Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Green Lake 13dot1 - 2017
5K Run
Info
September 3, 2017 in Green Lake, WI
Question About Results?
Races
Half Marathon
5K Run
5K Run - Results
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
102
Alex
Craven
M2024
25
3/5
23/90
2:10:35.97
-
98
Marcus
Klint
M3539
26
3/14
24/90
2:10:42.29
-
32
Kristen
Wiens
F4549
27
2/6
2/41
2:12:01.35
-
120
Avery
Abbott
M3539
28
4/14
25/90
2:13:06.82
-
138
Heidi
Platt
F3539
29
1/7
3/41
2:13:10.39
-
119
Jc
Brown
M3034
30
4/14
26/90
2:13:14.13
-
80
Rebecca
Krc
F2529
31
1/5
4/41
2:13:31.21
-
165
Charlie
Gomez
M4044
32
9/14
27/90
2:14:23.53
-
142
William
Prior
M5054
33
3/12
28/90
2:14:27.50
-
91
Matthew
Myers
M2529
34
2/13
29/90
2:15:38.02
-
143
Tom
Meyer
M5054
35
4/12
30/90
2:15:49.84
-
154
Stacey
Scherer
F4044
36
1/13
5/41
2:15:52.36
-
221
Algirdas
Reventas
M
37
1/1
31/90
2:16:03.75
-
56
Ryan
Sanders
M3539
38
5/14
32/90
2:16:04.95
-
190
Thomas
Duncan
M5054
39
5/12
33/90
2:17:27.64
-
25
Doug
Williams
M60UP
40
2/5
34/90
2:17:38.06
-
193
Fernando
Andrade
M4044
41
10/14
35/90
2:17:59.65
-
153
James
Hall
M5559
42
2/5
36/90
2:18:18.65
-
18
Tim
Iseman
M5054
43
6/12
37/90
2:18:22.48
-
162
Jeff
Edmundson
M4549
44
3/7
38/90
2:18:40.04
-
3
Team
Ded
TEAM
45
2/5
2/5
2:19:20.22
-
43
Leanne
Carlson
F4044
46
2/13
6/41
2:19:22.60
-
147
Brian
Davis
M2529
47
3/13
39/90
2:19:26.59
-
2
Team
Umkc
TEAM
48
3/5
3/5
2:19:35.11
-
65
Jim
McDermott
M60UP
49
3/5
40/90
2:20:07.24
-
94
Jules
Van Dongen
M2529
50
4/13
41/90
2:20:07.37
-
92
Cassi
Kuhn
F3034
51
1/2
7/41
2:20:25.35
-
87
Stuart
Cook
M5559
52
3/5
42/90
2:20:52.88
-
114
Scott
Pence
M4044
53
11/14
43/90
2:20:58.87
-
99
Hannah
Jones
F2529
54
2/5
8/41
2:21:43.25
-
33
Ricky
Ogden
M3539
55
6/14
44/90
2:21:45.47
-
130
Madison
Bennett
M2529
56
5/13
45/90
2:22:13.88
-
96
Serena
Schletzbaum
F3539
57
2/7
9/41
2:22:26.86
-
178
Cade
Crow
M2529
58
6/13
46/90
2:22:45.95
-
29
Heather
Evans
F3539
59
3/7
10/41
2:23:10.85
-
180
Jason
Morgan
M3539
60
7/14
47/90
2:24:01.20
-
177
Rachel
Lyons
F3539
61
4/7
11/41
2:24:10.37
-
145
Philip
Wright
M3539
62
8/14
48/90
2:24:21.42
-
150
Joseph
Rogers
M2024
63
4/5
49/90
2:25:28.21
-
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
9
Thomas
Klein
M3034
64
5/14
50/90
2:25:40.63
-
156
Cooper
Redington
M2024
65
5/5
51/90
2:25:49.43
-
39
Jay
Howard
M5054
66
7/12
52/90
2:25:52.51
-
5
Bert
Braud
M60UP
67
4/5
53/90
2:26:01.12
-
139
Jeanann
Angst
F5559
68
1/5
12/41
2:26:24.63
-
148
Carlos
Rodriguez
M4549
69
4/7
54/90
2:26:34.44
-
20
Jeremy
Sharp
M3034
70
6/14
55/90
2:26:58.50
-
57
Daniel
Mattox
M3539
71
9/14
56/90
2:26:59.52
-
157
Robert
Bailes
M3539
72
10/14
57/90
2:27:03.22
-
35
Andrew
Wank
M3034
73
7/14
58/90
2:27:33.88
-
45
Samantha
Cockrell
F2529
74
3/5
13/41
2:28:01.52
-
21
Ryan
Jennings
M2529
75
7/13
59/90
2:28:10.03
-
78
Michael
Chamberlain
M5054
76
8/12
60/90
2:28:28.37
-
76
Todd
Nitchman
M4549
77
5/7
61/90
2:28:41.07
-
28
Melissa
Steele
F4044
78
3/13
14/41
2:30:24.25
-
123
Kali
Yates
F2529
79
4/5
15/41
2:30:43.31
-
197
Dale
Hemmie
M5559
80
4/5
62/90
2:30:45.46
-
55
David
Oldroyd
M3034
81
8/14
63/90
2:31:06.74
-
10
Phil
Schweitzer
M3539
82
11/14
64/90
2:31:33.21
-
26
Jessica
Willemsen
F4044
83
4/13
16/41
2:32:50.35
-
184
Adrienne
Garstang
F4549
84
3/6
17/41
2:32:52.02
-
183
Benjamin
Franzosa
M3034
85
9/14
65/90
2:33:06.67
-
152
Kathleen
Hall
F5559
86
2/5
18/41
2:33:14.96
-
8
Jeremy
George
M4044
87
12/14
66/90
2:33:24.29
-
89
Ben
Bowers
M5054
88
9/12
67/90
2:35:02.23
-
12
Randall
Scarborough
M5054
89
10/12
68/90
2:35:52.91
-
49
Brady
Osmon
M3034
90
10/14
69/90
2:36:06.80
-
179
Rich
Palmer
M3539
91
12/14
70/90
2:36:38.05
-
30
Jered
Crews
M3539
92
13/14
71/90
2:36:42.41
-
82
Nicole
Judd
F4044
93
5/13
19/41
2:36:56.54
-
66
Joseph
Schmidt
M2529
94
8/13
72/90
2:36:58.83
-
131
Mary
Bundy
F5559
95
3/5
20/41
2:37:49.30
-
50
Hayley
Walston Coon
F4044
96
6/13
21/41
2:39:43.02
-
1
Team
2 Guy\'s And A Merma
TEAM
97
4/5
4/5
2:40:21.53
-
31
Nicolas
Basore
M2529
98
9/13
73/90
2:40:31.37
-
69
Nicholas
Bullimore
M3034
99
11/14
74/90
2:41:31.77
-
46
Beth
Dye
F4044
100
7/13
22/41
2:44:28.84
-
13
Adrienne
Wayman
F3539
101
5/7
23/41
2:44:42.88
-
151
Tabitha
Jurgensmeyer
F3539
102
6/7
24/41
2:46:33.49
-
101
Ryan
Holst
M4044
103
13/14
75/90
2:46:41.98
-
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
149
John
Anderson
M4549
104
6/7
76/90
2:47:07.45
-
100
Gregory
Fay
M5559
105
5/5
77/90
2:47:39.23
-
70
Tracey
Kite
F4044
106
8/13
25/41
2:47:56.40
-
113
Kari
Newberry
F4044
107
9/13
26/41
2:48:38.53
-
161
Rosemary
Plunkett
F2024
108
1/1
27/41
2:48:54.43
-
191
Michele
Winter
F4549
109
4/6
28/41
2:49:25.21
-
189
Jodie
Beydler
F4044
110
10/13
29/41
2:49:40.95
-
198
Edward
Cartossa
M5054
111
11/12
78/90
2:49:48.37
-
196
Ryan
Hiestand
M3539
112
14/14
79/90
2:50:19.48
-
159
Jacob
King
M2529
113
10/13
80/90
2:50:20.02
-
95
Layne
Anonsen
F3539
114
7/7
30/41
2:52:18.60
-
194
Debbie
Pankau
F5559
115
4/5
31/41
2:52:51.36
-
84
Shelby
Hunt
F2529
116
5/5
32/41
2:53:55.74
-
15
Jeremy
Walla
M4549
117
7/7
81/90
2:56:44.58
-
181
Max
Bethel
M2529
118
11/13
82/90
2:57:11.40
-
23
Tim
White
M5054
119
12/12
83/90
2:58:01.96
-
110
Matthew
St John
M2529
120
12/13
84/90
2:58:21.78
-
160
Kris
Cone
F5054
121
1/2
33/41
2:59:00.81
-
176
Kristopher
Miller
M4044
122
14/14
85/90
2:59:46.86
-
11
Deanne
Yates
F5559
123
5/5
34/41
2:59:47.59
-
4
Team
Valdivia Dick Shett
TEAM
124
5/5
5/5
3:00:48.30
-
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after