Fort Madison Cross Country Invitational Meet
Thursday September 14th, 2017
Rodeo Park * Fort Madison, IA
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 538 Katelyn Dennis Fort Madison 8TH 15:14.2 7:38
2 860 Faith Neeley Van Buren 8TH 15:17.2 7:39
3 371 Grace Buschling Clark County 8TH 15:20.6 7:41
4 333 Caydee Kirkham Carthage Ms 8TH 15:39.1 7:50
5 2 440 Carissa Mackey Danville 8TH 15:47.9 7:54
6 3 919 Tori Hinson Washington 8TH 16:01.2 8:01
7 304 Reyna Schafer Burlington 8TH 16:20.1 8:11
8 4 921 Kelsey Pacha Washington 8TH 16:22.5 8:12
9 5 535 Tauren Settles Fort Madison 7TH 16:23.9 8:12
10 6 514 Delaney Breen Fairfield Middle School 8TH 16:45.8 8:23
11 883 Madi Lundvall Wapello 7TH 16:50.0 8:25
12 7 441 Lia Reigard Danville 8TH 16:56.3 8:29
13 8 809 Audrey Lord Mt. Pleasant 7TH 16:57.2 8:29
14 9 922 Greta Rothe Washington 8TH 17:03.1 8:32
15 10 536 Emily Steffensmeier Fort Madison 7TH 17:09.1 8:35
16 11 924 Chloe Staley Washington 8TH 17:09.6 8:35
17 835 Madi Markey Ndwb 8TH 17:09.8 8:35
18 12 510 Meador Belle Fairfield Middle School 7TH 17:22.5 8:42
19 335 Hallie Ray Carthage Ms 8TH 17:27.4 8:44
20 13 917 Grace Voss Washington 7TH 17:30.1 8:46
21 885 Evelyn Peck Wapello 8TH 17:31.5 8:46
22 14 923 Grace Schiebel Washington 8TH 17:39.9 8:50
23 370 Cady St.Clair Clark County 7TH 17:43.5 8:52
24 15 340 Andree Adam Central Lee Community Schools 7TH 17:54.2 8:58
25 16 815 Jenna Gilmore Mt. Pleasant 8TH 17:59.5 9:00
26 397 Juvixsa Valdez Columbus 8TH 18:04.5 9:03
27 17 716 Bella Cruz Keokuk High School 8TH 18:06.9 9:04
28 18 530 Isabella Boeding Fort Madison 7TH 18:08.9 9:05
29 19 818 Monroe Swain Mt. Pleasant 8TH 18:10.8 9:06
30 20 438 Allison Dowd Danville 8TH 18:19.0 9:10
31 21 529 Mylah Blanchard Fort Madison 7TH 18:24.5 9:13
32 22 442 Cassidy Yaley Danville 8TH 18:26.8 9:14
33 23 513 Craun Paige Fairfield Middle School 7TH 18:34.2 9:18
34 24 913 Anna Collett Washington 7TH 18:43.8 9:22
35 25 341 Addy Brumble Central Lee Community Schools 7TH 18:46.5 9:24
36 26 343 Adrianne Britt Central Lee Community Schools 8TH 18:49.2 9:25
37 27 534 Ellie Schulte Fort Madison 7TH 18:52.0 9:26
38 28 533 Lauren Otte Fort Madison 7TH 19:12.8 9:37
39 915 Lindsay Diaz Washington 7TH 19:14.4 9:38
40 532 McKenna Cashman Fort Madison 7TH 19:18.8 9:40
41 920 Elyse Hunt Washington 8TH 19:21.3 9:41
42 537 Breeann Walston Fort Madison 7TH 19:22.8 9:42
43 969 Emma Richardson Winfield Mt. Union 7TH 19:22.9 9:42
44 29 718 Hannah Sanderson Keokuk High School 8TH 19:34.4 9:48
45 30 344 Delilah Fowler Central Lee Community Schools 8TH 19:36.0 9:48
46 884 Torrie Walker Wapello 7TH 19:38.2 9:50
47 531 Jordyn Boyer Fort Madison 7TH 19:44.8 9:53
48 31 511 Tisha Brinkschroeder Fairfield Middle School 7TH 19:49.9 9:55
49 32 817 Clare Schnicker Mt. Pleasant 8TH 19:55.3 9:58
50 33 512 Mackenzie Kraemer Fairfield Middle School 7TH 19:55.3 9:58
51 582 Mary Hellige Holy Trinity Catholic 7TH 20:02.3 10:02
52 914 Makenna Conrad Washington 7TH 20:08.0 10:04
53 334 Autumn Peacock Carthage Ms 8TH 20:18.7 10:10
54 886 Emma Schoonover Wapello 8TH 20:20.9 10:11
55 34 345 Emmy Liu Central Lee Community Schools 8TH 20:30.3 10:16
56 35 714 Carryna Rivers Keokuk High School 7TH 20:35.8 10:18
57 36 804 Andrea Barrios Mt. Pleasant 7TH 20:52.9 10:27
58 918 Ellie Anderson Washington 8TH 20:57.3 10:29
59 581 Elliot Dostalek Holy Trinity Catholic 7TH 21:04.9 10:33
60 37 713 Lilly Gobart Keokuk High School 7TH 21:10.0 10:35
61 38 342 Xandra Abel Central Lee Community Schools 8TH 21:12.4 10:37
62 916 Teegan Sulentich Washington 7TH 21:12.9 10:37
63 39 719 Riley Zetterlund Keokuk High School 8TH 21:18.5 10:40
64 40 807 Emma Denning Mt. Pleasant 7TH 21:22.3 10:42
65 756 Chloe Tekell Mediapolis 7TH 21:27.6 10:44
66 41 515 Gerda Fiske Fairfield Middle School 8TH 21:46.2 10:54
67 302 Jaynylla Wilson Burlington 7TH 21:46.3 10:54
68 42 816 Kahlia Parrish Mt. Pleasant 8TH 22:13.0 11:07
69 43 437 Jessica Freese Danville 7TH 22:24.5 11:13
70 758 Makayla Clark Mediapolis 8TH 22:33.0 11:17
71 814 Anya Clark Mt. Pleasant 8TH 22:34.5 11:18
72 395 Van Lang Columbus 7TH 22:54.5 11:28
73 803 Kali Barnett Mt. Pleasant 7TH 23:15.2 11:38
74 396 Averi Sipes Columbus 7TH 23:45.9 11:53
75 805 Mica Carter Mt. Pleasant 7TH 24:00.8 12:01
76 811 Chloe Ward Mt. Pleasant 7TH 24:07.9 12:04
77 303 Kaitlyn Hicke Burlington 8TH 25:05.8 12:33
78 44 717 Brooklyn Finch Keokuk High School 8TH 26:38.3 13:20
79 812 Kylee Adams Mt. Pleasant 8TH 26:53.1 13:27
80 810 Brooklynne Snavely Mt. Pleasant 7TH 26:53.2 13:27
81 757 Katie Carter Mediapolis 8TH 31:45.8 15:53
82 45 715 Emma Stice Keokuk High School 7TH 33:05.9 16:33
83 967 Sarah Benge Winfield Mt. Union 7TH 33:50.4 16:56