TUGMAN INVITATIONAL
SEPTEMBER 19, 2018
TUGMAN STATE PARK
HOSTED BY NORTH BEND HS
BOYS JV RACE
Place TmPl No. Name Gr School Time Pace
===== ==== ==== ========================== == ========================= ======= =====
1 1 62 Gavin Bosworth 11 Crater 19:26.8 6:16
2 2 248 Jason Rico 12 Willamette 19:40.0 6:20
3 3 66 Kelden Dance 9 Crater 19:40.6 6:20
4 4 77 Austin Sease 12 Crater 19:49.6 6:23
5 5 250 Luke Smith 10 Willamette 20:03.6 6:28
6 6 145 Nathan Oberg 11 North Bend 20:28.2 6:36
7 7 64 Dawson Carlson 11 Crater 20:35.8 6:38
8 8 225 Ty Monroe 11 Thurston 21:01.3 6:46
9 9 244 Jakob Legrue 9 Willamette 21:01.6 6:47
10 10 245 Tycho Legrue 11 Willamette 21:05.3 6:48
11 11 226 Devon Neckels 10 Thurston 21:06.5 6:48
12 100 Colby Andersen 12 Eagle Point 21:15.7 6:51
13 106 Kit Keusink 11 Gold Beach 21:19.0 6:52
14 105 Ben Lakson 9 Gold Beach 21:19.1 6:52
15 21 Nathan Vineyard 11 Bandon 21:19.3 6:52
16 12 230 Liam Woodward 9 Thurston 21:19.5 6:52
17 13 221 Ryan Hoskins 9 Thurston 21:32.4 6:56
18 14 114 Clifford Johnson 12 Myrtle Point 21:33.4 6:57
19 15 249 Tyler Schoonmaker 12 Willamette 21:48.9 7:02
20 174 Brycen Terrell 10 Oakland 21:51.2 7:03
21 16 73 Rio Pratt 9 Crater 21:57.6 7:05
22 17 68 Kegahn Hargis 12 Crater 21:58.6 7:05
23 18 241 Zane Grace 10 Willamette 22:06.3 7:07
24 19 65 Tylor Castagnaro 9 Crater 22:11.0 7:09
25 20 251 Caleb Tarleton 10 Willamette 22:28.1 7:14
26 240 Zach Gompert 11 Willamette 22:28.8 7:15
27 101 Jared Colvin 12 Eagle Point 22:34.6 7:16
28 159 Jonas Hough 9 North Eugene 22:37.6 7:17
29 19 Andrew Robertson 9 Bandon 22:43.0 7:19
30 13 Ansen Converse 9 Bandon 22:48.4 7:21
31 172 Ayden Malina 9 Oakland 22:56.2 7:23
32 175 Matthew Yates 10 Oakland 22:59.5 7:24
33 21 219 Parker Green 10 Thurston 23:00.6 7:25
34 22 147 Hassaan Qadir 11 North Bend 23:40.0 7:38
35 157 Trevor Cowles 9 North Eugene 23:48.8 7:40
36 23 116 Damian Lilienthal 10 Myrtle Point 23:51.7 7:41
37 70 Jonathan Huggins 9 Crater 23:54.3 7:42
38 75 Hunter Sandlin 9 Crater 24:04.8 7:46
39 34 Connor Clark 9 Brookings-Harbor 24:08.1 7:47
40 24 144 Lucas Muenchrath 10 North Bend 24:10.5 7:47
41 25 220 Mason Hill 9 Thurston 24:16.9 7:49
42 243 Kieran Hostetler-Mclaughli 10 Willamette 24:41.7 7:57
43 26 136 Gage Eberhardt 9 North Bend 24:51.0 8:00
44 27 141 Brogan Markel 10 North Bend 24:53.6 8:01
45 39 Kyan Meyers 9 Brookings-Harbor 25:20.9 8:10
46 28 216 Andrew Carter 11 Thurston 25:35.2 8:15
47 158 Carver Ellenbecker 10 North Eugene 25:46.4 8:18
48 254 Juni Yoon 12 Willamette 25:51.1 8:20
49 29 120 Jes-C Tessman 10 Myrtle Point 25:53.4 8:20
50 163 Syrus Rust 9 North Eugene 26:10.2 8:26
51 30 113 Tom Isenhart 12 Myrtle Point 26:16.5 8:28
52 31 139 Tyler Hill 10 North Bend 26:21.4 8:29
53 242 Carson Grossmiller 10 Willamette 26:35.3 8:34
54 32 135 Derek Bell 9 North Bend 26:52.0 8:39
55 237 Andre Alcantar 10 Willamette 27:43.4 8:56
56 33 112 Zach Cohen 12 Myrtle Point 28:43.2 9:15