2017 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - VARSITY BOYS
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY BOYS' TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. LAWRENCE NORTH
3 4 7 9 21 (22) (29) = 44
Matt Reid, Nicholas Petroy, Kenneth Arnold, Jacob Rowland, Simon
Teklezghi, Micah Morita Mulla, Luke Henry
2. HAGERSTOWN
5 8 20 26 38 (53) (57) = 97
Kaleb Slagle, Logan Tuttle, Elijah Halcomb, Holden Robinson, Dylan
Napier, Alexander McKee, Blake Creech
3. MUNCIE CENTRAL
16 17 24 28 40 (50) (61) = 125
Braedyn Stovall, Isaiah Bennett, Kavan Byrd, Aj Martinez, Jaren
Childers, Steven Prybylla, Matthew Thomma
4. GREENFIELD CENTRAL
11 14 15 27 60 (71) (83) = 127
Parker Niemeier, Conner Kinnaman, Cooper Hanson, Zac Archibald, Greg
Flora, Caleb Short, Micah Smith
5. WAPAHANI
2 6 19 41 65 (91) (99) = 133
Nathan Herbst, Alex Herbst, Evan Galbraith, Andrew Shrock, Griffen
Miller, Joey Dickinson, Max Parker
6. NEW CASTLE
25 32 35 37 45 (52) (82) = 174
Britton Adkins, Trevor Ragle, Ben Brock, Jaycee Wilburn, Trey Williams,
Chris Dibisceglie, Benjamin Head
7. ANDERSON
12 18 34 56 68 (85) (96) = 188
Braden Krick, Aaron Ditsworth, Eddie Amalfitano, Eduardo Gomez, Dryden
Thomas, Brandon Pepper, Mike Sheahan
8. MISSISSINEWA
1 30 31 69 73 (74) (79) = 204
Brennan Butche, Jon Tucker, Jakob Ehmer, Tony Parish, Raven Fisher,
Zak Huffman, Jon Alsup
9. YORKTOWN
13 42 43 47 63 (64) (66) = 208
Matthew Mitsch, Caleb Bonsack, Garrett Clausen, Athi Mlungwana, Sean
Weiss, Thomas Wilhoite, Chris Davis
10. MUNCIE BURRIS
10 33 49 58 67 (72) (80) = 217
Elliott Whiteside, Michael Boylan, Coly Tabberson, Stanley Zheng,
Nathaniel Barber, Luc Baker-Stahl, Nolan Clay
11. JAY COUNTY
23 36 54 62 87 (89) (93) = 262
Skylar Myers, Alex Lemaster, Mitchell Winner, Taylor Smeltzer, Mason
Winner, Candler Hedges, Matthew Minnich
12. COWAN
39 46 51 55 88 (97)(103) = 279
Daniel Wright, Preston White, Colin Kear, Seth Combs, Zach Hughes,
Gavin Ellis, Carter Hughes
13. PENDLETON HEIGHTS
48 70 77 78 81 (84) (86) = 354
Riley Keller, Nick Poynter, Casey Brown, Joseph King, Owen Lowhorn,
Jace Longere, Clayton Todd
14. DALEVILLE
59 75 76 90 101 = 401
Eli Isom, Cameron Lykins, Khoa Weston, Tyler Ellis, Spencer Pierce
15. SHENANDOAH
44 92 94 95 98 (100)(102) = 423
Blake Alfrey, Sam Pederson, Josh Soden, Addison McElhoe, Brody Davis,
Christian Bowen, Bian Edmonds
2017 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - VARSITY BOYS
Place TmPl Name School Class Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== ======= =====
1 1 Brennan Butche MISSISSINEWA JR 15:54 5:08
2 2 Nathan Herbst WAPAHANI SR 16:13 5:14
3 3 Matt Reid LAWRENCE NORTH JR 16:23 5:17
4 4 Nicholas Petroy LAWRENCE NORTH SR 16:33 5:21
5 5 Kaleb Slagle HAGERSTOWN SR 16:49 5:26
6 6 Alex Herbst WAPAHANI SR 16:50 5:26
7 7 Kenneth Arnold LAWRENCE NORTH SR 17:00 5:29
8 8 Logan Tuttle HAGERSTOWN JR 17:10 5:33
9 9 Jacob Rowland LAWRENCE NORTH SR 17:19 5:35
10 10 Elliott Whiteside MUNCIE BURRIS JR 17:21 5:36
11 11 Parker Niemeier GREENFIELD CENTRAL JR 17:22 5:36
12 12 Braden Krick ANDERSON JR 17:22 5:36
13 13 Matthew Mitsch YORKTOWN SO 17:22 5:37
14 14 Conner Kinnaman GREENFIELD CENTRAL SO 17:25 5:37
15 15 Cooper Hanson GREENFIELD CENTRAL SR 17:30 5:39
16 16 Braedyn Stovall MUNCIE CENTRAL SR 17:34 5:40
17 17 Isaiah Bennett MUNCIE CENTRAL SO 17:38 5:42
18 18 Aaron Ditsworth ANDERSON SO 17:40 5:42
19 19 Evan Galbraith WAPAHANI JR 17:49 5:45
20 20 Elijah Halcomb HAGERSTOWN SO 17:54 5:47
21 21 Simon Teklezghi LAWRENCE NORTH JR 17:55 5:47
22 22 Micah Morita Mulla LAWRENCE NORTH SR 17:58 5:48
23 23 Skylar Myers JAY COUNTY JR 17:59 5:48
24 24 Kavan Byrd MUNCIE CENTRAL JR 18:06 5:51
25 25 Britton Adkins NEW CASTLE JR 18:07 5:51
26 26 Holden Robinson HAGERSTOWN JR 18:10 5:52
27 27 Zac Archibald GREENFIELD CENTRAL SR 18:11 5:52
28 28 Aj Martinez MUNCIE CENTRAL SO 18:11 5:52
29 29 Luke Henry LAWRENCE NORTH SR 18:16 5:54
30 30 Jon Tucker MISSISSINEWA JR 18:21 5:55
31 31 Jakob Ehmer MISSISSINEWA JR 18:21 5:56
32 32 Trevor Ragle NEW CASTLE SR 18:24 5:56
33 33 Michael Boylan MUNCIE BURRIS JR 18:26 5:57
34 34 Eddie Amalfitano ANDERSON JR 18:27 5:57
35 35 Ben Brock NEW CASTLE JR 18:27 5:58
36 36 Alex Lemaster JAY COUNTY SR 18:28 5:58
37 37 Jaycee Wilburn NEW CASTLE JR 18:31 5:59
38 38 Dylan Napier HAGERSTOWN JR 18:34 6:00
39 39 Daniel Wright COWAN SO 18:35 6:00
40 40 Jaren Childers MUNCIE CENTRAL SO 18:36 6:00
41 41 Andrew Shrock WAPAHANI FR 18:40 6:02
42 42 Caleb Bonsack YORKTOWN JR 18:43 6:03
43 43 Garrett Clausen YORKTOWN JR 18:44 6:03
44 44 Blake Alfrey SHENANDOAH JR 18:46 6:03
45 45 Trey Williams NEW CASTLE SO 18:50 6:05
46 46 Preston White COWAN FR 18:54 6:06
47 47 Athi Mlungwana YORKTOWN SR 18:55 6:07
48 48 Riley Keller PENDLETON HEIGHTS FR 18:59 6:08
49 49 Coly Tabberson MUNCIE BURRIS SR 19:01 6:08
50 50 Steven Prybylla MUNCIE CENTRAL SR 19:01 6:08
51 51 Colin Kear COWAN SR 19:01 6:09
52 52 Chris Dibisceglie NEW CASTLE JR 19:03 6:09
53 53 Alexander McKee HAGERSTOWN JR 19:05 6:10
54 54 Mitchell Winner JAY COUNTY FR 19:05 6:10
55 55 Seth Combs COWAN SR 19:10 6:11
56 56 Eduardo Gomez ANDERSON SO 19:10 6:11
57 57 Blake Creech HAGERSTOWN FR 19:11 6:12
58 58 Stanley Zheng MUNCIE BURRIS SR 19:17 6:13
59 59 Eli Isom DALEVILLE SO 19:21 6:15
60 60 Greg Flora GREENFIELD CENTRAL JR 19:22 6:15
61 61 Matthew Thomma MUNCIE CENTRAL SR 19:24 6:16
62 62 Taylor Smeltzer JAY COUNTY JR 19:24 6:16
63 63 Sean Weiss YORKTOWN JR 19:25 6:16
64 64 Thomas Wilhoite YORKTOWN SO 19:29 6:17
65 65 Griffen Miller WAPAHANI FR 19:38 6:20
66 66 Chris Davis YORKTOWN SR 19:54 6:26
67 67 Nathaniel Barber MUNCIE BURRIS SR 20:00 6:27
68 68 Dryden Thomas ANDERSON SO 20:11 6:31
69 69 Tony Parish MISSISSINEWA FR 20:17 6:33
70 70 Nick Poynter PENDLETON HEIGHTS SO 20:20 6:34
71 71 Caleb Short GREENFIELD CENTRAL FR 20:21 6:34
72 72 Luc Baker-Stahl MUNCIE BURRIS JR 20:25 6:36
73 73 Raven Fisher MISSISSINEWA SO 20:26 6:36
74 74 Zak Huffman MISSISSINEWA JR 20:33 6:38
75 75 Cameron Lykins DALEVILLE FR 20:33 6:38
76 76 Khoa Weston DALEVILLE FR 20:34 6:38
77 77 Casey Brown PENDLETON HEIGHTS SO 20:34 6:38
78 78 Joseph King PENDLETON HEIGHTS SO 20:36 6:39
79 79 Jon Alsup MISSISSINEWA FR 20:40 6:40
80 80 Nolan Clay MUNCIE BURRIS JR 20:42 6:41
81 81 Owen Lowhorn PENDLETON HEIGHTS FR 20:44 6:42
82 82 Benjamin Head NEW CASTLE SO 21:00 6:47
83 83 Micah Smith GREENFIELD CENTRAL SO 21:13 6:51
84 84 Jace Longere PENDLETON HEIGHTS JR 21:19 6:53
85 85 Brandon Pepper ANDERSON JR 21:20 6:53
86 86 Clayton Todd PENDLETON HEIGHTS JR 21:20 6:53
87 87 Mason Winner JAY COUNTY SO 21:27 6:56
88 88 Zach Hughes COWAN SR 21:41 7:00
89 89 Candler Hedges JAY COUNTY JR 21:43 7:01
90 90 Tyler Ellis DALEVILLE FR 21:58 7:05
91 91 Joey Dickinson WAPAHANI FR 22:05 7:08
92 92 Sam Pederson SHENANDOAH SO 22:08 7:09
93 93 Matthew Minnich JAY COUNTY SO 22:30 7:16
94 94 Josh Soden SHENANDOAH SO 22:40 7:19
95 95 Addison McElhoe SHENANDOAH SO 23:15 7:30
96 96 Mike Sheahan ANDERSON JR 23:27 7:34
97 97 Gavin Ellis COWAN SR 23:56 7:44
98 98 Brody Davis SHENANDOAH FR 24:25 7:53
99 99 Max Parker WAPAHANI FR 24:28 7:54
100 100 Christian Bowen SHENANDOAH JR 26:18 8:29
101 101 Spencer Pierce DALEVILLE SO 28:25 9:10
102 102 Bian Edmonds SHENANDOAH SO 28:56 9:20
103 103 Carter Hughes COWAN JR 30:50 9:57
RESULTS BY STOP TIME