       16       4:19:19         4:19:19      4:19:19  64:50/M
                  15169    Karen Will                    Final 2.2     17         24:20         4:43:39      4:43:39  11:04/M
 
   17    15597           Sucking Wind                                                         4:45:53  10:55/M
                  15597    Mark Israelson                10K Split                                                           
                  15597    David Morgan                  Half Split                                                          
                  15597    Valerie Bradley               20 Mile                                                             
                  15597    Bryan Langley                 24 Mile       17       4:25:51         4:25:51      4:25:51  66:28/M
                  15597    Mario Canizares               Final 2.2     10         20:01         4:45:53      4:45:53   9:06/M
 
   18    15502           Plano PD Slow Team                                                   5:06:25  11:42/M
                  15502    Catherine Foreman             10K Split                                                           
                  15502    Tony Vimar                    Half Split                                                          
                  15502    Ronald Kress                  20 Mile                                                             
                  15502    Sara Cox                      24 Mile       18       4:41:00         4:41:00      4:41:00  70:15/M
                  15502    Maegan Ormesher               Final 2.2     18         25:25         5:06:25      5:06:25  11:33/M
 
   19    15173           Asha Kids                                                            5:35:54  12:49/M
                  15173    Aarthy Sundaresan             10K Split                                                           
                  15173    Jananie Ramesh                Half Split                                                          
                  15173    Chinmayee Venkatraman         20 Mile                                                             
                  15173    Megna Murali                  24 Mile       19       5:11:42         5:11:42      5:11:42  77:56/M
                  15173    Easvar Venkatraman            Final 2.2     16         24:11         5:35:54      5:35:54  11:00/M


HS Male


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15448           Metroplex Striders                                                   2:28:07   5:39/M
                  15448    Austin Roth                   10K Split                                                           
                  15448    Jim Stitt                     Half Split                                                          
                  15448    Micah Dettmer                 20 Mile                                                             
                  15448    Neal Ellis                    24 Mile        1       2:15:19         2:15:19      2:15:19  33:50/M
                  15448    Jeffery Arnier                Final 2.2      2         12:48         2:28:07      2:28:07   5:49/M
 
    2    15233           Cedar Park                                                           2:31:51   5:48/M
                  15233    Austin Geerts                 10K Split                                                           
                  15233    Jay McIllece                  Half Split                                                          
                  15233    Bobby McIllece                20 Mile                                                             
                  15233    Henry Sekimotto               24 Mile        2       2:20:31         2:20:31      2:20:31  35:08/M
                  15233    Ty Renfrow                    Final 2.2      1         11:20         2:31:51      2:31:51   5:09/M
 
    3    15468           New Braunfels Runnin Corns                                           2:41:33   6:10/M
                  15468    Joey Niland                   10K Split                                                           
                  15468    David Mis                     Half Split                                                          
                  15468    Payton Purdy                  20 Mile                                                             
                  15468    Mark Gonzales                 24 Mile        3       2:27:33         2:27:33      2:27:33  36:53/M
                  15468    Joey May                      Final 2.2      5         13:59         2:41:33      2:41:33   6:21/M
 
    4    15394           Jesuit XC                                                            2:44:39   6:17/M
                  15394    Harrison Crosby               10K Split                                                           
                  15394    Gabriel Weiss                 Half Split                                                          
                  15394    Salvator Perdomo              20 Mile                                                             
                  15394    David Ippolito                24 Mile        4       2:31:46         2:31:46      2:31:46  37:57/M
                  15394    Sa Huynh                      Final 2.2      3         12:53         2:44:39      2:44:39   5:51/M
 
    5    15604           Team America                                                         2:57:46   6:47/M
                  15604    Max Mullen                    10K Split                                                           
                  15604    alex Wilson                   Half Split                                                          
                  15604    Cullen Mayher                 20 Mile                                                             
                  15604    Andrew Ericson                24 Mile        5       2:41:58         2:41:58      2:41:58  40:30/M
                  15604    Austin Seers                  Final 2.2      7         15:47         2:57:46      2:57:46   7:10/M
 
    6    15469           New Braunfels Runnin Corns II                                        3:01:35   6:56/M
                  15469    James Corbett                 10K Split                                                           
                  15469    John Martinez                 Half Split                                                          
                  15469    Josh Stallings                20 Mile                                                             
                  15469    Joel Ramirez                  24 Mile        6       2:45:18         2:45:18      2:45:18  41:20/M
                  15469    Michael Zekos                 Final 2.2      9         16:16         3:01:35      3:01:35   7:24/M
 
    7    15293           Eustace Hasselhoffs                                                  3:10:30   7:16/M
                  15293    Johnny Lee                    10K Split                                                           
                  15293    Greg Haynes                   Half Split                                                          
                  15293    Brett Miner                   20 Mile                                                             
                  15293    Zach Bennett                  24 Mile        7       2:56:38         2:56:38      2:56:38  44:10/M
                  15293    Zach Arambula                 Final 2.2      4         13:52         3:10:30      3:10:30   6:18/M
 
    8    15546           Running Riot                                                         3:15:45   7:28/M
                  15546    Nick Fowler                   10K Split                                                           
                  15546    david piper                   Half Split                                                          
                  15546    trenton beaufeaux             20 Mile                                                             
                  15546    matt flachsbart               24 Mile        8       3:00:09         3:00:09      3:00:09  45:02/M
 
    9    15750           VO2 MAX                                                              3:27:02   7:54/M
                  15750    Christopher Hebig             10K Split                                                           
                  15750    Nick Baker                    Half Split                                                          
                  15750    Ryan Flores                   20 Mile                                                             
                  15750    Kent Patterson                24 Mile        9       3:10:51         3:10:51      3:10:51  47:43/M
                  15750    Robert Brown                  Final 2.2      8         16:10         3:27:02      3:27:02   7:21/M


HS Fem


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1    15443           McKinneyBoyd Girls                                                   3:44:21   8:34/M
                  15443    Kelly Dundon                  10K Split                                                           
                  15443    Lauren Nolan                  Half Split                                                          
                  15443    Linda Berkvens                20 Mile                                                             
                  15443    Alex Barnett                  24 Mile        1       3:26:03         3:26:03      3:26:03  51:31/M
                  15443    Ilissa Brown                  Final 2.2      2         18:17         3:44:21      3:44:21   8:19/M
 
    2    15547           Running Scots                                                        3:53:34   8:55/M
                  15547    Nicole Williams               10K Split                                                           
                  15547    Katie West                    Half Split                                                          
                  15547    madline orr                   20 Mile                                                             
                  15547    Hannah Eckeberger             24 Mile        3       3:36:07         3:36:07      3:36:07  54:02/M
                  15547    Madline Crank                 Final 2.2      1         17:27         3:53:34      3:53:34   7:56/M
 
    3    15294           Eustace Lady Hasselhoffs                                             3:54:33   8:57/M
                  15294    Jaqlyn Bless                  10K Split                                                           
                  15294    Jaci Aiken                    Half Split                                                          
                  15294    Shelby Stegent                20 Mile                                                             
                  15294    Amalie Arambula               24 Mile        2       3:35:57         3:35:57      3:35:57  53:59/M
                  15294    Nancy Murff                   Final 2.2      3         18:36         3:54:33      3:54:33   8:27/M
 
    4    15414           Lady Scots                                                           4:09:33   9:31/M
                  15414    Ellie Lewis                   10K Split                                                           
                  15414    Courtney Lewis                Half Split                                                          
                  15414    Lauren Addington              20 Mile                                                             
                  15414    Lindsey Whitmeyer             24 Mile        4       3:50:24         3:50:24      3:50:24  57:36/M
                  15414    Megan McDermott               Final 2.2      4         19:08         4:09:33      4:09:33   8:42/M
 
    5    15296           FABFIVE                                                              4:09:51   9:32/M
                  15296    Carrie Calhoun                10K Split                                                           
                  15296    Kate Arvesen                  Half Split                                                          
                  15296    Regan Donnifield              20 Mile                                                             
                  15296    Amelia Crank                  24 Mile        5       3:50:25         3:50:25      3:50:25  57:36/M
                  15296    Megan Fullerton               Final 2.2      5         19:26         4:09:51      4:09:51   8:50/M
 
    6    15239           CHATS                                                                4:15:49   9:46/M
                  15239    Colleen Reidy                 10K Split                                                           
                  15239    Sarah Hatfield                Half Split                                                          
                  15239    Amber Gardner                 20 Mile                                                             
                  15239    Haley Chandler                24 Mile        6       3:54:43         3:54:43      3:54:43  58:41/M
                  15239    Taylor Hodgekinson            Final 2.2      7         21:06         4:15:49      4:15:49   9:35/M
 
    7    15172           Artic Puffins                                                        4:41:28  10:45/M
                  15172    Mary Cooper                   10K Split                                                           
                  15172    Kate Rentschlar               Half Split                                                          
                  15172    Karla London                  20 Mile                                                             
                  15172    Lauren Rutland                24 Mile        7       4:20:42         4:20:42      4:20:42  65:11/M
                  15172    Elizabeth Lentz               Final 2.2      6         20:45         4:41:28      4:41:28   9:26/M