2017 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - VARSITY GIRLS
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY GIRLS' TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. YORKTOWN
4 5 6 7 11 (16) (24) = 33
Amberleigh Sorensen, Madeline Aul, Indira Brown, Elizabeth Reece,
Hannah Rapp, Kelsey Morgan, Alexis Detrich
2. LAWRENCE NORTH
1 2 8 10 12 (44) (49) = 33
Maddie Loughery, Gabby Grider, Mary Watts, Isabelle Hudson, Katie
Burgin, Sammi May, Anna Morgan
3. PENDLETON HEIGHTS
17 22 23 25 26 (31) (51) = 113
Elizabeth Welpott, Betsy McKinney, Ashley Alderman, Sy Carter, Sarah
Dudley, Madison Brunnemer, Jenna Blackwell
4. GREENFIELD CENTRAL
3 29 36 42 56 (66) = 166
Audrey Brinkruff, Sarah Muckerheide, Lindsey Pope, Brenna Ditto,
Darian Gossett, Lucy Conner
5. HAGERSTOWN
20 27 38 39 48 (58) (63) = 172
Logan McRoberts, Anna Shafer, Madison Zetzl, MacI Matanich, Baylee
Foor, Teresa Rojas, Kassidy Oliger
6. MUNCIE BURRIS
30 32 34 37 40 (41) (65) = 173
Kelci Wood, Emeline Thygerson, Adisen Putnam, Jillian Hale, Paige
Cooper, Lizbeth Kinder, Emily Cook
7. WAPAHANI
14 18 28 54 62 (69) = 176
Lexi Wulff, Olivia Neal, Sydney Cook, Kailey Tighe, Hailey Tighe, Lili
Collins
8. ANDERSON
13 43 47 53 70 (73) = 226
Sharon Kulali, Kelayjha Fleming, Melissa Hernandez, Cali Rodriguez,
Aleah Sills, Adamaris Molina
9. MISSISSINEWA
15 45 46 60 61 (67) = 227
Carli Fones, Jordan Luedtke, Lynnzey Young, Mary Zerbe, Chloe Saylor,
Ashlyn Morical
10. NEW CASTLE
33 50 52 55 57 (59) (68) = 247
Cheryln Saunders, Cheyanne Lazzelle, MacKenzie Vance, Grace Lewis,
Gabriella Williams, Samantha Alspaugh, Lucille Vermeiren
11. SHENANDOAH
9 19 72 74 75 = 249
Stormie Fitch, Madi Jenkins, Zaria Vangothem, Addisyn Barbosa, Ashlynn
Montgomery
12. DALEVILLE
21 35 64 71 76 = 267
Brooke Pritchett, Kennady Scott, Abbigail Wainscott, Morgan Watters,
Tekla Shermandini
2017 YORKTOWN "JIM LEFFLER" XC INVITATIONAL - VARSITY GIRLS
Place TmPl Name School Class Time Pace
===== ==== ============================= ========================= ===== ======= =====
1 1 Maddie Loughery LAWRENCE NORTH SR 19:14 6:13
2 2 Gabby Grider LAWRENCE NORTH JR 20:02 6:28
3 3 Audrey Brinkruff GREENFIELD CENTRAL FR 20:07 6:30
4 4 Amberleigh Sorensen YORKTOWN SO 20:39 6:40
5 5 Madeline Aul YORKTOWN SR 20:50 6:44
6 6 Indira Brown YORKTOWN SR 20:55 6:45
7 7 Elizabeth Reece YORKTOWN FR 21:00 6:47
8 Sophia Fugiett JAY COUNTY FR 21:01 6:47
9 8 Mary Watts LAWRENCE NORTH SR 21:09 6:50
10 9 Stormie Fitch SHENANDOAH SO 21:15 6:51
11 10 Isabelle Hudson LAWRENCE NORTH SO 21:16 6:52
12 11 Hannah Rapp YORKTOWN SR 21:24 6:54
13 12 Katie Burgin LAWRENCE NORTH SO 21:30 6:56
14 13 Sharon Kulali ANDERSON SO 21:35 6:58
15 14 Lexi Wulff WAPAHANI SO 21:39 6:59
16 15 Carli Fones MISSISSINEWA SO 21:58 7:06
17 16 Kelsey Morgan YORKTOWN SR 22:01 7:07
18 17 Elizabeth Welpott PENDLETON HEIGHTS JR 22:04 7:07
19 18 Olivia Neal WAPAHANI JR 22:09 7:09
20 19 Madi Jenkins SHENANDOAH SO 22:19 7:12
21 20 Logan McRoberts HAGERSTOWN SR 22:24 7:14
22 21 Brooke Pritchett DALEVILLE SO 22:28 7:15
23 22 Betsy McKinney PENDLETON HEIGHTS SO 23:02 7:26
24 23 Ashley Alderman PENDLETON HEIGHTS FR 23:04 7:27
25 24 Alexis Detrich YORKTOWN SR 23:05 7:27
26 Miranda Alig JAY COUNTY FR 23:19 7:32
27 Jenna O'Donohue MUNCIE CENTRAL SO 23:19 7:32
28 25 Sy Carter PENDLETON HEIGHTS FR 23:20 7:32
29 26 Sarah Dudley PENDLETON HEIGHTS SR 23:25 7:33
30 27 Anna Shafer HAGERSTOWN JR 23:31 7:35
31 Abby Dotson COWAN SR 23:38 7:38
32 28 Sydney Cook WAPAHANI JR 23:41 7:39
33 29 Sarah Muckerheide GREENFIELD CENTRAL JR 23:43 7:39
34 30 Kelci Wood MUNCIE BURRIS JR 23:47 7:41
35 31 Madison Brunnemer PENDLETON HEIGHTS FR 23:50 7:41
36 32 Emeline Thygerson MUNCIE BURRIS SO 23:50 7:42
37 33 Cheryln Saunders NEW CASTLE FR 23:52 7:42
38 34 Adisen Putnam MUNCIE BURRIS JR 23:56 7:44
39 35 Kennady Scott DALEVILLE SO 24:03 7:46
40 36 Lindsey Pope GREENFIELD CENTRAL JR 24:11 7:48
41 37 Jillian Hale MUNCIE BURRIS JR 24:14 7:49
42 38 Madison Zetzl HAGERSTOWN JR 24:17 7:50
43 39 MacI Matanich HAGERSTOWN JR 24:17 7:50
44 40 Paige Cooper MUNCIE BURRIS SR 24:41 7:58
45 41 Lizbeth Kinder MUNCIE BURRIS SR 24:42 7:58
46 42 Brenna Ditto GREENFIELD CENTRAL JR 25:02 8:05
47 43 Kelayjha Fleming ANDERSON FR 25:05 8:06
48 Kemory Rhoades MUNCIE CENTRAL SR 25:05 8:06
49 44 Sammi May LAWRENCE NORTH SR 25:08 8:07
50 45 Jordan Luedtke MISSISSINEWA FR 25:12 8:08
51 46 Lynnzey Young MISSISSINEWA FR 25:14 8:09
52 47 Melissa Hernandez ANDERSON JR 25:16 8:09
53 Lita Chowning JAY COUNTY FR 25:20 8:11
54 48 Baylee Foor HAGERSTOWN SO 25:20 8:11
55 49 Anna Morgan LAWRENCE NORTH SR 25:28 8:13
56 50 Cheyanne Lazzelle NEW CASTLE SO 25:31 8:14
57 51 Jenna Blackwell PENDLETON HEIGHTS SO 25:33 8:15
58 52 MacKenzie Vance NEW CASTLE JR 25:35 8:15
59 53 Cali Rodriguez ANDERSON JR 25:45 8:19
60 54 Kailey Tighe WAPAHANI JR 25:54 8:22
61 55 Grace Lewis NEW CASTLE SO 25:58 8:23
62 56 Darian Gossett GREENFIELD CENTRAL SR 26:14 8:28
63 57 Gabriella Williams NEW CASTLE JR 26:24 8:31
64 58 Teresa Rojas HAGERSTOWN SO 26:32 8:34
65 59 Samantha Alspaugh NEW CASTLE JR 26:33 8:34
66 Payton Maher COWAN JR 26:45 8:38
67 60 Mary Zerbe MISSISSINEWA SO 27:09 8:46
68 61 Chloe Saylor MISSISSINEWA SO 27:14 8:47
69 62 Hailey Tighe WAPAHANI JR 27:24 8:51
70 63 Kassidy Oliger HAGERSTOWN SO 27:38 8:55
71 64 Abbigail Wainscott DALEVILLE SR 27:48 8:59
72 65 Emily Cook MUNCIE BURRIS SR 28:06 9:04
73 66 Lucy Conner GREENFIELD CENTRAL SO 28:11 9:06
74 Emma Kenney MUNCIE CENTRAL SO 28:16 9:07
75 67 Ashlyn Morical MISSISSINEWA FR 28:23 9:10
76 68 Lucille Vermeiren NEW CASTLE SR 29:20 9:28
77 69 Lili Collins WAPAHANI SO 29:49 9:38
78 Elizabeth McDowell JAY COUNTY SR 30:32 9:51
79 70 Aleah Sills ANDERSON JR 30:39 9:54
80 Claudia Jimenez MUNCIE CENTRAL SO 30:41 9:54
81 71 Morgan Watters DALEVILLE SO 30:41 9:54
82 72 Zaria Vangothem SHENANDOAH SO 31:19 10:07
83 73 Adamaris Molina ANDERSON SO 31:36 10:12
84 74 Addisyn Barbosa SHENANDOAH FR 31:50 10:17
85 75 Ashlynn Montgomery SHENANDOAH SO 31:54 10:18
86 76 Tekla Shermandini DALEVILLE SR 39:26 12:44
RESULTS BY STOP TIME